Author Topic: Pravila 2012 - konačni obračun  (Read 11475 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Pravila 2012 - konačni obračun
« on: November 28, 2011, 01:30:38 pm »
kao što rekoh, a i što je red, treba usaglasiti sve dok je još vreme.
a i teoretski sam dobio extra slobodno vreme jer me neće biti u PO :(

neke stvari sam već prelomio, uglavnom na osnovu dosadašnjih rasprava:
- offseason kalendar je već implementiran u pravila (a promenio sam i trejd datum, da omiljeni ne dreči)
- blind bid će biti aktiviran (videću i za ideju da iskombinujemo sve moguće načine uzimanja igrača u istoj sezoni: zadržavanje, aukcija, draft, waiver, blind bid, FA)
- povećaću rostere i ukinuti NA listu u potpunosti

uglavnom se premišljamo oko sledeće dve stavke:
1. ukidanje limita za potpise (ili postepeno ići ka tome)
DA (9) - nidžge, pablo, lord, tonyk, nikola, velja, maxim, csxp, safet
NE (2) - old, omiljeni (Prosto receno, zelim vreme da bih mogao da pripremim svoj tim za takvu promenu.)
svi se slažu da treba ostaviti minimum 3 DEF potpisa, tako da to nećemo dirati.

2. cene u FA periodu (dozvola za višegodišnje (max.3y) ugovore ako probiju cenu)
DA (10) - nidžge, pablo, tonyk, velja, maxim, old, nikola, csxp, safet, lord
NE (0) -

3. promena pravila o 50% jednogodišnjaka (u slučaju prihvatanja gornjih pravila)
bez promene - csxp, pablo, lord (3)
podela 1Y igrača u dve kategorije (u sledećem postu detaljnije) - tonyk, nidžge, velja, nikola, old, safet (6)
uzdržani: zujo i maxim (2)

dakle, da vas čujem. ali računajte da je ovo glasanje manje-više, bez komplikacija koliko god možete ;)
ko ne ostavi makar jedan post ovde u narednih par dana, dobiće PM, pa ako i dalje ćuti, računam da mu je svejedno.

zujo je već izjasnio kao takav.
« Last Edit: December 11, 2011, 06:13:43 pm by tonyk »

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #1 on: November 28, 2011, 01:30:51 pm »
evo, ja ću prvi ;)
1. najbolje bi bilo dodavati 2 svake godine npr... znači 16 već sledeće
2. cene ne bih dirao, eventualno bih pomerio minimalac. a slažem se sa tim da se mogu potpisivati na više godina ako pređu "realnu" cenu.

3. u ovom slučaju nema potrebe za diranjem pola/pola pravila


ali, imam drugu ideju za "problem" sa puno jednogodišnjaka
zašto se pod jednogodišnjacima ne bi računali samo igrači koje svesno potpisujete kratkoročno,
ali ne i oni koji su u poslednjoj godini multi-ugovora?
i onda se odredi fixna cifra koliko takvih je dozvoljeno i kraj priče.
ne može se kazati da nije dynasti tim, ako su svi igrači originalno potpisani na više godina, ali odjednom su svi u contract-year fazi. usput se rešava i ta muka oko planiranja toga.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #2 on: November 29, 2011, 12:43:49 pm »
Prvo, moram da priznam da sam podosta stvari zaboravio (iako sam vecinu i sam predlagao), tako da je trebalo da malo bolje objasnis sta se predlaze tonchy. A ako se ja, koji sam ucestvovao aktivno u raspravi, ne secam precizno svih predloga, mozes misliti kakva ce ovo biti enigma za cika Zuja  :A

Dakle, da se malo uozbiljimo i pokusamo da se prisetimo:

kao što rekoh, a i što je red, treba usaglasiti sve dok je još vreme.
a i teoretski sam dobio extra slobodno vreme jer me neće biti u PO :(

neke stvari sam već prelomio, uglavnom na osnovu dosadašnjih rasprava:
- offseason kalendar je već implementiran u pravila (a promenio sam i trejd datum, da omiljeni ne dreči)
- blind bid će biti aktiviran (videću i za ideju da iskombinujemo sve moguće načine uzimanja igrača u istoj sezoni: zadržavanje, aukcija, draft, waiver, blind bid, FA)
- povećaću rostere i ukinuti NA listu u potpunosti

Zna li se za koliko se povecava roster? Cini mi se da smo se i oko ovoga sporili, pa da vidim ako je vec odluceno, koja je konacna verzija.


Quote
uglavnom se premišljamo oko sledeće dve stavke:
1. ukidanje limita za potpise (ili postepeno ići ka tome)
DA - nidžge, pablo, lord, tonyk
NE - omiljeni (Prosto receno, zelim vreme da bih mogao da pripremim svoj tim za takvu promenu.)
svi se slažu da treba ostaviti minimum 3 DEF potpisa, tako da to nećemo dirati.

Ovde je Pablo cini mi se dobro primetio da iako je Omiljeni u pravu sto se tice njegovih argumenata (odnosno da treba da se pripremi za tako drasticnu promenu), u sustini nista drugacije ne bi radio (tj. ne verujem da ne bi potpisivao Manninga i da je znao za ovo pravilo -- naravno pricamo dok Manning jos uvek nije bio povredjen). Ili ne verujem da bi Old odustao od potpisa Rodgersa, iako bi mu zauzeo ogroman deo cap-a, a samim tim i smanjio mogucnosti za potpisivanjem veceg broja igraca.

Poenta cele price je ovo: ko ima kvalitet ici ce na potpis manjeg broja vrhunskih igraca, a ko nema kvalitet ici ce na kvantitet (sto ce mu omoguciti ovo pravilo) i nadati se da ce od velikog broja igraca neko zaista i proraditi. Drugim recima, ovo pravilo favorizuje timove sa losim igracima sto je jako dobra i bitna stvar za funkcionisanje same lige.

Dakle, da ponovim, moj glas je za ovaj predlog, a da bi ispostovali i Omiljenog ili nekog drugog ko deli njegovo misljenje slazem se da bi trebalo da ga implementiramo postepeno (tonykov predlog od +2 igraca svake godine je dobar).

Ovde naravno treba jos odrediti kada cemo skroz ukinuti limit (ako je uopste vecina za). Recimo 2012: 16 potpisa, 2013: 20 potpisa, 2014: bez ogranicenja.

Quote
2. cene u FA periodu (i dozvola za višegodišnje (max.3y) ugovore ako probiju cenu)

Definitivno bih dozvolio potpis na vise godina u FA periodu, naravno samo ako bi se probila njegova cena. Ogranicavanje na potpis od max 3 godine za ovakve igrace mi takodje dobro zvuci.

Quote
3. promena pravila o 50% jednogodišnjaka (u slučaju prihvatanja gornjih pravila)
pablo -  do 14 pola, preko min. 7 multi
nidžge - 60% (tj. 3/5 po njemu)

dakle, da vas čujem. ali računajte da je ovo glasanje manje-više, bez komplikacija koliko god možete ;)
ko ne ostavi makar jedan post ovde u narednih par dana, dobiće PM, pa ako i dalje ćuti, računam da mu je svejedno.

Cini mi se da je ovde bilo jos nekih predloga od strane Pablita, i da sam se ja slozio da je njegov predlog bolji (odnosno da sam odustao od mog predloga).
U svakom slucaju ovo sto ti tonyche predlazes mi ubedljivo najbolje i najlogicnije zvuci. Ako se igrac potpise na vise godina, on definitivno ne bi trebalo da se ubraja u jednogodisnjake u trenutku kada na njegovom ugovoru ostane samo jedna godina. Dakle, ja sam za to da ostane pravilo polovine za jednogodisnjake, a da se uvede nova definicija za jednogodisnjake (kao sto je tonchy predlozio).

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #3 on: November 29, 2011, 01:03:18 pm »
koga interesuje rasprava, tu je, u onoj temi sa važećim pravilima, ima relativno malo bitnih postova,
i manje više je sve ovde ukratko.

biće verovatno svih 30 mesta, jer će uvek biti nekih situacija, a ne petlja mi se sa NA, ikad
jedino je lord bio izrazito protiv, ali uz konstataciju, da i nije bitno dok je svima isto

a vidiš da se sećaš svega bitnog, a tek je neverovatno kako se slažeš sa predlozima koje si sam izneo ;)
Quote
Ovde naravno treba jos odrediti kada cemo skroz ukinuti limit (ako je uopste vecina za). Recimo 2012: 16 potpisa, 2013: 20 potpisa, 2014: bez ogranicenja.
ovo i nije bitno preterano, i ako bude +2 redovno, već za dve godine i neće biti toliko bitno jel imaš pravo na 18 ili 20.

Quote
Cini mi se da je ovde bilo jos nekih predloga od strane Pablita, i da sam se ja slozio da je njegov predlog bolji (odnosno da sam odustao od mog predloga).
U svakom slucaju ovo sto ti tonyche predlazes mi ubedljivo najbolje i najlogicnije zvuci. Ako se igrac potpise na vise godina, on definitivno ne bi trebalo da se ubraja u jednogodisnjake u trenutku kada na njegovom ugovoru ostane samo jedna godina. Dakle, ja sam za to da ostane pravilo polovine za jednogodisnjake, a da se uvede nova definicija za jednogodisnjake (kao sto je tonchy predlozio).
upravo taj predlog koji je i naveden je jedini pablov predlog. sve ostalo su bili njegovi argumenti protiv tvog ;)

iako je moj predlog i ideja to o jednogodišnjacima, ne sviđa mi se polovično pravilo.
ipak bi trebalo malo manje. ovako bi moglo da se desi da neko ima skoro ceo tim u poslednjoj godini.
ili bar fixnih 7 maximalno, mada ja ne bih išao ni preko 5.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #4 on: November 29, 2011, 01:40:39 pm »
Evo od sada dve definicije koje cu koristiti za jednogodisnjake, jer deluje zbunjujuce kada svaki put pokusavam da napravim razliku:
PRAVI JEDNOGODISNJACI - igraci potpisani na jednu godinu
KVAZI JEDNOGODISNJACI - igraci potpisani na vise godina, koji su u poslednjoj godini ugovora

Sto se mene tice, mozemo da odredimo koliko cemo imati maksimalno pravih jednogodisnjaka. Npr. 5 ili 7 su ok brojke. Naravno to znaci da se u timu u nekom trenutku moze naci mnogo vise jednogodisnjaka (jer kvazi jednogodisnjaci se ne bi racunali za ovaj limit). Time bi mogli da izbegnemo pravilo polovine i implementiramo tonykovo pravilo.

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #5 on: November 29, 2011, 02:43:48 pm »
Ovo za povecanje limita igraca je ok. Delom zbog toga sto je Nidzge pricao, a delom zato sto ce biti mnogo lakse kada se neko povredi, bude suspendovan ili sta vec, da izbegnemo ovo smaranje sa NA listom.
Jedino sto nisam razumeo je to da li bi svaki tim imao svoj limit pred pocetak sezone (u smislu da ako je potpisao 23 igraca, ne moze da u toku sezone pokupi jos 3 i poveca svoj roster) ili se to odnosi na citavu sezonu?
I ovo za jednogodisnjake je dobro. Izbeci cemo situaciju da neko mora da produzava ugovor nekome kome je ostala jedna sezona samo zbog limita, a kojeg ne zeli vise da zadrzava u timu nakon isteka te jedne sezone.
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #6 on: November 29, 2011, 02:54:49 pm »
Nidzolino, nisam siguran da sam te razumeo, ali mislim da si malo pomesao. Moras da razdvojis dve stvari:

1. povecanje rostera do 30 igraca (to je ovo sto imamo tokom sezone i sa cim raspolazemo). Dakle tu spadaju i potpisani i nepotpisani igraci

2. povecanje potpisanih igraca (to je ovo sa cim baratamo u offseasonu, a u vezi sa pomenutim povecanjem za 2 potpisana igraca za sledecu godinu, odnosno ukidanju limita u buducnosti). Dakle ovo su samo potpisani igraci, i ta prica nema veze sa povecanjem rostera kojim raspolazemo tokom sezone, odnosno ovim gore pod 1.

Nadam se da sam razjasnio, ako je to ono sto ti nije bilo jasno  ;)

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #7 on: November 29, 2011, 05:32:49 pm »
Aha, ovo je i za limit na potpise samo. Razumeo sam sad, zato mi je i bilo cudno.
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #8 on: December 01, 2011, 10:47:57 pm »
Ajde da kazm i ja nesto da ne bude da samo uzicanin ovo shvata ozbiljno....
DA-postepeno povecanje za 2

ovo nidzgetovo mi je ok
Quote
potpis na vise godina u FA periodu, naravno samo ako bi se probila njegova cena. Ogranicavanje na potpis od max 3 godine za ovakve igrace mi takodje dobro zvuci.

 
DA-da se napravi razlika u "potpisanim na 1 godinu" i "1 godina do isteka visegodisnjeg ugovora"


Takodje trebalo bi da ostane ono ogranicenje maximalan broj jednogodisnjaka 5 ili 7...
 

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #9 on: December 02, 2011, 01:03:26 am »
Slabo sam motivisan za raspravu o pravilima sad pred finis sezone, medjutim zapade mi za oko ovo vezano da FA igraci mogu da se potpisu na vise godinu pod uslovom da je full cena.


To je odlicno resenje, jer onda mozemo komotno da zadrzimo pravilo 50% jednogodisnjaka. Iako je i ranije bilo predloga da se FA potpisuju na vise godina, mislim da se sada to savrseno uklapa u promene vezane za ukidanje ogranicenja 14.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #10 on: December 02, 2011, 01:10:21 am »
Slabo sam motivisan za raspravu o pravilima sad pred finis sezone, medjutim zapade mi za oko ovo vezano da FA igraci mogu da se potpisu na vise godinu pod uslovom da je full cena.


To je odlicno resenje, jer onda mozemo komotno da zadrzimo pravilo 50% jednogodisnjaka. Iako je i ranije bilo predloga da se FA potpisuju na vise godina, mislim da se sada to savrseno uklapa u promene vezane za ukidanje ogranicenja 14.

Da, za to sam i ja prvo bio, ali predlog koji je Tonchy izneo o "pravim" i "kvazi" jednogodisnjacima mi se vise svidja.

Offline maxim209

  • Starter
  • **
  • Posts: 432
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #11 on: December 06, 2011, 01:34:19 pm »
1. ukidanje limita za potpise (ili postepeno ići ka tome)  -  Postepeno ići ka tome

2. cene u FA periodu (dozvola za višegodišnje (max.3y) ugovore ako probiju cenu) - DA ako probiju realnu cenu.

3. promena pravila o 50% jednogodišnjaka (u slučaju prihvatanja gornjih pravila) -  :hm: za sada nemam mišljenje o ovome

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #12 on: December 06, 2011, 06:01:57 pm »
1. ukidanje limita za potpise (ili postepeno ići ka tome)  - NE

2. cene u FA periodu (dozvola za višegodišnje (max.3y) ugovore ako probiju cenu) - DA

3. promena pravila o 50% jednogodišnjaka (u slučaju prihvatanja gornjih pravila) - what Nidzge said

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #13 on: December 06, 2011, 06:11:33 pm »
2. cene u FA periodu (dozvola za višegodišnje (max.3y) ugovore ako probiju cenu) - DA
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #14 on: December 06, 2011, 06:20:46 pm »
1.Da
2.Da
3.Ne

Toliko od mene u ovoj sezoni. Srecno ucesnicima play-offa, a cimajte kad treba da se odrade potpisi naredne godine.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #15 on: December 06, 2011, 11:52:29 pm »
1.Da
2.Da
3.Ne

Toliko od mene u ovoj sezoni. Srecno ucesnicima play-offa, a cimajte kad treba da se odrade potpisi naredne godine.


Pablito, reaguj  :mr.green:

Ne ozbiljno -- nije mi jasno zasto ljudi pocinju da gube interes za ovu ligu? Prvo cika Zujo, a sada i Porocni.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #16 on: December 06, 2011, 11:54:36 pm »
Pablito, reaguj  :mr.green:

Ne ozbiljno -- nije mi jasno zasto ljudi pocinju da gube interes za ovu ligu? Prvo cika Zujo, a sada i Porocni.
Sve je pocelo kad je Pablo osvojio istu....
 

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #17 on: December 07, 2011, 12:48:49 pm »
1. ukidanje limita za potpise (ili postepeno ići ka tome)  -  Postepeno ići ka tome

2. cene u FA periodu (dozvola za višegodišnje (max.3y) ugovore ako probiju cenu) - moze

3. promena pravila o 50% jednogodišnjaka (u slučaju prihvatanja gornjih pravila) -  podela na prave i kvazi i ograniciti prave (koliko god)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #18 on: December 07, 2011, 01:04:20 pm »
omiljeni i lord se ne oglašavaju, ali manje više rešeno je sve.

1. sledeći potpisi max. 16, uz 3 DEF obavezu
2. ostaje ista formula za FA cene, uz mogućnost potpisa do 3 godine, ako neko pređe punu cenu.

