Poll

Ko osvaja ?

NE
22 (44%)
NYG
28 (56%)

Total Members Voted: 50

Author Topic: Super Bowl XLVI  (Read 42501 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #140 on: February 06, 2012, 02:28:48 pm »
Na kraju svaka cast G-teamu. Do finala su pobedili najbolje timove u ligi i zasluzeno postali sampioni.
Bravo.
Falcons, Pack, 49ers

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #141 on: February 06, 2012, 02:53:50 pm »
I kvalitetna tekma je bila, uzivanje.

Kvalitetna samo povremeno... Možda najslabiji SB još od Patriots - Panthers.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #142 on: February 06, 2012, 03:00:59 pm »
I jopet uzeo tim koji je jedva usao u PO, koji je momentum kreirao kako valja.

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #143 on: February 06, 2012, 03:08:44 pm »
http://insidetv.ew.com/2012/02/05/middle-finger-super-bowl-photo/

Al' su čedni ovi Ameri. :palm:
To što posnifaju droge kao ostatak čovječanstva nije bitno.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #144 on: February 06, 2012, 03:09:38 pm »


 :D :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #145 on: February 06, 2012, 04:09:36 pm »
Kadar nevera  :palm:

Da li ti pass rush meris iskljucivo brojem sekova?
Sekovi su izuzetno overrated po meni. Vise bi voleo da imam lika u ekipi, koji ce da vrsi pritisak konstantno, nego lika koji ce da sekuje QBa na svakoj tekmi i da izbleji ostatak tekme.


@marasin
isto tako dobar secondary moze da pokrije slab pass rush to je uvek both ways.

ok, ajmo onda ovako...front four NYG jr prvi put stavio ruke na Brejdija tri minuta pre kraja trece. Gledao sam ih sa zebnjom celo prvo poluvreme, a onda nekako zaboravio na njih. Toliko o pritisku. Mislim da brady polako shvata da nije onaj od pre 4-5 godina, nerezonski duboki pasevi su nas u finalu konferencije umalo kostali pobede, sinoc jesu. Svakako ce neko reci da je int na dodavanju od 40+ zardi jednako punt, ali mene brine sto opet u finalu konferencije nije mogao da zadrzi napad na terenu duze od 3 and out, dva minuta pre kraja tekme i sto sinoc nije uspeo da odradi clock management i namakne bar 3 poena u pretposlednjem drajvu.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #146 on: February 06, 2012, 04:12:13 pm »
a sta je sa tomicinom prvom akcijom?

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #147 on: February 06, 2012, 04:34:04 pm »
http://insidetv.ew.com/2012/02/05/middle-finger-super-bowl-photo/

Al' su čedni ovi Ameri. :palm:
To što posnifaju droge kao ostatak čovječanstva nije bitno.

Ja bih dekretom zabranio ovakve stvari.

 Isklucivo rock da se svira tokom SB, ili dobar old-school rap koncerAt da se odradi.

Zajebite me vise sa ovim sminkerima i playback pozerima  :sick:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #148 on: February 06, 2012, 04:56:08 pm »
ok, ajmo onda ovako...front four NYG jr prvi put stavio ruke na Brejdija tri minuta pre kraja trece. Gledao sam ih sa zebnjom celo prvo poluvreme, a onda nekako zaboravio na njih. Toliko o pritisku. Mislim da brady polako shvata da nije onaj od pre 4-5 godina, nerezonski duboki pasevi su nas u finalu konferencije umalo kostali pobede, sinoc jesu. Svakako ce neko reci da je int na dodavanju od 40+ zardi jednako punt, ali mene brine sto opet u finalu konferencije nije mogao da zadrzi napad na terenu duze od 3 and out, dva minuta pre kraja tekme i sto sinoc nije uspeo da odradi clock management i namakne bar 3 poena u pretposlednjem drajvu.
Ma ne mora ni da stavljaju ruke na njega, bili su tu. Brejdishka je kontrolisao dzep koliko je mogao. DLine su oduyimali throwing lanes posto Patsi furaju taj short/intermediate passing game, bez ozbiljne vertical pretnje.
INT ide na dusu Gronku, iako je bio underthrown pass u stilu Ryan-a ili Boga fudbala ali Gronk, zverina nije pokazao ni 'e' od efforta da uhvati loptu ili da ne dozvoli Blackburnu da napravi INT. Safety je jedino sto mogu da kazem da je Tom usrao...

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #149 on: February 06, 2012, 08:30:20 pm »
onemnogucio ga je "high ankle sprain" :bb

sto se tice prvog pleja, ni sad mi nista nije jasno; imao je ispred sebe neku drag rutu ispod LB i post iza. bacio je sta je bacio, s tim da mislim da je sve vreme znao da tamo nikako ne moze biti covek da to uhvati. A onda mi je sinulo...taj plej, int porotiv Bal, onaj int sinoc...duh Randy Mossa opseda NEP! Randy, vrati se!

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #150 on: February 06, 2012, 10:17:07 pm »
Cestitke navijacima divova  :thumbup:

"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #151 on: February 06, 2012, 10:29:54 pm »
moze se analizirati do sutra..obje ekipe odigrale su najbolje sto su mogle..na kraju se sve svodi na to da je manningham ulovio pass, a welker nije..


Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #152 on: February 07, 2012, 01:38:03 am »
Kadar nevera  :palm:

Da li ti pass rush meris iskljucivo brojem sekova?
Sekovi su izuzetno overrated po meni. Vise bi voleo da imam lika u ekipi, koji ce da vrsi pritisak konstantno, nego lika koji ce da sekuje QBa na svakoj tekmi i da izbleji ostatak tekme.

Gledao sam opet malopre. Definitivno nisi u pravu. Prvi pritisak Giantsa je usledio u cetvrtoj cetvrtini ali je Tomica neverovatno pobegao, pa je bacio int. Onda su ga sekovali u sledecem napadu na prvom downu i do zadnjeg drajva to je to. Od 4 man rusha to je sve za celu tekmu. Bilo je i jedno 2-3 blica(za celu tekmu) koje je Tomica kaznio pa dalje nisu blicovali.
Takodje, sad posle ove 'sabijene' varijante SB, nema dileme da je Tomica odigrao najnenadahnutiju partiju u karijeri i da je to razlog za poraz NE. Da ostavimo dva turnovera po strani, sasvim prosecna, obicna partija. Uz to dodas par dropova i zafali 4 poena.

Starri, na sta mislis kad kazes da je bila losa tekma ? Ponovo mi se svidelo-brutalan run blocking Giantsa, odlicna trcanja, par ludih hvatanja na obe strane, onaj pas Ilije za prepricavanje, Tom sa svojim laserima, maltene bez kazni, luda zavrsnica...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #153 on: February 07, 2012, 10:52:06 am »
Cekaj, zasto je Brejdishka bacio onaj pas nikome iz svoje end zone kad je dosudjen sejfti?

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #154 on: February 07, 2012, 11:25:15 am »
To pitanje kroz suze postavljaju svi navijaci NE vec dva dana. :lol: Ne znam, izgleda imamo pogresne definicije pritiska. Kad prodje 5 sekundi od snepa, valjda je normalno da neko dodje do tebe, kakav je to crni pritisak ?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #155 on: February 07, 2012, 11:39:01 am »
O tom famoznom pritisku DL Giantsa se priča kao o Bog zna čemu. Daleko je to od one dominantne linije od pre 4 godine. Čak i pre par nedelja kada su Giantsi pobedili Packerse to je bilo ponajmanje zbog te linije. JPPičkica napravi dva wow poteza na tekmi a to što je statista na 90% snepova ne sprečava ljude da balave o njemu.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #156 on: February 07, 2012, 11:47:28 am »
@iceman
Izlgeda...Tuck ga je odvalio u EM zonei milisekund posle izbacene lopte kako god da pogledas, on je "požurio" Brejdišku. Da ga nije bilo mogao je jos da stoji i kulira u dzepu.

@starr
Da, Pack su izgubili zbog toga sto su risiveri ispustali lopte, jel da? Giantsi su vas limitirali na 20 poena, ej! Rodžika i prebolesni risiveri, 20 poena!


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #157 on: February 07, 2012, 11:57:29 am »
JPPickica  :rofl: :rofl: :rofl:

starrkelju jos ne popusta divisional round  :lol:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #158 on: February 07, 2012, 12:04:09 pm »
Cestitke navijacima divova  :thumbup:

A navijacima domoljuba cestitke na fer i korektnoj igri njihovog tima, to si zaboravio?

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #159 on: February 07, 2012, 05:06:08 pm »
Packers start over as Super Bowl favorites
Oddsmakers don’t seem put off by the Green Bay Packers’ failure to repeat as Super Bowl champions. The folks at the online betting site Bovada have installed the Packers as 6-1 favorites to win Super Bowl XLVII.

Green Bay Packers                    6-1
 New England Patriots                 7-1
 New Orleans Saints                   8-1
 Philadelphia Eagles                    12-1
 Pittsburgh Steelers                    12-1
 Houston Texans                         12-1
 Baltimore Ravens                       14-1
 New York Giants                        15-1
 San Diego Chargers                   16-1
 New York Jets                           16-1
 San Francisco 49ers                  18-1
 Dallas Cowboys                         18-1
 Detroit Lions                              18-1
 Atlanta Falcons                         22-1
 Chicago Bears                           30-1
 Arizona Cardinals                       30-1
 Miami Dolphins                          35-1
 Cincinnati Bengals                     40-1
 Indianapolis Colts                       50-1
 Tennessee Titans                       40-1
 Oakland Raiders                        50-1
 Carolina Panthers                      50-1
 Denver Broncos                         50-1
 Kansas City Chiefs                    50-1
 Seattle Seahawks                      60-1
 Buffalo Bills                               60-1
 Washington Redskins                60-1
 Minnesota Vikings                     75-1
 St. Louis Rams                          75-1
 Tampa Bay Buccaneers             75-1
 Cleveland Browns                       100-1
 Jacksonville Jaguars                   100-1

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #160 on: February 07, 2012, 11:17:32 pm »
San Diego?! Really ?!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #161 on: February 08, 2012, 01:17:56 am »
Eagles? :D

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #162 on: February 08, 2012, 01:47:39 am »
Eagles? :D

Samo sam cekao ko ce prvi...  :lol:

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #163 on: February 09, 2012, 05:33:31 pm »
Gledao sam opet malopre. Definitivno nisi u pravu. Prvi pritisak Giantsa je usledio u cetvrtoj cetvrtini ali je Tomica neverovatno pobegao, pa je bacio int. Onda su ga sekovali u sledecem napadu na prvom downu i do zadnjeg drajva to je to. Od 4 man rusha to je sve za celu tekmu. Bilo je i jedno 2-3 blica(za celu tekmu) koje je Tomica kaznio pa dalje nisu blicovali.

Huh  :hm:
Prvi snap Domoljuba.  Imaju 6 linijasa i Law Firm ostane da blokira a Giantsi imaju 4 man rush.
7 ljudi blokira cetvoricu i 3-4 sekunde posle snapa odbrana ima 2 poena i turnover.
To se u kulturnim zemljama zove DL Pritisak.

Posle toga su Domoljubi batalili max. protection i pravili su problema odbrani Giantsa, tacnije Boleyu, uglavnom kratkim in&out rutama Welkera, Woodheada i Hernandeza.
Protiv toga ne igras DL pritiskom nego coverom. A Boley to nije mogao da radi, a ni Blackburn i onaj rookie #57 (Williams ili tako nesto). Giantsi, da su imali LB koji bi mogao to da pokriva odvalili bi Domoljube 20+ razlike.
Posle su igrali "gustu" zonu u boxu da bi "sakrili" Boleya u coveru. Tako su igrali odbranu i maltene celu tekmu kada su dobili ove supke u regularnom delu sezone.
Domoljubi su zbog toga presli na wheel i flat rute iz backfielda, ali to su ovi dosta bolje pokrivali osim na onom blitzu na 3rd downu u 4th qtr kada se Roos previse povukao i onda zakasnio da pokrije Woodheada.

