Author Topic: Da li ste znali...  (Read 55536 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #70 on: October 04, 2013, 01:05:29 am »
Takozvani "Galski fudbal". :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #72 on: October 05, 2013, 05:55:11 pm »
A pogle' i evoluciju smajlija kod svakog posta. :D

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #73 on: October 05, 2013, 10:44:10 pm »
Pa zar vam :A + isti smajliji ne govori da se salim :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #74 on: October 06, 2013, 03:28:30 am »
Pa zar vam :A + isti smajliji ne govori da se salim :D

ne

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Da li ste znali...
« Reply #75 on: October 07, 2013, 12:44:58 pm »
Almost one in five songs in modern times contains a reference to booze – twice as many as ten years ago and almost three times as many as 30 years ago.
The study also found that today’s music is more likely to glorify drinking than songs of the previous decade.

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2440131/Chart-musicians-slammed-promoting-alcohol-children.html

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile

Nejde brze...



Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Da li ste znali...
« Reply #79 on: October 09, 2013, 05:48:50 pm »
The Longest Straight Line You Can Sail on Earth = Pakistan to Kamchatka Peninsula, Russia – 20000 miles



ako nekom nije jasno, kako je to "Straight Line":



source: http://twistedsifter.com/2013/08/maps-that-will-help-you-make-sense-of-the-world/

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #80 on: October 09, 2013, 06:49:38 pm »
Usao sam na taj link i ima zanimljivih mapa, ali onda naletim na mapu McDonaldsa po svetu i ispade da ceo ovaj nas deo nema mek. Rezignirano sam zatvorio tab.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #81 on: October 09, 2013, 07:30:52 pm »
nikad mi nece biti jasna opsesija (bilo gde u svetu) McDonalds-om. najgora hrana, najgori sastojci, da ne pricamo o tome koliko je dobro za organizam. jedino sto valja ukus, ali dzaba sve to..

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #82 on: October 09, 2013, 08:31:53 pm »
nikad mi nece biti jasna opsesija (bilo gde u svetu) McDonalds-om. najgora hrana, najgori sastojci, da ne pricamo o tome koliko je dobro za organizam. jedino sto valja ukus, ali dzaba sve to..
Kad odeš u bestragiju gde ne poznaješ nigde nikog, nekako su takvi restorani najsigurnij izbor.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #83 on: October 09, 2013, 08:39:39 pm »
u Niš kad odeš Mc je no brainer


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #84 on: October 09, 2013, 09:30:11 pm »
Јутро после свадбе мог кума нас четворо појели смо 40 биг мека, 30 помфрита и 8 милкшејкова, сат времена касније ишли смо у кафану - да једемо! То је било задњи пут да сам јео та говна, једино што ваља су шејк и сладолед, ево већ 14 год. нисам ушао у Мекдоналдс. Док сам био средњошколац то је некако било више помодарство, а чак и тада смо више волели да продужимо 30 метара даље у пивницу на гиросе, помфрит и пиво, е сад нису сви имали среће да нам и рибе воле исте па смо врло често ишли у Мекдоналдс, мада сам ја више залазио у ресторан ТП на Теразијама, било је онако отмено, право за излазак са девојком за први састанак, оно да оставиш утисак, и касније углавном смо бирали кафане са добром атмосфером. Ја једноставно не знам како неко може да се наједе у Мекдоналдсу, што више једеш више си гладан.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #85 on: October 09, 2013, 09:37:18 pm »
Јутро после свадбе мог кума нас четворо појели смо 40 биг мека, 30 помфрита и 8 милкшејкова


Nisu im ni krofne lose, ja kad idem bez 150 pojedenih ne izlazim restorana.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #86 on: October 09, 2013, 10:45:35 pm »

Nisu im ni krofne lose, ja kad idem bez 150 pojedenih ne izlazim restorana.
Ja bez 200 sladoleda ne izlazim.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #87 on: October 09, 2013, 11:10:05 pm »
matori znas ti koliko je 10 big mekova, 10 pomfrita i 2 sejka po osobi, pa samo posle sejkova mozes da se izvrnes na krevet :D


ja vise volim jednom u 3-4 nedelje da odem do KFC-a i uzmem koficu chicken wingsa, za mek nisam neki fan, prezderavao sam se tamo dok sam radio  na slaviji pa mi ih je pun kurac vise i to smo isli tamo da klopamo na pauzi uglavnom jer brzo usluzuju, zavrsis sve za 5minuta. Iz onog kafe dela krofne su im vrhunske, i kukiji isto.

Najjaca fora koju sam doziveo tamo je kada sam trazio caj, dobio sam punu casu vrele vode i kesicu caja odvojeno, za 100 dinara, a u prodavnici citava kutija istog takvog caja kosta 200dinara.

Nejde brze...