3. ovo još nije načisto, ali ima već pola lige za moju ideju, dvojica uzdržana, i dvojica za staro.
tako da većina već postoji, ali ipak treba smisliti konkretan predlog, sad kad su prva dva predloga usvojena.
zvuči mi OK 5 najkraćih potpisa od 16 igrača.

ono što je najlepše od svega, svi su iz prve prihvatili ideju, čak i ovi što nisu za nju nisu dali nikakve negativne strane, jednostavno nisu za menjanje.

@ nidžge, nabaci par extremnih situacija, pa da vidimo možda ima neka loša strana ;)

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #19 on: December 07, 2011, 04:04:01 pm »
Odlicno je to sto smo vec zavrsili sa novim pravilima. To jest, ono sto sam hteo da kazem jeste da je najbolje raspravljati o novim pravilima upravo pri kraju sezone kada su svi jos uvek aktivni i zainteresovani. Kada se u offseasonu raspravlja o nekim predlozima koji su izneti tokom sezone vecina ljudi zaboravi o cemu se uopste radi u tim predlozima i zbog cega su predlozena (ja prvi sve zaboravim).

Druga stvar, sto rece Tonyk, je da je odlicno sto su gotovo svi imali pozitivna misljenje u vezi novih predloga, jer smatram da ligu "guraju" u pozitivnom smeru. Ono sto je pravi pokazatelj da su pravila vrlo dobra je to da i uz najvece napore nisam uspeo da smislim neku "situaciju" u kojima bi se lose pokazala.

Naravno, ako nesto izmislim javljam ti Tonchy  :A

BTW Mislim da je maksimalan broj "pravih" jednogodisnjaka dobro postaviti na 5. Cak smatram da uz implementaciju "novog" FA-a, odnosno zbog mogucnosti da se igraci sa FA mogu potpisivati i na duze od jedne godine, ovaj broj ne treba uopste povecavati pa cak i kada bude roster "neogranicen".

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #20 on: December 07, 2011, 04:59:40 pm »


BTW Mislim da je maksimalan broj "pravih" jednogodisnjaka dobro postaviti na 5. Cak smatram da uz implementaciju "novog" FA-a, odnosno zbog mogucnosti da se igraci sa FA mogu potpisivati i na duze od jedne godine, ovaj broj ne treba uopste povecavati pa cak i kada bude roster "neogranicen".
Pa da ako smo zapravo imali 2 promene u "sektoru jednogodisnjaka" onda moze i rigoroznije  :hm:
 

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #21 on: December 07, 2011, 06:37:05 pm »
omiljeni i lord se ne oglašavaju

Vrsis pritisak

Polako. Djes' navalio?
Nisam prosle nedelje uopste imao vremena za citanje foruma. Uzecu sutra da procitam sta ste pisali, pa cu i ja da se izjasnim.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #22 on: December 07, 2011, 07:12:46 pm »
to je samo konstatacija, niko te ne juri...


Pa da ako smo zapravo imali 2 promene u "sektoru jednogodisnjaka" onda moze i rigoroznije  :hm:
može, ali...
bolje ne, da ipak vidimo kako će to ići.
i dalje se ne može tačno planirati, jer ne možeš znati da li ćeš kupiti FA po nižoj ceni.
naravno možeš uvek ponuditi 100%, ali to nije rešenje generalno.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #23 on: December 07, 2011, 09:57:38 pm »
i dalje se ne može tačno planirati, jer ne možeš znati da li ćeš kupiti FA po nižoj ceni.
naravno možeš uvek ponuditi 100%, ali to nije rešenje generalno.

Jednostavno ako ne dostigne realnu cenu a hoces na vise godina, uzme se realna cena i gotovo.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #24 on: December 11, 2011, 03:57:24 am »
Ako sam dobro razumeo ovo sto je tonyk predlozio a sta je vecina usvojila, to prakticno znaci da teoretski gledano moze da se ima ceo tim sastavljen od igraca potpisanih na 1y?

Znaci u postavci imam 7 igraca na 2y i 7 igraca na 1y, sledece seozne se ovih 7 uopste ne bi racunalo kao da su 1y pa bi mogao sve koje hocu da potpisem na 1y? Jel sam dobro razumeo?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #25 on: December 11, 2011, 08:19:50 am »
Prevideo si da ce postojati maximum takvih. 5 za sad.
Ali si u pravu da se nekim extremom mogu imati skoro svi u contract year.
Ako pogledas malo, ovako je cak restriktivnije.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #26 on: December 11, 2011, 05:06:59 pm »
Znaci ovako stoje stvari, ove godine u proseku tim ima 14 potpisanih od cega 7 na 1y i ti se sledece sezone ne racunaju u obracun. Sledece sezone imamo roster od 16 igraca, maximum 5 potpisanih na 1y, i 7 nasledjenih daje cifru od 12. Dakle 12 od 16 igraca u timu ce biti na 1y. To je tacno 25% igraca potpisanih na visegodisnje ugovore, i npr Nidzge se mrtav ladan slozio sa tim a on je predlagao da se sadasnja granica od 50% poveca na 60%.


