Author Topic: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)  (Read 49272 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #245 on: May 01, 2021, 03:42:44 pm »
Kvartararo će sutra ponovo biti na pol poziciji. Odlična vožnja tokom celog vikenda i prilika da se napadne još jedna pobeda. Biće mu vrlo teško, jer je na poziciji 2 Morbideli. Morbideliju su poništena 2 kruga sa jutrošnjeg treninga, pa je morao da vozi i Q1. Dobro je poznato da kada Morbideli zasedne na prvo mesto u trci, retko ko ga pretekne do kraja. Ako Kvartararo ponovo potone na startu, eto prilike za prvu pobedu Petronasa ove sezone. Dukati na pozicijama 3 i 4, Miler i Banjaja. Odlične kvalifikacije za njih. Banjaja izgleda sve bolje i bolje iz trke u trku i sigurno će se boriti za podijum. Videćemo koliko je Miler napredovao prethodne 2 nedelje i da li će moći da odvozi jednu dobru trku konačno. Na petom mestu Honda, ali ne MM93, već Taki Nakagami. Uz Bradla na 12 mestu, jedine Honda u Q2.  Zarko popunjava drugi red. Ja sam ga kritikovao za pad na prethodnoj trci, ali se ispostavilo da je pad prouzrokovan kvarom na motoru. Siguran sam da će Zarko da juri podijum sutra i da pokuša da se vrati u trlu za titulu. Vinjales ponovo ispod proseka, kreće iz trećeg reda. Ako potone na startu kao što to obično radi, biće to još jedna trka za zaborav. Aleš Espargaro standardan u kvalifikacijama, kreće iz trećeg reda sa mesta broj 8. Suzuki ima pozicije 9 i 10, što je za Mira neki standard, dok je Rins činimi se morao bolje. Binder na 11 mestu brani čast KTM-a, ali sumnjam da će moći nešto više da uradi u trci. Rosi nastavlja sa očajnom sezonom, startovaće 17.
Markez je imao nezgodan pad na jutrošnjem treningu, posle čega je čak morao da ide na magnetnu rezonancu desne ruke. Dobio je dozvolu da vozi, ali je više puta u Q1 bio izbacivanj iz sedišta i borio se da ostane na motoru. Biće dobro ako završi sutra trku, svaki bod će biti premija. Potrebno mu je da ostane zdrav, uđe u pravu formu, a onda u drugom delu sezone pokuša da ostvari poneku pobedu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #246 on: May 02, 2021, 10:31:37 pm »
Interesantna trka danas. Kvartararo je trebalo da napravi het-trik, ali jamahini problemi su krenuli da se javljaju. Na pola trke je spalio pneumatike i jedva je stigao do kraja trke. Da li je u pitanju stil vožnje ili nešto drugo, videćemo u narednim danima. Dukati je ovaj peh maksimalno iskoristio i Miler je došao do prve pobede u sezoni i u fabričkom Dukatiju. Banjaja odličan drugi, što je bilo dovoljno da preuzme vodstvo u generalnom plasmanu (ko je rekao da Banjaja najbolje izgleda od svih Dukatijevih vozača :D?). Morbideli pronalazi formu. Nakon četvrtog mesta na prethodnoj trci, danas podijum. Emica iz 2011 ispade bolji motor od fabričkog za 2021. D. Honda se budi, ali su još uvek daleko od pobede, a mislim i od podijuma. Taki odličan četvrti. Mir je imao klasičnu trku. Vožnja za bodove, pa dokle stigne. Danas samo peti. Aleš na Apriliji imao još jedan dobar rezultat. Šesto mesto je maksimum koji je mogao da izvuče danas. Aprilia ima odličan motor za kvalifikacije, ali mi se čini da im malo nedostaje da naprave tempo za celu trku. Vinjales sedmi, još jedno katastrofalno izdanje. Zarko danas bez pravog ritma osmi, a Mark Markez je ponovo bio u top 10, ovoga puta deveti. Lagano ulazi u formu. Odvozio je odličnu trku nakon jučerašnjeg pada. Druga Repsol Honda popunjava top 10 i to bi bilo sve vredno pomena. Za dve nedelje idemo u Le Man, biće interesantno. Kvartararo i Zarko pred svojom publikom. Posebno me zanima Fabio. Videćemo da li je današnja trka bila anomalija, ili ništa od Jamahe i ove sezone.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #247 on: May 03, 2021, 03:22:15 pm »
Sad pogledah trku.
