Author Topic: Putopisi  (Read 85697 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Putopisi
« on: December 15, 2011, 09:21:26 pm »
Fali nam stara tema o putopisima i sl, pa ajde da postavim pitanje ovde.

Gledam da zbrisem negde oko Nove Godine i da se ne vracam dok ne prodju ove paganske gozbe po Srbiji, znaci jedno desetak dana. Trebaju mi predlozi za nesto drugacije. Dakle nisam za nikakvo skijanje, kurac palac itd.

Ono sto u startu mogu da kazem da ne dolazi u obzir su:

- Grcka u bilo kojoj formi
- Turska u bilo kojoj formi
- Bilo kakav odlazak autobusom
- Bilo kakav aranzman, tura i bilo kakvo grupno govno.

Trebam ideje, lokacije, bilo sta sto vam je posebno ostalo u secanjima kada ste bili tamo. Novac nije prepreka, tako da ono go wild...

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #1 on: December 15, 2011, 09:28:14 pm »
Quote

Francuska? Ali neka Burgonja, Bretanja, Normandija...tako nesto?  :foldi:

Al si jebeno shtur :D Pa kazi nesto, rekoh trazim ideju. Ovako i ja mogu da bodem globus :D Daj inspiraciju...

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #2 on: December 15, 2011, 09:47:53 pm »
Fali nam stara tema o putopisima i sl, pa ajde da postavim pitanje ovde.

Gledam da zbrisem negde oko Nove Godine i da se ne vracam dok ne prodju ove paganske gozbe po Srbiji, znaci jedno desetak dana. Trebaju mi predlozi za nesto drugacije. Dakle nisam za nikakvo skijanje, kurac palac itd.

Ono sto u startu mogu da kazem da ne dolazi u obzir su:

- Grcka u bilo kojoj formi
- Turska u bilo kojoj formi
- Bilo kakav odlazak autobusom
- Bilo kakav aranzman, tura i bilo kakvo grupno govno.

Trebam ideje, lokacije, bilo sta sto vam je posebno ostalo u secanjima kada ste bili tamo. Novac nije prepreka, tako da ono go wild...

Htedoh reci Lisabon, al znam da si bio skoro. :D

Sta ja znam, ja bih probao neki Maroko, tipa Tangiers. Ne bih nikako isao nigde severnije od BG paralele u ovo zimsko doba. Osim na skijanje.  :ski:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #3 on: December 15, 2011, 09:51:56 pm »
ortakinja proputovala pola jugoistocne azije za ~3000eura, sve ukupno trajalo 30ak dana, nikakve agencije nije jurcala, sve je preko neta planirala, low cost letove nalazila, organizovala sama sebi, singapur, malezija, filipini, taivan....kaze da joj do bilo extra

ako te tako neka opcija interesuje mogu da vidim sa njom pa da ti da preporuku kako najpovoljnije da prodjes za taj deo zemlje, ona je inace bas freak za putovanja

Nejde brze...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #4 on: December 15, 2011, 09:55:26 pm »
Japan?

Odsedneš u Tokiju vidiš tamo štošta za dan ili dva. Overiš i Jokohamu, sa sve njenom kineskom četvrti.

Onda sedneš na šinkansen i preko Nagoje, pored planine Fuđi odeš u Kjoto i Kamakuru. Tamo u okolini vidiš između ostalog Zlatni paviljon koji je opisao Mišima (ako bude snega, onda izgleda ovako):

,

zatim statuu Velikog bude (iliti Daibutsu)



i hram Kijomizu koji je bio jedan od kandidata za novih 7 svetskih čuda:



Naravno, možeš i da zapališ skroz do Hokaida gde ume da bude par metara snega, i tamo vidiš pripadnike naroda Ainu, pripadnike bele rase koji žive u Japanu. A onda u Tokiju nastaviš da obilaziš salone za masažu i "masažu"...

