Author Topic: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)  (Read 47868 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #385 on: August 21, 2022, 05:51:50 pm »
Jel Bastijanini sam izleteo ili je odustao, posto mi se cinilo da ima neki problem sa motorom.
Vinjales na trenutke bolja Aprilija, mada je vrv da se  Ales nije oporavio od onog pada jos.
Dosadna trka, Fabio se bori kao lav.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #386 on: August 21, 2022, 06:44:26 pm »
Kažu da se Beštiji oštetila felna.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #387 on: August 21, 2022, 08:49:39 pm »
Knjiga: Valentino Rosi: Sve njegove trke 4.676,00 RSD

Jedino mi je žao što nisam ranije ušao u Moto GP svet  :(

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #388 on: August 21, 2022, 09:08:46 pm »
Ljudima obično nisu simpatični šampioni. Banjaji treba vreme da savlada motocikl, pisao sam već na početku sezone. Sada može samo sam sebe da pobeđuje. Najbrži je u šampionatu.
Daleko od toga da mi je antipatičan Kvartararo, vrhunski je vozač vidi se. Samo mi Banjaja eto više leži :D
Jedini koga baš ne volim je Markez, što ne umanjuje njegovu veličinu.
« Last Edit: August 22, 2022, 10:49:17 am by ulero »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #389 on: August 21, 2022, 10:28:30 pm »
Markeza ne voli niko ko voli Rosija. Ipak, kada se pogleda istorija, može da se primeti da je i Vale bio poprilična stoka u mlađim danima. Najistaknutije događaje će Pablo da nam ispriča kada pročita knjigu. Sigurno su sve napisali.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #390 on: August 21, 2022, 10:38:18 pm »
Markeza ne volim sto je spanac, jer su svi oni govna, gotivim njegov stil voznje, ali da je odlican vozac to ne mogu da sporim.
Mozda vise reskira, ide na sve ili nista, nije neko ko taktizira sa 3-4-5 mestom, i zato se i sjebao.
Zarko mi je isto taj  tip, samo sto je mnogo veci user, kamikaza.
Rins mi je gotivan, i Bred Binder dok nije izgubio muda.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #391 on: August 22, 2022, 09:13:33 am »
Markeza ne volim sto je spanac, jer su svi oni govna, gotivim njegov stil voznje, ali da je odlican vozac to ne mogu da sporim.
Mozda vise reskira, ide na sve ili nista, nije neko ko taktizira sa 3-4-5 mestom, i zato se i sjebao.
Zarko mi je isto taj  tip, samo sto je mnogo veci user, kamikaza.
Rins mi je gotivan, i Bred Binder dok nije izgubio muda.
Zarko je najobičniji tupan  :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #392 on: August 22, 2022, 11:09:47 am »
Zarko je dobar vozač, ali nema koncentraciju da vozi celu trku u visokom ritmu i pobeđuje. On je nešto slično što je bio Žan Alezi devedesetih u F1.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #393 on: August 23, 2022, 08:42:15 am »
Zarko je dobar vozač, ali nema koncentraciju da vozi celu trku u visokom ritmu i pobeđuje. On je nešto slično što je bio Žan Alezi devedesetih u F1.
Dakle, tupan  :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #394 on: September 04, 2022, 02:53:13 pm »
Ko što rekoh posle prethodne trke, Peko može da izgubi samo ako pobedi sam sebe. Četvrta pobeda za redom u Dukatiju, istorija :worthy: Beštija je bio odličan, pružio pravi spektakl na ciljnom pravcu poslenjeg kruga, ali Peko je bio danas bolji. Vinjales u formi života, kao što sam pričao ranije. Sledeće godine će biti dobar kao Aleš pre pada, ako ne i bolji. Luka četvrti. Sjajan rezultat kod kuće. Fabio danas ništa nije mogao da uradi i završio peti :D. Kako to čudno zvuči. Aleš odmah iza Fabija. Lagano otpada iz trke za titulu. Džek ponovo popustio pod pritiskom. Sumanjam da će pobediti ikada više do kraja karijere.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #395 on: September 04, 2022, 05:40:23 pm »
kako je krenulo posle prve krivine ocekivao sam vise "vatre".
Na kraju zamalo da Peco i Bestija izbace jedan drugog.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #396 on: September 18, 2022, 05:55:34 pm »
Banjaja tesko da ce da bude sampion, a Bestija sa jos par ovakvih trka moze da se ukljuci u borbu za titulu.
Markez pomalo bezobraznom voznjom izbaci sebe i Nakagamija, a za Fabia da kazes da je bila nesrecna situacija.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #397 on: September 18, 2022, 06:27:31 pm »
Znao sam da kad se MM vrati kreće ludilo  :rock:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #398 on: September 18, 2022, 09:21:55 pm »
Ja mislim da je Peko broj 1 kandidat za titulu. Fabio ima pad u drugom delu sezone, kao i prethodnih godina. Beštija je dobar, ali nije konstantan. Verovatno će već na sledećoj trci da završi u pesku ili van top 10. Mislim da je Aleš veća pretnja Peku nego Kvartararo. Biće interesantno do kraja, u svakom slučaju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #399 on: September 25, 2022, 11:08:52 am »
Urekoh Banjaju. Ponovo puca kada je bilo gusto. Čak ni ulog nije bio preveliki. Dva boda. Pasti u poslednjem krugu kada se boriš protiv Fabija za mesto broj osam je kretenski ishod.
Miler je danas imao najboju trku karijere. Sjajna vožnja od početka do kraja, sa 5 sekundi prednosti nad drugoplasiranim pri prolasku kroz liniju cilja. BB33 pokazao još jednom koliko je jak vozačp. Šteta što  ne ume da vozi kvlifikacije, bio bi veoma konkurentan tokom cele sezone. Martin nije izdržao do kraja, izgubio bitku protiv BB33 za drugo mesto, treći na kraju. Sjajan rezultat je i treće mesto. Odlična trka, sem kraja. MM93 se lagano vraća. Četvrto mesto nije rezultat na njegovom nivou, ali nakon povrede i ako pogledamo činjenicu da je sledeća Honda završila na 12. mestu, solidan rezultat.
Pomenuo sam nakon prethodne trle da Beštija neće biti u top 10. Pogrešio sam malo. Deveto mesto, prilično razočaravajuće. Fabio se po starom dobrom običaju muči u drugom delu sezone, ali i dalje ima solidnu prednost u šampionatu. Osmo mesto je još jedan loš rezultat. Bez obzira na pad, Peko i dalje ima odličnu šansu da ga sustigne. Najveći tragičar dana je Aleš. Da mu nije otkazao motocikl pre starta, sigurno bi smanjio neki poen prednosti Kvartarara, a moguće i prestiogao Peka u generalnom plasmanu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #400 on: September 25, 2022, 12:52:49 pm »


Urekoh Banjaju. Ponovo puca kada je bilo gusto. Čak ni ulog nije bio preveliki. Dva boda. Pasti u poslednjem krugu kada se boriš protiv Fabija za mesto broj osam je kretenski ishod.
Ja sam jedno tri kruga pre kraja, kada sam shvatio šta se tu dešava rekao, pazi sad budalu kad padne iz čista mira u poslednjem krugu.
Al sam sočno opsovao kad se to desilo.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #401 on: October 02, 2022, 11:49:28 am »
Potop na Tajlandu. Moto 2 nije završio ni 2/3 trke. Oliveira zasluženo do pobede. Ne znam prave razloge zbog čega su ga otpustili, ali mislim da su napravili grešku. Druga pobeda ove sezone. Binder ima 0. Miler imao još jednu odličnu trku. Drugo mesto ga ubacuje u borbu za titulu. Obzirom na fomu Kvartarara u drugom delu sezone (kao i u prethodnim sezonama), biće mnogo bitke u poslednje tri trke. Banjaja solidno odvozio. Podijum je lepa stvar. Još je lepša stvar kada znaš da imaš nekog da ti čuva leđa kada napada MM93. Zarko fino četvrto mesto. MM93 se lagano oporavlja. Kiša mu je pomogla, ali nije mogao bolje od 5. pozicije. Aleš loš celog vikenda, ali se ipak primakao Fabiu. Odmakao se od Banjaje, što je u ovom trenutku bitnije.
Biće ludnica u Australiji. Džek će sigurno želeti pobedu, Banjaja takođe. Videćemo da li će Aleš imati snage da im se približi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #402 on: October 02, 2022, 03:12:54 pm »
A pri tome imas i MM93 koji bi da se malo takmici za sebe, i  moze da napravi sranje.
I Bastijanini je tu, nije ispao iz trke, iako je bio neprimetan.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #403 on: October 03, 2022, 04:33:25 pm »
Kvartaro šampion. Kad je suvo. I kad je na polu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #404 on: October 03, 2022, 06:25:12 pm »
I kad je prvi deo sezone.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #405 on: October 16, 2022, 08:44:21 am »
Najbolja trka sezone. Suzuki se na sjajan način oprašta od Moto GP šampionata. Rinsova najbolja trka sezone :worthy:. Markez se vratio u najboljem svetlu. Top 3 99% trke po suvom, na kraju drugi uz paklenu bornu za pobedu. Peko imao solidnu trku. Trkanje na nivou šampiona, ali su Rins i MM93 ipak bili malo bolji danas. Podijum se piše, +14 u odnosu na Fabia se uknjižava. Bec ponovo fenomenalan. Čuvao je Banjaju, pa je završio tek na četvrtom mestu. Utisak je da je mogao da se bori za pobedu na kraju da je imao slobodu trkanja. Uteha je Rookie of the year nagrada. Marini u rangu Beca. Biće VR46 opasan sledeće sezone. Ako Banjaja osvoji titulu na sledećoj trci, hrabra prognoza da će VR46 pobediti na poslednjoj :D. Fabio u svom stilu. Ponavlja se 2021., ponavlja se 2020. godina. Užasne pripreme za sezonu se ponovo pokazuju. Gledajući omladince koji dolaze, plus MM93, Fabio sledeće sezone neće biti ni u top 3 na kraju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #406 on: October 17, 2022, 08:29:45 am »
Kad se u obzir uzme spisak vozača koji su bili šampioni u GP klasi u prethodnih 12-15 godina, Kvartararo je najjadniji šampion, ako može tako da se kaže. Ne zna po kiši, ne zna da se trka kad nije na polu (nije u stanju da nadoknađuje pozicije), izgleda da se lako slomi pod pritiskom. Jučerašnja trka je najbolji dokaz. Na stranu dve ničim izazvane, početničke greške koje je napravio, ali posle prve greške kada je pao na 19. mesto, svojim tempom nije mogao da prestigne ni vaskrslog Kala Kračloua i Darena Bindera iz "satelitske" ekipe Jamahe. Bednik...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #407 on: October 17, 2022, 08:58:26 am »
Ako tako  gledas, kakav ti je sampion Mir bio? Skupljao bodove i to je to, ne branim Kvartarara, ali njihov motor je uz Hondu vrv najgori.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #408 on: October 17, 2022, 10:10:38 am »
Mir je imao kontinuitet i vozio je najsporiju mašinu od četiri glavna proizvođača. I Dukati i Jamaha i Honda su 2020. godine bili bolji od Suzukija koji je prednost pravio u krivinama zbog najboljeg vešanja.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #409 on: October 17, 2022, 05:54:43 pm »
O Miru možemo da pričamo svašta, ali je činjenica da je uzeo titulu sa inferiornom mašinom. Istina je, Dukati nije imao vozače, Markez se povredio, Jamaha je imala...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #410 on: October 18, 2022, 09:28:54 am »
O Miru možemo da pričamo svašta, ali je činjenica da je uzeo titulu sa inferiornom mašinom. Istina je, Dukati nije imao vozače, Markez se povredio, Jamaha je imala...

Tako je. Takođe, treba imati u vidu da je te godine kovid-19 još uvek bio u punom jeku i na vrhuncu. Sigurno da je i to uticalo na neke - ako ne na sve vozače, na psihološkom planu. Možda je nekome od njih neko blizak bio zaražen, pogotovo vozačima iz Španije i Italije gde je korona najviše odnela života.
Sve u svemu možda bih Mira zbog svih tih specifičnih okolnosti i skraćenog kalendara izostavio iz priče o šampionima u poslednjih 15ak godina.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #411 on: October 18, 2022, 11:07:29 am »
A la Grcka u fudbalu  :facts:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #412 on: October 22, 2022, 09:48:15 am »
Sjajan trening jutros. Ne zna se ko više nije spreman za titulu, Fabio, Peko ili Aleš :rofl:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #413 on: October 23, 2022, 09:47:58 am »
Dobra trka danas. Prava šampionska. Peko i Beštija su se celu trku pošteno borili, kidali živce u garažama. Na kraju Banjaja zasluženo pobedio. Bastianini drugi. Fabio se setio da treba da se trka ako želi titulu, samo malo kasno. Treće mesto je odličan uspeh, ima nade u Valensiji, ali minimalne. Razlika je 23 poena, praktično nedostižno. Horhe Martin pokazao zbog čega nije dobio ugovor u fabričkom Dukatiju. Ubeldjivo najbrži na treninzima, ubedljivo najbrži na stazi. I onda je pao, po običaju. Bec je dao sve od sebe da donese titulu Dukatiju, ali Fabio je bio bolji. GP2021 i Bec nisu izdržali do kraja, ali je četvrto mesto sjajan rezultat danas. Markez izgleda bolje nego prethodnih godina, ali staze u smeru kretanja kazaljke na satu mu i dalje ne odgovaraju. Ostale vozače nisam video na stazi, režija ih nije prikazivala :D.
P.S.
Odgledajte Moto 2 trku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #414 on: October 24, 2022, 08:16:12 am »
P.S.
Odgledajte Moto 2 trku.

To se valjda podrazumeva  :D Ne može neko za sebe da kaže da je ljubitelj trka motora, a da gleda samo MotoGP  :D

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #415 on: October 24, 2022, 11:57:12 am »
Dobra trka danas. Prava šampionska. Peko i Beštija su se celu trku pošteno borili, kidali živce u garažama. Na kraju Banjaja zasluženo pobedio. Bastianini drugi. Fabio se setio da treba da se trka ako želi titulu, samo malo kasno. Treće mesto je odličan uspeh, ima nade u Valensiji, ali minimalne. Razlika je 23 poena, praktično nedostižno. Horhe Martin pokazao zbog čega nije dobio ugovor u fabričkom Dukatiju. Ubeldjivo najbrži na treninzima, ubedljivo najbrži na stazi. I onda je pao, po običaju. Bec je dao sve od sebe da donese titulu Dukatiju, ali Fabio je bio bolji. GP2021 i Bec nisu izdržali do kraja, ali je četvrto mesto sjajan rezultat danas. Markez izgleda bolje nego prethodnih godina, ali staze u smeru kretanja kazaljke na satu mu i dalje ne odgovaraju. Ostale vozače nisam video na stazi, režija ih nije prikazivala :D.
P.S.
Odgledajte Moto 2 trku.
Banjaja samo da ne padne u poslednjoj trci.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #416 on: November 06, 2022, 02:42:07 pm »
Bravo Peko. Zaslužena titula. Pametna vožnja danas, prava šampionska. Fabio slab i danas. Rins fenomenalan, još jedna pobeda za Suzuki.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #417 on: November 06, 2022, 03:23:02 pm »
Banjaja vozio koliko treba za pobedu.
Fabio nije mogao vise.
Jos jedan pad za MM.
I oprostajna pobeda Suzukija.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #418 on: November 06, 2022, 04:41:50 pm »
Za mene je utisak dana vreme u Valensiji, sunce, vedro nebo i curice u kratkim suknjicama...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #419 on: November 06, 2022, 07:19:17 pm »
I u Crnoj Gori je slično vreme, a curice u kratkim suknjicama se mogu još uvek videti i u Nišu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.