Author Topic: 2016 Week 1  (Read 16254 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: 2016 Week 1
« Reply #105 on: September 16, 2016, 02:32:50 pm »
pa jbg pišeš koješta.
čuj DC sakrivao cornera od najboljeg WR. nebuloza.
em su Steelersi probali par puta Brown vs Norman matchup i ništa nisu uzeli plus su umalo izgubili loptu, em to da timovi imaju LCB i RCB je skroz uobičajena pojava u ligi. To su radili i Champ Bailey, Woodson, Asomugha, Sherman itd itd a niko nikad im nije rekao da su se sakrivali od nekog.
miljeni jbg sad ispade da su steelersi trebali drzati AB na Normanu umjesto sto su ga rasporedjivali po formaciji da bi ovome bilo lakse da pokaze kako je top corner ali samo na jednoj strani. :)
Imas top shut down cornera. Protivnicki tim te ubija na svog prvog WR i ti radis sta? Drzis ga na suprotnoj strani da cuva ubojiti duo Coates/Rogers (koji ti usput uhvati preko 100y i TD).  Vidi se koliko je ispravna i opravdana logika statlineom AB i krajnjim rezultatom. 

Lik sa aspiracijama, primanjima i pricom kao Norman stajanjem u jednom uglu terena cijelu utakmicu psotaje non factor. DC koji uspostavi takvu koncepciju ga skriva.

PS Norman je dobar CB. Skinsi bi bolje prosli da su ga cijelu utakmicu pomjerali sa AB. Steta sto ne imadose muda, bilo bi zanimljivje.

"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2016 Week 1
« Reply #106 on: September 16, 2016, 02:59:20 pm »
ne kažem ja šta su Steelersi trebali raditi sa Brownom, nego kažem da su na početku utakmice Steelersi imali 0 completions na tom matchupu iako su probali par puta i da staff Redskinsa nije imao razloga da se plaši bilo čega. nisu oni njemu dali 75 miliona da bi se plašili da rade sa njim ono što misle da trebaju. Ne znam otkud ti uopšte ideja da su se oni tu nečeg plašili.
da li su trebali šetati Normana za Brownom? pa možda jesu, možda nisu, tu postoje 2 škole mišljenjaTM, ali Gruden i njegovi su očigledno mislili da Breeland i Hall mogu da pokriju Browna.

Norman je odličan igrač, a tu utakmicu su izgubili najviše zbog Cousinsa. On je bio baš očajan. Defanzivna linija isto.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: 2016 Week 1
« Reply #107 on: September 16, 2016, 03:35:08 pm »
ne kažem ja šta su Steelersi trebali raditi sa Brownom, nego kažem da su na početku utakmice Steelersi imali 0 completions na tom matchupu iako su probali par puta i da staff Redskinsa nije imao razloga da se plaši bilo čega. nisu oni njemu dali 75 miliona da bi se plašili da rade sa njim ono što misle da trebaju. Ne znam otkud ti uopšte ideja da su se oni tu nečeg plašili.
da li su trebali šetati Normana za Brownom? pa možda jesu, možda nisu, tu postoje 2 škole mišljenjaTM, ali Gruden i njegovi su očigledno mislili da Breeland i Hall mogu da pokriju Browna.

Norman je odličan igrač, a tu utakmicu su izgubili najviše zbog Cousinsa. On je bio baš očajan. Defanzivna linija isto.
Ok nisu se plasili da ga pomjere. Gubis utakmicu, neko te unistava a ti ne radis nikakave promjene ? Ne znam kojom se taktikom to moze opravdati niti koja skola misljenja to moze da promovise.

Utkamicu su izgubili u odbrani. Teska letargija, u DL igra jedan Ziggy Hood. Sta reci.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2016 Week 1
« Reply #108 on: September 16, 2016, 06:07:18 pm »
Ne znam kojom se taktikom to moze opravdati niti koja skola misljenja to moze da promovise.

Pa recimo Seahawksi imaju levog i desnog cornerbacka i Sherman je levo i ne zanima ih gde je tvoj najbolji WR. Thomas će više da pomaže drugom corneru i to uspešno funkcioniše.
Kod Redskinsa to nije funkcionisalo jer je Hall zakasnio da pomogne ili je Ben nogama kupio vreme a tu Browna onda ne mogu sačuvati ni 3 najbolja CB lige ili je prosto bio neodbranjiv pass.

Nije to baš tako jednostavno "sad ćemo mi staviti Normana da čuva samo njega i šta nas briga". A posebno je komplikovano kad je u pitanju Brown.
Steelersi su kurvice i onda oni Browna stave u backfield da se postavi kao RB. Gde će tada tvoj Norman? Da se lineupuje kao linebacker ili kao safety? Za to nije treniran i verovatno bi onda samo bauljao po terenu. Norman nije ni nickel i tu bi bili najveći problemi kad bi Brown stao u slot.
Možda su Skinsi hteli da izbegnu te situacije.

Što se tiče druge škole mišljenja tu ima zanimljivih stvari. Npr kad Cardinalsi stave Petersona da igra na najboljem WR, a on uvek igra baš mnogo bolje kada je na levoj strani odbrane, dok su mu brojke veoma slabe kada to radi na desnoj strani.
Da li Cardinalsi greše što ga ne ostave da igra samo LCB kao što je Sherman u Seahawksima?
I nije to jedini takav primer. Neki igrači se valjda osećaju bolje kada su na određenoj strani terena. To važi i za passrushere itd, a retki su oni kojima je baš svejedno gde treba da se postave.
Sećam se da je pre nekoliko sezona dok su bila aktuelna poređenja Revisa, Asomughe, Shermana i njihovog stila igre ta dilema shadow vs LCB/RCB je bila dosta popularna tema, pa probaj naći te tekstove.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!