Mada, tamo je najlepše ići krajem marta i početkom aprila...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #5 on: December 15, 2011, 09:56:22 pm »
Al si jebeno shtur :D Pa kazi nesto, rekoh trazim ideju. Ovako i ja mogu da bodem globus :D Daj inspiraciju...

Evo ti Normandija: http://www.normandie-tourisme.fr/normandy-tourism-109-2.html

Mt. Saint-Michel (koji je danju pristupacan peske, a nocu ne zbog plime i oseke), gradic Honfleur, Givergny gde je ziveo Maunet i naslikao sve zivo iskljucivo iz svoje baste, D-Day obala, memorijalno groblje...ima svasta da se vidi. Extra za hiking i slicno.

Bretanja odmah blizu, obala, priroda, izvrsna kuhinja...nisam bio, pa ne mogu mnogo da ti kazem - ali vredi obici: http://www.bretagne.com/fr (meni nece da prebaci na engleski)

Burgonja - http://www.burgundy-tourism.com/ Naravno, tamo se ide zbog vina i sireva. Priroda, muzeji, istorijski predeli, dvorci...milina! Voznja bajsom, hiking...svasta nude tamo.

Isto to vazi i za Zirondu - http://www.visitbordeauxgironde.co.uk/ Tu obavezno poseti Bordo ;) Plus je to sto je, za razliku od Burgonje, pored okeana, pa imas i dodatne aktivnosti.

Mozes i da krenes u neku turu razgledanja dvoraca Loare i slicno. Pariz, Lyon, Marseille, Strasbourg i slicni veliki gradovi...ne znam koliko te to interesuje.

Sto se zime tice, koliko znam kod njih je blaza nego kod nas, tako da ipak i sneg moze da utice na tvoj izbor. Iskreno, Francuska je za razgledanje kada je prolece/leto, eventualno jesen. Kada je zima, manje toga je dostupno - pa su tada veliki gradovi cesca meta turista.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #6 on: December 15, 2011, 09:56:35 pm »
ortakinja proputovala pola jugoistocne azije za ~3000eura, sve ukupno trajalo 30ak dana, nikakve agencije nije jurcala, sve je preko neta planirala, low cost letove nalazila, organizovala sama sebi, singapur, malezija, filipini, taivan....kaze da joj do bilo extra

ako te tako neka opcija interesuje mogu da vidim sa njom pa da ti da preporuku kako najpovoljnije da prodjes za taj deo zemlje, ona je inace bas freak za putovanja

3000 eura za 30 dana u JI Aziji?! Mogla je da prodje za 2 put manju sumu, opusteno.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #7 on: December 15, 2011, 09:57:37 pm »
Nijedna razglednica iz Japana nije potpuna bez one Zujine slike.  :facts:

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #8 on: December 15, 2011, 09:59:02 pm »
Danska  :D

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #9 on: December 15, 2011, 10:03:07 pm »
3000 eura za 30 dana u JI Aziji?! Mogla je da prodje za 2 put manju sumu, opusteno.

cifra je ukupno sa troskarenjem, put, smestaj, klopa, suveniri, ukljucujuci i 4-5 letova


@edit

najaca fora koju sam cuo od nje je da mislim u indoneziji, odes u kafanu i porucis sok, ako ne popijes sve, sipaju ti u kesu i bocnu slamcicu i to je kao za poneti :)

Nejde brze...

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #10 on: December 15, 2011, 10:29:39 pm »

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #11 on: December 15, 2011, 11:32:26 pm »
Htedoh reci Lisabon, al znam da si bio skoro. :D

Sta ja znam, ja bih probao neki Maroko, tipa Tangiers. Ne bih nikako isao nigde severnije od BG paralele u ovo zimsko doba. Osim na skijanje.  :ski:

Pa jesam to razmisljao, malo Fes, malo Casablanca. Pogledacu da vidim koja varijanta ima preko Francuske, kapiram da su odatle najpovoljniji letovi. Dobra ideja.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #12 on: December 15, 2011, 11:34:12 pm »
ortakinja proputovala pola jugoistocne azije za ~3000eura, sve ukupno trajalo 30ak dana, nikakve agencije nije jurcala, sve je preko neta planirala, low cost letove nalazila, organizovala sama sebi, singapur, malezija, filipini, taivan....kaze da joj do bilo extra

ako te tako neka opcija interesuje mogu da vidim sa njom pa da ti da preporuku kako najpovoljnije da prodjes za taj deo zemlje, ona je inace bas freak za putovanja

Ja samo tako i putujem vec vishe od 10 godina. Ali mi ova varijanta ne odgovara sada zbog novaka jer ne mogu vishe od 12 dana da ugrabim free od posla. O tome razmisljati na leto.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #13 on: December 15, 2011, 11:40:46 pm »
Ma idi u Kopenhagen slobodno...lepo je za novaka ;)

Ozbiljno, Maroko ti je super...Ili mooozda cak i Tunis sa nekom NG u pustinji bilo je zadnjih godina dobrih divljanja po oazama ...Ne mislim na ove kontiki ovo-ono ture nego samostalne kombinacije.Ortak mi bio ka DJ pre par godina , po snimcima je bilo divljanje, ne znam sad kako je...
 

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #14 on: December 15, 2011, 11:41:37 pm »
Japan?

Odsedneš u Tokiju vidiš tamo štošta za dan ili dva. Overiš i Jokohamu, sa sve njenom kineskom četvrti.

Onda sedneš na šinkansen i preko Nagoje, pored planine Fuđi odeš u Kjoto i Kamakuru. Tamo u okolini vidiš između ostalog Zlatni paviljon koji je opisao Mišima (ako bude snega, onda izgleda ovako):

,

zatim statuu Velikog bude (iliti Daibutsu)



i hram Kijomizu koji je bio jedan od kandidata za novih 7 svetskih čuda:



Naravno, možeš i da zapališ skroz do Hokaida gde ume da bude par metara snega, i tamo vidiš pripadnike naroda Ainu, pripadnike bele rase koji žive u Japanu. A onda u Tokiju nastaviš da obilaziš salone za masažu i "masažu"...

Mada, tamo je najlepše ići krajem marta i početkom aprila...

E vidis to je extra ideja. Ja bih se tamo majao vozovima, znam da sam skoro citao da imaju neke jeftine railpassove.

Da li su nam potrebe vize za Japan?

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #15 on: December 15, 2011, 11:42:17 pm »

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #16 on: December 15, 2011, 11:43:24 pm »
Za Japan su potrebne vize koliko znam, i to jako jebena procedura.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #17 on: December 15, 2011, 11:50:13 pm »
E vidis to je extra ideja. Ja bih se tamo majao vozovima, znam da sam skoro citao da imaju neke jeftine railpassove.

Da li su nam potrebe vize za Japan?

De ne. Izmedju sve tone papira koje treba da predas je i dnevni itinerar putovanja: u utorak idem u Tokio, u sredu u Jokohamu... Prilicno smaraju.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #18 on: December 15, 2011, 11:51:01 pm »
Bilo nekad...

http://www.b92.net/putovanja/evropskigradovi/vesti.php?nav_id=509059

Jedino ne znam zašto im je tema o ukidanju viza za japan u rubrici "Evropski gradovi", ali dobro...

Sreća je što je to Gancijima daleko da bi tražili politički azil, pa vizna liberalizacija nije pod znakom pitanja!  :smile3:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #19 on: December 15, 2011, 11:52:19 pm »
U do jaja, nisam znao ovo. Sve vise zemalja nam ukida vize, ovo je odlicna vest.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #20 on: December 15, 2011, 11:53:48 pm »
mada i svedska nije losa




:D

Nejde brze...

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #21 on: December 15, 2011, 11:54:53 pm »
Ma idi u Kopenhagen slobodno...lepo je za novaka ;)

Ozbiljno, Maroko ti je super...Ili mooozda cak i Tunis sa nekom NG u pustinji bilo je zadnjih godina dobrih divljanja po oazama ...Ne mislim na ove kontiki ovo-ono ture nego samostalne kombinacije.Ortak mi bio ka DJ pre par godina , po snimcima je bilo divljanje, ne znam sad kako je...

Ma mora da odmorim malo od Danaca, ionako cu da idem sledece godine sigurno 10-ak puta, dosta vishe.

Pa ovo za Maroko mi deluje kao extra ideja. Nasao sam jeftine karte preko francuske za Tangier i za Rabat. Sad samo videti neki low cost do francuza.

Tamo je klima maltene kao u Portugalu sada, tako da je to idealka.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #22 on: December 16, 2011, 12:12:18 am »
Pronasao karte od Pariza za Tangier povratna, sa svim taksama i prtljagom za nekih 150 jura.

Sad samo da vidimo sta je najjeftinije to Pariza.

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #23 on: December 16, 2011, 10:40:31 am »
ma Kazablanka  :D
...jel to bese u Svajcarskoj  :hm:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #24 on: December 16, 2011, 11:08:20 am »
ma Kazablanka  :D
...jel to bese u Svajcarskoj  :hm:

 ;z




:D

Nejde brze...

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #25 on: December 16, 2011, 05:21:55 pm »
@ dildo
ozbiljno pitanje: da li si ikada u zivotu bio u Stockolmu?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #26 on: December 16, 2011, 05:48:52 pm »
mada i svedska nije losa




:D

Ja planiram sledece godine da odem do Svedske ako sve bude kako treba. Ali o tom, potom.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #27 on: December 16, 2011, 10:57:42 pm »
@ dildo
ozbiljno pitanje: da li si ikada u zivotu bio u Stockolmu?

Odavno, 2005. godine sam bio tamo.

U Malmeu sam bio cesto. Cak sam ponekad i guest predavac na Univerzitetu u Lundu, pored Malmea.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #28 on: December 17, 2011, 12:38:09 am »
Odavno, 2005. godine sam bio tamo.

U Malmeu sam bio cesto. Cak sam ponekad i guest predavac na Univerzitetu u Lundu, pored Malmea.
Stockholm je predivan grad. Ko nije bio neka ide.
Nece se pokajati.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #29 on: December 17, 2011, 10:20:00 pm »
Zujo daj help ako vidis ovo danas, sutra.

Elem nasao sam jeftinu kartu do Tokya (preko Minhena mi nasao agent iz Danske za 410 jura povratnu iz Sofije) i sada se ozbiljno razmisljam da palim tamo.

Realno pitanje je da li vredi mozda iznajmiti gajbu u Tokyu vs hotel? I sta mogu tu da ocekujem ako imas neki info.

Ovo ostalo sam se sve snasao, i to nije frka. Pravim neki plan puta...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #30 on: December 17, 2011, 10:21:41 pm »
e da su meni Dildove brige  :D

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #31 on: December 17, 2011, 10:22:46 pm »
e da su meni Dildove brige  :D

Rokni Dacica za neke obavestajce i posle ti ja sredim ostalo i Keke. To je inicijacija  :mr.green:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #32 on: December 17, 2011, 10:34:22 pm »
Rokni Dacica za neke obavestajce i posle ti ja sredim ostalo i Keke. To je inicijacija  :mr.green:
Aj ne pali dečka, još će i da se primi. Kaži lepo da je inicijacija rektalna inspekcija lokalnog kopenhagenskog crnca, da zna čovak šta ga čeka.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #33 on: December 17, 2011, 10:34:37 pm »
jel vodis i Moshnicu?  :D

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #34 on: December 17, 2011, 10:36:14 pm »
jel vodis i Moshnicu?  :D

Mosha nasho decka :D Juznacki kalabaster ga reshava za novaka...  :rock: