Author Topic: Mobilni telefoni  (Read 181341 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #140 on: February 10, 2012, 12:52:41 pm »
Hvala na misljenjima. Ni meni se nesto posebno ne svidja tel ali mozda je bolje da ga buraz uzme pa proba preprodati nego da ceka i ne doceka tu lovu. :hm:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #141 on: February 10, 2012, 01:30:50 pm »
Hvala na misljenjima. Ni meni se nesto posebno ne svidja tel ali mozda je bolje da ga buraz uzme pa proba preprodati nego da ceka i ne doceka tu lovu. :hm:
+1. Ako ne možete da budete sigurni da možete da ga izbijete ili na neki drugi način ostvarite potraživanja, umanjite štetu i uzmite to što vam nudi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Mobilni telefoni
« Reply #142 on: February 10, 2012, 02:05:55 pm »
za te pare lagano uzimas iPhone 3GS koji ce da pojede taj telefon za veceru.

na koju foru iphone 3gs moze da se stavi u istu recenicu? gore pomenuti telefon je varijanta HTC Desirea HD, koji mozda nije bas najsrecnije resenje, zbog lose baterije, ali je ipak daleko ispred iphonea 3 po svemu ostalom...


ps: desire hd, sad sam bacio pogled na oglase, se trenutno prodaje za 280-290 evra

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #143 on: February 10, 2012, 03:27:59 pm »
+1. Ako ne možete da budete sigurni da možete da ga izbijete ili na neki drugi način ostvarite potraživanja, umanjite štetu i uzmite to što vam nudi.
Najlakse je nekoga izbiti ali to je nikakva garancija da ce ti vratiti lovu. :facts: Osim toga veliko je smaranje eventualno se jurti sa nekim po kraju i gubiti obraz. Ide tel u oglase za sada pa kada ga proda buraz ce uzeti lovu, ako se ne proda lik neka smisli gdje ce nabaviti lovu.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #145 on: February 29, 2012, 06:25:41 pm »
Pored toga što su stavili potpuno bespotrebnu pikselažu bez optičkog zuma, uspeli su da uglave i simbiana. Sjajno. Ko da ih savetuje MMF.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #146 on: March 31, 2012, 05:33:38 pm »
Hoću da kupim MicroSD karticu za mobilni 4-8 GB. Nije mi potrebna neka posebna brzina, na nju ću da gomilam mp3 muziku i audio knjige. Vidim da su neke Patriot memorije najjeftinije pa me zanima da li će meni da završe posao ili oće da prave probleme u radu!

Ako neko ima iskustva neka ih podeli. :)

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #147 on: March 31, 2012, 07:33:54 pm »
Ja sam kupio no name karticu od 32gb, na nju snimam akcione kadrove u 720p-1080p. Cena 27 evra, brzina 10. Uslovi rada: hladnoca, vrucina, g-sile, ozbiljno truckanje i udari vetra, grana, i ostalog. Ne pokazuje znake umora, za sada.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #148 on: March 31, 2012, 09:57:22 pm »
Hoću da kupim MicroSD karticu za mobilni 4-8 GB. Nije mi potrebna neka posebna brzina, na nju ću da gomilam mp3 muziku i audio knjige. Vidim da su neke Patriot memorije najjeftinije pa me zanima da li će meni da završe posao ili oće da prave probleme u radu!

Ako neko ima iskustva neka ih podeli. :)
Ja uzeo transcend od 4 giga letos. Nemam zamerke.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #149 on: April 01, 2012, 10:59:32 am »
Hoću da kupim MicroSD karticu za mobilni 4-8 GB.

Ne razumem se u tehnički deo priče, ali evo mog iskustva... Kad smo pre godinu dana dobili nove službene mobilne (HTC Desire), izbacio sam njegovu Micro SD od 4 GB i kupio drugu od 16 GB, misleći "brate, znaš li ti koliko je to 16 GB"  :ohmy:
 
Sada se kajem što nisam uzeo 32-ku, jer se desi da ostanem i na 300-ak kB slobodne memorije.

Ne znam koji fon koristiš i šta ćeš sve na njemu imati od funkcija ali ako recimo staviš navigaciju i ubaciš mape cele Evrope, odoše 2 GB u startu. Zatim gomila slika i video-snimaka koje napraviš telefonom... Pa sam ja onda klincima ubacio neku gomilu crtaća, da se zanimaju deca kad idemo negde na duži put. Pa gomila aplikacija koje eventualno instaliraš, ima ih koje zauzmu i po 10 MB...

Dakle, pruži se odmah za više memorije, neće da se baci!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #150 on: April 01, 2012, 12:41:55 pm »
Ma ja nemam smartphone nego stupid verziju koja usput podržava max 8GB. :D

Uzeo sam onaj Monte Slider za 1 dinar pa hoću, kao što sam rekao, da ga koristim za mptrojke i audio knjige. Samo me zanimalo da li su te najjeftinije neki krš koji zajebava u radu ali koliko sam shvatio one će da mi završe posao.

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #151 on: April 05, 2012, 06:16:45 pm »
Istice mi ugovor u telenoru za 10 dana, pa sam gledao koji bih telefon mogao da uzmem i pao je izbor na C5, mada nema vajrles... Ima li neko bolju ideju uz paket prenesi400 i neku manju doplatu? (nikako slajd, preklop i po mogućstvu bez taca, smucio mi se).

I konkretno pitanje za Zuja, ima li telenor u planu one 4u1 pakete i kakva je mogucnost da kad se to pojavi objedini ugovor sa ovim postpejdom bez nekih vecih placanja?



Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #152 on: April 05, 2012, 09:33:55 pm »
Istice mi ugovor u telenoru za 10 dana, pa sam gledao koji bih telefon mogao da uzmem i pao je izbor na C5, mada nema vajrles... Ima li neko bolju ideju uz paket prenesi400 i neku manju doplatu? (nikako slajd, preklop i po mogućstvu bez taca, smucio mi se).

I konkretno pitanje za Zuja, ima li telenor u planu one 4u1 pakete i kakva je mogucnost da kad se to pojavi objedini ugovor sa ovim postpejdom bez nekih vecih placanja?

Prvi deo tvog pitanja - gledaj da uzmeš neki Android, imaš onaj HTC Cha-Cha koji je kombinacija QWERTY tastature i toucha, tj. ne moraš da koristiš touch ako nećeš. Sad iz nekog razloga neće da mi otvori Telenorov sajt, pa ne znam koja mu je cena uz Prenesi 400, ali ti kao stari korisnik automatski možeš da ga dobiješ na 6 rata, pa to može da amortizuje cenu, tj. ne plaćaš ništa u trenutku produžavanja ugovora, već ti rata stiže uz mesečni račun kao i pretplata (mada, ako bi uzimao to, savet je da pređeš na neki Prenesi i Surfuj).

Što se drugog dela tvog pitanja tiče, biće to jednog dana, ali taj dan neće biti skoro... Isteći će ti i te nove dve godine ugovora dok se takva ponuda pojavi...  :mr.green:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #153 on: April 06, 2012, 08:41:03 pm »
hvala na odgovoru, videcu jos oko telefona imam jos 10-ak dana da razmislim

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Mobilni telefoni
« Reply #154 on: April 06, 2012, 10:10:37 pm »
hvala na odgovoru, videcu jos oko telefona imam jos 10-ak dana da razmislim

znas da ne moras isti dan kad ti istekne ugovor da potpises novi? :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #155 on: April 06, 2012, 10:21:44 pm »
znas da ne moras isti dan kad ti istekne ugovor da potpises novi? :D
Ne pali čoveka, izgubiće telefon ako ne potpiše istog dana.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #156 on: April 06, 2012, 10:28:34 pm »
Adam Schefter ‏ @AdamSchefter
Maslac could be headin for a holdout, not gonna sign franchise tag soon. Makes sense #freeagency


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #157 on: April 07, 2012, 01:20:21 am »
znas da ne moras isti dan kad ti istekne ugovor da potpises novi? :D

Da vidis kako izgleda telefon koji trenutno nosim, bilo bi ti jasno sto potpisujem ugovor mesec dana ranije...

s5230 nikako nije dobar za otvaranje piva, mada mu se ekran lako vadi i jos lakse vraca, a pokazao se i kao veoma otporan na udarce i padove...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #158 on: April 07, 2012, 08:32:30 am »
Da vidis kako izgleda telefon koji trenutno nosim, bilo bi ti jasno sto potpisujem ugovor mesec dana ranije...

s5230 nikako nije dobar za otvaranje piva, mada mu se ekran lako vadi i jos lakse vraca, a pokazao se i kao veoma otporan na udarce i padove...
Ako ti s5230 nije zadovoljavao te potrebe, verovatno neće ni taj novi koji hoćeš da uzmeš na ugovor.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #159 on: April 07, 2012, 08:40:58 am »
htc evo 3D je mean motherfucker!

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #160 on: April 13, 2012, 04:03:44 pm »
htc evo 3D je mean motherfucker!


Realno, za te novce (cca 400 jevreja) jel ga vredi uzimati...  ::)
(cena-kvalitet tj. jel' telefonče 'odrađuje' pos'o?!)  :zvizdanje:

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #161 on: April 14, 2012, 08:09:34 am »
Ja sam ga dobio za dinar i vredi svaki dinar :).

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #162 on: May 01, 2012, 05:40:02 pm »
Samsing Galaxy Ace ili SE Xperia Ray?

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #163 on: May 31, 2012, 03:48:59 pm »
Korisnik sam Telenora.
Ispucao sam "brzi" net koji sam imao na raspolaganju i sada koristim "sporiji".
Medjutim, ne mogu da otvorim ni stranicu ovog foruma, a kamoli neki zahteviniji web site.
Ne pricam o brzini protoka, vec da NE MOGU DA OTVORIM NIKAKVU STRANICU  ni nakon par minuta cekanja.
Jednostavno dobijem informaciju da nema internet protoka.
Mislio sam da je do Safarija, pa sam skinuo Operu.
Opet isto.
Na kraju odlucim da izmerim brzinu protoka, skinem Speed Test app sa iTunes-a i utvrdim sledece: download 0.01Mbit/s, upload 0.02Mbit/s.
Da li je to zaista brzina "sporog" interneta ili je to poslovna politika Telenora da natera korisnike da plate za jos "brzog" interneta?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Mobilni telefoni
« Reply #164 on: May 31, 2012, 03:55:51 pm »
Da li je to zaista brzina "sporog" interneta ili je to poslovna politika Telenora da natera korisnike da plate za jos "brzog" interneta?

da, taj "spori" internet je samo fensy naziv da ti zamaskiraju da ustvari nemas internet i ako hoces da koristis, naravno da moras da platis :)

doduse trebalo bi da je za nijansu brze (64/32 kbps), ali svakako neupotrebljivo

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #165 on: May 31, 2012, 07:06:59 pm »
Mazanje ociju, mada je meni i taj "spori" Telenor koji sam koristio  5-6 meseci bio brzi od VIPa koji sad koristim i ludim, pogotovu sto mi VIP mnogo brze "istekne" i zna da zakuca i dok sam jos u bonusu.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #166 on: May 31, 2012, 07:23:25 pm »
Preporučujemo tarifni dodatak „Surfuj brže”!
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #167 on: May 31, 2012, 08:51:13 pm »
Ček, ček...

Znači taj dodatak "Surfuj i Prenesi" je klasična 'pušiona' priča - dakle, ako potrošiš te MB u okviru paketa više uopšte nemaš net!?   :blink:  :bb  :palm:

Pitam pošto se meračim da za jedno par meseci uzmem Android, pa me sada živo zanima ako to update-ovanje telefona i moje surfovanje sa vremena na vreme potroši te MB opet treba kupovati preko menija "*111#"?  :pablo:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #168 on: May 31, 2012, 11:36:32 pm »
Ne bi trebalo, sistem je stvarno podešen na onih 64/32 koje je lord spomenuo, ne znam zašto zelenko ima problema...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #169 on: June 03, 2012, 06:23:14 pm »
Zanima me (ako neko ima), kakva su korisnička iskustva kod ova dva fontela - "Sensation" V.S. "Galaxy S II". . .  ::)

Znam da ovog HTC-a šije Samsung po pitanju ekrana, kamere i ROM memorije na papiru... Međutim kod mene je uvek presudnu stvar imao kompletni ugođaj korisnika sa uređajem (da ne kažem widget-om).  :) Pa šta bi bilo najmudriji izbor . . . ?

