Author Topic: KORONA virus #apocalypsenow  (Read 89756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #105 on: March 15, 2020, 02:54:59 pm »
Суочен са опасношћу да ми се осуши рука којом ово куцам, морам да се сложим са Омиљеним, уколико будемо забраздили људи ће почети да се понашају у складу са ситуацијом.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #106 on: March 15, 2020, 03:27:33 pm »
Kao da ti nije poznat nas mentalitet.
I kad se 80% ljudi bude "uskladilo" , uvek ces da imas bar 20% "specijalaca" koji ce da naprave sranje.(oni nece grom u koprive , koji se lece belim lukom i rakijom, Bozanski narod, superiorni gen i ostale budalastine)
Biraj, dal incident, dal ce zarazeni da izadju, i sl.

Nazalost, jedini nacin da to izbegnes je upravo da nagomilas sve i svasta i da se "iskljucis" na mesec ipo dana, dok se malo redovi ne prorede.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #107 on: March 15, 2020, 03:37:24 pm »



Korona žurke u Italiji  :krst:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #108 on: March 15, 2020, 03:42:57 pm »
Neka šurnjajina rođaka

Ovo već samo po sebi zvuči strašno. Kao neko mitsko biće iz daleka koje jede male dečake a velike ume zaplaši. Grdana.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #109 on: March 15, 2020, 03:44:41 pm »
narucite online

Koliko će ljudi da ispipka svu tu robu bože me sačuvaj...


P.S. lorde mi sa astmom smo u problemu...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #110 on: March 15, 2020, 04:32:54 pm »
Ovaj narod je bezao u podrume kad je bilo ono pomracenje Sunca pre 20 godina. Sacekajte jos par dana i ulice ce biti totalno puste. U prodavnicu ces ici ko gospodin covek.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #111 on: March 15, 2020, 04:49:24 pm »
https://twitter.com/DaneKugler/status/1239192132663087105?s=19

Sva mudrost, bar sto se tice big picture

A nasi moroni vodaju onu kretencinu Nesterovica po televizijama ko Ekrema i truju ljude debilnim informacijama.
Umesto da su odmah uprpali penzose pa da se zabarikadiraju i da im se organizuje dostava namirnica. Taj voz je odavno napustio stanicu...


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #112 on: March 15, 2020, 04:53:29 pm »
Provozam se juce kroz grad, zima, kisa, a kafici puni, 2-3 restorana imaju 18.rodjendane, stotine ljudi.
Nije im poznat pojam karantina, zaraze i sl.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #113 on: March 15, 2020, 05:02:50 pm »
Provozam se juce kroz grad, zima, kisa, a kafici puni, 2-3 restorana imaju 18.rodjendane, stotine ljudi.
Nije im poznat pojam karantina, zaraze i sl.
Пре два дана су им председник државе и "елита" причали како је то најсмешнији од свих смешних вируса у историји човечанства, и ти очекујеш да се то одмах промени? На њиховом месту ја бих сутра објавио 10 мртвих, да видиш како би сви спознали карантин и мере обазривости, и после, за месец-два, када се све заврши рекао бих моша.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #114 on: March 15, 2020, 05:59:10 pm »

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #115 on: March 15, 2020, 06:40:41 pm »

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #116 on: March 15, 2020, 07:24:59 pm »
Pantela pozitivan


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #117 on: March 15, 2020, 08:42:25 pm »
Srećno nam vanredno stanje...

Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #118 on: March 15, 2020, 09:02:18 pm »
http://www.ustavni.sud.rs/page/view/sr-Latn-CS/70-100028/ustav-republike-srbije

Član 99.
Narodna skupština:
5. odlučuje o ratu i miru i proglašava ratno i vanredno stanje,


Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #119 on: March 15, 2020, 09:31:45 pm »
http://rs.n1info.com/Vesti/a578302/Vanredno-stanje-u-Beogradu-Smanjuje-se-obim-javnog-prevoza-kafici-rade-do-20h.html

- Sekretarijatu za javni prevoz izdata je naredba za smenjenje obima javnog gradskog prevoza na teritoriji grada Beograda od utorka, 17. marta 2020. godine i njegovo stavljanje na subotnji režim vožnje, uz ukidanje svih noćnih linija.

- Od ponedeljka, 16. marta 2020. godine Sekretarijatu za privredu naloženo je sprovođenje naredbe za skraćenje radnog vremena ugostiteljskih objekata (restorana, kafića, barova i ostalih ugostiteljskih objekata) od 8 do 20 časova. U ugostiteljskim objektima tokom radnog vremena u zatvorenim prostorijama dozvoljeno je prisustvo najviše pedeset lica.


- Sekretarijatu za sport i omladinu izdata je naredba za prekid rada svih sportskih obejakata na teritoriji grada Beograda.




Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #120 on: March 15, 2020, 09:52:48 pm »
evo jedan zanimljiv clanak - animirane simulacije - valja pogledati:

https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/world/corona-simulator/

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #121 on: March 15, 2020, 10:00:43 pm »
cilj je da krupan kapital ostane što je moguće krupniji, a raja neka pere ruke pa ko pretekne


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #122 on: March 15, 2020, 10:09:43 pm »
Ми смо земља шампион половичних решења. Укинули вртиће и школе, што је добро, али сви људи иду на посао. Дакле, шта са децом 2-8 год којима оба родитеља раде? Притом, цитирам Прворођеног: "On je ponovio da su u opasnosti najstariji i u tom smislu je zamolio roditelje da decu ne vode kod baka i deka, jer je to najveća opasnost." - дакле та деца би требало да буду сама код куће? Зар нису могли да донесу уредбу да један родитељ има право да одсуствује са посла, без последица нити рестрикција због тога? Ево гледам по Фејсу људе како јуре ко ће да им чува децу, моју другарицу су родитељи, који су јој једина родбина у граду, одували за чување, јер је Прворођени рекао да је то опасно.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #123 on: March 15, 2020, 10:17:07 pm »
komšo i komšinica iz zgrade, inspektori MUP, treba da provode to vanredno stanje. imaju 2 klinca od 4 godine.
medicinari nikad potrebniji a decu će im valjda pričuvati RTS3 uz najbolji program u Evropi

smanjili GSP red vožnje na režim za nedelju. da pojačaju malo gužvu u basevima, što da ne.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #124 on: March 15, 2020, 11:48:40 pm »
Generalno, konačno jedna pametna stvar koju su uradili. Trebalo je da urade to još pre nedleju dana, ali ajde. Dobro je što je zatražena pomoć od Kine. Izgleda da su trenutno jedino oni koji su u stanju i koji žele da pomažu po svetu. Videćemo da li će se mobilisati medicinsko osoblje u penziji, kao što su pominjali. Moj otac radi na privatnoj klinici godinama nakon odlaska u penziju, a majka dolazi po zakazivanju. Stvar je u tome što su oni hematolog i dečiji neuropsihijatar, pa ne znam kako mogu da pomognu u borbi protiv korone.
Ono što je pomenuo Lord, biće predmet rasprave kada prođe opasnost. Niti je moglo da se proglasi vanredno stanje, niti je to mogao da uradi predsednik. Što se tiče situacije u globalu, mi smo non-stop u nekoj vrsti vanrednog stanja, pa nam ne pada nešto teško.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #125 on: March 15, 2020, 11:52:59 pm »
Piju viski, puše marihuanu, pričaju, sve legalno, milioni gledaju, neki drugi svet...


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #126 on: March 16, 2020, 12:02:45 am »
Simpatičniji mi je kada komentariše UFC.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #127 on: March 16, 2020, 05:45:35 pm »
svaki clan svake lige, koji izbori plasman u visi rang - ima legitimno pravo da to ne prihvati i da ostane gde jeste - fair enough...  kao i svakom sportu/takmicenju..

http://www.ustavni.sud.rs/page/view/sr-Latn-CS/70-100028/ustav-republike-srbije

Član 99.
Narodna skupština:
5. odlučuje o ratu i miru i proglašava ratno i vanredno stanje,

Ono što je pomenuo Lord, biće predmet rasprave kada prođe opasnost. Niti je moglo da se proglasi vanredno stanje, niti je to mogao da uradi predsednik. Što se tiče situacije u globalu, mi smo non-stop u nekoj vrsti vanrednog stanja, pa nam ne pada nešto teško.

Oće qrac biti predmet rasprave! Jerbo je "legitimno" pravo svakog precednika da odluči da li će poštovati ustav ili neće...


Uveli vanredno stanje, rekli matorima da ne izlaze napolje, sutradan najveći izlazak matorih na ulicu u istoriji države, premijer razočaran potpuno preti uvođenjem policijskog časa...  :rofl:


Kod nas u Srbiji (ne znam mada bih voleo da znam kako je u drugim državama) postoji jedan fenomen koji je meni apsolutno neshvatljiv. Naime postoji uverenje da na mikro nivou u privatnom životu ne moraš poštovati pravila tj poželjno je nepoštovati u skladu sa svojim interesima tj popularno "snalaziti se" a u isto to vreme očekivati od vlasti da poštuju pravila i očekivati jake institucije! A u stvari sve je potpuno obrnuto, sve polazi od mikro nivoa...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #128 on: March 16, 2020, 05:56:11 pm »
Jutros kafici puni, baste pune, radnje  full.
A penzosi ovo shvatili kao izazov, ono gradjanska neposlusnost, pa svi napolje.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #129 on: March 16, 2020, 09:42:47 pm »



Kod nas u Srbiji (ne znam mada bih voleo da znam kako je u drugim državama) postoji jedan fenomen koji je meni apsolutno neshvatljiv. Naime postoji uverenje da na mikro nivou u privatnom životu ne moraš poštovati pravila tj poželjno je nepoštovati u skladu sa svojim interesima tj popularno "snalaziti se" a u isto to vreme očekivati od vlasti da poštuju pravila i očekivati jake institucije! A u stvari sve je potpuno obrnuto, sve polazi od mikro nivoa...
najpametnije što je Pablo ikada rekao

isto i ovo - neću da plaćam porez a hoću da imam dobre puteve i bolnice - sve je to isto

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #130 on: March 16, 2020, 09:58:49 pm »
Jutros u marketu neki penzos priča kako mora on da čuva unučiće jer roditelji moraju da rade a jedna žena ga pita - a ko će da ih čuva ako se razboliš i/ili umreš?

Ućutao se ali ne verujem da će nešto promeniti.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #131 on: March 16, 2020, 10:01:37 pm »
pa ajde ti reci šta da rade ljudi
šta bi ti smislio kad ti država kaže u nedelju u 21h da ujutro nema vrtića al da moraš doći na poso? daj neki predlog


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #132 on: March 16, 2020, 10:03:41 pm »
Oće qrac biti predmet rasprave! Jerbo je "legitimno" pravo svakog precednika da odluči da li će poštovati ustav ili neće...


Uveli vanredno stanje, rekli matorima da ne izlaze napolje, sutradan najveći izlazak matorih na ulicu u istoriji države, premijer razočaran potpuno preti uvođenjem policijskog časa...  :rofl:


Kod nas u Srbiji (ne znam mada bih voleo da znam kako je u drugim državama) postoji jedan fenomen koji je meni apsolutno neshvatljiv. Naime postoji uverenje da na mikro nivou u privatnom životu ne moraš poštovati pravila tj poželjno je nepoštovati u skladu sa svojim interesima tj popularno "snalaziti se" a u isto to vreme očekivati od vlasti da poštuju pravila i očekivati jake institucije! A u stvari sve je potpuno obrnuto, sve polazi od mikro nivoa...

ma tako je, average retired Joe je kriv za sve
a ne oni debili koji su mu pre nedelju dana govorili da je sve ovo smešno i da pošlje gđu u milano na fešn uik


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #133 on: March 16, 2020, 10:06:08 pm »
pa ajde ti reci šta da rade ljudi
šta bi ti smislio kad ti država kaže u nedelju u 21h da ujutro nema vrtića al da moraš doći na poso? daj neki predlog

Što mene napadaš? Nisam se ja svađao sa njim. Jbg, da imaju kod koga drugog da ostave decu, sigurno ne bi kod njega.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #134 on: March 16, 2020, 10:16:27 pm »
pa ok, možemo sad sve staviti u tu ravan "država se trudi i pokušava al narod em glup em se zajebava"

moj komšija i komšinica su inspektori MUP. sad treba da sprovode ovo vanredno stanje. on samo večeras ima 135 adresa da obiđe da provere dal su ovi što su doputovali iz inostranstva kotkuće ili se zajebavaju po gradu.
imaju 2 klinca od 4 godine. bezveze mi i da ih pitam kako se snalaze, da mu ne stajem na muku.
i to se zove država?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #135 on: March 16, 2020, 10:22:19 pm »
moj komšija i komšinica su inspektori MUP. sad treba da sprovode ovo vanredno stanje. on samo večeras ima 135 adresa da obiđe da provere dal su ovi što su doputovali iz inostranstva kotkuće ili se zajebavaju po gradu.
imaju 2 klinca od 4 godine. bezveze mi i da ih pitam kako se snalaze, da mu ne stajem na muku.
i to se zove država?
to se zove komunistička država. kad jednom srbi shvate da je srbija i dalje komunjarska zemlja, možda se nešto promeni. možda


ma tako je, average retired Joe je kriv za sve
a ne oni debili koji su mu pre nedelju dana govorili da je sve ovo smešno i da pošlje gđu u milano na fešn uik

a ko je kriv što je debil na vrhu? nego šta nego je prosečni srbin kriv za sve ovo. apsolutno!  a ja to kažem kevi svaki put - ovo ti na naplatu stiže ono što si 90ih glasala i pevala slobi. sve je to isto

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #136 on: March 16, 2020, 10:25:23 pm »
Aj ne svirajte bar sad zbog nesreće koja nas je zadesila 2012. Izbore dobijaju novci i podrška iz inostranstva, a oba trenutno ima samo AV. Prosečan Srbin se ne pita mnogo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #137 on: March 16, 2020, 10:35:53 pm »

a ko je kriv što je debil na vrhu? nego šta nego je prosečni srbin kriv za sve ovo. apsolutno!  a ja to kažem kevi svaki put - ovo ti na naplatu stiže ono što si 90ih glasala i pevala slobi. sve je to isto
Nije problem u 90im i Slobi. Problem je sto se narod delio na radnike i funkcionere i gde su te ucili da je politika kurva i ko zna sta jos. Tako da sad imas one koje se bave politikom i one koji ocekuju da politicari rade ono sto oni oce. A kad politicari rade kako im drago, onda se bune i krivo im je. A niko nece da udje u sistem i istera olos odatle, jer misli da on treba da radi svoj posao a ne da se bavi politikom.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #138 on: March 16, 2020, 11:03:04 pm »
Aj ne svirajte bar sad zbog nesreće koja nas je zadesila 2012. Izbore dobijaju novci i podrška iz inostranstva, a oba trenutno ima samo AV. Prosečan Srbin se ne pita mnogo.

ma pišu nebuloze. ok mladenko, on je otišao davno i verovatno ne može ni da pojmi šta se ovde sve dešava kad je reč o izborima, strankama i politici generalno, ali da ostali padaju na te fore glupi narod nesluša mudre savete države, to mi ne ide u glavu.

što neko reče, mi smo jedna od retkih država koja zasigurno zna ko je patient zero i od koga je sve počelo


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #139 on: March 16, 2020, 11:47:52 pm »
Aj ne svirajte bar sad zbog nesreće koja nas je zadesila 2012. Izbore dobijaju novci i podrška iz inostranstva, a oba trenutno ima samo AV. Prosečan Srbin se ne pita mnogo.

Tugica šta si sada napisao  :( Ritualno intelektualno samoubistvo  :dumrem:


Kakve veze ima AV sa tim kako ćemo mi na forumu da se dogovorimo da igramo fantasy i da tu odluku poštujemo? Kakve veze ima AV oko poštovanja dogovora u okviru jednog društvaceta ili jedne porodice?

Kakve veze ima AV kada su interesi jedne zgrade kao celine u pitanju? [ovo je posebno važno obzirom da većina živi u gradovima. Situacija je toliko loša da je vlast na koncu uvidela kolika smo stoka neotesana da nam je svim nametnula prinudnu upravu kako bi barem najosnovnije stvari mogli da se završe]

I tu se priča završava kod nas, nakon toga mi više ne možemo ni da pomislimo na bilo kakav uticaj kada je opština u pitanju, a o gradu i republici da ne govorim, i onda imaš situaciju da je precednik suspendovao ustav, ima podršku 50% birača... ljudi obožavaju autokratiju, mrze pravila i institucije, sete se tek kad im je lični interes tipa zdravlje ugroženo...