Author Topic: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma  (Read 1601 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« on: February 12, 2024, 10:12:46 pm »
nesto mi palo na pamet da pogledam novije clanove.... slabo ako gledamo da doguramo do 20 godina foruma



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #1 on: February 12, 2024, 10:14:14 pm »
Klinci su na tiktoku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #2 on: February 12, 2024, 10:16:12 pm »
O čemu pričate, na prste dve ruke nas je ostalo aktivnih...

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #3 on: February 12, 2024, 10:27:12 pm »
nesto mi palo na pamet da pogledam novije clanove.... slabo ako gledamo da doguramo do 20 godina foruma




cek, bre, zar nismo imali 20 godina foruma pre dve-tri godine. Sve pocelo sa prenosima 2001...posle toga smo imali forum  relativno brzo. Mozda sam nesto pobrkao, ali skoro sam siguran da smo par meseci posle prvih prenosa imali Forum (menjali smo ime par puta, plus oni Holandjani, plus sve ostale stvari :D)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #4 on: February 12, 2024, 10:36:36 pm »
Meni je ove ili sledece 20 godina, ne mogu se setiti.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #5 on: February 13, 2024, 09:57:39 am »
Sad su drustvene mreze, redditi, podcasti, 99 jardi i sl.
Nije ovo ljudima zanimljivo.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #6 on: February 13, 2024, 12:35:23 pm »
Kad kazem idem na forum, gledaju me kao fosila.
Sto kaze onaj vic , "to ne postoji"

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #7 on: February 13, 2024, 03:33:40 pm »
Kad kazem idem na forum, gledaju me kao fosila.
Sto kaze onaj vic , "to ne postoji"

Meni se čini da je sredstvo komunikacije najmanji problem. Mlađe generacije nemaju nagon za takmičenjem, manje se i bave sportom, manje se prati domaći i svetski sport a o tome da se više basket i fuca ne igraju na svakom koraku to je 100% činjenica.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #8 on: February 13, 2024, 04:39:48 pm »
Svet se menja, svaka generacija ima nešto svoje na čemu je odrasla i kada ostari onda se čudi što je sledeća generacija drugačija.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #9 on: February 13, 2024, 04:45:17 pm »
Svet se menja, svaka generacija ima nešto svoje na čemu je odrasla i kada ostari onda se čudi što je sledeća generacija drugačija.

Generalno da, ali što se tiče sporta od 1945 je sve u vezi sporta samo "raslo" i to je tako išlo do pojave smartfonova tek tada se dešava "pad"

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #10 on: February 13, 2024, 05:16:18 pm »
Nije samo od 1945, rast sporta je krenuo mnogo ranije. Ali sve što raste pre ili kasnije počinje da pada. To što se pad jednoga poklapa sa rastom drugoga ne znači obavezno da su dve stvari povezane. Možda je samo sport prerastao ono što je nekad bio i kao takav više nije zanimljiv klincima i samo se poklopilo sa pojavom jednog određenog dela kompjuterske tehnologije.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #11 on: February 13, 2024, 06:25:30 pm »
Nije samo od 1945, rast sporta je krenuo mnogo ranije. Ali sve što raste pre ili kasnije počinje da pada. To što se pad jednoga poklapa sa rastom drugoga ne znači obavezno da su dve stvari povezane. Možda je samo sport prerastao ono što je nekad bio i kao takav više nije zanimljiv klincima i samo se poklopilo sa pojavom jednog određenog dela kompjuterske tehnologije.
Kod situacije "bavljenja sportom" u današnje vreme je došlo do stadijuma "perfekcije".
Deca ako nisu na "85%" ona odustaju. Tj ako ne vide karijeru u sportu to gubi smisao i za njih i za roditelje. A i treneri vrlo brzo "škartiraju" već malo lošije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #12 on: February 13, 2024, 08:49:49 pm »
Kod situacije "bavljenja sportom" u današnje vreme je došlo do stadijuma "perfekcije".
Deca ako nisu na "85%" ona odustaju. Tj ako ne vide karijeru u sportu to gubi smisao i za njih i za roditelje. A i treneri vrlo brzo "škartiraju" već malo lošije...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Malo sam van tokova. Nije valjda da je sve otislo dotle? Jel bre pika neko fudbalicu ili basket, onako "za dusu"? Kod mene u bloku vidim popravili nas kosarkaski teren, samo tako. Fencerica prava. Medjutim, kad god sam kuci, slabo vidim da bilo ko ubacuje loptu u kos.

