Author Topic: Neveruem  (Read 236796 times)

Pablo and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #245 on: October 29, 2012, 11:54:05 am »
I za 10-20 godina će sve to da ostane šiptarima...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Chipi

  • Starter
  • **
  • Posts: 270
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #246 on: October 29, 2012, 12:49:08 pm »
I za 10-20 godina će sve to da ostane šiptarima...

Htedoh reci al reko nije politicki korektno  :mr.green:

dobar i skup temelj za dzamiju!

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #247 on: October 29, 2012, 04:56:17 pm »
Što bi rekao moj drugar: Ko ih jebe, imali su referendum
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #248 on: October 30, 2012, 12:15:48 am »
Bio kod rodjaka u Skoplju na par dana...
Carevi su stukli 500 milki jura na sledece stvari: Bistu/fontanu A. Makedonskog, arheoloski muzej(u koji staje sve iskopano iz cele Evrope) koji je u grckom stilu, ministarstvo spoljnih poslova velicine kao nase 2 skupstine- takodje grcki fazon, Trijumfalnu kapiju, jedan most koji je pozlacen:D i most koji je ceo napravljen od mermera  :ohmy:, tu su onda i sitnice kao sto su palme u Vardaru, biste kojekakvim ,,Makedoncima" i sl...
Pobeda


Reci...  :D

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #249 on: October 31, 2012, 01:06:22 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #250 on: November 03, 2012, 11:52:18 am »
Došao sam na ovaj Thread samo da nadmašim ^naslov od Gileta...

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/351122/Ana-Bebic-voli-da-popije

Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #251 on: November 03, 2012, 03:27:12 pm »
Ko je Ana Bebić? Kakva je ovo vest u tri reda?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #253 on: November 04, 2012, 01:11:00 am »

Moze i gore

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/351229/Zena-sa-crnim-pojasom-u-tekvondou-izudarala-ajkulu-koja-ju-je-napala

Da im nisu ovi sa njuz.net-a uhakovali sajt, pa se zajebavaju? Naslov podseća na ono čuveno "Pijani Srbin ubio ajkulu", što su preneli čak i neki inostrani mediji, ne znajući da je reč o zajebanciji. Čak je valjda neki ruski list i računao kolika je sila bila u trenutku kada je Srbin udario u vodu.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #254 on: November 04, 2012, 01:15:26 am »
Uz to imaju iste naslove za sportske vesti kao sportal.rs :huh: Ili je obrnuto...nebitno.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #255 on: November 05, 2012, 04:37:15 pm »
Pink dva :blink:
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #256 on: November 05, 2012, 04:41:07 pm »
pa da, Avala ukinuta, a ovi brže bolje uleteli.
ili je planski, ko zna.

mada jeste glupo pink 2, kad pink već ima 18 kanala

sve u svemu, oslobodilo mi se mesto u fav listi

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #257 on: November 05, 2012, 08:41:04 pm »
pa da, Avala ukinuta, a ovi brže bolje uleteli.
ili je planski, ko zna.

mada jeste glupo pink 2, kad pink već ima 18 kanala

sve u svemu, oslobodilo mi se mesto u fav listi

Ali mi od 5 nedrzavnih televizija sa nacionalnom frekvencijom imamo dva Pinka i jednu ex TV Kosavu Marije Milosevic. Uzas.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #258 on: November 05, 2012, 08:46:22 pm »
pink 2 je samo kablovski kanal, nema nacionalnu frekvenciju.
a šta to znači, niko ne zna... (možda velja ima neke informacije oko avale)

kako se uopšte setiš košave?

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #259 on: November 05, 2012, 08:57:07 pm »
pink 2 je samo kablovski kanal, nema nacionalnu frekvenciju.
a šta to znači, niko ne zna... (možda velja ima neke informacije oko avale)

kako se uopšte setiš košave?