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4447
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #88 on: October 09, 2013, 11:45:25 pm »
matori znas ti koliko je 10 big mekova, 10 pomfrita i 2 sejka po osobi, pa samo posle sejkova mozes da se izvrnes na krevet :D
Opusteno pojedes, bio sam tu kad je Mrvica pojeo 25 komata, popio par koka-kola, i pomfrita, i onda "dovrsio" salatu devojke koja je sedela pored jer ona 1 salatu nije mogla da pojede.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #89 on: October 09, 2013, 11:57:08 pm »
Najjaca fora koju sam doziveo tamo je kada sam trazio caj, dobio sam punu casu vrele vode i kesicu caja odvojeno, za 100 dinara, a u prodavnici citava kutija istog takvog caja kosta 200dinara.


E vidis tu gresis. Nisi dobio samo to za 100 dinara. Dobio si i to sto je neko tu vodu skuvao za tebe i posluzio te, sedeo si u cistoj prostoriji, dobro osvetljenoj, i dobro zagrejanoj i jos si mogao novine da biras koje da procitas, plus je uvek dobar osecaj sedeti i piti u drustvu. E sad ne znam kakva bi to formula bila koja bi dozivljeni ugodjaj pretvarala u jedinicu novca, ali ako bi postojala, onda bi video da te caj u kucnoj varijanti u stvari izadje skuplje.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #90 on: October 09, 2013, 11:59:18 pm »
Opusteno pojedes, bio sam tu kad je Mrvica pojeo 25 komata, popio par koka-kola, i pomfrita, i onda "dovrsio" salatu devojke koja je sedela pored jer ona 1 salatu nije mogla da pojede.

A inace Mrvica moze regularno da se poredi sa ostalim ljudima?

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4447
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #91 on: October 10, 2013, 12:06:21 am »
Sta znam, u mom okruzenju imam sve same azdaje, pa je Mrvica normalan, bas sam pre neki dan se smejao na tu temu, kolega je pojeo 40 cevapa,3 vece lepinje,  plus je dovrsio kanticu e.krema sa preostalim lepinjama , sve to uz 3 velika Lava, i cokoladno mleko. Komentar drugog kolege je bio "ovo samo treba na'raniti i ubiti".

EDIT: kolega je "glista" od 60-65kg.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #92 on: October 10, 2013, 12:12:44 am »
Pablo sabija!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #93 on: October 10, 2013, 12:17:35 am »
Sta znam, u mom okruzenju imam sve same azdaje, pa je Mrvica normalan, bas sam pre neki dan se smejao na tu temu, kolega je pojeo 40 cevapa,3 vece lepinje,  plus je dovrsio kanticu e.krema sa preostalim lepinjama , sve to uz 3 velika Lava, i cokoladno mleko. Komentar drugog kolege je bio "ovo samo treba na'raniti i ubiti".


I nakon toga je jebo crnku, plavusu i crvenkusu u isto vreme!


Mrvica je gromada, i nikako ne zelim da ulazim u diskusiju zasto on jede puno, ali je cinjenica da je njemu to bila svakodnevna pojava. Znaci covek svaki dana pojede ogromne kolicine hrane, to je njemu normalno.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #94 on: October 10, 2013, 12:34:10 am »
Nego kad smo vec kod Meka, preporuka za one koji vole ljuto, a koji usput imaju nekog ko im je spremio ljut ajvar. McNuggets i ljut ajvar su mi hit poslednjih dana. Male su sanse da ce neko podeliti ovo gurmansko iskustvo samnom ali ja reko samo da javim jerbo sam uzivao mlogo.

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4447
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #95 on: October 10, 2013, 12:39:00 am »
Mrvica je gromada
Po zadnjim informacijama, smrsao je i to mnogo, rekose mi da ima manje od 130kg

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #96 on: October 10, 2013, 01:01:16 am »
130 kg - i dalje gromada  :facts:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #97 on: October 10, 2013, 09:13:01 am »
Питајте Мастерплана или Душана из Краљева како 10 човека поједу 20кг роштиља и цело јагње(уз пратеће прилоге и салате) а ви ми причате о 10 мекова и 10 помфрита да је много, да ли сте ви нормални? Познајем брдо људи који поједу дупло више од онога што сам навео па и тродупло,  људи на свадбама поједу предјело, чорбу, гулаш, по 10 сарми и после једу и печење и роштиљ. Они који су били на САФС-ијадама код нас знају о чему причам, Миксер наравно није никада био јер има фобију од изласка из Београда али доста вас је било.
А што се тиче мене у данашње доба, сада поједем плафон 5-6 ћевапа - али што се тиче сладоледа ја сам поједем Quattro породично паковање од 1650мл без проблема.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #98 on: October 10, 2013, 09:17:19 am »
Познајем брдо људи који поједу дупло више од онога што сам навео па и тродупло,  људи на свадбама поједу предјело, чорбу, гулаш, по 10 сарми и после једу и печење и роштиљ.