DL je celo vreme radila odlican posao. JPP skinuo dva pasa, a cim im je cover dao malo vremena Brady je bio izudaran/sackovan/pozuren/picked
Uostalom, najbolji pokazatelj kako je odigrala DL Giantsa je cinjenica da je OL Domoljuba fasovala jedan flag za holding, sto se u principu desava jednom u 5 godina ako je utakmica iole u egalu.  :rofl:

I uopste, cela odbrana Giantsa je odigrala dobru tekmu (s izuzetkom tog Boleya, mada ni ne znam zasto uopste i ocekivali da ce on moci da brani te in'n'out rute) i osim par puta na onim end around, reverse i jednom trcanju iz bunch formacije, nije bilo vecih gresaka.
A napad, tj, Eli je pokid'o.   


 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #164 on: February 09, 2012, 06:05:35 pm »
Tebi i Kultingu mogu samo da odgovorim da sanjam da Aaron ima tih "3-4" sekunde. Ne znam sta pre da adresiram, em sto je izmedju 3 i 4 razlika nebo i zemlja, em sto je bilo punih 5 sto je vecnost. A pocket je bio sasvim pristojan, da se sa malo kretnje kupi jos 2-3. U principu, OL Patsa je napravila Giantsa rush smesnim i stvarno je u pravu Brady kad kaze da su najbolji u ligi. 

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #165 on: February 09, 2012, 06:17:11 pm »
Vidim da ste neverni po pitanju vremena trajanja playa, pa evo sta kaze statistika:

The average NFL play lasts five seconds from snap to whistle.
The median sack time has hovered between 2.7 and 2.8 seconds throughout the two years of the tracking.

Analiza D.Freeney-evih sekova u dve sezone:
According to ESPN Stats & Information, 2.5 seconds was the average time from snap to Freeney making contact with the quarterback.

Removing one sack from the sample pool that took 5.8 seconds (on this play, the QB rolled out to the sideline opposite Freeney), the time it took for each of Dwight Freeney's remaining sacks was an astonishing 2.1 seconds.
Malo i ovde:
http://footballoutsiders.com/under-pressure/2011/under-pressure

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #166 on: February 09, 2012, 08:24:46 pm »
Buraz, pricamo ovde o 4 coveka koje blokira 7 ljudi, a ti meni pricas o Freeneyevim sackovima koji se desavaju tako sto on odradi spin move i onda protrci kroz OL i iznabada QB-a.
Nadji podatak koji kaze koliko QB ima vremena ako left tackle ne nasedne na tu Freeneyevu fintu.
Takodje, nadji i podatak koje je prosecno vreme da QB bude u pocketu kada ima 7 ljudi da blokiraju 4-man rush i koliko uopste takvih playeva zavrsi sackom/intentional groundingom, pa cemo onda nastaviti pricu.  :)

U principu, OL Patsa je napravila Giantsa rush smesnim

Da, i zato je Brady to vece bacio 350+ yarda iz 30 pokusaja, a ne 270 iz 40.
Idi begaj.  :D




 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #167 on: February 09, 2012, 08:49:27 pm »
Vidim da ne vredi.

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #168 on: February 10, 2012, 02:07:46 pm »
Pusti bre Omiljenog da se raduje. Kad ti tim ispusi za ulazak u PO, valja se radovati i delicima sekunde :)

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #169 on: February 10, 2012, 03:03:45 pm »
Kako se necu radovati. Tekme poput ove vracaju veru u fudbal idr tekovine i vrednosti zapadne civilizacije.  :A

btw gde su slike dece Gabona u MHK majicama?

 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #170 on: February 10, 2012, 03:23:01 pm »
Pusti bre Omiljenog da se raduje. Kad ti tim ispusi za ulazak u PO, valja se radovati i delicima sekunde :)

Prolupao čovek od tolikih bye weekova svog tima tokom januara pa počeo da navija za gradskog rivala.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #171 on: February 10, 2012, 05:45:22 pm »


btw gde su slike dece Gabona u MHK majicama?

Usridu, lipi moj, usridu! :svi:

kapiram da to trenutno stoji jer Kraft odbija da dadne povoljniji rabat na marzu zemljama treceg sveta, pa cak i kad se radi o tako ganutljivim temama.

Offline 49er

  • Starter
  • **
  • Posts: 216
  • Nothing Finer than a Forthy-Niner
    • View Profile
Re: Super Bowl XLVI
« Reply #172 on: February 11, 2012, 12:33:04 pm »