Kako bre Pink 2 nema nacionalnu? Oni su valjda nasledili Avalu i njenu frekvenciju. A Happy je ex Kosava.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #260 on: November 05, 2012, 09:05:46 pm »
jasno mi je za košavu, ali mislio sam bukvalno "kako se samo setiš" ;)

P2 je samo "nasledio" poziciju u većini kablovskih/satelitskih provajdera.
ali nema ga uopšte u "etru" kako oni to kažu, samim tim ni ne može biti nacionalna frekvencija.

uostalom, lako je izguglati
http://www.tanjug.rs/novosti/65483/rra--pink-2-nije-zauzeo-frevenciju-tv-avale.htm

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #261 on: November 05, 2012, 09:40:19 pm »
jos retardiranih kanala sa jos vise glupih emisija, turskih serija i seljackom muzikom... sve bih ja to  :hitler:


 :facts:

na kom kanalu sem rts-a mozete pogledati neki kulturno obrazovno naucni program, bitno da se raja jos vise zatupljuje i bezi od realnosti.


Nejde brze...

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #262 on: November 05, 2012, 09:46:37 pm »
jos retardiranih kanala sa jos vise glupih emisija, turskih serija i seljackom muzikom... sve bih ja to  :hitler:


 :facts:

na kom kanalu sem rts-a mozete pogledati neki kulturno obrazovno naucni program, bitno da se raja jos vise zatupljuje i bezi od realnosti.

B92 je imao svojevremeno neke BBC naucne programe, dok nisu videli da nema leba od toga.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #263 on: November 05, 2012, 09:56:34 pm »
e da, update....ne verujem kako glup covek (ali bukvalno, poluobrazovan) kao vlasnik moje firme moze da ima tolike pare i da ga toliko sere u zivotu i da pored svega toga izvadi kitu i pisa po svima nama koji mu donosimo sve to sto ima.

I kako takvi isti ljudi nemaju predstavu o realnom zivotu i sve im je u ciframa, bitno je da mu jedna felna od auta kosta 4300eura, da na tim tockovima je auto od 250 000eura, da ima sat na ruci od 25 000e da ima kucu na dedinju i svaki dan, spavao do 12h ili drkao kitu ceo dan sabije 10k eura, pa ja za to bre radim skoro godinu dana.

Grejanje bazena u oktobri mesecu ide na struju i racun je 65 000dinara, ja bih se obesio u kupatilu kada bi mi stigao toliki racun, zena mu (eeeej) kupuje sampon za kosu koji kosta 10 000dinara i jos svira kurcu kada mu u sali kazes da bi mogao da se zajebe pa da da koju stotinu eura na platu.

A nije mu problem da zalepi pevaljki 500eura na celo jer ga je pesma "pogodila" i da se pravi ceh od 5000eura za noc.

Letovanje 40 000eura, brate mili ko da su pili mleko od miseva svaki dan, pa na sta covek da potrosi tolike pare za 10 dana ?!

I posle neko nek mi kaze da kada si posten dobro prodjes u zivotu?!

Nejde brze...

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #264 on: November 05, 2012, 10:07:12 pm »
Bajo, čime se taj lik bavi?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #265 on: November 05, 2012, 10:30:54 pm »
B92 je imao svojevremeno neke BBC naucne programe, dok nisu videli da nema leba od toga.

Ah, da, ona čuvena dokumentarna serija "Šetnja sa dinosaurusima"  :worthy:. Ali, odlično se sećam, gledao sam rezultate gledanosti TV stanica u to vreme, B92 je imao oko 3,5 posto... Jebi ga,  :cackalica:

I kao što Old reče, videli su da od toga 'leba nema, niti će ga biti, pa su se i oni komercijalizovali...

Mada, jednom je čupavac rekao lepo, nešto u fazonu mi smo privatna televizija, mi živimo od reklama, puštamo ono što će gledati najveći broj ljudi, a postoji i državna televizija kojoj narod plaća pretplatu, pa neka ona vodi računa o kulturnom, obrazovnom i naučnom programu.

e da, update....ne verujem kako glup covek (ali bukvalno, poluobrazovan) kao vlasnik moje firme moze da ima tolike pare i da ga toliko sere u zivotu i da pored svega toga izvadi kitu i pisa po svima nama koji mu donosimo sve to sto ima.

...