Kada je džabe i sirće je slatko :D

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #99 on: October 10, 2013, 09:38:13 am »
Питајте Мастерплана или Душана из Краљева како 10 човека поједу 20кг роштиља и цело јагње(уз пратеће прилоге и салате) а ви ми причате о 10 мекова и 10 помфрита да је много, да ли сте ви нормални? Познајем брдо људи који поједу дупло више од онога што сам навео па и тродупло,  људи на свадбама поједу предјело, чорбу, гулаш, по 10 сарми и после једу и печење и роштиљ. Они који су били на САФС-ијадама код нас знају о чему причам, Миксер наравно није никада био јер има фобију од изласка из Београда али доста вас је било.
А што се тиче мене у данашње доба, сада поједем плафон 5-6 ћевапа - али што се тиче сладоледа ја сам поједем Quattro породично паковање од 1650мл без проблема.
Verujem da je tako, ali koja je svrha tolikog prežderavanja?

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #100 on: October 10, 2013, 09:55:24 am »
svrha je ta da posle svega pojedenog zamrze sebe, sta drugo?!  :)

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #101 on: October 10, 2013, 11:35:53 am »
Verujem da je tako, ali koja je svrha tolikog prežderavanja?
Па то није нешто што се дешава свакодневно, ја врло често једем једном дневно, некад ниједном, углавном два пута. Ситуација коју сам првобитно навео било је јутро(подне) после свадбе мог најбољег другара на којој он као младожења и ја као кум нисмо баш имали времена да једемо, али се зато играло и пило, што би се рекло трошило се, након тога били смо изгладнели и описана ситуација служила је да покаже колико је срање биг мек када је човек баш, баш гладан.

Мада, морам да признам да познајем људе који једу као але и када нису посебне прилике, тако је мој брат од тетке јео дневно по 2кг меса својевремено, за доручак је јео две векне хлеба, имао је 140кг - то је рецимо прождеравање које не могу да схватим. Ето и њега Мастер зна јер је куповао музику код њега док је Мастер држао радњу па може да посведочи о реду и величини дотичног. Када је почео да једе нормално(што је опет тродупло више него што ја једем) смршао је више од 30кг.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #102 on: October 10, 2013, 12:12:24 pm »
Za mene kažu da jedem prilično a nisam nešto debeo (pre neki dan sam imao 85kg). Umem, npr. da pojedem celu tepsiju bureka kad sam dobro gladan. Pre par dana žena je nakuvala pasulja u šerpu petolitarku, jeste bio čorbast ali je bio i prepun mesine (butkica, rebra, slanina...), ometlao sam pola šerpe bez greške i pojeo veknu hleba...
Nije problem pojesti mnogo ako je ukusno jelo i ako si gladan...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #103 on: October 10, 2013, 01:09:05 pm »
Meni se fakat starenje nikako ne isplati jerbo sam sve manje otporan na lovacke price, koje bar da imaju neki smisao...


1. Uporedjuju se "gabaritni" ljudi koji jednostavno dobro klopaju i dosta pojedu na svakodnevnom nivou, njima svaka cast ali nisu kadri za poredjenje sa nama obicnim smrtnicima...

2. Uporedjuju se domaca hrana i industrijska hrana. Domaca hrana, kako da se izrazim, ima hranljivu vrednost pa se samim tim lakse i vari i podnosi, dok sa druge strane industrijska hrana skoro da nema nikakvu hranljivu vrednost pa se samim tim teze vari i teze podnosi.

3. Nevezano za to da li je hrana domaca ili industrijska postoji neki redosled unosa hrane u organizam jer ljudski stomak nije seckalica da samo secka sta god ti unosio u njega.

4. Porede se svadbe i okupljanja, koji su dogadjaji koji traju po ceo dan, pa se samim tim stalno nesto jede, pa se onda sabira sta se pojelo za taj dan i uporedjuje sa jednim obrokom.

Da si rekao 10 bigmekova i 10 pomfrita, pa ajde i nekako, ali brate milksejk uz to, pa jos posle sat veremena ste isli u kafanu da jedete jer vam nije bilo dosta? Mardok sdruge strane kaze da je neki lik pio pivo i cokoladno mleko. Ok je sve to, ali samo ako je u sklopu priprema za takmicenje u povracanju.
« Last Edit: October 10, 2013, 01:23:52 pm by Pablo »

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Da li ste znali...
« Reply #104 on: October 10, 2013, 01:28:29 pm »
Ако желиш да кажеш да лажем кажи то тако, немој да га увијаш у обланду - твоје је да цениш да ли те неко лаже и моје је да ми свирају јајца што ти тако мислиш. Не зависим од твог мишљења, а они који су били тада са мном, хвала Богу сви здрави и прави, знају истину. Могу до сутра да наводим екстремније примере од овог који сам навео и у коме сам учествовао, али нема сврхе, морао бих у суд да оверавам изјаве да би ти поверовао - за пола тих прича може и Мастер да потврди, за неке је и један од актера, у некима је мој брат који је мршавији од мене а јео је 10 јајета за доручак или цело пиле за ручак својевремено. Али и то вероватно не верујеш, јер није по твојим стандардима схватања "света по Паблу".