E sto su ti godine....Bre mi smo prolazili preko pruge, pa kroz vagone i onaj sugavi depo u Bari Veneciji da bi dosli do terena Zeleznicara i igrali fudbal u trecoj beogradskoj ligi Ko bi to danas radio... plus, treca liga....:D Danas verovatno ako nije premijer ili barem prva izlgeda nikome nista, a? :)
« Last Edit: February 13, 2024, 08:52:25 pm by Tedimed »

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #13 on: February 13, 2024, 09:22:13 pm »
Eh, baš se juče prisetih... Teren kod Maksija u 30. bloku, ja 16-17 godina, ako hoćeš da igraš basket leti, moraš da izađeš oko 4, pola pet, dok sunce još ludački prži, jer oko 6 na koševe dolaze stariji, legende iz kraja, i ti jedino možeš da se skloniš, sedneš sa strane i uživaš u ozbiljnom basketu, jedno dva sata dok se ne smrkne... Ima i danas klinaca na tim koševima (fancy, renovirao ih Raiffeisen, table ofarbane u žuto, metalne mrežice na obručima), ali to više nije glavna stvar u kraju.

U mom bloku ogromna poljana, veća od pravog fudbalskog igrališta, sate i sate sam provodio na njoj. Danas ništa, služi vlasnicima pasa da izvedu kučiće da se tu malo istrče i iskenjaju, i to je to.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #14 on: February 13, 2024, 10:54:14 pm »
Sad su modi "baloni", "termini" čotava nauka se od toga napravila.
Meni je najjače kad mi sestrić kukao kao ne mogu da nađu termin u balonu, ja mu kažem: pa eno vam terenče dole nema nikoga.
A on meni:
Nema svlačionice, i šta ako nas uhvati kiša ili krene da pada mrak...
Moraju perfektni uslovi jbga...
 

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #15 on: February 14, 2024, 12:15:04 am »
cek, bre, zar nismo imali 20 godina foruma pre dve-tri godine.
20 godina ove verzije foruma sam hteo da napisem. ocigledno nisam


Ja sam svoje postigao sa ovom temom. Malo da se pise nesto drugo sad kad nema fudbala, a i malo da se podestimo starih dana.......    i jebo vas fantasy. kad doje sezona ne moze od vas da se zivi :D

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #16 on: February 14, 2024, 12:16:16 am »
Sad su modi "baloni", "termini" čotava nauka se od toga napravila.
Meni je najjače kad mi sestrić kukao kao ne mogu da nađu termin u balonu, ja mu kažem: pa eno vam terenče dole nema nikoga.
A on meni:
Nema svlačionice, i šta ako nas uhvati kiša ili krene da pada mrak...
Moraju perfektni uslovi jbga...

nisu deca kriva, nego roditelji  :cackalica:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #17 on: February 14, 2024, 10:43:15 am »
Malo sam van tokova. Nije valjda da je sve otislo dotle? Jel bre pika neko fudbalicu ili basket, onako "za dusu"? Kod mene u bloku vidim popravili nas kosarkaski teren, samo tako. Fencerica prava. Medjutim, kad god sam kuci, slabo vidim da bilo ko ubacuje loptu u kos.
Slabo, generalno. Konjarnik, vozdovacka strana, ima 2-3 terena. Jedan, ispred moje zgrade, se raspao iz vise puta, letos je i krov sa zgrade bio oduvan pa je pao na jedan kos. Tu se ranije, dok sam ja bio mladji (dakle krajem devedesetih) igrao ozbiljan basket. Mi mladji, sigurno bar desetak, a dolazilo je minimum jos toliko starijih. Po onom principu, igras, pa sedis, gledas, bukvalno ovo sto je zujo napisao
Eh, baš se juče prisetih... Teren kod Maksija u 30. bloku, ja 16-17 godina, ako hoćeš da igraš basket leti, moraš da izađeš oko 4, pola pet, dok sunce još ludački prži, jer oko 6 na koševe dolaze stariji, legende iz kraja, i ti jedino možeš da se skloniš, sedneš sa strane i uživaš u ozbiljnom basketu, jedno dva sata dok se ne smrkne... Ima i danas klinaca na tim koševima (fancy, renovirao ih Raiffeisen, table ofarbane u žuto, metalne mrežice na obručima), ali to više nije glavna stvar u kraju.
Elem, nazad u sadasnje vreme, taj teren je muerte vec dosta godina. Ima tu drugi teren kod vrtica gde smo mi mladi, tamo negde oko kraja korone, dakle pre jedno dve godine, poceli malo po malo da igramo basket. I okupila se ekipa, nas 5-10 u nekoj rotaciji da tako kazem, basket, pivo, prica, rostilj, zajebancija. Uradismo mi i dresove, nama i deci, dve garniture, logo, ma sve komplet. I poceli ljudi da izlaze napolje. E videli mi vas da igrate basket, pa i mi izasli. I sad vikendom, kad je lepo vreme, hoce tu da bude ljudi na kosevima. Uglavnom uspemo da napravimo tri ekipe. E sad, tu bude i dece, a bude i mladjih generacija, videli smo jedno 10-15 njih da se tu motaju, pa nekad i sa nama odigraju. To umeju da budu dosta interesantne utakmice, bukvalno dve skole kosarke. Pokusavamo preko opstine vec duze vreme da renoviramo to parce, ali nam izuzetno tesko ide. Suma sumarum, ovaj teren sad okuplja jedno 15ak odraslih, 15ak mladjih i pun qr dece koji tu igraju uglavnom basket. Ovo sve je, za moje pojmove i danasnje vreme, veliki broj ljudi na terenu. Fudbal 0 poena. To se ocigledno u balone preselilo po vise kriterijuma.

E sad, dozvolite mi da prosirim pricu na onu temu gde su deca i sport, jesmo li ovakvi ili onakvi, jerbo sam ovako ili onako u kontaktu sa vise sportova.
Danas gotovo svaki decak trenira fudbal u nekoj skoli fudbala. Maltene je to kod roditelja postalo default cim stane na noge, prosecan mentalitet (ajd dece jos i nekako, ali roditelja) je da su svi Ronaldo ili Mesi licno i da to moze lako da se u buducnosti proda i zaradi. Samim tim, to dete ne ide napolje, nego bar triput nedeljno na trening. Plus vikendom mini-maxi liga. Znaci, decu napolju na fudbalu najcesce neces videti. Na taj fudbal, mogu slobodno reci, ide u proseku gledano najgori soj ljudi.
Malo bolja situacija je na kosarci, mada i tu isto ima pun qr svakakve dece, klubova i skola kosarke. Suma sumarum, od 15 decaka kod sina u odeljenju (VI razred), bar 10 se bavi nekako nekim od ova dva sporta. I rekao bih da je to neki ok prosek.
Atletika se poboljsala poslednjih par godina, dosta dece je i tu krenulo da trenira, lepo je videti pun parking ispred dvorane. Mada, sveukupno ima manje dece nego na fudbalu ili kosarci, pogotovo decaka. Sto se treninga i klubova tu tice, ok se radi, mada kod vecine trenera prsti sujeta na sve strane, po principu mala bara puna krokodila. Sto se roditelja i dece tice, deluje najzdravija atmosfera i da su u proseku vecinom normalni ljudi tamo :D
E, imam i vaterpolo, malo Partizan, malo Kosutnjak, tamo je raspad i ne zna se ko pije, a ko placa.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #18 on: February 14, 2024, 10:54:18 am »
Slabo, generalno. Konjarnik, vozdovacka strana, ima 2-3 terena. Jedan, ispred moje zgrade, se raspao iz vise puta, letos je i krov sa zgrade bio oduvan pa je pao na jedan kos. Tu se ranije, dok sam ja bio mladji (dakle krajem devedesetih) igrao ozbiljan basket. Mi mladji, sigurno bar desetak, a dolazilo je minimum jos toliko starijih. Po onom principu, igras, pa sedis, gledas, bukvalno ovo sto je zujo napisaoElem, nazad u sadasnje vreme, taj teren je muerte vec dosta godina. Ima tu drugi teren kod vrtica gde smo mi mladi, tamo negde oko kraja korone, dakle pre jedno dve godine, poceli malo po malo da igramo basket. I okupila se ekipa, nas 5-10 u nekoj rotaciji da tako kazem, basket, pivo, prica, rostilj, zajebancija. Uradismo mi i dresove, nama i deci, dve garniture, logo, ma sve komplet. I poceli ljudi da izlaze napolje. E videli mi vas da igrate basket, pa i mi izasli. I sad vikendom, kad je lepo vreme, hoce tu da bude ljudi na kosevima. Uglavnom uspemo da napravimo tri ekipe. E sad, tu bude i dece, a bude i mladjih generacija, videli smo jedno 10-15 njih da se tu motaju, pa nekad i sa nama odigraju. To umeju da budu dosta interesantne utakmice, bukvalno dve skole kosarke. Pokusavamo preko opstine vec duze vreme da renoviramo to parce, ali nam izuzetno tesko ide. Suma sumarum, ovaj teren sad okuplja jedno 15ak odraslih, 15ak mladjih i pun qr dece koji tu igraju uglavnom basket. Ovo sve je, za moje pojmove i danasnje vreme, veliki broj ljudi na terenu. Fudbal 0 poena. To se ocigledno u balone preselilo po vise kriterijuma.

E sad, dozvolite mi da prosirim pricu na onu temu gde su deca i sport, jesmo li ovakvi ili onakvi, jerbo sam ovako ili onako u kontaktu sa vise sportova.
Danas gotovo svaki decak trenira fudbal u nekoj skoli fudbala. Maltene je to kod roditelja postalo default cim stane na noge, prosecan mentalitet (ajd dece jos i nekako, ali roditelja) je da su svi Ronaldo ili Mesi licno i da to moze lako da se u buducnosti proda i zaradi. Samim tim, to dete ne ide napolje, nego bar triput nedeljno na trening. Plus vikendom mini-maxi liga. Znaci, decu napolju na fudbalu najcesce neces videti. Na taj fudbal, mogu slobodno reci, ide u proseku gledano najgori soj ljudi.
Malo bolja situacija je na kosarci, mada i tu isto ima pun qr svakakve dece, klubova i skola kosarke. Suma sumarum, od 15 decaka kod sina u odeljenju (VI razred), bar 10 se bavi nekako nekim od ova dva sporta. I rekao bih da je to neki ok prosek.
Atletika se poboljsala poslednjih par godina, dosta dece je i tu krenulo da trenira, lepo je videti pun parking ispred dvorane. Mada, sveukupno ima manje dece nego na fudbalu ili kosarci, pogotovo decaka. Sto se treninga i klubova tu tice, ok se radi, mada kod vecine trenera prsti sujeta na sve strane, po principu mala bara puna krokodila. Sto se roditelja i dece tice, deluje najzdravija atmosfera i da su u proseku vecinom normalni ljudi tamo :D
E, imam i vaterpolo, malo Partizan, malo Kosutnjak, tamo je raspad i ne zna se ko pije, a ko placa.
Što se tiče obnove terena jedina šansa vam je "SNS poverenik" za taj kraj. To im je sad taktika i kod nas u savskim blokovima.
Jedino što oni to "uvežu" sa Mozzart ili nekom drugom kladžom pa mora da se brendira.
A smaraće vas za izbore ali zabole vas za to...
 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #19 on: February 14, 2024, 11:03:11 am »
Što se tiče obnove terena jedina šansa vam je "SNS poverenik" za taj kraj. To im je sad taktika i kod nas u savskim blokovima.
Jedino što oni to "uvežu" sa Mozzart ili nekom drugom kladžom pa mora da se brendira.
A smaraće vas za izbore ali zabole vas za to...
Sve jasno, sve smo upoznati ;)

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #20 on: February 14, 2024, 09:49:41 pm »

E sad, dozvolite mi da prosirim pricu na onu temu gde su deca i sport, jesmo li ovakvi ili onakvi, jerbo sam ovako ili onako u kontaktu sa vise sportova.
Danas gotovo svaki decak trenira fudbal u nekoj skoli fudbala. Maltene je to kod roditelja postalo default cim stane na noge, prosecan mentalitet (ajd dece jos i nekako, ali roditelja) je da su svi Ronaldo ili Mesi licno i da to moze lako da se u buducnosti proda i zaradi. Samim tim, to dete ne ide napolje, nego bar triput nedeljno na trening. Plus vikendom mini-maxi liga. Znaci, decu napolju na fudbalu najcesce neces videti. Na taj fudbal, mogu slobodno reci, ide u proseku gledano najgori soj ljudi.
Malo bolja situacija je na kosarci, mada i tu isto ima pun qr svakakve dece, klubova i skola kosarke. Suma sumarum, od 15 decaka kod sina u odeljenju (VI razred), bar 10 se bavi nekako nekim od ova dva sporta. I rekao bih da je to neki ok prosek.
Atletika se poboljsala poslednjih par godina, dosta dece je i tu krenulo da trenira, lepo je videti pun parking ispred dvorane. Mada, sveukupno ima manje dece nego na fudbalu ili kosarci, pogotovo decaka. Sto se treninga i klubova tu tice, ok se radi, mada kod vecine trenera prsti sujeta na sve strane, po principu mala bara puna krokodila. Sto se roditelja i dece tice, deluje najzdravija atmosfera i da su u proseku vecinom normalni ljudi tamo :D
E, imam i vaterpolo, malo Partizan, malo Kosutnjak, tamo je raspad i ne zna se ko pije, a ko placa.

Pa to skoro kao ovde u SAD. Brem kod mene ovde u Ilinoisu, slabo ces videti klince napolju da pikaju bilo kakav sport, osim ako nije "organizovan". Desava se da klinci izadju na "basket" ili opale po neku utakmicu baisball-a, ali generalno, jako se puno radi po skolama i ko god se bavi sportom u skoli, imaju puno obaveza i treninga, tako da mislim da im nije do sporta kad dodju kuci.
  Ovde isto roditelji maltretiraju decu, posebno medju crnackim stanovnistvom, jer svi misle da su novi Jordan ili Tom Brejdi i to vide kao kartu koja ce da ih izvuce iz geta u kome sada zive (a verujte mi, ti krajevi zaista lice na sve ono sto ste videli u filmovima; kod mene ovde ima delova Cikaga gde i policija ne voli da zalazi; to je sada vec neka druga tema, jer mislim da to nije samo krivica belaca, ali ko sto rekoh, potpuno druga tema).
 Medjutim, on sto mi se cini, ali naravno, mozda sam totalno pogresno "obavesten", bavljenje sportom je nekako "humanije" organizovano nego kod nas, jer sve ide preko skola. Znaci, osim ako ne igras hokej ili ragbi (ne americki fudbal-rugbi) :), ili neki od "egzoticnih" sportova, sve je besplatno preko skole. A skole angazuju veoma ozbiljne trenere kojima je posao da rade sa decom i pobedjuju naravno. Kod nas koliko se secam sve ja na nekoj klubskoj bazi, ovde je sve na skolama. Nekako mi to prihvatljivije, jer koliko god je "cisti amaterizam" mlacenje prazne slame (jer koledzi, posebno, zgrcu milijarde na sportu), ipak se taj skolski timski duh i zelja za pobedom lakse prihvataju i imaju malo rastereceniji pristup (govorim o osnovnim i srednjim skolama), nego cisti klubski sport. Doduse, ima puno kako sam otisao iz Srbije, i mozda sam totalno "izdoktrinisan zapadom propagandom", ali sve ovo sto kazete ovde i sto cujem od prijatelja, me nekako navodi na taj zakljucak.
Mogu samo da pricam iz licnog iskustva. Moj klinac je ove godine krenuo na fakultet, ali je poceo sa sportom kada je bio 5-6 godina. Probao je, ma nema sta nije (od baseball-a, golfa, tenisa, americkog fudbala, da bi na kraju vise godina igrao hokej, a onda poslednje dve godine u skoli i ragbi) i sve je osim hokeja i ragbija bilo dzabe. Treninzi su bili ozbiljni, ali nikada "pod presijom", utakmice su bile vikendom, sto je obicno bilo jako lepo organizovano i rasterecujuce (barem za nas roditelje). Naravno, moj klinac nije nikada bio neki "sportski" tip i vrhunski talenat, pa su sve utakmice i timovi bili prilagodjeni njegovom nivou, a i sva ostala deca su bila pribliznog talenta. Zato nam je valjda bilo i opusteno, jer smo znali da nece niko od njih biti novi Gretcki.  :D Fudbalske, kosarkaske i baseball utakmice su dosta drugacije. Tu postaje ozbiljno u 3. i 4 godini srednje kada klinci pokusavaju da budu skautovani od koleda i dobiju stipendije cime nastoje da rese svoje finansijske probleme. Tu vec nastaje panika, ali ko sto rekoh, mene je to zaobislo.  ::) Sada je na koledzu i nema vremena za bilo kakav sport. Doduse, najavio je da bi mozda malo picio rugbi na prolece, jer njegov koledz ima neki tim ali se ne takmice u bilo kakvoj ligi. Sto se mene tice, to mi skroz ok, posebno sto ne mora nista da se placa. :smile3:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #21 on: February 14, 2024, 10:32:57 pm »
Tedi se totalno amerikanizovao, sve gleda kroz lovu  :thumbdown: :smile3:

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #22 on: February 15, 2024, 08:41:00 pm »
Tedi se totalno amerikanizovao, sve gleda kroz lovu  :thumbdown: :smile3:

Vala bas... :thumbsup: jel znas ti koliko su skolarine ovde :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #23 on: February 15, 2024, 09:26:06 pm »
Vala bas... :thumbsup: jel znas ti koliko su skolarine ovde :D

Mora da su učitelji milioneri :P

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #24 on: February 16, 2024, 12:59:53 am »
Vala bas... :thumbsup: jel znas ti koliko su skolarine ovde :D
A stvarno kolika je cifra?
 

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #25 on: February 16, 2024, 02:04:56 am »
A stvarno kolika je cifra?
Bolje da ne znas.. i zavisi koja skola, i gde je , i ko ide tamo, itd.. :)


A ovo za pikanje lopte na ulici. Ili ce deca da treniraju ljudski, ili se pika n aulici. Proslo je to vreme kad je Milutin iz kraja posle 2 piva mogao da igra "profesionalno" bilo sta. Ovo sto Tedi prica je vrh. Skoro svaki sport, od kad krenes u 1. razred, pa sve do kraja fakulteta, mozes da treniras maltene profesionalno, da igras za svoju dusu a u fenomenalnim usolvima. I vecina toga ti je ukljucena u cenu skolovanja. I sto bi se bilo ko jebavao po poljanama? To sto u srbiji vlada dzamahirija generalna, nije Tedi kriv :D


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #26 on: February 16, 2024, 05:51:12 pm »
Škole u SAD se na kraju isplate, jer su najbolje plaćeni poslovi obično rezervisani za ljude sa određenih univerziteta. Neka me neko ispravi ako grešim.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #27 on: February 16, 2024, 10:12:12 pm »
Isplati se malom procentu. Ostali će da otplaćuju studentski kredit dok su živi.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #28 on: February 16, 2024, 10:19:36 pm »
Koja je onda poenta da se daju pare na tolike školarine? Studiraš da bi sutra dobio bolji posao, eventualno pokrenuo svoj.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #29 on: February 19, 2024, 09:13:45 am »
Medjutim, on sto mi se cini, ali naravno, mozda sam totalno pogresno "obavesten", bavljenje sportom je nekako "humanije" organizovano nego kod nas, jer sve ide preko skola. Znaci, osim ako ne igras hokej ili ragbi (ne americki fudbal-rugbi) :), ili neki od "egzoticnih" sportova, sve je besplatno preko skole. A skole angazuju veoma ozbiljne trenere kojima je posao da rade sa decom i pobedjuju naravno. Kod nas koliko se secam sve ja na nekoj klubskoj bazi, ovde je sve na skolama. Nekako mi to prihvatljivije, jer koliko god je "cisti amaterizam" mlacenje prazne slame (jer koledzi, posebno, zgrcu milijarde na sportu), ipak se taj skolski timski duh i zelja za pobedom lakse prihvataju i imaju malo rastereceniji pristup (govorim o osnovnim i srednjim skolama), nego cisti klubski sport.

Sto se mene tice, to mi skroz ok, posebno sto ne mora nista da se placa. :smile3:
Kljucna i sustinska razlika. Svi se bave nekim sportom, sve u okviru skole, pritom skola ima infrastrukturu (ili organizovano nesto tako), ma milina. Kod nas, za 90% Srbije je finansijski problem da se plati bilo koji trening, pa jos ako je tu dvoje dece ili ne daj boze dva sporta, pisi propalo. Znam dosta ljudi kojima je nazalost, trosak bilo koji trening i ne mogu to da trpe, a dosta njih sa vise dece bi ih i slalo na neki sport ili sportove, samo da mogu da plate :(

  Ovde isto roditelji maltretiraju decu, posebno medju crnackim stanovnistvom, jer svi misle da su novi Jordan ili Tom Brejdi i to vide kao kartu koja ce da ih izvuce iz geta u kome sada zive (a verujte mi, ti krajevi zaista lice na sve ono sto ste videli u filmovima; kod mene ovde ima delova Cikaga gde i policija ne voli da zalazi; to je sada vec neka druga tema, jer mislim da to nije samo krivica belaca, ali ko sto rekoh, potpuno druga tema).
Pa to je taj stil i ovde... nismo mi nista bolji od ovoga.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #30 on: February 22, 2024, 07:36:06 am »
A stvarno kolika je cifra?
Moj klinac upisao fakultet gde ce dobiti dve diplome na kraju. Zena i ja smo bili odusevljeni fakulterom ali ne i njegovim izborom studija (muzika i politicke nauke…jebi ga, treba placati racune posle diplome). 😂
Posto pitas, da ti kazem….skolarina, studenski dom i hrana (koji su obavezni, ne mozes da zivis van kampusa), bez knjiga…….80.000$ godisnje.

Nadam se da sedis dok ovo citas.🤣😂
Nije u pitanju nikakva Ivy skola, mali liberalni koledz u vukojebini u Ohaju.😃

E sad….mojoj sreci nema kraja, jer mi je klinac dobio od fakulteta grdne skolarine i grantove tako da nas godisnje izadje 10.000 jeftinije nego da je otisao u University of Illinois Urbana-Champaign koji je odlican drzavni (public) fakultet.
Naravno, sto rece Mladenko, razni fakulteti, razne cene.
Na primer, drzavni univerziteti u Kaliforniji (UCLA, na primer) je preko 45.000 samo skolarina, plus dorm, plus hrana, plus gomila drugih stvari za studente van Kalifornije. Ali…veliko ALI, ako si stanovnik Kalifornije, godisnja skolarina izmedju 13-17.000.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #31 on: February 22, 2024, 11:03:27 am »

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #32 on: February 22, 2024, 12:38:50 pm »
Moj klinac upisao fakultet gde ce dobiti dve diplome na kraju. Zena i ja smo bili odusevljeni fakulterom ali ne i njegovim izborom studija (muzika i politicke nauke…jebi ga, treba placati racune posle diplome).
Posto pitas, da ti kazem….skolarina, studenski dom i hrana (koji su obavezni, ne mozes da zivis van kampusa), bez knjiga…….80.000$ godisnje.

Nadam se da sedis dok ovo citas.
Nije u pitanju nikakva Ivy skola, mali liberalni koledz u vukojebini u Ohaju.

E sad….mojoj sreci nema kraja, jer mi je klinac dobio od fakulteta grdne skolarine i grantove tako da nas godisnje izadje 10.000 jeftinije nego da je otisao u University of Illinois Urbana-Champaign koji je odlican drzavni (public) fakultet.
Naravno, sto rece Mladenko, razni fakulteti, razne cene.
Na primer, drzavni univerziteti u Kaliforniji (UCLA, na primer) je preko 45.000 samo skolarina, plus dorm, plus hrana, plus gomila drugih stvari za studente van Kalifornije. Ali…veliko ALI, ako si stanovnik Kalifornije, godisnja skolarina izmedju 13-17.000.
Au baš jaka cifra...
Nije vam lako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #33 on: February 22, 2024, 03:07:53 pm »
Au baš jaka cifra...
Nije vam lako...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da je lako nije, ali sreca pa je dobio dosta para od koledza. Sad grickamo nokte i cekamo da vidimo kolko ce biti za sledecu godinu :cry: objavice negde u aprilu/ maju

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sveze krvi, niotkuda AKA dal' cemo doziveti 20 godinu foruma
« Reply #34 on: February 22, 2024, 06:58:47 pm »
Trebalo je da ode na Northwood, Michigen, pa da postane premijer.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.