Dodao bih, Rins opet standardno, nažalost opet bezveze izleteo i sam sebe izbacio. Rosi jbg, šteta što pre dve sezone nije završio karijeru kao čovek, ovo je mučenje.
Malo mi je neverovatno da samo zbog guma ozbiljno padne plasman i tempo kod Kvartarara, plakao je na kraju trke. Šteta, izgleda da je on ono što je trebalo Jamahi. Vinjales, rekao bih opet ništa od njega.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #248 on: May 15, 2021, 03:40:54 pm »
Sjajne kvalifikacije danas! Honde su bile na prve tri pozicije bukvalno do poslednjeg letećeg kruga. Onda je usledio šok :D. Pet vozača je postiglo bolje krugove od njih. Kvartararo osvojio trećo pol za redom. Vinjales na drugom mestu. Konačno jednr dobre kvallifikacije za njega. Videćemo da li će uspeti da ne potone na početku trke i umeša se u borbu za pobedu, ili bar postolje. Džek Miler se umuvao u prvi startni red, tik ispred fenomenalnog Morbidelija. Franko i dalje čini čuda na 2 godine starom motociklu. Zarko pred domaćom publikom, peti na startu. Zatim slede "nesrećne" Honde (i dalje mislim da njihovo vreme stiže nakon letnje pauze) Markez, Taki i Pol Espargaro. Rosi dobar deveti, nadam se da će imati tempo i za trku. Oliveira je bio jedini KTM u Q2 i završio je na desetom mestu. Jedanaesti i dvanaesti su Savadori i Marini, koji su razbili Q1 i ostavili Mira, Rinsa, Banjaju Aleksa Espargara i ostale u drugom delu startnog karavana.
U pauzi između trka je razrešena misterija Kvartararove propasti na prethodnoj trci. U pitanju nije bio nikakav kvar na motoru, već povreda ruke. Izgleda da je Fabio zbog toga plakako na kraju trke. Srećom, operacija je dobro prošla, sada čekamo da vidimo da li će ruka izdržati celu trku. Ukoliko ostane zdrav, ne vidim ko bi ga mogao sutra prestići sa pol pozicije. Miler će imati sigurno dobar start, ali mislim da će Kvartararko voditi najveći deo trke. Od Morbidelija očekujem sutra podijum, a voleo bih da vidim i Milera kako pritiska Fabia do kraja trke za pobedu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #249 on: May 15, 2021, 03:42:38 pm »
U pauzi između trka je razrešena misterija Kvartararove propasti na prethodnoj trci. U pitanju nije bio nikakav kvar na motoru, već povreda ruke.

Otkud misterija, bilo je poznato isti dan?

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #250 on: May 15, 2021, 08:39:42 pm »
Markezu jos nisu odobrili da radi 100% sa desnom rukom, tek ulazi u prvu fazu jacanja, i kaze da je ogroman disbalans izmedju leve-desne.
Ova sezona mu je za oporavak, i vracanje u formu.
Kvartararo je imao tu manje invazivnu operaciju na ruci odmah nakon trke, i imao je vremena da se oporavi, vrv nece biti 100% spreman.
Ali opet nije teska ni povreda, ni operacija.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #251 on: May 16, 2021, 03:09:03 pm »
Sjajna trka danas. Odavno nismo gledali trku sa promenjlivim vremenskim uslovim i zamenom motora. Honde su se najbolje snašle, ali su vrlo brzo počele da padaju (bukvalno i poziciono :D) i izgubile svaku šansu za podijum. Markez pokazuje da još uvek ima veliku želju za pobedom, ali će morati još mnogo da radi da doše do nje. Trka se odvijala manje više kako sam i prognozirao. Kvartararo je vodio, Miler pritiskao, ali je uspeo znatno ranije da pretekne Fabija i vozi solo trku veći deo trke. Zarko je uspeo u poslednjoj trećini trke da prestigne Kvartarara za drugo mesto, krenuo da juri Milera, ali bez većeg uspeha. Kvartararo treći, što je odličan rezultat, obzirom da se ne snalazi najbolje u kišnim uslovima. Banjaja sa 17. mesta na startu, do četvrtog na kraju. Još jedna dobra trka. Kvartararo ga je pretekao u generalnom plasmanu, ali je razlika samo 1 bod. Petrući se pojavio niotkuda za peto mesto na KTM-u. Sticaj okolnosti i ništa više. Vinjales ponovo katastrofalno noš, tek deseti. Honde na kraju pozicije 6,7 i 8. Šteta za Apriliu, obe mašine otkazale u toku trke. Mogli su da imaju dobar razultat ovog vikenda.
Krećemo sa trkama koje bi trebalo da odgovaraju Dukatiju. Miler može da se u potpunosti vrati u trku za titulu, čak i povede. Banjaja se takođe pita i mislim da će i on da pokuša da maksimalizuje rezultat. Zarko će biti takoše sigurno dobar, nadam se i prvoj pobedi za Pramac.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #252 on: May 16, 2021, 03:32:08 pm »
Sta se desilo Morbideliju?
Markez je i dalje fanatik, on jednostavno ne ume da postavi ritam, za njega postoji samo brzo i brze. Nije taktican, juri iako nije spreman fizicki, i motor koji je iz 2019. ako sam dobro procitao.
Kvartararo sazreva dosta brzo, i napredovao je jako puno u odnosu na proslu godinu.
Honde se pojavile niotkuda, a KTM pada sve nize.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #253 on: May 16, 2021, 07:36:37 pm »
Morbideli je imao incident u početnim krugovima kada ga je potkačio Pol Espargaro. U jednom trenutku se uhvatio za koleno kad je pao i tada sam mislio da je završio trku. Ispostavilo se da se podigao i nastavio trku. Nisam siguran 100%, ali mislim da je uspeo da promeni motor.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #254 on: May 17, 2021, 12:13:47 am »
Morbideli je imao incident u početnim krugovima kada ga je potkačio Pol Espargaro. U jednom trenutku se uhvatio za koleno kad je pao i tada sam mislio da je završio trku. Ispostavilo se da se podigao i nastavio trku. Nisam siguran 100%, ali mislim da je uspeo da promeni motor.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka



Citao sam da je njegova Yamaha stariji model, tj. da i Rosi, i oba fabricka vozaca imaju nove verzije M1, a da je njegova starija i ima  "obicna" podesavanja. Prakticno Rosi dodje kao 3.vozac fabricke ekipe, i sva 3 vozaca "dele" podesavanja, a Franko sta uradi - uradi.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #255 on: May 17, 2021, 11:29:24 am »
Trka u Moto2 takođe fantastična.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #256 on: May 17, 2021, 11:54:12 am »
Citao sam da je njegova Yamaha stariji model, tj. da i Rosi, i oba fabricka vozaca imaju nove verzije M1, a da je njegova starija i ima  "obicna" podesavanja. Prakticno Rosi dodje kao 3.vozac fabricke ekipe, i sva 3 vozaca "dele" podesavanja, a Franko sta uradi - uradi.
To je tačno. Sledeće godine i on dobija fabrički motor, mada i na sadašnjem postiže sjajne rezultate.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #257 on: May 18, 2021, 12:41:39 pm »
Odlična trka, baš.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #258 on: May 30, 2021, 12:59:14 pm »


Pogibe :(

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #259 on: May 30, 2021, 02:55:26 pm »
RIP Jason.
Lepa trka danas. Fabio izdominirao celim vikendom. Pol pozicija, dominantna vremenska razlika u odnosu na drugoplasiranog i precizna vožnja u stilu MM93. Kristališe se situacija da samo Fabio ume da vozi Emicu, ko što Mark ume da vozi Repsol. KTM konačno našao rešenje za Mišelin. Nova šasija i odmah podijum. Bravo za Oliveiru. Mir na kraju treći. Odlično mesto za povratak na podijum. Suzuki je mogao i na broj 4, ali Rins ponovo završava u ogradi. Sem Lous sindrom. Markez ponovo loš. Kontakt na početku trke i kraj u pesku. Vrlo slabo još uvek vlada motociklom.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #260 on: May 30, 2021, 03:07:07 pm »
I opet ništa od Rinsa. Šteta, utisak mi je da je odličan vozač, ali ga ova diletantska izletanja previše koštaju.

Sviranje qrcu sa ovim kaznama preko zelenog. I u Moto2 bila ista priča.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #261 on: May 30, 2021, 09:48:08 pm »
Treba senzori malo drugačije da se podese. Vožnja po zelenom može da se sudi, kontakt ne bi trebalo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #262 on: May 31, 2021, 12:26:28 am »
Dosta izletanja danas, KTM sto rece nasao resenje sa novom sasijom, dosta su brzi bili, Dukati vise nema nadmoc u tome, Vinjales faltom nestaje opet, Rins nicim izazvan sam sebe izbacuje.
Fabio ove sezone vozi dosta ozbiljno, bas se vidi promena.
MM93 jos uvek nije spreman, dosta sam citao o njemu i njegovim povredama, i trebace njemu jos dugo da se fizicki oporavi, o formi za trke da ne pominjem, ali moze da se desi da nikad vise ne bude isti.
Generalno Moto GP se bas preporodio, i bas se radujem svakoj trci.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #263 on: June 05, 2021, 07:10:35 pm »
Kristališe se polako situacija i utire se put kojim ćemo ići verovatno do kraja prvenstva. Kvartararu 5 pol za redom. Ukoliko ne bude nekih incidenata sa njim, eto njega na podijumu sigurno, verovatno i na najvišem. Džek Miler je uspeo iz Q1 da na kraju dođe do startnog mesta broj 2. Nema sumnje da će povesti trku, videćemo dokle. Zarko popunjava prvi red, nakon odličnog vikenda. Nema sumnje da će se boriti za podijum. Za pobedu? Malo verovatno. Još uvek nema mašinu da se suprotstavi Kvartararu i Mileru. KTM potvrđuje formu, 4. i 8. mesto. Oliveira će sigurno juriti visok plasman. Hrabra prognoza da će biti drugi :D. Pohvale za Petronas. Morbideli 5., Rosi 11. Imaće šta da kažu sutra. Vinjales je promenio šefa "stručnog štaba", ali mu to nije mnogo pomoglo. Samo 7 na moćnoj Emici. Ako mu šef ne sugeriše kako da ne potone na početku trke, eto Rosija ispred njega na kraju. Mir klasika, deseti. Aleš ponovo u top 10, ovog puta sedmi. Agonija Honde se nastavlja. Samo jedan motocikl u Q2, Pol Espargaro, koji će startovati 12. Rins neće voziti sutra, jer je uspeo da se povredi između dva vikenda vozeći bicikl :palm:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #264 on: June 06, 2021, 01:58:54 pm »
Kao što sam pomenuo, situacija se iskristalisala i nije teško predviđati dešavanja na trci. Kvartararo je imao lepu šansu za pobedu, ali bizaran incident sa zaštitnim odelom ga je koštao ne samo pobede, već i podijuma. Na kraju četvrti. Oliveira predviđeno drugo mesto popeo za jedno i zasluženoi pobedio. Ostaje žal što smo propustili borbu između njega i Fabia za prvo mesto. Umesto te borbe, gledali smo Zarka u borbi za prvo mesto, što je bilo sjajno. Zarko je bio na korak od prve pobede, ali i dalje mu nedostaje to malo ali. Imaće težak posao da je dobije do kraja sezone. Miler na kraju treći, zbog kazna Kvartarara, koju je dobio boreći se sa zaštitnim odelom (po mojoj slobodnoj proceni). Mir peti. Dobro se držao dve trećine trke, bio u borbi za podijum. Iskreno, očekivao sam da bude najbolji u pravo u poslednjoj trećini, ali nije mogao da izdrži tempo. Vinjales šesti. Nisam stekao utisak da je promena glavnog inženjera ulodila plodom, bar na ovoj trci. Banjaja počeo da posustaje. Više nije najbolji Dukatijev vozač i kako stvari stoje, neće ni biti do kraja sezone. Binder na osmom mestu upotpunio odličan KTM-ov vikend. Morbideli deveti. Mučio se celu trku. Očekivao sam više od njega. Rosi ponovo u šljunku. Markez pokazao da se vraća u formu, ali je praviše hteo. Još uvek ne kontroliše Hondu 100%, prednji kraj mu se jednostavno sklopi u jednoj krivini.
Za dve nedelje idemo u Sahsenring. Mark Markez voli ovu stazu. Sedam pobeda u karijeri, najviše od svih vozača. Ali... ko još voli Sahsenring? Dani Pedrosa, fenomenalni test vozač KTM-a. Oliveira i Binder će sigurno imati još jednu dobru trku. Možda i drugu pobedu za redom?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #265 on: June 06, 2021, 02:08:23 pm »
Kazu da se Fabiju otvorio air bag, stvarno steta, mada na onom usporenom snimku se vidi da mu je prednja guma skroz propala dosta pre kraja trke.
MM93 ce trebati jos dosta da se oporavi fizicki i da udje u formu.
Sa novom sasijom KTM izgleda dosta bolje, i Dukati vise nije dominantan na pravcima.
Vinjales se malo povampirio danas, ali bilo je tu dosta iznenadjenja u trci.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #266 on: June 06, 2021, 02:28:32 pm »
Bezveze kazna na kraju...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #267 on: June 20, 2021, 02:43:48 pm »
HONDAAAAA! MAAAAARK!

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #268 on: June 20, 2021, 02:48:23 pm »
Heeeee's back

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #269 on: June 20, 2021, 03:21:42 pm »
Jos nije na 100%, niti u formi, i vec nije zanimljivo, zasedne na prvo mesto, ostali mogu da pokusavaju da ga stignu.
Suzuki slab, KTMooovi se preporodili sa novom "sasijom".

Zanimljiv podatak je bio da staza ima 11 ili 13 levih krivina, i samo 3 desne (koje smetaju MM93 jer ga ta ruka boli), videcemo jel samo to u pitanju.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #270 on: June 27, 2021, 02:47:59 pm »
Lagana pobeda za Kvartarara. Od prve krivine, do poslednje bez većih problema. Manji problem je imao sa Banjajom koji je vodio par krugova i to je to. Vinjales konačno opravdao mesto u fabričkom timu Jamahe, ubedeljivi drugi sa sjajnim celim vikendom. Dobar rezultat je došao kao šlag na torti, dan nakon što je objavio da sledeće sezone prelazi u Apriliu :D. Mir na podijumu ponovo, odličan treći. Imao je nekoliko sjajnih preticanja i bilo ga je zanimljivo gledati danas. Markez je sa 20. startne pozicije na kraju uspeo da stigne do mesta broj 7 na kraju, sjajno. Zarko se još uvek drži u trci za titulu, danas je bio četvrti. Oliveira još jednom dobar na KTM-u, peti.
Idemo na letnji raspust, vidimo se za 5 nedelja. Očekujem da Honda osvoji još nekoliko pobeda u drugom delu sezone.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #271 on: June 27, 2021, 05:11:43 pm »
Steta za Nakagamija, los izbor guma ga je bas sjebao, MM93 odvozio kako zna, samo za nijansu manje agresivan.
Dukati "spasava"  svoje vozace cistom snagom na pravcu, opet ponavljam, najvecu dominaciju ostvaruju upravo tu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #272 on: June 27, 2021, 06:10:13 pm »
Dukati ima dobre vozače ove sezone. Zarko, Banjaja, Miler, sva trojica su još u konkurenciji za titulu. Jackass ne bi bio Jackass da ne padne pred raspust, ali sve ukupno, dobro vozi.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #273 on: August 05, 2021, 04:44:11 pm »
Rossi u penziji na kraju 2021 sezone. Nije dobio produženje u Petronasu. Pominjao se i da može preći u novi VR46 tim, ali vlasnik tima nije imao poverenja u njegove kvalitete, pa je i taj posao propao.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #274 on: August 06, 2021, 01:08:04 pm »
Nastaviće sa trkanjem na 4 točka, ali još nije odlučio u kojem šampionatu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #275 on: August 07, 2021, 12:14:18 pm »
Mislim da je pominjao trke izdržljivosti. Nema sumnje da je fizički spreman i da ima volju. Od trenutka kada je šutno Markeza 2015. godine (ili ga je Markez udario glavom, ko se kako seća), raspao se u Moto GP. Trebalo je da se povuče pre par godina, a onda proba da vozi neku trku kao Dani ili Kal.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #276 on: August 07, 2021, 03:06:25 pm »
Horhe Martin prvi (i za sada jedini) vozač u istoriji koji je vozio krug ispod 1:23 na Špilbergu :worhty: pored njega u prvom startnom redu još jedan Dukati, Peko Banjaja. Još jedan odličan rezultat. Kvartararo i dalje čini čuda u kvalifikacijama i ponovo startuje u prvom redu. Sjajno vreme na stazi koja ne odgovara baš Jamahama. U drugom redu ponovo 2 Dukatija, Miler i Zarko, a između njih Mir na Suzukiju. Nismo navikli da vidimo Mira u ovako dobroj formi u kvalifikacijama. Očekujem da će sutra napasti podijum. Aprilija ponovo u top 10, Aleš na 7. mestu. Društvo će mu pravit Markez i Vinjales. Očekivao sam bolju vožnju Markeza nakon letnje pauze, ali nije bio baš impresivan ni juče ni danas. KTM totalno razočarao. Samo Oliveira u Q2, koji je završio na 12. mestu.
Biće interesantno videti šta Kvartararo može protiv Dukatija sutra. Mislim da će Dukatijevci biti pod imperativom pobede i tu se mogu desiti neke greške koje mogu skupo da ih koštaju. Te greške čekaju Fabio i Mir.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #277 on: August 08, 2021, 10:46:29 pm »
Martin krunisao savršeni vikend. Prva pobeda za Pramac u istoriji. Bravo! Mir i Fabio vozili kao što sam i najavio. Pametno i na grešku protivnika. Veliki rezultat za obojicu. Na kraju Bred Binder niotkuda dolazi do četvrte pozicije. Čovek koliko dobro vozi trke, toliko loše vozi kvalifikacije. Najbolja Honda na trci Taki na petoj poziciji. Zarko šesti. Izgubio je dve pozicije u poslednja dva kruga. Titula je sve dalje i dalje. Markez i dalje nije u top formi,  a ne vidi se ni neki veći napredak u odnosu na početak sezone. Rosi vozi oproštajne krugove. Samo još nedostaje da nakon svakog prolaska pored publike maše fanovima.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #278 on: August 10, 2021, 12:50:20 am »
MM izjavio da je iznenadjen koliko je lose podneo trku fizicki i posle svih priprema, povreda ga je bas poremetila.
Osim onog udesa na pocetku, trka totalno ne zanimljiva, barem onaj nastavak.
Mir iznenadjujuce brz, parirao Dukatiju jako dobro.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #279 on: August 10, 2021, 05:21:46 pm »
Suzuki je bio dobar i prošle godine na ovoj stazi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.