Author Topic: Dynasty 2011 - week 10  (Read 13715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Dynasty 2011 - week 10
« on: November 09, 2011, 01:50:35 pm »
Evo i od mene mala matchups & team analiza :)


Karavukovo - Archesten

Nikola ima veoma finu ekipu.
Brees je konstantno u vrhu, a Foster je izgleda opet skroz zdrav i igra kao 2010-e.
Steve Smith ima bolesne statistike. rastura. Covek ima sezonu zivota i verovatno ide preko 1500 yarda, a mozda i preko 1800 ako ovako nastavi.  :w
Fred Davis je u top 5 na poziciji.
Benson je daleko od elitnog backa, ali dobije svaki put 20ak nosenja i tu uvek mozes racunati na neke poene. Starks i LT uvek mogu solidno da posluze, ako zatreba backup.

Stub Dzonijeve odbrane su Fletcher, Greenway i Woodson koji garantuju dobar broj poena.
Ostatak ekipe cine Orakpo, Takeo Spikes i rupetine tipa Chris Houston i tandem iz Domoljuba, Arrington i McCourty, sto je dosta solidna fantasy strategija.

Najveci problem ove ekipe je nedostatak boljih WR opcija pored Smitha.
Lance Moore, Henderson, Jacoby Jones, Braylon i mali Ford.  Koga tu startovati?
Moore deluje kao sigurica. Ali ko je WR#3 ?
Ford deluje kao najlogicnije resenje jer je odigrao odlicno protiv Denvera i sposoban je da ponovi takve partije, ali mi on vise deluje kao investicija za buducnost franshize.
Henderson je tipican Hail Marry fantasy igrac. Ako ga Brees potrefi donosi ti 20ak poena, ali ako ne...onda dobijas 1 ili 2 poena i gubis mec. Slicna stvar i sa Jonesom.
Braylon u Ninersima nema bas sjajnu fantasy situaciju.
Eaglesi su opet poceli dosta da koriste Celeka i Nikola bi mogao da razmatra i lineup sa 2 TE

Foster ce da pokida onu nesretnu odbranu Tampe. Tu sam 90% siguran da ce biti 20+ poena.
Benson (vs PIT) nema bas povoljan mathcup, ali ako Smith i Brees odigraju na ocekivanom nivou i Nidzo potrefi pravi lineup, uz odbranu sa dosta big play potencijala ova ekipa opusteno ide preko 150 poena i onda moze da dobije bukvalno svakog.


Moja ekipa.  :hm:
Postoje 2 mane koje se vide iz aviona.
Jedna je Peytonova povreda, a druga CJ2K.
Peyton je bio jak kandidat da obori ili se bar ozbiljno priblizi rekordu po broju uzastopnih startova, koji ce ipak vecno ostati u Traktoristinom vlasnistvu.
CJ...propusten kamp je bio los signal i nisam ni ocekivao 2.5K ili 2K, ali da u pitanju bude i 1K ?!?
Nači nevera.  :palm:
110 yarda protiv zajebane odbrane Bengalsa je dobar znak, ali i dalje mu se opasno mrda mesto startera u mojoj ekipi.

AJ Green  :wub:
Rookie koji ima 1200yd/10TD tempo   :rock:
Plaxico je daleko od 100%, ali deluje mi kao da je iz tekme u tekmu sve bolji i da bi mogao da donosi i do kraja sezone mogao da donosi i ozbiljan broj yarda, a ja sam ga uzeo najvise jer je kostao 1$ i zbog red zone targeta.
Welker je bolesno poceo sezonu i dugo sam razmisljao sta da radim sa njim. Trejdovao sam ga iako sam u dobroj situaciji sto se tice "jako i do samog kraja" sezone, ali hteo sam da se oslobodim ugovora za ovu sezonu, a ko zna koliko bi me kostao za sledecu i odlucio sam da ga prodajem dok je u peaku.
Ostao sam bez jedinog ociglednog WR startera sto je u nasoj ligi veliki veoma rizican potez, ali je to u isto vreme i calculated risk potez koji bi u trebao da se isplati u nekoj daljoj ili blizoj buducnosti.
Santonio za sada ima dosta mrsavu sezonu, ali ne bojim se za njega. Napad Jetsa se do sada bazirao na kratkim i srednje dugim pasovima. Ljepi je do sada imao samo jedan 40+ yd pass (a i to je bio screen na LT-a sa 65 YAC) i ocekujem da ce se uskoro menjati, a Santonio ce tu najvise da profitira.
Greene je bio u kurcu dok je Mangold bio povredjen, ali sada je je to Ok i Jetsima sledi relativno povoljan raspored do kraja sezone, pa od njega ocekujem znacajne cifre.
Bush igra veoma lepo poslednjih par nedelja i lako bi mogao da uskoci u lineup umesto CJ2K.
Jacobsu se sada, povredom Ahmada, otvorilo dosta prostora i mogao bi i on da mi posluzi...ako ga ne trejdujem nekom za pick 6-7 runde :)
Olsen i Kellen su solidne TE opcije.

Odbrana mi je dosta dobra.
Tulloch i Laurinaitis rade posao. Weddle i Polamalu takodje.
Rolando i Foster imaju problema sa povredama, ali sam to dosta dobro resio.
Navorro bi mogao biti pickup sezone. Ne bas produktivna rookie sezona ce dati mali popust kada ga budem potpisivao na 3y
Pokupio sam i Spoona sto bi se takodje moglo ispostaviti kao odlican potez. 

Trio Jetsa igra protiv Domoljuba sto je odlican matchup, Hass i CJ protiv Caroline je takodje dosta solidno, AJ bi mogao da kara i Steelerse ali pod uslovom da Dalton bude na visini zadatka. 

Sve u svemu, ovde bi trebalo biti dosta neizvesno i odlucivace nijanse.
U slucaju pobede ja idem na 7-3 sto je istorijski gledano skor koji maltene garantuje play-off i ostajem jak kandidat za bye week u 14. nedelji.
Nikoli je, da se izrazim u stilu domacih soccer strucnjaka, svaki mec kvalifikacioni.
Dajem Archestenu nekih 10ak poena prednosti najvise zbog Breesa i Fostera, ali ja imam nesto ujednaceniji tim i imam manje igraca ciji ucinak varira od nedelje do nedelje, pa je svasta moguce, ali neka prognoza vrste odokativna bude:

140 :150 za Nikolu 

 

 





Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #1 on: November 09, 2011, 01:52:31 pm »
Vec sutra igraju SD i OAK, ali cu ja da analiziram po 1 ili 2 matchupa dnevno, pa bi do nedelje svi trebali da dodju na red :)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #2 on: November 09, 2011, 02:04:35 pm »
140 :150 za Nikolu 

jel to protiv uroka?
nisam još pročitao, samo mi upao rezultat u oči.

ali imaš piće od zuje za ovo  :vinjak:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #3 on: November 09, 2011, 02:09:17 pm »
Nije to nista protiv uroka, vec prosto konstatujem cinjenicu da bi Brees i Foster mogli opusteno da uzmu i 60ak poena zajedno, a ako i Smith nastavi da divlja onda sam u grdnom problemu.
A usput konstatujem i cinjenicu da i od svojih pulena ocekujem dobar ucinak ove nedelje.

:)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #4 on: November 09, 2011, 02:10:34 pm »
sad pročitah, i jasno mi je ;)
5-6 runda, kažeš :hm:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #5 on: November 09, 2011, 02:15:36 pm »
Kazem.
A kazem da moze i 6-7 ili cak 8-9 runda ako stavimo neku klauzulu o broju poena do kraja sezone ili tako neke raduljice, pa ne uspe to da predje.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #6 on: November 09, 2011, 02:19:37 pm »
onda moš' i ko pablo sa pjerom tomasom, baci ga lešinarima, pa šta bude ;)

ali mnogo je 18 miliona, pa makar da je jednokratno.
imam sam drugu ponudu, sa puno para, a i ovaj mi nije neophodan trenutno.
rice i turner neće videti klupu, nadam se...

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #7 on: November 09, 2011, 02:29:52 pm »
onda moš' i ko pablo sa pajserom tomasom, baci ga lešinarima, pa šta bude ;)


Ja bi ga uzo za taj pick da imam pare. Ebeni Matt Ryan me saranio. Bacenih 20M po sezoni je uzas, pogotovo sto sam imao mnogo opcija za potpis a covek mi je startovao na 3 tekme. Kako ce da leti iduce sezone.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #8 on: November 09, 2011, 02:47:15 pm »
Fejvorite, pošto meni startuju QB i RB iz SD-a, odradi analizu mog meča sledeću, da ne bi bio pun naknadne pameti!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #9 on: November 09, 2011, 02:58:04 pm »
Jedino ako obecas da ti radis sledecu analizu inace si posledni na redu  :bb

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #10 on: November 09, 2011, 03:27:12 pm »
Fejvorite, pošto meni startuju QB i RB iz SD-a, odradi analizu mog meča sledeću, da ne bi bio pun naknadne pameti!

Au cika Zujo, pa nisam ocekivao da ces tako lose spelovati odredjenu rec. Uvek si do sada bio na visini zadatka  :mr.green:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #11 on: November 09, 2011, 03:34:08 pm »
sad se o njemu radi :)

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #12 on: November 09, 2011, 03:50:34 pm »
Dobra analiza, Omiljeni. I potrefio si sve kada je moja ekipa u pitanju. Jedino sto sam Spikesa sutnuo, da bih vratio D. Smitha :D
Ja cu, ipak, reci 150:140 za tebe :mr.green:
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #13 on: November 09, 2011, 05:04:21 pm »
Nadjite se na 145-145 i gotovo  :lol:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #14 on: November 09, 2011, 10:46:07 pm »
Au cika Zujo, pa nisam ocekivao da ces tako lose spelovati odredjenu rec. Uvek si do sada bio na visini zadatka  :mr.green:

A, pa taj spelling se primenjuje samo kad Pablito vrši to o čemu je reč! Nekako je neraskidivo vezan za njega!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #15 on: November 10, 2011, 07:57:15 pm »
Pa da nastavimo...

N Belgrade Straydogs - FrozenTundraWarriors

Dzukci imaju 5-4 skor i trenutno su 1. iznad crte za play-off iako prosecno postizu najmanje poena. Safetovi biznismeni imaju 2 poena vise, ali i 2 pobede manje.
Batici Zuji je mec protiv Velje veoma bitan i u slucaju pobede plasman u play-off bi postao veoma realna opcija jer do kraja relativno povoljan raspored.

Iskreno, od svih ekipa u ligi Zujina mi se najmanje dopada.
Ima najmanje elitnih igraca, a primetan je i nedostatak mladih igraca koji bi u buducnosti trebali da postanu top-tier materijal.
Rivers bi trebao da bude taj stub franshize ali ima jebeno groznu sezonu. Postao je turnover masina. 17 izgubljenih lopti za pola sezone...WTF?!?
Ipak, smatram da je Rivers tu najmanji problem. On je igrac ogromnog potencijala i ovo sto se sada desava je verovatno samo prolazna faza.

Problem je u ostatku ekipe.
Wayne bi ove sezone bio top WR, ali...sada mu baca Painter, a vec je lepo zagazio u tridesete i od njega nema leba na duze staze. Zujo je dao Bowea za njega i to je velika greska.
Ista prica sa Clarkom. Nema Peytona, povrede, godine...
Branch je isto na silaznoj putanji. Advokatska kancelarija moze da posluzi ove i mozda sledece sezone, ali Belicheat je proletos draftovao 2 RB, cini mi se u 2. i 3. rundi, a to je veoma los znak.
Lloyd je bljesnuo prosle godine, sada je u Ramsima i tamo je prvi WR sto znaci da se isplati startovati ga ovog trenutka, ali ni on mi ne uleva previse poverenja. 30 godina, trejdovan za 5-6. rundu na pola sezone, par sati pred deadline, one year wonder etiketa...   
Breaston je solidan igrac, ali ne verujem da ce ikad imati neki znacajan fantasy impact.

Sproles se odlicno uklopio u Saintsima kao zamena za Busha, ali on je klasican 3rd down back, a sumnjam da takav tip igraca moze zadrzati konstantan nivo produktivnosti na duze staze. Kompletniji backovi ce uvek da budu dosta bolje fantasy opcije, a u backfieldu Saintsa sef ce da bude Ingram.
Popularni Pasuljko nije kompletan igrac i nikad nece biti elitni RB, ali mi deluje kao dosta bolja opcija u buducnosti od Sprolesa, jer znas da moze da dobije 20+ nosenja. Verovatno ce uvek pored sebe imati nekog s kim ce da deli backfield. Hightower ranije, Ryan Williams ili neko drugi kasnije, ali sada je maltene jedini RB Cardsa i zato ima odlicne statistike. Ali povreda kolena i konstantan Q status nisu bas idealni znaci.
Tolbert je ovde najkompletniji RB jer moze da trci izmedju tackleova, a odlican je i u pass igri. Ima solidnu konkurenciju u Mathewsu. Onakva konstitucija se bas i ne uklapa previse u RB standarde i deluje mi kao da nema dovoljnu brzinu da bude RB#1 u NFL, ali mlad je i ko zna...mozda bas on bude Zuji resenje za  ovu veoma bitnu poziciju.
Rice bi mogao da bude resenje za WR poziciju, jer je vec pokazao sta moze i ima jos dosta sezona ispred sebe. Ali Zujo bi ovde trebao da bude strpljiv jer je on sada u Seahawksima koji su u potrazi za pouzdanim QB, a to ume i da potraje. Doduse, sledeca draft klasa bi trebala da bude dosta dobra na QB poziciji, a vecina NFL timova je vec podmireno i ako bi ovde npr uskocio Kellen Moore, mogao bi Rice vec sledece sezone da se vrati u igru sto se tice fantasya.
Torrey Smith je pokazao da bi mogao biti solidna opcija u napadu Ravensa. Jos malo da smanji broj dropova i Zujo bi mogao da dobije dugorocno WR2 ili WR3 resenje, ali mi ne deluje kao neko ko bi mogao biti elitni WR.
Gresham je mlad i dobar igrac koji ce sigurno cesto imati priliku za hvatanja, posebno u EZ.
A ako bi LeShoure ponovio ono sto je uradio npr Mendenhall, onda bi to bio odlican dodatak ovoj franshizi, a deluje kao da bi on sledece sezone mogao biti gazda u backfieldu Lionsa, jer je Best vise povredjen nego sto je zdrav a i ne deluje mi kao neki ekstra kvalitet.

U odbrani takodje, osim Wooldeya, nema igraca kog bi mogao dugorocnije da potpise.
Premalo LBera za moj ukus, ali je Batica ubo prave DBs i za sada mu donose solidne poene.

Sve u svemu, cini mi se da Zujo ima ekipu koja je trenutno iliti ove sezone dosta nezgodan protivnik svakom ako vise igraca ima dobar dan, ali ovde svakako ima premalo igraca koji su elita na svojoj poziciji, a nema ni igraca koji bi mogli to da postanu.
A bez takvih igraca naravno da ce tesko bilo koja franshiza da bude uspesna.
Zujo ce morati poceti da draftuje bolje. To podrazumeva bolje pripreme za draft, a i na sam dan draft ce morati vise da se posveti samom draftu, a manje rostiljanju :)
 
Ove nedelje Zujini igraci imaju solidne matchup-ove.
Deluje kao da ce odluka pasti veceras kada mu igraju Rivers i Tolbert, a  tu su i LB Butler i DB Branch.
Ako ova dvojica odigraju dobro protiv Raidersa koji su u padu forme, onda ima dosta dobre sanse da dobije Velju.
Ostali igraci igraju u nedelju, a kao sto vec rekoh, oni nit' mi srde a nit' mi mirisu i sumnjam da mogu da odluce fantasy mec. Od Lloyda se moze ocekivati da ide preko 10 poena. Videcemo kako ce Lofton, Spoon i ekipa da cuvaju Sprolesa van backfielda. Wayne je trenutno na W/T slotu, ali Zujo bi mogao da razmotri i Smitha kojeg Flaco sve cesce gadja dugim pasovima.

Veljina ekipa mi se dopada.
Nicks je elitni WR u dynasty ligama. Forte i Gore su ultra zajeban tandem. Welker razbija. Romo je sasvim dobro fantasy resenje.  Ovo je odlicna grupa igraca oko koje moze da se gradi ostatak tima.
Gonzo moze da posluzi ove i verovatno sledece sezone.  Jordy ima odlicne statistike jer igra u veoma potentnom napadu.
Ocigledno je da u ofanzivi fali deptha.
Meachem, Addai, Burleson i Kolb su klupa. Previse tanko i svaka povredica moze da sjebe celu sezonu.
To jeste dosta ozbiljan problem, ali bar je dododavanje deptha laksi posao od trazenja startera i Velja ne bi tu trebao imati vecih problema.
Koliko je depth deficitaran u ofanzivi, toliko je glomazan u defanzivi.
13 DEF igraca...WTF ?!?
D'Qwell je ove sezone opet fantasy zver, iako ne deluje kao dugorocno resenje ali bi mozda mogao biti solidan potpis na kraci ugovor jer je propustio celu proslu sezonu (naravno tad je bio kod mene u ekipi  :dry:) i imace nesto manji ugovor, ali pitanje je kakav ce biti njegov status u Brownsima.
Harris bi mogao da bude to dugorocno resenje. Mathews nema ni izbliza dobre fantasy brojke kao sto je imao 2010 i to je velik problem za Velju.
Ima tu jos gomila igraca, ali niko mi nije nesto preterano interesantan.

Welker ide na Revisa sto je najgori moguci matchup.
Nelson je pomalo rizican igrac sto se tie fantasya, ali Packersi ga koriste sve vise i vise, a def Vikingsa je prilicno slab i verovatno ce doneti dosta poena.
Deluje kao da ce igrati i Nicks sto je odlicna vest za Velju.
Gore i Forte mogu samo da uzmu 50ak poena i tu Velja moze da dobije mec.
Problem je sto Romo nece imati Austina, a odbrana Billsa je dosta nezgodna ove sezone mada bi i ovde trebalo da bude bar 15-20 poena.

Veljo mi deluje kao favorit jer ima vise pouzdanih igraca.
Ali deluje mi kao da najvise zavisi od toga sta ce da urade Rivers i Tolbert s jedne strane i s druge strane Veljin RB tandem Forte/Gore.
 
Ako bih morao da tipujem konacan rez rekao bih: 130-110 Za Velju
 



 
     


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #16 on: November 11, 2011, 12:19:05 am »
Zujo sad zali sto je uopste trazio analizu  :lol:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #17 on: November 11, 2011, 06:07:35 pm »
Omiljeni je najveci car na svetu, bravo omiljeni, analize su do jaja.



Ako ga ovo ne podstakne da zavrsi zapoceto ja ne znam sta ce.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #18 on: November 11, 2011, 06:14:52 pm »
Jacobs?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #19 on: November 12, 2011, 07:28:21 am »
Fins Fleet vs BGD Gravediggers

Dachina flota je sezonu zapocela furiozno. U prve 3 nedelje je 2 puta isao preko 180 poena i jednom preko 170. Ali onda krecu komplikacije.
Britt zavrsava sezonu na IR, povredjuje se i Andre, pa Felix, pa Floyd i Mathews, Mayo...
A pocinje i da pada produktivnost Bradya i Stevie Johnsona.
Sasim dovoljno razloga da ova ekipa postize 90ak umesto 180 puntosa nedeljno.
Bad luck.

Dok vecina njih ne ozdravi i ne vrati u formu ova ekipa je u gadnom problemu.
Startovati Ringera, Toraina, Demaryius Thomasa i slicne igrace uglavnom znaci poraz, a svaki poraz dosta smanjuje sanse za doigravanje i povecava broj potencijalnih jajasaca koje ce Pablo da zameskolji.
Andre bi se trebao vratiti posle bye weeka, Felix ce isto da se vraca uskoro ali pitanje je kakav ce mu biti status jer backfield vise ne deli sa Tashardom vec sa Murrayom. Problem je sto je sada vec week 10 i kraj regularnog dela fantasy sezone samo sto nije i sumnjam da ce Dacha uspeti da pokrpi ekipu dovoljno brzo za neki zapazeniji rezultat.

Ipak, bice jos dosta sezone a ova franshiza deluje kao da bi mogla da bude dosta uspesna u narednom periodu.
Brady ce verovatno bar jos 2 sezone biti elitni fantasy QB. Andre je zver.
Od Mathewsa se ocekivalo dosta vise jer je upao veoma jak napad Chargersa, ali jos uvek nije postao fantasy sigurica. Ali imace jos dosta vremena i prilika da eksplodira i opravda ocekivanja.
Od Felixa se ocekivalo da eksplodira ove sezone, a desilo se sta se desilo i verovatno ce Dacha morati da trazi novog startera.   
Na WR je Dacha na papiru solidno opremljen. Britt bi, ako posluzi zdravlje, mogao biti top 10 WR narednih sezona.
Andre sigurno ima jos nekoliko odlicnih sezona ispred sebe.
Johnson deluje kao odlicno resenje za WR3
Kellera Jetsi ne koriste koliko bi trebali (odnosno koliko bih ja to zeleo) ali bice tu sve Ok i on moze da posluzi Dachi jos dosta sezona.
Skinse sam poslednji put gledao dok su im startovali Sexy Rexy i Hightower, pa ne znam sta da kazem za tog malog Helua, ali vidim da je imao 100 yarda hvatanjem sto je naravno odlican znak. Mada, Shanahanovi RBs nisu bas sjajno resenje za dynasty lige :)
Mayo, Ware, Chushing, JPP i ostali su solidna IDP grupa.

Ovonedeljni matchupovi nisu bas sjajni. Brady ide na Jetse sto moze dosta da mu limitira produktivnost koja i inace poslednjih par nedelje nije na ocekivanom nivou.
Johnson protiv Dallasa moze uzeti dosta poena. Thomasu baca Tebow i jos ako ga bude cuvao Flowers ovde ce svaki bod biti premija.
Jonesu baca Rodgers ali mu je tek 5 ili 6. opcija pa je ovo dosta rizican start, ali naravno da uopste nije nemoguce da ove bude 10+ poena.


Oldu se ove sezone sve poklopilo.
Rodgers je eksplodirao i sada je najbolji QB i u fantasy svetu. Calvin razbija. Fred Jackson podivljao. McFadden izrasta u odlicnog RB i opravdano je draftovan tako visoko. Jared Allen donosi nenormalne poene, a cak je i jebeni DHB poceo da igra.  :thumbsup:
Uzasno jaka ekipa sa veoma malo slabih tacaka i bilo bi dosta veliko iznenadjenje ako ove sezone ne budu igrali u finalu.
Jedna slaba tacka je DeSean koji ima dosta slabiju sezonu od ocekivane.
Druga slaba tacka je WR3 slot. Startovati DHB je i dalje ogroman rizik. Robinson moze da posluzi dok je Austin povredjen. Nate Washington je najbolji kandidat, a da je Old uspeo da uradi trade za Welkera ova sezona bi tog momena verovatno bila vec zavrsena, jer bi to bila maltene nepopediva ekipa.
Treca slaba tacka ove ekipe je povreda McFaddena. On je sklon povredama, ali Pierre Thomas i Battle su solidnjikave backup opcije i sve dok RunDMC nije ozbiljnije povredjen nece tu biti vecih problema.
Cetvrta slaba tacka ove ekipe...hmmm....cek da smislim nesto....e da, Rodgers ima bye week svake sezone!

Buducnost ove franshize je veoma svetla. To je moj komentar.     

Ovog vikenda Rodgers igra protiv Vikingsa. 30ak poena najve.
DeSean ima matchup snova za izlazak iz krize.
Calvina ni ove nedelje ne cuva Revis, sto znaci da se opet da se moze i mora ocekivati bar nekih 15/20 poena.
Fred uzima 20 poena protv Dallasa. 
Da ne nabrajam dalje...sve osim bar 40-50 razlike za Olda mi je veliko iznenadjenje.


110 - 155 za Olda

 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #20 on: November 12, 2011, 08:41:02 pm »

Cetvrta slaba tacka ove ekipe...hmmm....cek da smislim nesto....e da, Rodgers ima bye week svake sezone!
 

Peta slaba tačka ove ekipe: barem jednom svake sezone igraju protiv Džukaca!!!!  :teg: :brusli:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #21 on: November 13, 2011, 07:52:36 pm »
Znao sam da Omiljeni pise ove analize da mi izjinxuje nesto :dry:
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #22 on: November 13, 2011, 11:43:01 pm »
E sam reko da ce Harry Douglas biti slot beast  :lol:

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #23 on: November 14, 2011, 12:02:49 am »
Vec sutra igraju SD i OAK, ali cu ja da analiziram po 1 ili 2 matchupa dnevno, pa bi do nedelje svi trebali da dodju na red :)

 :dry:

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #24 on: November 14, 2011, 12:44:30 am »
:dry:

Cuti, bre, bolje nego da te izbaxuzira ko mene :D
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #25 on: November 14, 2011, 01:11:29 am »
Nadam se da ce mu fantasy Bogovi zbog ovog nepostovanja rivala okrenuti ledja sledece kolo

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #26 on: November 14, 2011, 01:38:41 am »
Izvinjavam se sto nisam dovrsio analizu. Kod matoraca sam na selu, pa nisam stigao.
Iskupicu se za sledece kolo :)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #27 on: November 14, 2011, 01:42:16 am »
naci resio kumara fejvorit da odradi analizu vrste detaljnu metodom statistike pred fentsi tekmu sa mnom ja izvalio i neveruem bratunga koitie
kurac ladno bacas dzinks
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #28 on: November 14, 2011, 11:08:47 am »
Samo da mi je znati sto si ti Tonci kupovao od mene Shauba kada ti sedi na klupi, a mrtvi Freeman ti igra? Zbog toga ces verovatno i izgubiti...

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #29 on: November 14, 2011, 11:27:46 am »
nažalost, nije to. jeste glupa greška, ali ne verujem i presudna.
jednostavno mi nije suđeno ove sezone, kad se i mrtvi safet povampirio protiv mene.


Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #30 on: November 14, 2011, 12:08:36 pm »
Konacno proradio ja. Mada ne znam di mi je pamet bila kacam odlucio da prodam Bradya a zadrzim Vicka. Osim asistenta za salary cap sacu morati da zaposlim i asisenta za ugovore  :lol:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #31 on: November 14, 2011, 03:37:28 pm »
kad se i mrtvi safet povampirio protiv mene.

Ljudi, nemojte se zajebavati, safet mora, jednostavno MORA da ima 6 Pablitovih jajašaca u aprilu!!!!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #32 on: November 14, 2011, 04:29:33 pm »
Ladno bi Old mogao da izgubi od Dache, kome je kicker doneo 20% poena.  :)
Ako Allen ostane ispod 5-6 bodova i Rodgers ne ode preko 25 bice veoma gusto.
Jos da je umesto Woodyarda startovao Mayoa bili Finsi favoriti pred MNF

Sebi sam prognozirao 140 poena, a imam 140.5
U pravu je Pablo. Anal-ize su mi do jaja.  :D
Dzonija ispalio Stevica Smith. A Hail Marry sa Hendersonom nije doneo rezultata :)
Jacoby Jones je bio njegov covek, ali srecom on to nije znao. :D
Andre Carter      - l l -

Lord bi imao kakve takve sanse da nije ispromasivao linup (Vilma povredjen, Lynch razbio...) i da Nidzgetov Stafford nije bacio onaj TD na kraju tekme.

Tonyk ceka 15+ poena od Winfielda, koji se tek oporavio od povrede. Moguce, ali mrka kapa.

Velja rutinski dobio Baticu, iako Gore nije uzeo previse protagonizmaTM

Maxim nije mogao da parira Fitzu, Bushu i ostalim Pablovim pulenima.




Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #33 on: November 14, 2011, 04:35:47 pm »
Velja rutinski dobio Baticu, iako Gore nije uzeo previse protagonizmaTM


Hvala Veljo  :wub:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Dynasty 2011 - week 10
« Reply #34 on: November 14, 2011, 04:44:15 pm »
Samo da mi je znati sto si ti Tonci kupovao od mene Shauba kada ti sedi na klupi, a mrtvi Freeman ti igra? Zbog toga ces verovatno i izgubiti...


Nije on navikao da ima valjanog QBa, zato po automatizmu stavlja krhotine da startuju...