1) http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2988/HTC/Sensation


2) http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2889/Samsung/I9100-Galaxy-S-II-16GB




PS: I koliko su korisne one "CaseMate"-s obloge, od silikonskih ili pak tvrđih materijala? Pošto gore navedeni foniTele imaju dual core-prosecore i pri zahtevnijem korišćenju (gledanje dužih video snimaka, ganjanje nekih android igrica, duže surfovanje netom itd.) zagrevaju se i koliko te obloge utiču na pogoršanje takvog stanja (Zagrevanje = Gašenje = Ubrzo crkavanje  :kafa: ) . . . ?



1) http://www.smartphone.rs/products.php?id=535


2) http://www.smartphone.rs/products.php?id=693


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #170 on: June 03, 2012, 10:38:03 pm »
Nisam preterano stručan za tehničko poređenje ova dva telefona, ali evo par egzaktnih cifara:

- SGS2 je prodat u 28 miliona primeraka
- Na Mobile World Congress-u u martu u Barceloni je proglašen za najbolji telefon u 2011
- Samsung Galaxy Note je prodat u 7 miliona primeraka
- Za SGS3 koji se pojavljuje u prodaji ovih dana, Samsung je dobio 9 miliona pre-ordera...

Ja inače koristim HTC, ali Desire, mnogo lošiji model od Sensationa, u principu sam zadovoljan (osim zaista kratkog trajanja baterije i užasno male ROM memorije), cenim da je Sensation jako dobar model.

Imao sam prilike da rukujem i SGS2-om, u svakom slučaju je zverina od telefona, opravdava sve gorenavedene cifre.

Kad bih ja birao, uzeo bih SGS2.

Ne znam koliko sam pomogao, ali eto...

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #171 on: June 04, 2012, 11:07:01 am »
Uf... Pomogao si dosta.  :rock: :thumbsup:


Gledao sam prvo karakteristike sa papira, pa tek onda testove na PhoneArena.com i još po kojih sajtova za testiranje telefona - SUS, SGS2 je bolji po pitanju brzine (hardver, pre svega ROM memorija, 1GB ), zaista fantastičnom SuperAMOLED-Plus ekranu i eto recimo i kameri (mada meni ona nikada nije igrala presudnu ulogu), dok HTC-ova jedina prednost je Interfejs (mislim da je u pitanju kao 'revolucionarni' "Sense" Interfejs) što ima poprilično pozitivan uticaj do kod korisnika.

Uglavnon, fala na činjenicama Zujo...  :cheer:



PS: Znam da će se SGSIII prodavati u Telenor-u, nemoraš odmah da nam utrapiš i tarifni paket   :P  :lol: :lol:


 :mr.green:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Mobilni telefoni
« Reply #172 on: June 04, 2012, 11:43:47 am »
najbolje je da sacekas jos malo da dodje S3, pa da vidis kakva ce mu biti cena i da li ce mozda pasti cena S2

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #173 on: June 04, 2012, 03:10:15 pm »
najbolje je da sacekas jos malo da dodje S3, pa da vidis kakva ce mu biti cena i da li ce mozda pasti cena S2

Hah, Lord mi čita misli i na neki način provaljuje taktiku...  :thumbsup:


Znam da je SGSII izašao pre oko godinu i koji mesec... i da sada treba da se pojavi malo kvalitetniji supstitut u vidu SGSIII. Očigledno je da će cena evidento opasti za 10e/15e, no videćemo jer ipak je SGSII bruka od telefona. :) Kupovinu planiram za neku sredinu Jula kada budem imao vremena za zezanje a možda i do tada padne cena - da spojim lepo i korisno (tj. isplativo).  :cool:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Mobilni telefoni
« Reply #174 on: June 04, 2012, 03:34:24 pm »
konacno da ti se isplati taj ekonomski faks   :cool: