Author Topic: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19  (Read 27268 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #70 on: January 18, 2019, 05:01:47 pm »
Ok. Ajde da spustimo loptu i prestaeo sa “cascavanjem”.
Moja poenta u celoj prici je da mislim da treba da promenimo bodovanje i uvedemo decimale. Ne mogu ni da se setim koliko puta sam izgubio  za 0.40 ili cak za 0.16 poena. Ali isto tako dobijao sam utakmice sa minimalnim rezultatom. Jednostavno, smatram da je zaokruzivanje prevazidjeno. Mislim da smo fantasy ovde poceli da igramo pre jedno 13-14 godina. Jel hocete da kazete da se nista od tada nije promenilo?
Ajde da probamo jednu godinu sa decimalima i da vidimo kako ce biti na kraju. Ako se pokaze da novi nacin bodovanja ne donosi vise uzbudjenja i pravicniji odnos snaga, lako cemo se vratti na staro.
Takodje, mislim da rezultati zaokruzene lige i decimala nisu uporedivi jer da bi zaista dobio realnu sliku treba proveriti ucinke SVIH igraca u SVIM utakmicama, sto je sada kad je sve zavrseno gotovo nemoguce.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #71 on: January 18, 2019, 05:04:45 pm »
Tako da, molim nekoga da mi objasni - šta se to promenilo da je ranije imalo smisla igrati sa decimalama a danas, eto, nema smisla.

Nije se nista promenilo, nema smisla danas kao sto nije imalo smisla nikada, glupo je do bola. Ali eto, neko je u settingsima pre 15-ak godina podesio tako i onda ste Vas nekoliko godinama ovde ubedjivali nas nekoliko kako je to vrh. 95% ljudi se svo to vreme nije ni ukljucivalo u bilo kakvu diskusiju.

A zabava je ARGUMENT. Ne želim da mi treba digitron kada želim da proverim rezultat. Ovako mogu sam da sračunam bez da non stop visim na stattrackeru.

Hm, pa to je cisto subjektivno, ono sto je tebi zabavno ne iskljucuje da nekom drugom nije.

I nema ovde nikakvih argumenata, sve se svodi na teranje uz kurac.

Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #72 on: January 18, 2019, 06:00:09 pm »
Ja sam za da se uvedu decimale.
Nemam nista protiv toga.
Ne vidim kako bi to ukinulo zabavu, a donelo bi na uzbudjenju.
Takodje me nerviraju nereseni mecevi, glupost zesca.
Glasam za promenu.




Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #73 on: January 18, 2019, 06:17:39 pm »
A ti govoriš o nekim ligama koje ste ručno računali? Ja sam mislio da govorimo o ovima koje igramo na Yahoo.

Da, Yahoo je uneo ogromne promene u naše živote i olakšao ih.
Ne možeš ni da zamisliš koliko je komesaru sada jednostavno da izbaci nekog iz lige.
Sve što je potrebno je samo menadžer koji se komesaru pripeo na pimpek i posle 2 klika stvar je rešena.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #74 on: January 18, 2019, 06:44:59 pm »
Hm, pa to je cisto subjektivno, ono sto je tebi zabavno ne iskljucuje da nekom drugom nije.

I nema ovde nikakvih argumenata, sve se svodi na teranje uz kurac.

Aleluja, konačno neko da prizna, čisto subjektivno. A ne proseravanje sa "argumentima".

A najnoviji biser mi je možda i najsmešniji - donosi više uzbuđenja?!? :rofl:

Ako neko ozbiljnog lica može da mi objasni na koji način decimale mogu da donesu više uzbuđenja, bio bih mu zahvalan. :lol:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #75 on: January 18, 2019, 06:47:25 pm »
Da, Yahoo je uneo ogromne promene u naše živote i olakšao ih.
Ne možeš ni da zamisliš koliko je komesaru sada jednostavno da izbaci nekog iz lige.
Sve što je potrebno je samo menadžer koji se komesaru pripeo na pimpek i posle 2 klika stvar je rešena.

Mogu i super moderatori da banuju, pa šta? :A



Omiljeni je car, da mi je neko pričao da neko piše ovakve nebuloze, ne bih mu verovao. :rofl:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #76 on: January 18, 2019, 07:21:40 pm »
Forum je forum. Danas si na safsrbija, sutra na nenadzivkovic.com a prekosutra na endzone.rs. Relativna kategorija.
Suprotno tome, III-b je vecna.
Zar zelite da u vasu unucad i praunucad upiru prstom i govore "njegov djed je izbacen iz III-b i to zato sto je kocio napredak"? Apelujem na zdrav razum, nemojte to raditi svojim najmilijima.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #77 on: January 18, 2019, 08:06:42 pm »
Svake godine se javi par likova koji nemaju dovoljno uzbudjenja u zivotu, pa to pokusavaju nadomestiti gledanjem u decimale.

 :kafa: :palm:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #78 on: January 18, 2019, 09:01:32 pm »
1/2 finale dinastije
antonio brown 49
davante adams 119
justin jackson 58 i 27
nick chubb gubio yarde u 4 minute drive protiv broncosa, bio pao ispod 100 na pretposlednjem trčanju al je srećom na poslednjem opet nekako dobacio opet ravno do 100 yds

tu mi zbog ukupno 5-6 yarda ukralo 4 boda. jes da bi onaj bednik, gym teacher, svakako prodao i u tom da kažem alternativno-istorijskom univerzumu ali makar bi bilo interesantnije i morao bih gledati do kraja MNF


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #79 on: January 18, 2019, 09:23:37 pm »
postoji način i da se boduje svaki yard, ali bez upotrebe decimala


Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #80 on: January 18, 2019, 09:44:45 pm »
Ljudi, da vam kazem moje iskustvo.
Igrao sam ovde fantasy sa vama dugo, na zaokruzivanje i mislio da je to najbolje nesto sto postoji.
Onda sam otisao preko i poceo da igram fantasy i sa “lokalcima”. Naravno niko nije igrao na zaokruzivanje. Smejali  su mi se i ismejavali ideju kada sam predlagao zaokruzivanje. Slicno kao neki ljudi ovde, samo obrnuto.
Medjutim, “kud svi Turci....” tako sam poceo i ja da igram decimale.
U pocetku sam bio uzasnut i zgrozen. Nije mi se svidelo uopste.
MEDJUTIM (veliko medjutim) ubrzo sam uvideo da su ucinci igraca mnogo realniji, rezultati realniji i koliko god neko to negirao, mecevi su bili neizvesniji (naravno ne kad imate 3 RB koja prebace 100 yards i 2-3 TD svaki I QB koji baci +300 sa 4-5 TD). Medjutim, u izjednacenim utakmicama, bilo je neizvesnije.
Ne kazem da su decimali “bogom dani” (nisam upoznat sa tom opciom brojanja jardi, mozda je to neko dobro zajednicko resenje), ali bi definitivno trebali da razmislimo o promenama.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #81 on: January 18, 2019, 09:47:48 pm »
Ne mogu da vam opisem koliko se ja iznerviram kada mi igrac istrci 98 jarda, a pored stoji devetka :////


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #82 on: January 18, 2019, 10:11:44 pm »
1/2 finale dinastije
antonio brown 49
davante adams 119
justin jackson 58 i 27
nick chubb gubio yarde u 4 minute drive protiv broncosa, bio pao ispod 100 na pretposlednjem trčanju al je srećom na poslednjem opet nekako dobacio opet ravno do 100 yds

tu mi zbog ukupno 5-6 yarda ukralo 4 boda. jes da bi onaj bednik, gym teacher, svakako prodao i u tom da kažem alternativno-istorijskom univerzumu ali makar bi bilo interesantnije i morao bih gledati do kraja MNF

Nidžge na istom meču:
M. Trubisky 16RY, 235PY
B. Cooks 59y
P. Lindsay 24y
J. Adams 28y
T. Kelce 61y
C. Samuel 17y

3,54 boda

Ti si "zakinut" za 3.92 boda.


Ono što su neki zamerali zaokruživanju (mislim da je cikamarko poslednji koji je to pominjao) je što potencijalna razlika može uticati na konačan rezultat. I to je tačno. I mislim da je to jedini pravi argument za uvođenje decimala. I da je ovo neka profesionalna liga, gde se možda igra za novac, ne bih se uopšte bunio. Ali moje povremeno proveravanje liga mi je pokazalo da su te pojave toliko retke da ne vredi gubiti vreme na njih. Kao kada bi donosili tehnologiju koju koristi Formula 1, merenje na hiljadite delove sekunde, za trku dece u džakovima.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #83 on: January 18, 2019, 10:12:31 pm »
Ne mogu da vam opisem koliko se ja iznerviram kada mi igrac istrci 98 jarda, a pored stoji devetka :////


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ili istrči 100y a u četvrtak Y! izbaci korekcije i spusti ga na 99y. :lol:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #84 on: January 18, 2019, 10:51:17 pm »

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #85 on: January 19, 2019, 02:04:20 am »
Starr all the way, smrt decimalama.
Mike McCarthy je idiot.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #86 on: January 19, 2019, 02:53:13 am »
Da li su protivnici IIIb lige nasli nacin da je ugase?
Da li ce decimale zadati smrtni udarac IIIb lizi sa tendencijom separatizma i otcepljenja?
Da li ce komesar vladar posegnuti za autokratskim instrumentima vlasti i proterati neposlusne?
Da li Betula osniva IIIb opoziciju?
Da li ce Digger ostati zapamcen kao poslednji pobednik ove elitne lige?
Da li je sukob na pomolu?

Sve ovo i vise od toga samo na endzone.rs kanalu! Stay tuned!

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #87 on: January 19, 2019, 03:08:27 pm »
Neverovatno koliko se raspravljate o relativno beznacajnoj promeni (koja sustinski ne bi nista promenila), a bodovanje bez PPR ili QB TD od 6 poena vec godinama su misaone imenice za promeniti... Mogu samo misliti koliko se Tedimedu ovi u USA smeju kada cuju da igramo ligu gde se QB TD vrednuje 6 poena. PPR je takodje standard, ali ne toliko koliko ovo prvo.

Sto se tice decimala, meni svejedno, mada malo naginjem vise za uvodjenje.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #88 on: January 19, 2019, 03:16:47 pm »
Neverovatno koliko se raspravljate o relativno beznacajnoj promeni (koja sustinski ne bi nista promenila), a bodovanje bez PPR ili QB TD od 6 poena vec godinama su misaone imenice za promeniti... Mogu samo misliti koliko se Tedimedu ovi u USA smeju kada cuju da igramo ligu gde se QB TD vrednuje 6 poena. PPR je takodje standard, ali ne toliko koliko ovo prvo.

Sto se tice decimala, meni svejedno, mada malo naginjem vise za uvodjenje.
Slažem se da bi valjalo razmisliti o tome da Pass TD vredi 4 poena. Za decimale mi je svejedno, glede PPR-a, stoje argumenti i za i protiv ("zašto bi se dobijao poen za npr neki screen pass koji je zaustavljen za 0 ili čak za negativne jarde").

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #89 on: January 19, 2019, 04:01:56 pm »
Slažem se da bi valjalo razmisliti o tome da Pass TD vredi 4 poena.
Ako fejvorit cuje za ovo ubice se.  :(
Pa njemu je Matt Ryan izneo celu sezonu.
Da nije bilo njegovih poena ne bi bio ni deveti na kraju.  :(

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #90 on: January 19, 2019, 04:12:11 pm »
Slažem se da bi valjalo razmisliti o tome da Pass TD vredi 4 poena. Za decimale mi je svejedno, glede PPR-a, stoje argumenti i za i protiv ("zašto bi se dobijao poen za npr neki screen pass koji je zaustavljen za 0 ili čak za negativne jarde").

Sent from my STF-L09 using Tapatalk



To je kao da kukaš na igrače koji osvoje kamaru poena u garbage time-u jer se protivnik opustio...

Nemojte da brkate realnost sa zabavom. Fantasy nije football. Dobri fantasy igrači nisu obavezno i dobri igrači. Isto tako, dobri igrači nisu obavezno i dobri fantasy igrači.

Ono što svi želimo je da imamo bodovanje koje će igranje učiniti zanimljivijim. Decimale su šminka. Nemaju uticaj na draft, nemaju uticaj na izbor igrača i samo u retkim situacijama mogu uticati na rezultat.

Nidžge je izneo prave predloge i oni bi doneli prave promene. Druga je stvar da li većina zaista i želi prave promene ili samo novi wallpaper.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #91 on: January 19, 2019, 04:46:04 pm »
Decimale su šminka. Nemaju uticaj na draft, nemaju uticaj na izbor igrača i samo u retkim situacijama mogu uticati na rezultat.
Pa zasto ih onda ne uvedemo?  :huh:
U cemu je problem?  :huh:

i samo u retkim situacijama mogu uticati na rezultat.
Ovaj deo recenice automatski negira da su samo šminka.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #92 on: January 19, 2019, 05:20:22 pm »
pa vidiš da betula apeluje da se najpre reši pitanje mira u svetu, gladi i održive energetske strategije, pa valjda tek onda možemo i koju o decimalama


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #93 on: January 19, 2019, 05:24:02 pm »
Pa zasto ih onda ne uvedemo?  :huh:
U cemu je problem?  :huh:
Ovaj deo recenice automatski negira da su samo šminka.

Zato što postoji i ružna šminka... :yawn:
Zato što sva cool deca zaokružuju a nerdovi se hvale - "Ha, rasturio sam te 117.54 prema 116.78, tiii siii luuuzer, nanananaaa..."
I zato što nisam dete da plačem ako jednom u sto godina izgubim meč koji bih dobio na decimale.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #94 on: January 19, 2019, 05:47:57 pm »
Zato što sva cool deca zaokružuju a nerdovi se hvale - "Ha, rasturio sam te 117.54 prema 116.78, tiii siii luuuzer, nanananaaa..."
I zato što nisam dete da plačem ako jednom u sto godina izgubim meč koji bih dobio na decimale.
Sta ti sada ovo znaci?
Ako ne delis moje misljenje onda cu da te ismevam?
I zasto kategorises ljude koji ne misle isto kao ti? Zasto im davati pogrdna imena?

Klasicni balkanski kompleks.  :palm:
Plasim se promaje i promena.  :palm: :palm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #95 on: January 19, 2019, 05:57:47 pm »
Mnogo kenjas s tim balkanskim kompleksima na svaku drugu temu koja se povede Green.

Decimale su glupe, glupo zvuce, ruzno izgledaju i ne uticu na rezultat NIKAD zato sto je potpuno druga stvar da li se igra na decimale gde je svaki jard  prakticno jedan bod ili bez njih gde je 10 jardi jedan bod. S kvoterima je jos gore.

Ajde da bude ispravnije nek bude svaki jard trcanjem 5 boda, svaki jard pasom 2 boda, tacdaun 360, INT -120 i vuk sit i ovce na broju.

Mike McCarthy je idiot.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #96 on: January 19, 2019, 06:57:00 pm »
Mnogo kenjas s tim balkanskim kompleksima na svaku drugu temu koja se povede Green.
To sto te nervira ne znaci da nije istina.
I sigurno mi ti neces zabraniti da pricam ono sto mislim.

Jos jedan balkanska osobina.  :palm:
Ne seri, ne kenjaj, ne lupaj, ne jedi govna, ti znas...  :palm: :palm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline cikamarko

  • Starter
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #97 on: January 19, 2019, 08:21:36 pm »
Vi tražite argument ali ga ne dajete. Kakva je to sprdnja sa "realnom situacijom". Igramo jebenu igru a vi se žalite na realnost! Zajebite me sa tim. Realnost je da vam se dešavalo da gledate MNF i da čekate poene za pobedu. Nervirate se i tada vam padne na pamet kako bi vam u toj situaciji pomogle decimale. Jer vam sigurno nije palo na pamet kada ste bili u obrnutoj ulozi.

Ovo si izneo kao "argument" i kada sam ja predlagao decimale, tada sam ocutao, ali sad ti kazem da je to obicna glupost sto si napisao, razlog zasto ljudi traze decimale je, kako je vec vise puta receno, pravilno bodovajne ucinka igraca i nista vise. Otkud ti znas da li mi cekamo MNF i preokret ili ne pa zbog toga trazimo? Mozda bi sa decimalnim racunanjem ja usao u taj tvoj hipoteticki slucaj sa prednoscu i sta onda?


A zabava je ARGUMENT. Ne želim da mi treba digitron kada želim da proverim rezultat. Ovako mogu sam da sračunam bez da non stop visim na stattrackeru.

Ako je tebi potreban digitron da saberes dva cela broja i podelis zbir sa 10 ili da ceo broj podelis sa 20 (evo ti revolucionarne ideje: prvo podelis  sa 10 pa sa 2), nama nije.
I u tom slucaju treba da se pokrijes usima i cutis, a ne da se istrisas na ljudima koji iznose svoje misljenje, koje je drugacije od tvojeg.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #98 on: January 19, 2019, 08:28:47 pm »
To sto te nervira ne znaci da nije istina.
I sigurno mi ti neces zabraniti da pricam ono sto mislim.

Jos jedan balkanska osobina.  :palm:
Ne seri, ne kenjaj, ne lupaj, ne jedi govna, ti znas...  :palm: :palm:
Hteo sam veruj mi u zagradu da dodam kad sam to napiso:(evo jos jedne balkanske osobine).  :D

I ja ti nigde ni ne branim niti pise ne kenjaj i ne lupaj, samo konstatujem da kenjas.
Mike McCarthy je idiot.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #99 on: January 19, 2019, 09:01:45 pm »
Ok, izvini.  :wub:
Ajde sada bez svadje. Valja zajedno ispratiti sta ce Guti uraditi u offseasonu.  :cackalica:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #100 on: January 19, 2019, 09:06:42 pm »
Naravno. Bice to dobro ako ne dovodi Browna i slicno. :D
Mike McCarthy je idiot.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #101 on: January 19, 2019, 09:47:21 pm »
pravilno bodovajne ucinka igraca i nista vise.

A ovo je nepravilno bodovanje?

Ja se izvinjavam. ::)

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #102 on: January 19, 2019, 11:43:16 pm »
Стоп децималама и ППРу, подржимо смањивање клупе!

Несхватљиво је да се прича о било којим другим променама док у регуларној лиги имаш клупу са 600 играча, а у свим осталим је нормална бројка. Док год је тако - смрт свим осталим променама  :j




ова музикица иде у позадини поруке и поред гнева који је присутан

Offline cikamarko

  • Starter
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #103 on: January 19, 2019, 11:59:47 pm »
A ovo je nepravilno bodovanje?

Ja se izvinjavam. ::)

Pa jeste nepravilno i tu uopste nema diskusije.
Ako jedan igrac za pretrcanih 9 jardi dobije isto onoliko fantazi poena (0) kao onaj sto nije ni ulazio u igru, ili recimo isto koliko i ja i ti i Jelena Karleusa, onda to vrednovanje necijeg ucinka nije ispravno.

Poenta price svih nas ovde, koji smo za decimale, je da decimale ne bi i nisu donele nista lose nikome, niti komplikuju bilo sta, jer sve imamo na izvolte, a mogle bi da potencijalno sprece neke nezasluzene rezultate. Nista ne kosta, a moze da pomogne.

Sa druge strane poenta tvoje price je da se jebemo sa decimalama, neki i da jedu govna, kao i da ti je tesko da sabiras decimalne brojeve.

Sad ti vidi koji su argumenti tu bolji.

I na kraju, trebalo bi zaista da se izvinis onima koje si napusavao, samo zato sto iznose drugaciji stav.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #104 on: January 20, 2019, 03:05:14 am »
Pa jeste nepravilno i tu uopste nema diskusije.
Ako jedan igrac za pretrcanih 9 jardi dobije isto onoliko fantazi poena (0) kao onaj sto nije ni ulazio u igru, ili recimo isto koliko i ja i ti i Jelena Karleusa, onda to vrednovanje necijeg ucinka nije ispravno.

Ti izgleda imaš problema sa srpskim jezikom... Ne može pravilo da bude nepravilno. Ako je dogovoreno pravilo da se za svaki deseti jard dobija jedan poen - to je pravilo. Bilo bi nepravilno u tim uslovima da neko, npr, ne dobije taj jedan poen ili da dobije više nego što je po pravilima.

Da li je pošteno? To je već druga tema. Moje mišljenje je da ako je pravilo jednako za sve onda to nije ni važno. Đoković može protiv Federera da osvoji 78 poena manje na GS meču ali da ga ipak pobedi sa 3-2 u setovima. Da li je to pošteno? Isto kao i kod nas - pošteno je ako i protivnik može da pobedi na isti način.

Preskočiću srednji deo da se ne ponavljam po stoti put...

I na kraju, trebalo bi zaista da se izvinis onima koje si napusavao, samo zato sto iznose drugaciji stav.

Što se tiče napušavanja... Ja sam postavio jedno pitanje Tediju, Omiljeni je uskočio sa pričom o nečemu drugom, što samo po sebi nije strašno, nego me je pritom pravio budalom... A to je manji problem nego ovo što si ti napisao - "samo zato sto iznose drugaciji stav". Pošto smo izgleda gospoda, a ti si izneo čistu laž, mislim da bi bilo lepo da mi se izviniš.