Author Topic: Putopisi  (Read 85669 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #280 on: April 03, 2018, 12:44:12 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #281 on: April 03, 2018, 12:46:53 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #282 on: April 03, 2018, 12:48:05 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #283 on: April 03, 2018, 03:27:34 am »
Au Milutine .... al se mi razlikujemo. South Beach nije loš ali mnogo je napucan na silu. Jeftinija verzija LA - na istočnoj obali :)  doduše ja sam bio tamo pre 10 godina jednom i nemam želju da se vratim , osim ako mi nije usput..

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #284 on: April 03, 2018, 04:24:33 am »
Au Milutine .... al se mi razlikujemo. South Beach nije loš ali mnogo je napucan na silu. Jeftinija verzija LA - na istočnoj obali :)  doduše ja sam bio tamo pre 10 godina jednom i nemam želju da se vratim , osim ako mi nije usput..
Ali ne glorifikujem LA, da se razumemo. samo sam to naveo kao primer. Mada LA mi izgleda mnogo raznovrsniji, pa ima za sve po nesto. South Beach ako nemas pare, samo da sedis na plazi

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #285 on: April 03, 2018, 12:50:03 pm »
Pre neki dan sedim sa Dzosom , i on sad za neki dan dolazi u USA, i planira da do septembra prodje 5,000km kroz US, imaju neke bolesno dobre pesacke ture kroz Jutu, Kolorado, G.Kanjon i sl. Ludilo, to bih izabrao pre ovih plaza svaki put.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #286 on: April 03, 2018, 04:59:09 pm »
Ovol'ka zemlja a da nema prirodu za pešačenje / planinarenje... ono, većinom im i jeste divljina, samo se malo iz grada mrdneš

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #287 on: April 03, 2018, 06:10:26 pm »
Kakav je Miami za zivot sto se tice posla i cena? definitvno tamo palim za metar i po dana...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #288 on: April 03, 2018, 06:44:12 pm »
Koliko znam, Florida je generalno slaba što se plata tiče... ali naravno da zavisi šta radiš :D ali nema poreza na platu što i nije mnogo ali znači :)

U ostalo se ne razumem pa neka neko drugi pomogne ako može

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #289 on: April 04, 2018, 11:24:29 pm »
Bio sam danas na Key Biscayne (Ki Biskejn po naski) gde se ove godine odrzao poslednji Miami open.
Ladno ga sele na Miami Dolphins stadion. Bice nesto kao 16.000 mesta za tenis, a ostatak tribina bi bio odvojen zavesama.  :palm:

Novak je tu osvojio 6 titula i drzi rekord u broju pobeda.
Ceo taj kompleks je ogroman, ali ipak ni blizu nekim velikim

Vec su poceli radovi na rusenju i demontazi.



Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #290 on: April 04, 2018, 11:24:56 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #291 on: April 05, 2018, 05:54:22 am »


Quote from: mr.green

Kad si već tamo planiraš li do Key West da odeš?  Lepa vožnja i lepo mesto

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #292 on: April 05, 2018, 06:59:56 am »
Pre neki dan sedim sa Dzosom , i on sad za neki dan dolazi u USA, i planira da do septembra prodje 5,000km kroz US, imaju neke bolesno dobre pesacke ture kroz Jutu, Kolorado, G.Kanjon i sl. Ludilo, to bih izabrao pre ovih plaza svaki put.

Potpisujem. Pre par godina napravili krug Las Vegas, Hoover Dam, Meteor Crater, Grand Canyon, Monument Valley, Arches NP, Canyonland NP i Antelope Canyon. I jos nismo stigli ni pola da obidjemo. Bio sam skeptican pre nego smo krenuli (mislio sam sta to tamo toliko ima da se vidi....stene ko stene)....medjutim, kad sam se nasao na licu mesta, nisam mogao da verujem. :worthy: 
Meni Florida  ok ali samo u septembru, oktobru.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #293 on: April 06, 2018, 06:23:48 am »
Kakav je Miami za zivot sto se tice posla i cena? definitvno tamo palim za metar i po dana...
Nadam se da imas zelenu kartu.  ;)

Pre svega jedno treba da znas: Majami je grad za uzivanje i provod, a ne za zivot i posao. Ako imas pare da ih potrosis tamo treba da ides.
Drugo, mozda i jos vaznije: spanski jezik je must; ako ne znas spanski sanse da se zaposlis su ti prilicno male, a rekao bih i nikakve, iz prostog razloga sto je 75% stanovnistva u Majamiju sa spanskog govornog podrucja.
Trece: Florida je medju najgorim US stejtovima sto se tice zarade, mozda su gori samo neki delovi Teksasa i Detroit koji se polako vadi iz g...na. Majami nema nikakvu industriju, apsolutno nikakvu, znaci mislim na izvoz proizvoda koje naprave. U Majamiju je turizam sve. Turizam i usluzne delatnosti. Ima i banaka, naravno, kao i drugih servisnih poslova, ali tu se tesko ulazi bez veze. Plate uopste ne prate cene zivota kao i cene "potrosacke korpe". Jednostavnim recima receno: imas da se odvalis od posla i jedva ces da zivis. Majami je bolesno skup grad. Cene nekretnina su stravicne i krecu se oko $400.000 dolara za stan manji od sto kvadrata. Za te pare u Atlanti mozes da kupis kucu od 2.000 kvadrata u fenomenalnom kraju, zajedno sa velikim backyardom, a vrlo verovatno i bazenom.
Cetvrto: bez auta ne mozes da odes ni do prodavnice i ako nemas auto najebao si. Cene goriva su medju najskupljima u Americi. Auto ti ne bi bio toliko neophodan jedino ako bi ziveo na South Beach ili eventualno na North Beach iznad 69-te ulice, ali to se nece desiti.  :D Verovatno ces morati da ides daleko od centra da bi nesto rentirao. Renta je takodje previsoka.
Peto: u Majamiju zivi pola Srbije, trecina Beograda i polovina Novog Sada. Zapravo, ima ih iz svih delova zemlje. Uglavno su dosli na par meseci da probaju, pa ako uspeju onda bi ostali. Kako - nemam pojma, ali u Majamiju sve moze da se sredi ako imas dovoljno para. To je cinjenica.
Sesto: cetiri meseca u godini u Majamiju je totalni pakao. Ajde sto je temperatura blizu 50*C, ali vlaga... to je boles'. Ko nije bio i osetio taj ne moze ni da razume o cemu pricam. Znaci sedam dana, deset dana, pa i nekako, ali celo leto... ne znam. Najbolji prijatelji u Majamiju su ti erkondisn i masina za susenje vesa. Mokar ves na terasi ce ostati mokar mesec dana i na kraju ce se ubudjati jer zbog vlaznosti ne moze da se osusi. Isto i sa peskirima nakon povratka sa plaze, kupaci i tako to. Sve mora u masinu za susenje ako zelis ponovo da koristis.
Sedmo: saobracaj u gradu je totalni kolaps, ali tako je u svim vecim americkim gradovima, pa je to nesto sa cime ces morati da zivis. Tesko da je gori od Atlante.  :D
Osmo: bezbednost u Majamiju je dosta diskutabilna. Mislim na sve posle 10 uvece i uglavnom downtown. U ovom gradu je mozda i najvece raslojavanje izmedju bogatih i siromasnih i to je tesko opisati dok ne vidis. Na pola kilometra od dvorane Miami Heata je teska beda da cini mi se u Srbiji tako nesto ni ne postoji. Isto ti je tako i sa najbljestavijim delovima grada - minut odatle je tezak uzas.
Onda odes tri minute odatle i vidis kuce svih najpoznatijih svetskih zvezda dzet seta koje mozes i ne mozes da zamislis.
Deveto: toplo bih ti preporucio da razmislis o West Florida Coast, gde je najbolja opcija Tampa. To je mnogo bolji grad, sa mnogo uredjenijim zivotom i boljim primanjima od Majamija. Na East Coast Fort Lauderdale je dobra opcija. Boka Raton i West Palm Beach, takodje.