I posle neko nek mi kaze da kada si posten dobro prodjes u zivotu?!

Čitao sam neko istraživanje koje kaže da samo između 3 ili 4 posto ljudi u svetu ima u sebi ono što je potrebno za uspešnog preduzetnika/privatnika... to je nešto što nema veze ni sa obrazovanjem, ni sa pismenošću, ni sa čim sličnim... jednostavno, treba da imaš kliker za te stvari, a uz to i stomak (ili nedostatak obraza), kako god hoćeš to da nazoveš...

Primera imaš koliko hoćeš - moj prvi "gazda", Zoran Marković, bivši taksista, je otišao u Kanadu, tamo navatao nekog dedicu da mu da kintu i napravio je Bel Pagette, koja je u to vreme bila zaista respektabilna firma (barem spolja gledano). Čovek je imao viziju, hteo je da pravi Pan European Paging System (što bi bila neka preteča rominga, da ti pejdžer radi u celoj Evropi, bio je otvorio firme u Rumuniji, Italiji i Poljskoj gde su korisnici Bel Pagette-a mogli da primaju poruke), govorio je da će se ovde pejdžeri prodavati na trafikama, itd, itd... To je deo koji se odnosi na "kliker" koji sam spomenuo, tj. da mu đavo nikad nije davao mira, da je uvek nešto smišljao i radio... Kasnije su mu firmu oteli Karići, uz izgovor da je zajebao dedicu za kintu, u šta uopšte ne sumnam, znajući kakav je lik i koliko je sve ljudi ukupno zajebao za kintu - to je deo koji se odnosi na "stomak" ili nedostatak obraza o kome sam govorio... Inače, bila je ista priča kao i tvoj gazda - '93-će je vozio S-klasu (slona), šetao pozlaćen Rolex optočen dijamantima, doveo Cigane trubače pred firmu 31. decembra 1993. ujutru i zalepio Cigi 100 švajcaraca na čelo, dok smo mi radili za (bukvalno) 6 maraka iz 4 nedeljne uplate na štednu knjižicu...

Pa onda isti ti Karići, koji su napravili to što su bili napravili. Neko će reći "jeste, kada su imali političku podršku", ali trebalo ju je obezbediti. Ko brani meni ili tebi da probamo to isto da napravimo? Niko. Imao sam ja dosad nekoliko ideja za privatni biznis (small-scale, doduše), ali nikad nisam imao cojones da ih realizujem. Ipak mi je lepše kad svakog petog u mesecu kane platica na TR, a da me puno ne boli glava.

Dakle, koliko god i meni nekad smetao taj paradoks, ipak ja takve ljude u neku ruku poštujem.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #266 on: November 05, 2012, 10:40:10 pm »
e da, update....ne verujem kako glup covek (ali bukvalno, poluobrazovan) kao vlasnik moje firme moze da ima tolike pare i da ga toliko sere u zivotu i da pored svega toga izvadi kitu i pisa po svima nama koji mu donosimo sve to sto ima.

I kako takvi isti ljudi nemaju predstavu o realnom zivotu i sve im je u ciframa, bitno je da mu jedna felna od auta kosta 4300eura, da na tim tockovima je auto od 250 000eura, da ima sat na ruci od 25 000e da ima kucu na dedinju i svaki dan, spavao do 12h ili drkao kitu ceo dan sabije 10k eura, pa ja za to bre radim skoro godinu dana.

Grejanje bazena u oktobri mesecu ide na struju i racun je 65 000dinara, ja bih se obesio u kupatilu kada bi mi stigao toliki racun, zena mu (eeeej) kupuje sampon za kosu koji kosta 10 000dinara i jos svira kurcu kada mu u sali kazes da bi mogao da se zajebe pa da da koju stotinu eura na platu.

A nije mu problem da zalepi pevaljki 500eura na celo jer ga je pesma "pogodila" i da se pravi ceh od 5000eura za noc.

Letovanje 40 000eura, brate mili ko da su pili mleko od miseva svaki dan, pa na sta covek da potrosi tolike pare za 10 dana ?!

I posle neko nek mi kaze da kada si posten dobro prodjes u zivotu?!
Kad god me neko pita kako je nasa zemlja takva kakva jeste i zasto su sistemi vrednosti tako ocajni, ja mu uvek kazem da smo mi, nazalost, jedna vrlo glupa zemlja u kojoj se znanje ni malo ne ceni.
Ovde je najgore sto moze da ti se desi da budes odlican ucenik u skoli.
A najbolje sto moze da ti se desi je da budes clan vladajuce stranke. Nebitno kakav si ucenik bio.
U normalnim zemljama znanje je moc. U nasoj zemlji to je partijska knjizica.
Generalno gledano.
Mozda ovaj tvoj gazda nije clan nikakve stranke, ali sigurno poznaje nekoga ko jeste, ko mu zavrsava poslove i ko mu je omogucio da ima to sto ima.
Takodje, odgovorno tvrdim da mi uopste nismo (bili) siromasna drzava.
Deset godina su nas satirali socijalisti. Dvanaest godina najgore kradje zutih. Ukupno dvadeset dve godine otimacine, prevare i unistavanja svega sto je bilo na zdravim nogama i sto je vredelo. Milijarde i milijarde evra su netragom nestale.
Cetiri vazna elementa svake drzave kod nas su totalno kompromitovana i ozbiljno narusena: prosveta, vera, vojska i Akademija nauka i umetnosti. O zdravstvu da ne pricamo.
15 godina najgledanije TV emisije su kreacije Sase Popovica. Karleusa, Ceca, Seka - to su nasi ideali.
Najprodavanije novine su Kurir i Alo.
Kultura je gurnuta u najgore blato.
Deca nam se skoluju po najgorim nastavnim planovima i programima. Svaku skolsku godinu pocinju sa strajkom nastavnika koji treba da im budu uzor u radu. Eksurzije su se pretvorile u organizovanu pljacku.
Poljoprivreda, stocarstvo, zemljoradnja zaboravljeni kao da ni ne postoje. Seljak propada.
Po korupciji obaramo svetske rekorde.

Ali niko nista ne menja.
I onda, nakon dve decenije najgoreg ponizenja, sirotinje i raspada svih drustvenih struktura, mi dozivimo da ovaj narod na vlast ponovo dovede iste ljude koji su ih i doveli do ovde.

Eto, zato je ovako kako jeste. I zato polupismeni mogu da komanduju i jebu ostale oko sebe.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #267 on: November 05, 2012, 10:44:31 pm »
I posle neko nek mi kaze da kada si posten dobro prodjes u zivotu?!

Samo ti radi posteno svoj posao i sve ce biti OK. Ako sanjas bazen i sat od 25000 eura, skupi cojones i kreni u privatni biznis, mozda otkrijes da si medju tih 3-4% sto pominje Zujo.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #268 on: November 05, 2012, 10:48:09 pm »
Dugacak je post pa me mrzi sve da citiram:

Quote
Ovde je najgore sto moze da ti se desi da budes odlican ucenik u skoli.
A najbolje sto moze da ti se desi je da budes clan vladajuce stranke. Nebitno kakav si ucenik bio.
U normalnim zemljama znanje je moc

Svugde je narvno poptuno nebitno da li si bio odlican ucenik u skoli. Larry Ellison i Steve Jobs npr. nemaju nista vise od diplome srednje skole.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #269 on: November 05, 2012, 10:50:44 pm »
pa da, ali imaju znanje, i pismeni su pre svega.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #270 on: November 05, 2012, 10:53:57 pm »
Ne verujem da brm-ov gazda (ko god on bio) nema znanje. Ne bi bio tu gde jeste da nema znanje (ili kliker, viziju, stomak, muda, petlju, nazovi to kako god hoces), dzaba mu sve partijske knjizice ovog sveta ako to nema.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #271 on: November 05, 2012, 10:59:05 pm »
Ne verujem da brm-ov gazda (ko god on bio) nema znanje. Ne bi bio tu gde jeste da nema znanje (ili kliker, viziju, stomak, muda, petlju, nazovi to kako god hoces), dzaba mu sve partijske knjizice ovog sveta ako to nema.
Previse je ljudi u ovoj zemlji koji su uspeli, a da za to mogu da zahvale svom znanju.
I previse je ljudi u ovoj zemlji koji su uspesno zavrsili skolovanje sa visokim ocenama, a da im drzava nije dala nikakvu sansu.
Njihova jedina greska je sto su pokusali da rade posteno.
Priznao ili ne: u ovoj zemlji obrazovan, kulturan i pametan covek nema cemu da se nada. Bogatstvu najmanje.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #272 on: November 05, 2012, 11:04:33 pm »
Samo ti radi posteno svoj posao i sve ce biti OK. Ako sanjas bazen i sat od 25000 eura, skupi cojones i kreni u privatni biznis, mozda otkrijes da si medju tih 3-4% sto pominje Zujo.

U pravu si Olde... tako mlad, a tako mudro zboriš...

mislim da je ovde ključ:

I posle neko nek mi kaze da kada si posten dobro prodjes u zivotu?!

Zavisi kako definišeš "dobro prolaženje u životu". Dakle, da li sam ja kao neko ko je diplomirao sa prosekom 9,86 i bio student generacije na svom fakultetu mogao da "bolje prođem u životu"? Verovatno da jesam. Da li mi je taj isti život pružio priliku da "bolje prođem"? Jeste, i to nekoliko puta. Da li sam ja bio spreman da ih iskoristim i platim cenu koja je nužna za to (možemo je definisati i kao imanje/nemanje cojones-a, stomaka, obraza, kako god)? Nisam. Da li sam zadovoljan kako sada prolazim u životu? Jesam, i to prilično. Imam pristojne prihode, posao i život bez neke preterane presije, dovoljno slobodnog vremena i sačuvanih živaca da se posvetim porodici (prevashodno deci), da im/nam priuštim neka sitna zadovoljstva (odlazak u Akva park, vožnja kartinga, vožnja bajsa/rolera na Adi, laser tag u Ušću, Disney on Ice, koncert VivaVox-a,...). Ne zvuči kao nešto wow, ali ja sam zadovoljan, tj. mislim da sam "uspeo u životu"...

Mislim da je otac Tadej bio taj koji je rekao nešto u fazonu "Kakve su ti misli, takav ti je život" ili "Živiš onako kako misliš". Dakle, ako sve ovo smatram "uspehom u životu", nečim lepim i pozitivnim, onda se lepo i osećam i "život mi je lep"... Ako sve ovo smatram neuspehom, ako sam pun besa, jeda i zavisti što i ja ne trošim 40.000 evra na letovanje, onda ću verovatno svemu pristupati negativno, i svime biti nezadovoljan...

(Arapski filozof i mislilac Al Nasrah)

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #273 on: November 05, 2012, 11:05:49 pm »
Priznao ili ne: u ovoj zemlji obrazovan, kulturan i pametan covek nema cemu da se nada. Bogatstvu najmanje.

Izvini, ali ne priznajem, nismo do toga dosli. Poznajem nekoliko obrazovanih, kulturnih i pametnih ljudi koji zive sasvim pristojno, cak se moze reci da su bogati za uslove u ovoj zemlji jer zive bolje  90% ljudi u Srbiji. Uz to nisu clanovi nijedne stranke, niti su ikada bili.

Moracemo da se slozimo da se ne slazemo.  ;)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #274 on: November 05, 2012, 11:10:32 pm »
Izvini, ali ne priznajem, nismo do toga dosli. Poznajem nekoliko obrazovanih, kulturnih i pametnih ljudi koji zive sasvim pristojno, cak se moze reci da su bogati za uslove u ovoj zemlji jer zive bolje  90% ljudi u Srbiji. Uz to nisu clanovi nijedne stranke, niti su ikada bili.

Moracemo da se slozimo da se ne slazemo.  ;)
Sam si odgovorio umesto mene.
U normalnim zemljama bi rekao: Poznajem nekoliko neobrazovanih, nekulturnih i glupih ljudi koji zive sasvim pristojno.
Ovde poznajes gomilu idiota poput brm-ovg gazde, a samo nekoliko koji bi nekome mogli da budu normalni uzori.

Moracemo da se slozimo da se ne slazemo.  ;)
Sto se mora nije tesko.  :)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #275 on: November 05, 2012, 11:18:28 pm »
Sam si odgovorio umesto mene.
U normalnim zemljama bi rekao: Poznajem nekoliko neobrazovanih, nekulturnih i glupih ljudi koji zive sasvim pristojno.

Pod jedan, samo sam demantovao tebe koji si rekao, citiram "u ovoj zemlji obrazovan, kulturan i pametan covek nema cemu da se nada". Ja ti kazem da ima cemu da se nada, jer poznajem takve ljude, makar ih bilo i nekoliko. A siguran sam da ih ima i vise od toga.

Pod dva, apsolutno se ne slazem sa "U normalnim zemljama bi rekao: Poznajem nekoliko neobrazovanih, nekulturnih i glupih ljudi koji zive sasvim pristojno." I ako me ista nervira ovde, to je ona cuvena srpska fraza "ovo samo kad nas ima, na Zapadu je to ovako ili onako, ma mi smo stoka, itd". Ti citas tarzaniju, tamo se stalno sprdaju sa tom srpskom mantrom.
Nisam nikada ziveo u nekoj stranoj zemlji, pa ne mogu iz prve ruke da tvrdim, ali sam siguran da i u "civilizovanom" svetu ima dobar procenat neobrazovanih, nekulturnih i glupih ljudi koji su se obogatili na racun sirotinje. Silvio Berlusconi npr.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #276 on: November 05, 2012, 11:58:00 pm »
(Arapski filozof i mislilac Al Nasrah)
uuu dobar  :thumbsup:
« Last Edit: November 06, 2012, 12:01:45 am by bdj »

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #277 on: November 06, 2012, 12:19:22 am »
Postoji jedan drugi, za nas paradoks, koji zestoko pogadja prosecnog Srbina, a to je da napolju dobar procenat neobrazovanih, nekulturnih i glupih ljudi koji se nisu obogatili, opet zive daleko kvalitetnije od uspesnog Srbina, kakvim se Batica moze i mora smatrati. :) Kad kod nas doktor ima 5 glava platu a magarac koji 10 godina nije u stanju da nauci svedski u zemlji u kojoj boravi, dva soma, to pada tesko...

Sto se ovih milionera tice, jbg, to je tesko, rizicno na koji god nacin da se dodje do tog bogatstva, cesto i ti ljudi vuku tesko breme.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #278 on: November 06, 2012, 02:06:53 am »
Kao neko ko vec godinama posmatra situaciju iz "zmajevog gnezda", mogu da kazem da ste svi u pravu i niste :P nista nije crno-belo, kao pa tako ni ta situacija. Svuda u svetu imas nepismene ljude koji su imali kliker, srecu, nedostatak zdravog razuma da ulete u nesto sto im je donelo bogatstvo. Za svaki biznis moras da imas debeo obraz. Jer ako hoces ti da uspes moras da imas mrave koji ce za tebe da rade. Kao takav, ako pokazes srce i budes dobar, ljudi su govna i iskoristice te i propadas. Ako vladas gvozdenom rukom, onda si majmun, idiot, ugnjetavach i sl. Jedina razlika izmedju ostatka "normalnog" sveta je sto je drzva iznad svih i svega, placaju se porezi i normalan, vredan i posten covek moze da ocekuje da normalno zivi, da mu ne fali da kupi sampon, brasno, mleko gumu za kola kad zatreba i tako te stvari (a vi sto pusti cigarete da crknete vec jednom :) )

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Neveruem
« Reply #279 on: November 06, 2012, 09:03:22 am »
Imam 10-ak godina radnog iskustva na različitim poslovima i odgovorno tvrdim da ako igraš po pravilima u zemlji Srbiji možeš samo da propadneš. Sa druge strane, ako imaš partijsku knjižicu, vrata su ti otvorena svuda. Da li je tako preko ne znam, ali iskreno ne verujem da Nemačka i Švica rade po tom modelu...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род