Znaci cela ova zajebancija da bi se 4 ili 5 igraca potpisala na vise godina. Nije mi jasno kako ti je to palo na pamet a jos manje mi je jasno kako su ljudi to priohvatili. Pa ce onda za 2 sezone da bude obrnuta situacija.


Zaista ne kapiram ovaj predlog je dat bez objasnjenja kako i sto je najvaznije zasto? A sto je jos gore nikoga i ne zanima, samo da ili ne se glasalo.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #27 on: December 11, 2011, 05:22:19 pm »
a meni nije jasno kako ti i dalje ne kapiraš o čemu pričamo?

poenta je da se igrač koji je potpisan na 5y ne može smatrati jednogodišnjakom.

ti možeš sad svih 16 potpisati na 5 godina npr. i ko to može smatrati ne-dynasty potezom?
jeste da će za 4 godine ceo tim biti u poslednjoj, ali to nikad i nije ibla poenta ideje o 50% jednogodišnjaka.
ti si to pravilo uveo baš iz razloga da bi se forsiralo potpisivanje na više godina.

a ovo pravilo, u principu, brani timovima potpisivanje na 1 godinu u velikoj meri.
imam utisak da će većina samo jednog ili dva igrača potpisivati na 1y, a ostala 3-4 mesta čuvati za FA.
jeste da će biti timova koji će imati puno 1y igrača na papiru, ali ne zaboravi da njima u ugovoru stoji da su potpisali na 2+, i to nikako nije jednogodišnji instant ugovor.

i drago mi je da se buniš, da vidiš malo kako je to.
nije baš isto kao kad si ti menjao nešto i pored protivljenja 11 ljudi, ali je slično...
sad si opet ti protiv svih, ali ovog puta nemoćan ;)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #28 on: December 11, 2011, 05:29:38 pm »
Pa jel ti oces da mi raspravljamo ko je bolji komesar ili o ovom konkretnom pravilu?  :dry:


I oni koji su glasali bice u junu kako ovo sta ovo, sta sad i slicno.


Igrac potpisan na 5y ne moze da se smatra kao jednogodisnak? Pa sta je on kad mu ostane 1 godina, pogotovo sa pogodnstima koje imamo.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #29 on: December 11, 2011, 05:40:23 pm »
seti se svojij argumenata sa početka. zašto si uopšte smislio to pravilo.

na koje pogodnosti misliš?

a u junu ću, kao i dosad, pomoći svima ako treba

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #30 on: December 11, 2011, 06:04:09 pm »
i ja bih se slozio sa pablom, ako vec uvodimo opciju da se FA potpisuju na vise godina (sto je super) + vec imamo opciju produzavanja ugovora igracima, onda nema nikakvog razloga da izmisljamo "kvazi-jednogodisnjake" i menjamo 50% pravilo.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #31 on: December 11, 2011, 06:08:01 pm »
uopšte nije poenta u tome, već da pablo kaže da razume o čemu pričamo, ne mora da se slaže...

kao što rekoh, to je još u razradi i nije "usvojeno", ali otkad se pablo primio, pravim se da jeste :)

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #32 on: December 13, 2011, 03:09:09 am »
 :rofl:

Mislim da je ovo gore bio najprikladniji start poruke. Ajde sto Pablo ne zna o cemu prica, ali nemoj me i ti Lorde zabrinjavati. Dakle da se podsetimo samog stvaranja dynasty lige. Koje su dve krucijalne stvari oko kojih smo gradili ovu ligu:

1) da napravimo takav sistem gde se ne mogu stvoriti prejaki timovi i time takmicenje ucinilo nezanimljivijim -- to smo kao sto znate resili uvodjenjem salary cap-a.
2) osnovno i glavno pravilo je bilo da se uvedu visegodisnji ugovori, jer bi prostim prenosenjem igraca iz godine u godinu sve to izgledalo kao neka vrsta prosirene keeper lige -- to smo sredili kao sto rekoh uvodjenjem visegodisnjih ugovora i restrikcijom potpisivanja jednogodisnjaka (koji su jedini "problematicni" igraci koji kvare koncepciju dynastyja) na 50% od svih potpisanih.

Ono sto tada nismo videli (ne znam ni ja kako), a sto je toliko ocigledno da bode oci i sto je Tonyk odlicno primetio, je da igraci koji se potpisu na 2+ godina ne treba nikada da se tretiraju kao "pravi jednogodisnjaci" (odnosno oni igraci zbog kojih smo i stvorili 50% pravilo da bismo izbegli preveliki broj potpisivanja igraca na jednogodisnje ugovore) jer su oni jednostavno potpisani na vise godina i samim tim upravo propagiraju nas dynasty princip koji nam je od pocetka stvaranje lige bio osnovno nacelo. Moram priznati da mi stvarno nije jasno sta Pablo sada ovom pricom hoce da kaze? GM koji potpise nekog igraca npr. na pet godina treba da bude nagradjen (sto smo vec uradili davanjem popusta), ali ne shvatam zasto bi za taj isti ugovor trebalo da bude i "kaznjen" time sto ce se kada prodju 4 godine ubrajati u istu grupu igraca koji su u startu dobili jednogodisnji ugovor i koji "kvare" dynasty principe.

Pri tome, kao sto je primetio Lord, a sto bi takodje trebalo uraditi ako prodje ova promena pravila za jednogodisnjake je to da se ukine player resigning pravilo (Igračima u poslednjoj sezoni je moguće dodati još jednu godinu, a plata za tu jednu sezone ce dobijati na sledeći način: 25% VIŠE od trenutne plate ili visina plate koja se utvrđuje po našoj dynasty formuli za sve igrače, šta god da je veće) obzirom da su jedino visegodisnjaci u poslednjoj godini ugovora zadovoljavali ovaj kriterijum, a njihovim neracunanjem u jednogodisnjake je ovo pravilo suvisno.

Dakle da rezimiram: na pocetku osnivanja lige donosimo pravilo o max 50% potpisanih "jednogodisnjaka" da ne bi timovi potpisivali mnogo igraca na jednu godinu i time kvarili dynasty koncepciju. Tokom svih ovih godina ne shvatamo da igraci potpisani na 2+ godine nikada ne bi trebalo da idu u isti kos sa igracima koji su potpisani na 1 godinu i zbog kojih smo upravo i donosili to pravilo, i sada kada smo konacno uspeli da vidimo da je pravilo od pocetka lose formulisalo, postoji jos neko ko to nije shvatio - i to niko drugi nego osnivac lige.  :thumbsup:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #33 on: December 13, 2011, 03:52:17 am »
Ajde molim te prestani da se kreveljis sa tim smajlijima i da ko tonyk unosis licni elemenat u raspravu. Cu njega, niko drugi do osnivac lige nije shvatio, ko da sam ja preplacen na svu pamet ovog sveta, nisam, sva sreca pa ima neko pametan ko ti da mi poobjasni.


Moja glavna zamerka je u tome sto je ova bitna promena propracena bez ikakvog objasnjenja predlagaca a zatim i bez ikakve replike "glasaca" kojima se verovatno na prvi pogled ovo cini primamljivim.


Ovim pravilom, pogotovo kad ukinemo limit na broj potpisanih, ce dovesti do ekstrema, da imas gomilu 1y (to sto mi necemo racunati one sa vise godina ugovora kad im se skrese na 1y, ne znaci da ne postoje) do obrnute situacije da moras da potpises gomilu na vise godina jer mozes samo 5. Do sada je pravilo to bilo izbalanirano. Moje misljenje je i da ne treba vise od 50% potpisa jer je nfl trziste nesigurno, a sdruge strane ne treba manje od 50% visegodisnjaka jer je ovo dynasty liga.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila 2012 - konačni obračun
« Reply #34 on: December 13, 2011, 08:01:13 am »
kako misliš bez objašnjenja? imaš u drugom postu osnovni princip, koji očigledno nije trebalo dodatno objašnjavati.
niti su trebale replike opširnije od da-ne.

i onda ti repliciraš sa nekim extremnim situacijama, iako ti je to oduvek bila zamerka na nidžgetove replike tvojim idejama.
mada, ceo taj poslednji pasus si pisao premoren i u afektu, i malo je nerazumljiv.