Za kraj da rezimiram: ako imas dobar portfolio i ako mozes da konkurises za dobar posao i dobru platu - idi u Majami, probaj, mogao bi da uspes. Sa dobrom platom vrlo je verovatno da nista od svega napisanog neces ni videti.  :) Moci ces sebi sve da priustis i ziveces jedan fantastican zivot.
Ali ako dolazis na prosecno ili ispodprosecno placen posao - moj savet bi ti bio da ne kupujes kartu u jednom pravcu.

Znam da zvuci surovo sve ovo sto sam ti napisao, ali bolje da cujes istinu nego da padnes u tesku depresiju kada vec budes stigao u grad.
I kao sto sam ti rekao na pocetku: Majami je grad u kojem se novac trosi. Slicno kao i Bahami. Ako je neko bio zna o cemu pricam.

SUS, zelim ti sve najbolje, pa sta god da se desi.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #294 on: April 06, 2018, 06:50:43 am »

Kad si već tamo planiraš li do Key West da odeš?  Lepa vožnja i lepo mesto
Bio sam tamo dva puta i pravo da ti kazem uzasno me smara ono ogranicenje brzine celom duzinom keys. Ima oko 60 milja (100km) od Majamija do Key Westa, a treba ti cetiri sata da se dovuces, ali kada jednom dodjes - prosto je nestvarno lepo. Totalno unikatno i jedinstveno. Kao i cela voznja do dole uostalom, prelazi se preko vise od 40 ostrva, samo sto je uzasno sporo.
Seven mile bridge je stvarno nesto kuda treba proci.
Ako bi ikada kupovao property na keys to bi definitno bilo na Marathonu.

Evo kako izgledaju Florida keys ko nije nikada video:














Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #295 on: April 06, 2018, 10:16:07 am »
Samo da se ubacim i dodam da otkad se zvanično meri temperatura za Majami, a to je od 1895. godine, nikad nije zabeležena temperatura veća od 38 stepeni (21. jula 1940. godine). Prosto neverovatno i suprotno svim stereotipima ali je tako. Vlaga je ta koja kvari utisak.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #296 on: April 06, 2018, 04:37:53 pm »
Nije neverovatno... to je normalno. Zbog dosta vode a malo kopna. Isto i za Hawaii. Najviša ikad zabeležena je 37

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #297 on: April 06, 2018, 05:13:45 pm »
Pa to je u hladu jbt. Ja sam prosle godine na suncu izmerio 52, u avgustu, na South beach.
Dole je bre pakao od vrucine. Plus nenormalna vlaga koja zapravo i pomaze da se toplota ne oseti toliko.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #298 on: April 06, 2018, 05:21:14 pm »
Pa to je u hladu jbt. Ja sam prosle godine na suncu izmerio 52, u avgustu, na South beach.

U hladu se i meri jer merenje na suncu nije pouzdano. Postavi deset termometara u hladu i svi će prikazivati istu ili približnu temperaturu a ako ih prebaciš na sunce dobićeš značajne razlike.

Dole je bre pakao od vrucine. Plus nenormalna vlaga koja zapravo i pomaze da se toplota ne oseti toliko.

Ovo si malo pomešao. U Sahari su mnogo više temperature ali baš zbog suvog vazduha osećaj toplote nije toliko izražen kao u vlažnim područjima.
« Last Edit: April 06, 2018, 05:23:38 pm by starr »

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #299 on: April 06, 2018, 05:30:51 pm »
Ovo si malo pomešao. U Sahari su mnogo više temperature ali baš zbog suvog vazduha osećaj toplote nije toliko izražen kao u vlažnim područjima.
U pravu si, pogresio sam.
Manje je vruce kada je vlaga niza.

Ali garantujem da je u Majamiju na suncu 50 stepeni minimum.
Nikad u zivotu nisam osetio takav pakao kao tamo.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #300 on: April 06, 2018, 05:35:16 pm »
Au matori... pa ti živiš u vlažnom kraju a ne znaš osnove letnjeg vremena ;)

Razlog zašto je vlažno vreme očaj je nemogućnost vazduha da primi vlagu koje tvoje telo odaje (znoj) jer je vazduh već zasićen vlagom. Vazduh ima limit koliko vodene pare može da primi. Što je više primi teže se preuzima sa tvog tela - telo se ne hladi .... I zato ti je toplije. Zato kad je 100% važan dan možeš da imaš izmaglicu. A dole to može da se desi i u sred dana

Temperatura se uvek meri na 2m od zemlje u hladu !

:facts:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #301 on: July 06, 2018, 12:36:48 am »
Pozdrav iz Pensacola, FL  :jupi:







Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #302 on: July 06, 2018, 08:41:18 am »
Извитоперени смисао за хумор Зеленог, уфоткао три дебеле белкиње и мршаву црнкињу.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #303 on: July 06, 2018, 04:22:35 pm »
Hm, oduvek me zanimalo kako izgleda kupanje na plažama okeana, ili barem velikih mora,da li može normalno da se pliva zbog talasa. Za Sredozemno more znam, bio sam u Turskoj, zamalo mi se mlađi klinja nije udavio kad nas je oborio talas dok smo izlazili iz vode.

I ovde vidim da su talasi veliki. Šta kažeš, Zelenko?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #304 on: July 06, 2018, 04:54:13 pm »
Naravno da su talasi na otvorenom okeanu mnogo veći i učestaliji nego na mirnom Mediteranu.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #305 on: July 06, 2018, 06:10:17 pm »
Hm, oduvek me zanimalo kako izgleda kupanje na plažama okeana, ili barem velikih mora,da li može normalno da se pliva zbog talasa. Za Sredozemno more znam, bio sam u Turskoj, zamalo mi se mlađi klinja nije udavio kad nas je oborio talas dok smo izlazili iz vode.

I ovde vidim da su talasi veliki. Šta kažeš, Zelenko?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Uglavnom ne može da se pliva. Samo se voziš po talasima kao bova... retko su dani kad je mirno. Ima ih ali nije toliko često... moja žena se zamalo nije udavila kad su udarila 2 talasa bez najave.. od 1m talasića odjednom naleteše 2 od 5-7 .. a ona ne ume da zaroni ispod talasa... ludilo

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #306 on: July 07, 2018, 01:02:25 am »
Hm, oduvek me zanimalo kako izgleda kupanje na plažama okeana, ili barem velikih mora,da li može normalno da se pliva zbog talasa. Za Sredozemno more znam, bio sam u Turskoj, zamalo mi se mlađi klinja nije udavio kad nas je oborio talas dok smo izlazili iz vode.

I ovde vidim da su talasi veliki. Šta kažeš, Zelenko?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Malopre sam stigao u ATL (nisam ni jednu danasnju utakmicu odgledao.  :palm:), pa da ti odgovorim.

Kao prvo, sto se tice USA, generalno se moze reci da su talasi na okeanu daleko veci nego na malim morima, sto je i normalno obzirom na prostranstvo koje talasi imaju da se razviju.
Medjutim, uprvo zbog tog prostranstva koje vetar ima da se razmase, talasi na West coast su neuporedivo veci nego na East coast.
Svi gradovi na Floridi koji leze na Atlantskom okeanu (Florida East coast: Jacksonville, Daytona Beach, West Palm Beach, Boca Raton, Miami...) imaju skoro smesne talase, dok je kalifornijska obala nenormalna po tom pitanju. Tamo su talasi veoma cesto ekstremni.
Svi gradovi koji su na Florida West coast (samo jedan veci grad Tampa Bay i milijardu odmaralista) gotovo da uopste ni nemaju talase. Evo ja upravo dodjoh iz Pensacole i talasi jedva da prebace metar po vetrovitom vremenu.
Isto je i sa poznatim letovalistima u Karipskom moru, tamo talasa nema uopste. Aruba, Cayman Islands, Virgin Islands, Curacao... zato i jesu toliko popularni.
Cak ni Florida keys nemaju talase.
Bahami su recimo u sred okeana, pa ni tamo nema talasa.
Ako zelis velike talase onda ides u Kaliforniju ili na Havaje i to je to.

Sto se tice Evrope tu je stvar malo drugacija jer ono sto je takodje vazno kod formiranja velikih talasa je koliko naglo dno okeana "izranja" na povrsinu odnosno plazu, a u Sredozemnom i Jonskom moru upravo se to desava i zbog toga su tamo veliki talasi dosta cesti.
Najvece talase koje sam u zivotu video bili su na Lefkadi na plazi Pefkoulia. Ono je bilo prosto neverovatno i trajalo je gotovo pet sati nesmanjenom snagom.

Za TLDR osobe, nikada se nisam kupao kada su veliki talasi, a jedini put kada sam ih video to je bilo u Evropi.
Cenim da je na celoj planeti jako malo odmaralista na obalama gde su talasi bas veliki i gotovo kuda god da odes to ce biti jedno prijatno iskustvo.
Jedino ako ne odes bas ciljano na surferske plaze.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #307 on: July 07, 2018, 06:16:34 am »
Namlati se gluposti zeleni sa ovim postom o talasima... nemam nameru da kuckam sa telefona sad, ali ću da pojasnim kasnije.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #308 on: July 07, 2018, 07:38:10 am »
Можда да вас двојица познавалаца светских таласа и водених струја упишете Мегатренд, те постанете први дипломирани познаваоци таласа, овако не знамо коме да верујемо.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #309 on: July 07, 2018, 02:03:14 pm »
Cek samo dok se nakaci omiljeni, svetskimegacar za poznavanje svega talasa pa ce vam sve biti jasnije.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #310 on: July 07, 2018, 03:11:15 pm »
Jeba talase, ajde Mastere daj nekih putopisa iz Krasnojarska i Jakutska, pricaj nam kako pritisak odlazi na 320 sa 180 kad ga bubne Dzaka


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #311 on: November 25, 2018, 03:07:50 pm »
Namlati se gluposti zeleni sa ovim postom o talasima... nemam nameru da kuckam sa telefona sad, ali ću da pojasnim kasnije.
Malo više kasnije ali dobro.

Talasi zavise i od dubine mora, ne samo od vetrova. Još jedan razlog  zašto zapadna strana floride nema talase. Mnogo je plitko uz obalu. Zapadna strana amerike odmah pada u dubinu..

Maltene svako karipsko ostrvo ima stranu na kojoj su talasi a na suprotnoj nisu. Trade winds uvek duvaju u istom smeru i zato je skoro svako ostrvo isto orijentisano - istočna strana vetroita a zapadna mirna. Najgori primer koji je mogao da stavi je grand cayman . Em duvaju vetrovi em je ostrvo u sred najdubljeg dela celog florida zaliva. Na par km od ostrva ima zid koji maltene vertikalno pada 3-4 km u dubinu. I naravno da je to na strani vetrova i ima bogami i dobrih talasa i dobrih struja. Naravno nije toliko kao na zapadnoj obali ali je dosta veliko.  Ja bio pa znam šta pričam...

Enivej, ovde se navratih da bacim par fotki. Dok betula kači slike iz okoline ATL ja rešio da vam ostavim par sa trenutne lokacije. Malo da se operu oči od ovih američkih sranja :)



Krabi, Tajland
« Last Edit: November 25, 2018, 03:09:59 pm by mladenko »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #312 on: November 25, 2018, 03:14:59 pm »
A i Bangkok

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #313 on: November 25, 2018, 03:43:57 pm »
Lepo, deder reci kakva je krokodilovina?
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #314 on: November 25, 2018, 04:41:29 pm »
TIL Mladenko ne zna ko je Betula