Author Topic: Ulični neredi u SAD - 2020  (Read 6136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #35 on: August 26, 2020, 09:08:00 pm »
Amerika je nešto što mi ne razumemo. Nasilje i oružje na svakom koraku. Policajac ima uslovni refleks da puca u nekoga kada se ponaša kao što se ponašao lik sa snimka. Da li je to ispravno rešenje, nije. Da li su policajci krivi? Verovatno nisu, jer su utrenirani da reaguju kako su reagovali.
@ Starr
Ovo ti je deo odgovora.
Ti ne znas da li je ovaj lik imao neko vatreno oruzje u kolima, ili bombu, sta vec... nebitno. Njima su tamo dozvoljena i dostupna svakojaka oruzja, panduri to znaju, iako se sad prica samo o BLM, i dosta pandura nastrada, ali to nije vest.

Kad kazes da pokusavas da me shvatis, stavi se u poziciju da te zaustave panduri u Srbiji da te legitimisu, da li ih napuisio, okrenuo se i krenuo da udjes u kola? Ili se uredno predstavio, i dostavio dokumenta? I bio miran kao buba?
A ne daj Boze da potegnu na tebe pistolj, a pre toga i tejzer i uz sva verbalna naredjenja, ako ti to ne govori da je situacija ozbiljna, onda nesto nije uredu sa tobom, ozbiljno.
Ja gledam sa pozicije, ako  postujes pravila, i uputstva nece biti problema. (Ima izuzetaka).

Jel uredu da ga upucaju 7-8 puta u ledja? NIJE !!! I nikada nece biti !!!
Jel uredu da stoje coveku na glavi dok lezi i udave ga? NIJE !!!
Jel ono njegovo ponasanje sa snimka normalno? NIJE !!!
Uzrok -> Posledica

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #36 on: August 26, 2020, 09:39:32 pm »
Ti ne znas da li je ovaj lik imao neko vatreno oruzje u kolima, ili bombu, sta vec... nebitno.

Tom logikom mogu da pucaju po random likovima na ulici. Otkud znaš da neko od njih ne nosi eksploziv i ide da ga aktivira u najvećoj gužvi. Kaži, misliš li da je nemoguće?!? Ja mislim da je vrlo moguće i da treba preventivno da pucaju na svakog ko im se ne pokloni.

Kao što sam rekao, oružje treba da se koristi samo kao poslednja opcija. "Možda je imao oružje u kolima" je nebo i zemlja u odnosu na "potegao je oružje na civile/policajce".

Uzrok -> Posledica

Uzrok - opiranje hapšenju = Posledica - smrtna kazna???

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #37 on: August 26, 2020, 11:15:51 pm »
Vidi demokrate vode Viskonsin, baš neočekivano. Pucajte, ljudi, pucajte. Valja haosa do izbora, krenulo sve da se smiruje, sport da se igra ne valja to, ene NBA bojkota to je dobro, dobro.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #38 on: August 27, 2020, 12:39:54 am »
Tom logikom mogu da pucaju po random likovima na ulici. Otkud znaš da neko od njih ne nosi eksploziv i ide da ga aktivira u najvećoj gužvi. Kaži, misliš li da je nemoguće?!? Ja mislim da je vrlo moguće i da treba preventivno da pucaju na svakog ko im se ne pokloni.

Kao što sam rekao, oružje treba da se koristi samo kao poslednja opcija. "Možda je imao oružje u kolima" je nebo i zemlja u odnosu na "potegao je oružje na civile/policajce".

Uzrok - opiranje hapšenju = Posledica - smrtna kazna???

Mozemo ovako ceo dan i noc.
Situacija je daleko od proste.
Citav njihov sistem je sjeban na vise nivoa, od nosenja i nabavke oruzja, do prava policajaca, sukoba sa manjinama, a o rasizmu, socijalnim i ostalim podelama i da ne pocinjemo.

Da se nije opirao sada ne bi bio paralizovan, i zamalo ubijen.
Zanemario je vise direktnih naredjenja.
Da trebalo je da mu pucaju u noge, ali nisu, to je do njihove obuke, bila je neka prica o tome.
Sada posle svih ovih izliva sve vise ce biti ovakvih situacija, crnci su se oslili vise nego sto treba, deo njih ce zloupotrebiti situaciju, a jedan deo ce da nastrada upravo zbog takvih budala, i pandura koji ce sad da budu u jos vecem strahu.
Sto se mene tice neka se istrebe.
Promeniti nece bas nista.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #39 on: August 27, 2020, 09:17:00 am »



Kad kazes da pokusavas da me shvatis, stavi se u poziciju da te zaustave panduri u Srbiji da te legitimisu, da li ih napuisio, okrenuo se i krenuo da udjes u kola? Ili se uredno predstavio, i dostavio dokumenta? I bio miran kao buba?


OK, nije Srbija, ali je close enough:

https://twitter.com/Djukic_Igor/status/1296168216218284033?s=19



Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #40 on: August 27, 2020, 10:33:11 am »
I nisu mu pucali u leđa? Nisu ni izvukli pištolje? Kakvi početnici...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #41 on: August 27, 2020, 12:12:22 pm »
Ne nisu ga upucali, ali je dobio kaznu, nije bezao, opirao se. I taj 1 primer na koliko milona ljudi?
Ima razlika, vrv i da jeste taj 1 krenuo na policajca, ne bi ga upucali vrv, ali bi dobio lepe batine (doduse bila je i ona vest da je dole kod vas na jugu neko tukao pandure/saobracajce kad su ga zaustavili).

Slozicemo se da se ne slazemo, ti imas pravo na svoje misljenje, a ja na svoje.
SAD ima drugacije zakone, nismo tamo da bi to razumeli kako oni to vide.
Moje misljenje je da  se lik nije ponasao normalno.


https://www.pewresearch.org/fact-tank/2017/02/08/a-closer-look-at-police-officers-who-have-fired-their-weapon-on-duty/



Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #42 on: August 27, 2020, 12:31:06 pm »
Ovo moze da bude kontra primer, belac su u sred nereda seta pored policije sa puskom na ledjima, oni prolaze pored njega. Da je crnac vrv bi ga skupljali sa poda.
A opet i jedan od ovih koje je upucao drzi pistolj u ruci.
Definitivno nenormalna nacija.

https://www.blic.rs/vesti/svet/projurio-je-pored-mene-i-culi-su-se-pucnji-tinejdzer-snimljen-kako-seta-sa-puskom-pre/c3fyfg6

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #43 on: August 27, 2020, 02:14:00 pm »
Taj klinac je uhapšen jer je ubio dva protestanta.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #44 on: August 27, 2020, 02:46:48 pm »
U nekim vestima stoji da je on  sa jos par ljudi bio naoruzano obezbedjenje pumpe sa snimka, i da su se sukobili sa protestantima koji su pljackali i krali.
Nebitno.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #45 on: August 27, 2020, 03:16:47 pm »
U nekim vestima stoji da je on  sa jos par ljudi bio naoruzano obezbedjenje pumpe sa snimka, i da su se sukobili sa protestantima koji su pljackali i krali.
Nebitno.
Ne, taj pajser je dosao sa drugog kraja Amerike da puca po protestantima. Topla ljudska prica.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #46 on: August 27, 2020, 04:11:25 pm »
Meni se čini i da policajcima malo nedostaje pa da stupe u štrajk. Biće tamo svašta, samo izgleda NBA i NFL sezone neće.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.