Author Topic: IT pitanja i odgovori  (Read 248027 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #875 on: August 15, 2015, 07:45:44 pm »
flash player, neki plugin ili adblock, kod mene pusta klipove ok

Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #876 on: August 15, 2015, 10:46:57 pm »
Meni i dalje FF nece da pusta klipove, prakticno je nemoguce gledati hajlajt na NFL.COM.
Sta moze da bude problem?


A pušta li iz safe moda?

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #877 on: August 15, 2015, 10:53:46 pm »
Isto, secka video, ide ton, ali slika kasni, i ceo FF zakuca.
Evo sad sam pokusavao da gledam HL Bafala i Karoline i zakucao je.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #878 on: August 15, 2015, 11:35:47 pm »
Čekaj, da rezimiramo prvo. Da li ti secka samo u ff, ili i u drugim brauzerima? Da li si stavio drajvere za grafičku?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #879 on: August 15, 2015, 11:51:44 pm »
NFL na Edge radi normalno, nisam otvarao ostale brauzere.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #880 on: August 15, 2015, 11:58:41 pm »
NFL na Edge radi normalno, nisam otvarao ostale brauzere.

Odradio si update sa 7 ili 8.1 na 10 i problem je ostao isti?

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #881 on: August 16, 2015, 12:01:25 am »
Odradio si update sa 7 ili 8.1 na 10 i problem je ostao isti?
Problem na 7 nije postojao, pojavio se na 10.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #882 on: August 19, 2015, 04:37:17 pm »
Šta se dešava sa tržištem računara? Ranije je bilo kupiš komp i za 3 godine on je već polu zasratero, vrednost mu je oko 30 odsto onoga što si platio a nove konfiguracije su duplo jače od onoga što si uzeo. Ja u oktobru 2012 uzeo i3 procesor sa 8Gb rama platio ga oko 400 evradi, danas mu je vrednost možda do 10 odsto manja i to je to. i5 košta koliko je koštao i pre 3 godine, ali ono što mi je nevera jeste da je 8GB i dalje standard, tek ovi i7 imaju 16GB memorije.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #883 on: August 19, 2015, 05:02:17 pm »
Šta se dešava sa tržištem računara? Ranije je bilo kupiš komp i za 3 godine on je već polu zasratero, vrednost mu je oko 30 odsto onoga što si platio a nove konfiguracije su duplo jače od onoga što si uzeo. Ja u oktobru 2012 uzeo i3 procesor sa 8Gb rama platio ga oko 400 evradi, danas mu je vrednost možda do 10 odsto manja i to je to. i5 košta koliko je koštao i pre 3 godine, ali ono što mi je nevera jeste da je 8GB i dalje standard, tek ovi i7 imaju 16GB memorije.

"Zasratero" :D

Elem, pa vec neko vreme je stabilnije to sranje. '96 bi ti komp zastareo za pola godine. Ja sam imao neki AMD...nesto, onaj dualcore od 2007 do 2011 i menjao sam ga cisto jer, ne znam, jer mi se menjalo valjda. Inace jos radi negde. 2011 sam uzeo i5 quad i evo ga, jos ga teram. Jedino sam pre godinu dana dodao jos 8 rama i promenio VGA. U sustini, samo VGA jos menjam kao nesto redovnije (citaj na 3 godine).

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #884 on: August 19, 2015, 05:19:47 pm »
Zato je kod mobilnih situacija obrnuta, ono za šta si dao 250 evradi pre 2 godine i pol, sada možeš biti srećan ako izvučeš 40 ojra.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #885 on: August 19, 2015, 05:48:49 pm »
Zato je kod mobilnih situacija obrnuta, ono za šta si dao 250 evradi pre 2 godine i pol, sada možeš biti srećan ako izvučeš 40 ojra.

Smartfoni su relativno mlada tehnologija. I tamo ce doterati jos malo do nivoa gde ce progres biti sporiji, pa ce se stabilizovati i to trziste.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #886 on: August 19, 2015, 06:19:47 pm »
Pa vec sada je sve sporije i sporije.

Moj fon iz 2013 godine je "nebo i zemlja" u poredjenju sa modelima iz 2011, ali u odnosu na modele iz 2015 nije tolika razlika.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #887 on: August 19, 2015, 06:22:12 pm »
I ona aplikacija za napuknut ekran ti je vrh  :lol:

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #888 on: August 19, 2015, 06:47:17 pm »
Zato je kod mobilnih situacija obrnuta, ono za šta si dao 250 evradi pre 2 godine i pol, sada možeš biti srećan ako izvučeš 40 ojra.

sta ti decko radis?!

kada bih imao 250 milijardi evradi, ne bih dao 250 za jebeni telefon ni u trenucima totalnog ludila.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #889 on: August 19, 2015, 07:30:33 pm »
Ima ljudi koji ne zive po pecinama i u proslosti :). Cifra od 250€ je pristojna za telefon.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #890 on: August 19, 2015, 08:08:34 pm »
Ima ljudi koji ne zive po pecinama i u proslosti :). Cifra od 250€ je pristojna za telefon.

Verujem da jeste ali ja npr. imam problem da opravdam sebi da sam dao 250 za telefon kad mi onaj neki najobicniji radi poso. Mislim da je sve pitanje toga sta ti treba. Naravno, ako si entuzijasta za telefone, poimanje vrednosti je drugacije.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #891 on: August 19, 2015, 08:13:21 pm »
Naravno, slažemo se. Meni je kod telefona bitno da ima ekran solidne veličine, dobar prikaz boja, rezoluciju, osvetljenje, dovoljno rama i procesorske snage da se ne guši kada se otvori nekoliko aplikacija, podrška za moderne aplikacije... Nije neka zahtevnost, ali obrni okreni za 100€ nema baš takav telefon.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #892 on: August 19, 2015, 08:24:58 pm »
Imam neki matori Samsungov krš koji uglavnom koristim za čitanje e-knjiga u busu ili u nekom redu. Ozbiljnije sam ga koristio samo dok sam ležao u bolnici. Kada odsvira svoje samo neka jeftina zamena može doći u obzir.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #893 on: August 19, 2015, 08:34:37 pm »
treba mi neka graficka kartica da podrzava rad na 3 ekrana... nije za igrice niti nikakav graficki zahtevan software. Office i tako to, al da bije na 3 sokocala. Neka preporuka putem linkova valja. hvala unapred. ale

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #894 on: August 19, 2015, 08:44:50 pm »
treba mi neka graficka kartica da podrzava rad na 3 ekrana... nije za igrice niti nikakav graficki zahtevan software. Office i tako to, al da bije na 3 sokocala. Neka preporuka putem linkova valja. hvala unapred. ale

GTX 750. Ja teram tri ekrana na tome, kupljena iz apsolutno istih razloga. Uskoro cu ubaciti cetvrti. 2x HDMI, 1x DVI-D i 1x DVI-A, inace, samo da znas, tako da pazi sa monitorima, samo jedna analogija moze da se turi.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #895 on: August 19, 2015, 08:46:30 pm »
bilo koja sa 2 dvi/vga + hdmi izlaza, moz nadjes za do 50 eura kartice takve, vecina novijih ih ima, ako nemas ulaze u monitore onda mozes da uzmes adaptere za par eura dvi - hdmi - vga koje volis kombinacije.

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #896 on: August 19, 2015, 10:58:12 pm »
Onako na prvu, podržavam mikserov predlog.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #897 on: August 19, 2015, 11:07:28 pm »
sta ti decko radis?!

kada bih imao 250 milijardi evradi, ne bih dao 250 za jebeni telefon ni u trenucima totalnog ludila.

Kakav si ti zadrti oldskuler vazda bio  :lol:

Prvo, nije pitanje para uopste, jer imas fine telefone za oko 1.000 dinara mesecno uz ugovor. Da ne govorim da su telefoni od 200,300 evradi, telefoni srednje klase. Da dalje ne govorim da to nisu samo telefoni, to su multifunkcionalni uredjaji, vise ti ne treba foto aparat ili kamera npr jer je dotle doslo da ovi prave vrhunske amaterske slidze i snimke. Sto se tice telefoniranja, ja u te svrhe koristim uredjaj mozda oko 5% vremena ostalo su aplikacije za sve zivo i ne zivo.


LM, dacu ti jedan glup primer iz koga bi mogao da izvedes pametan zakljucak  :yes:

Ja ti prosle sezone saljem sms da uzmes jednog igraca u LLL, ti mi uzvracas sms posle jedno 3 sata kazes tek si sada stigo kuci bio si na poslu, ja razmisljam jbt nisam te pitao gde si nego da uzmes jebenog igraca, sazalio sam se na tebe koliko ti lose ide. Sta je daklem u pitanju, dok ti dodjes kuci, dok ovo dok ono ovaj odavno addovan, ovako fino cim je stigao smsic, udjes u yahoo app, udjes u ligu, ukucas prezime, addujes, dropujes drugog, sve gotovo za minut bukvalno.

Sta ces ti da radis ako zazivi "internet of things" ja stvarno ne znam  :smile3:

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #898 on: August 19, 2015, 11:32:58 pm »
vidi, nazovi to kako hoces ali iz svega sto si napisao meni dodje zao tebe. iskreno, volim fantasy kao vrstu zabave ali volim 25000 stvari vise od njega. jebe mi se za fantasy sem u par sati nedeljom od septembra do decembra. jebe mi se i za facebook, twitter, myspace i ostale privilegije onih koji ne mogu bez toga. vecina telefona koje sam koristio je imala kakvu takvu kameru, nisam napravio vise od 10 snimaka ukupno, od kojih sam sacuvao 0. za 18 godina i nesto koliko koristim telefon iskucao sam max 70-80 poruka kad sam bas morao, uopste ne reagujem na pristigle poruke, cesto ih i ne procitam, to znaju svi koji su mi bliski pa ih i ne salju. telefon koristim kao telefon 100%, vrhunac tehnologije istog vidim u izmisljanju solarnog punjenja baterije i to je to. i da ne razglabam vise, smatraj me za budalu, neces biti jedini sigurno ali gubljenje vremena nije nesto za cim tezim u zivotu, jednostavno nisam za to Bogom dan.

ovih 250e mogu da potrosim pametnije na 250k stvari i svaka dalja rasprava nema nikakav smisao.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #899 on: August 20, 2015, 12:16:51 am »
Tacno sam znao da neces izvuci pametan zakljucak  :rofl: fantasy je samo primer kako moze da ti olaksa zivot, da ne govorim o ozbiljnim stvarima tipa odes na more u Grcku ili bilo gde i imas besplatnu komunikaciju sa svima u Srbiji ili bilo gde da su preko vibera, i uradis krdo slidza/snimaka u full kvalitetu. Ali sto se mene tice mozes koristiti govornicu, placati roaming, nositi laptop, telefon i foto aparat. Fakat je da je mobilna revolucija u toku, dal ces je ti iskoristi ili ne i na koj nacin stvar je izbora. Ja recimo hocu da izvucem maximum iz toga.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #900 on: August 20, 2015, 12:19:44 am »
+1 za pabla

nikad neću moći da razumem ljude koji ne jašu talas tehnolgije :palm:

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #901 on: August 20, 2015, 12:35:49 am »
fantasy je samo primer kako moze da ti olaksa zivot

kod mene ga ista stvar komplikuje ali ne vidim kako to mogu da ti docaram

na more u Grcku ili bilo gde i imas besplatnu komunikaciju sa svima u Srbiji ili bilo gde da su preko vibera

ne volem ni grcku ni grke ali ajde, neka odem tamo. ne znam kako cu da zivim na odmoru bez kontakta sa ljudima u Srbiji. zabole me bre za to, ni u Vrnjackoj Banji da se odmaram ne bih bio dostupan ni za koga.

Fakat je da je mobilna revolucija u toku, dal ces je ti iskoristi ili ne i na koj nacin stvar je izbora. Ja recimo hocu da izvucem maximum iz toga.

ja recimo necu jer me ne zanima to je to. i  poenta je svega, svako ima svoj izbor. ja sam samo izneo svoj stav. nisam srao po tvojim potrebama.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #902 on: August 20, 2015, 01:03:11 am »
i ja volim da sam sto manje dostupan kad sam van radnog okruzenja, al volim i da citam bleacher kad cekam nesto, i da proverim sve rezultate kad god ocu...ipak sam na strani tehnologije.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #903 on: August 20, 2015, 03:16:15 am »
Ja sam samo izneo svoj stav. nisam srao po tvojim potrebama.

Bravo! Odoh sada na bezbol forum da im iznesem svoj "stav" o tome kako me taj sport uopste ne zanima, ali eto osecam neku potrebu da to kazem jer sam ubedjen da ce ih to bas mnogo zanimati.

I give zero fucks! Jebes mi sve ima da urezem ove reci na ruku, to je jedini nacin da se setim sustine, a ne da ulazim u beskonacne besmislene rasprave.

Ali ipak pade mi na pamet jedna za mozgalica. Ljudi sta mislite kada bi izneo opis 30tak aplikacija razlicitih namena, da li bi se nasla barem jedna za koju bi master rekao e ovo bi bilo korisno?  :hm:


Ne znam zasto ali master me podsetio na moju pokojnu babu. Matora je neke 2002 pronasla zidni kalendar koji je stajao na zidu do 2010. Kad bi se menjao mesec, ona bi trazila poklapanje brojeva i dana i tako svaki mesec, svake godine. Na moju primedbu, ona bi jednostavno odgovorila da taj kalendar njoj savrseno odgovara jer su slike lepe i brojevi su veliki, a nije jos tesko da svaki mesec trazi poklapanje dana i brojeva, cak joj je i zanimljivo.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #904 on: August 20, 2015, 08:46:31 am »
Nije problem u tehnologiji koju svakako treba prihvatiti, vec u odnosu prema njoj.

Recimo ja sam notoriously poznat po tome sto se ne javljam na mob ljudima kad me zovu (fiksni i nemam) i zbog toga stalno pijem hejt. Mobilni telefon sam kupio da bih imao mogucnost da telefoniram kad god mi zatreba, a ne da bi bilo kome bilo kada bio okacen na kurac da me dobije. Mene kurci zloupotreba tehnologije i kako je to postalo sociajlna norma i sasvim OK.

Primis poruku, on/ona dobije delivery report i onda se nakurci sto ne odgovoris odmah :D Mislim pusi mi kurac, get a fucking life. Ili uhvati pa posle pola sata te zove i pita "Sto ne odgovaras na poruku?", "Sto se ne javljas, otkud znas mozda je nesto hitno?". Jebena paranoja oko dostupnosti. Od ovoga sam ludio neko vreme, pa cak i dotle je islo da sam na 6-7 meseci menjao privatni broj moba, jer su razni mungosi koje sam eskivirao na poslovnom, poceli da nabavljaju privatni i da zloupotrebljavaju isto.

Sad je malo lakse, jer ima aplikacija dobrih za call management i mozes da napravis profil koji upalis, gde primas pozive od samo tih i zdravo. Tako da tehnologija uvek donosi boljitak i sama po sebi nije zla, vec ljudi koji je koriste.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #905 on: August 20, 2015, 09:38:04 am »

Sad je malo lakse, jer ima aplikacija dobrih za call management i mozes da napravis profil koji upalis, gde primas pozive od samo tih i zdravo.

To postoji odavno... plus blok lista.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #906 on: August 20, 2015, 10:06:02 am »
To postoji odavno... plus blok lista.

Nope. Tek sa smart phonovima si dobio mogucnost selektivnog screenovanja. Recimo postoji lik kome necu da se javim kad god hocu, ali necu da ga blokiram jednostavno nismo tolko bliski da mu budem okacen na kurac. Tek sa probojem smartphoneova si dobio mogucnost advanced screeninga. Sad imam setupovane profile za razlicite dane, vreme dana i sl. koje runujem i sve je extra. Dok smo dosli do toga bilo je jebeno.


Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #907 on: August 20, 2015, 11:07:31 am »
mene pozivi i ne brinu previse. u sustini slabo me ko zove jer svi znaju da ne volim da pricam na telefonu, a i otprilike 80% dana mi je fon na silentu (sto dovodi do standardnih situacija da me zena 20 puta zove iz grada da me pita nesto :D). setio sam se sada da me mobilne banking aplikacije redovno spasavaju bede na kasama :D i ona parking aplikacija nije losa isto.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #908 on: August 20, 2015, 01:49:58 pm »
GTX 750. Ja teram tri ekrana na tome, kupljena iz apsolutno istih razloga. Uskoro cu ubaciti cetvrti. 2x HDMI, 1x DVI-D i 1x DVI-A, inace, samo da znas, tako da pazi sa monitorima, samo jedna analogija moze da se turi.

hvala. ovo je za kompaniju, tako da me ne brine potencijalni problem sa monitorima :P


bilo koja sa 2 dvi/vga + hdmi izlaza, moz nadjes za do 50 eura kartice takve, vecina novijih ih ima, ako nemas ulaze u monitore onda mozes da uzmes adaptere za par eura dvi - hdmi - vga koje volis kombinacije.
nije tacno da svaka kartica koja ima tri izlaza moze da podrzi rad na 3 monitora...


EDIT: jel sam ja ovo toliko ostareo da je sad 1 GB graficka low-fi ??
« Last Edit: August 20, 2015, 01:55:49 pm by mladenko »

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #909 on: August 20, 2015, 01:57:04 pm »
nije tacno da svaka kartica koja ima tri izlaza moze da podrzi rad na 3 monitora...

 :facts:

imao ja na staroj tri izlaza tj. dva VGA i DVI ili nesto slicno, kad sam se jednom nakanio da usiljim treci monitor windows mi je veselo prijavio da "this graphics adapter supports up to two screens".

Nisam nesto presiguran ni za ovo da se adapterima moze premosti vga/dvi/hdmi ako kartica ekskluzivno prima samo jedan analogni monitor, al nisam pametan, pa mozda i moze.