Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 582693 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3325 on: June 26, 2023, 08:27:39 pm »
Sad ce da me ispljujete :D ali moram da pitam: iz vaseg iskustva koji je najbolji besplatni antivirus (Microsoft Defender, Avira, Avast.....)? Citam svasta po netu, ali gomila toga su prikrivene placene reklame, pa me interesuju vasa iskustva. Nisam odavno koristio ove besplatne, pa nisam siguran koji jos uvek valja.
(naravno, gastos pa hoce da ustedi...) :zvizdanje:
Hvala?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3326 on: June 26, 2023, 08:54:57 pm »
Sad ce da me ispljujete :D ali moram da pitam: iz vaseg iskustva koji je najbolji besplatni antivirus (Microsoft Defender, Avira, Avast.....)? Citam svasta po netu, ali gomila toga su prikrivene placene reklame, pa me interesuju vasa iskustva. Nisam odavno koristio ove besplatne, pa nisam siguran koji jos uvek valja.
(naravno, gastos pa hoce da ustedi...) :zvizdanje:
Hvala?

Ja imam samo Microsoftov Defender.

Inače, baš su u novom broju Sveta Kompjutera pisali o tome.

TL;DR preporuka za tri opcije

- Microsoft Defender u kombinaciji sa (besplatnim) Malwarebytes
- Bitdefender Antivirus Free
- Avira Free Security

Ako hoćeš mogu da ti skeniram tekst ili da sačekaš 3 meseca da okače na sajt.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3327 on: June 27, 2023, 08:09:15 am »
Dovoljan ovaj što dolazi uz Windows.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3328 on: June 29, 2023, 08:28:30 am »
Hvala puno!
E sad imam jos jedno pitanje. Dolazim u Srbiju uskoro na 2 nedelje. Trebao mi internet “za poneti”. Nedelju dana cu biti kuci i to je “pokriveno” ali nedelju dana cu biti u pokretu a zena mora da radi. Jel ima neka kombinacija sa USB ruterom i nekim paketom koji moze da se uzme “na pruvremeno”. Gledam po netu ali sam se malo pogubio. Treba mi nesto dovoljno jako da mogu da rade “regularni” programi na laptopu. Nista rendering ili programiranje. Samo Word, excel, google suits i sl.
Hvala unapred!!!

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3329 on: June 29, 2023, 09:19:08 am »
Imaš u Yettelu prepaid paket, u kombinaciji sa MiFi uređajem, za 5.000 dinara, dobijaš 50 GB na 30 dana, jedino što je brzina ograničena na 10 Mbps.

https://www.yettel.rs/sr/privatni/ponuda/mobilni-internet/prepaid?gad=1&gclid=Cj0KCQjw1_SkBhDwARIsANbGpFvGVDt86BXPrq0RFVY6gq87s0hI5OsClw92xwop0_mF_ZUM0WewFB4aAgqpEALw_wcB

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3330 on: June 29, 2023, 10:17:53 pm »
Hvala Zujoslave. Nazalost 10 mi ne radi posao jer zena mora na zoom, koristi neke njihive kompanijske programe itd. A mozda cu i ja morati da drzim neke casove online pa mi je brzina od znacaja.
Jel imate iskustva sa ovom Vikend Net tarifom kod A1? Platis ruter i ukljucen neograniceni net na 7 dana.
Da li to znaci da ne moram da uzimam telefon pa da share internet kao kod ovog Yettela i jel ima neko ideju kolika je brzina protoka. Ne mogu nigde da nadjem tu informaciju (nigde zvanicno).
Znam da smaram, ali od interneta mi zavisi ceo itinerer mog boravka pa moram da imam neke informacije unapred. Hvala drustvo.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3331 on: August 07, 2023, 06:19:55 pm »
Cao ljudi,
evo mene nazad na trulom zapadu i samo da vam prenesem moja iskustva sa ovom Vikend tarifom A1 ako nekoga bude interesovalo.
Znaci, ovo fercera ako vam treba internet "za poneti". Nije jeftino, ali ako ste u guzvi kao sto sam ja bio, onda moze da prodje.
Otisao kod ovih u A1 uzeo ruter i na licu mesta probao. Radilo. Ulogovao se sa mojim laptopom bez problema i brzina bila odilcna.
Nakon toga, koristili ga usput od Beograda do Apatina (sem na par mesta, domet i brzina bili totalno ok) i sledecih 7 dana. Laptop i telefoni radili skoro pa bez problema (imali ko sto rekoh par puta "mrtve zone", ali nista strasno).
Sve u svemu, 7 dana uklucenog neogranicenog interneta bilo ok. Jedina mana je sto baterija nije najsjanija. Kazu 6 sati kad se napuni, ali nema sanse...meni izdrzavala dva sata, maksimum, posle toga, moralo da se ukljuci na punjenje (usb port na laptopu radio posao).

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3332 on: August 07, 2023, 06:33:18 pm »
Verovatno si dobio primerak koji je dosta korišćen i kome treba zameniti bateriju. Što bi reko majstor Vinko, baterija se ne menja kada se smanji kapacitet, nego kad ne može više da se puni.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3333 on: January 04, 2024, 12:56:21 pm »
Aj reko vas da pitam, iskusni ste. Naime, nikad nisam naručivao nešto preko interneta iz inostranstva da mi donesu, te me interesuje koje sajtove koristite i koji uopšte donose kod nas, Amazon, eBay, šta funkcioniše?
Mike McCarthy je idiot.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3334 on: January 04, 2024, 01:55:24 pm »
Ja uglavnom koristim e-bay (upravo čekam danas ili sutra da mi stignu dve pošiljke), jednom sam koristio i Ali, uglavnom svi takvi sajtovi isporučuju u Srbiju (proveri pored konkretnog artikla da li ima ikakvog ograničenja vezano za isporuku), samo je pitanje cene.

Negde cena transporta bude uključena u cenu proizvoda, negde bude naznačena kao dodatna doplata.

Sve zavisi od toga šta bi kupio, ja sam uglavnom kupovao stvari male vrednosti koje su uz to "kastomizovane", tipa maska za telefon koja odgovara samo tom modelu telefona. Pošiljke su u principu stizale za 20-30 dana (uglavnom su išle iz Kine).

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3335 on: January 06, 2024, 08:39:30 pm »
Batice jel stiže sve to redovno ili klasika 2 stignu paketa pa jedan se "zagubi" ?

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #3336 on: January 06, 2024, 09:04:06 pm »
Do sada jedina dva koja nisu stigla su bila kad je izbila korona, ostalo je sve uredno stizalo (kuc, kuc, kuc).

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill