Author Topic: U zdravom telu zdrav duh  (Read 85606 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #70 on: December 29, 2011, 04:28:58 pm »
znaci ne dao bog da mu se zameris  :cry:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #71 on: December 29, 2011, 04:55:07 pm »
Gile pa ti njegovu curu ufati za, khm-khm, "plućno krilo" ako smeš...  :A  :novak:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #72 on: December 29, 2011, 06:02:46 pm »
Gile pa ti njegovu curu ufati za, khm-khm, "plućno krilo" ako smeš...  :A  :novak:
sad cu da postavim nesto na Ass or tits topicu za vas ass lovere

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #73 on: December 29, 2011, 11:22:29 pm »
ijao sta drzis spremno na "hardonji" za special occasions :D

BTW, kolega koji je maratonac, trci sve maratone po Srbiji i blizoj okolini, kaze da nema sanse da svakog dana istrci 40km, jel to nije radio ni Hale Gagreselasije :D

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #74 on: December 29, 2011, 11:58:56 pm »
Mozda su pogresili (namerno ili slucajno), jer da trci toliko ne bi mogao da ima ikakvu masu, a ne ovoliku.
Verovatnije je 4 km.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #75 on: December 30, 2011, 12:11:23 am »
A 4km je po mom misljenju malo, mozda 14?  :hm:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #76 on: December 30, 2011, 12:54:10 am »
aj da vidim gebreselasija da istrci maraton i nacepa 5 meteri drva...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15017
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #77 on: December 30, 2011, 08:42:54 am »
Dečko je fenomen, zato su ga i stavili. Sigurno da radi sve to što radi, ne mislite valjda da novine lažu?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #78 on: March 06, 2012, 09:33:31 pm »
gde da nadjem najjeftinije tegove u gradu posto nema vremena da se sada cimam do teretane?
mogao i Vicke da baci onaj njegov program za kod kuce:D

Offline gervasius

  • Rookie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #79 on: March 06, 2012, 10:11:25 pm »

Da li je neko probao ovo ?
U BG-u to rade u nekom gym-u Spartanac,ali ne znam detalje.

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #80 on: March 06, 2012, 10:24:09 pm »
gde da nadjem najjeftinije tegove u gradu posto nema vremena da se sada cimam do teretane?
mogao i Vicke da baci onaj njegov program za kod kuce:D

Iz ličnog iskustva, tegovi ti ne trebaju. Zaista, ako hoćeš hipertrofiju, imaš odlične treninge za to sa sopstvenom težinom. Kondicija, ništa lakše, snaga, takođe.

Za vežbanje kući, za snagu Convict conditioning, boljeg trening programa nema, tačka. Za malo opširnije, pročitaj knjigu, pa pituj. A i evo sa drugog foruma http://borilacki-klub.com/forums/viewtopic.php?f=22&t=2997
Takođe nije loš ni ''You are your own gym'', gde se radi na svim aspektima.

Jedini je problem, to ako ne možeš da se odvikneš od tegova, ali to je već neka druga priča...

A Crossfit, to je kondicija, izdržljivost u snazi, samo što postoji skup vežbi koje oni posebno rade, pa su mu nadenuli ime. Da ne bacaš novce, vezuješ vežbe, npr sklekovi, pa čučanj, pa zigb, i to radiš u krug. Ili sklekovi, pa skokovi u dalj, pa trbušnjaci. Možeš sam da napraviš milijardu kombinacija, i to je krosfit onako, totalno uprošćen.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #81 on: March 06, 2012, 10:33:06 pm »
iskreno mi je izgled u prvom planu  ;)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15017
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #83 on: March 06, 2012, 11:21:23 pm »
iskreno mi je izgled u prvom planu  ;)

Onda bi ti you are your own gym bio najbolji. Iz ličnog iskustva, najveći i najsuvlji sam bio kada sam radio izomterički trening 3-4x nedeljno+PLP http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/plp_the_60day_challenge

Izometrički trening, (održavanje pozicije, bez pomeranja), radio sam slično kao konvikt, sklek, čučanj, zgib i letva/plank. Za svaku vežbu sam držao 3 pozicije (za sklek, kada sam skroz dole pre zemlji, na pola puta, i na kraju sa malo savijenim laktovima), krenuo od 10 sekundi, pa povećavao nedeljno za po 10, do minut. Iz ličnog iskustva, što znači da će svako drugačije reagovati, javio se bol u kolenima, pa bih verovatno sada čučanj zamenio sa čučnjem na jednoj nozi, a druga podignuta na stolicu iliti na engleskom split squat/bulgarian squat. Odličan trening, ne treba duže od pola sata da se završi, ali izmori. A PLP, čuda čini, ali ga treba raditi uz još neki program, kao što sam ja izometrički radio.

Slab sam sa zgibovima, pa PLP nikad nisam mogao da izguram više od 25 dana, ramena su mi bila totalno izmorena. Svi koji su ga radili, imali su extra rezultate, i to vrlo vidljive.

Da ja hoću da spremim telo za plažu, taj program bih opet odradio, ali na malo drugačiji način nego prvi put.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #84 on: March 07, 2012, 12:19:51 pm »
sada sam skinuo YAYOG, ti mi predlazes da to radim uporedo sa PLP?
Obzirom da sam i ranije radio u teretani i da  iamm snage da li da krenem sa rutinom 1st Class Program
for Intermediate Level trainees?
Mada mi i ovaj tvoj Convict deluje primamljivo:D
Hvala

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21041
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #85 on: March 07, 2012, 02:56:28 pm »
Jel ima neka vežba za mršavljenje dok sedim u fotelji? :D

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #86 on: March 07, 2012, 03:13:21 pm »
Jel ima neka vežba za mršavljenje dok sedim u fotelji? :D
heroin.
;z

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15017
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #87 on: March 07, 2012, 03:24:14 pm »
heroin.
;z
u kombinaciji sa sagorevačima masti i diureticima.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #88 on: March 07, 2012, 08:25:04 pm »
Jel ima neka vežba za mršavljenje dok sedim u fotelji? :D
Da ne jedeš ništa  :mr.green:

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #89 on: March 07, 2012, 08:28:44 pm »
sada sam skinuo YAYOG, ti mi predlazes da to radim uporedo sa PLP?
Obzirom da sam i ranije radio u teretani i da  iamm snage da li da krenem sa rutinom 1st Class Program
for Intermediate Level trainees?
Mada mi i ovaj tvoj Convict deluje primamljivo:D
Hvala
Iskreno, davno sam čitao, što ti kažeš, YAYOG, a i nisam ga radio, tako da ti ne mogu ništa reći. Ali realno, mislim da bi mogao da ih radiš uporedo. Convict je program bukvalno za ceo život, jer od 1. nivoa do 10., ti sigurno treba, osim ako već sad ne radiš zgibove na jednoj ruci i ostale vežbe iz krajnjeg nivoa, sigurno 3-6 godina. Ja ga radim sad skoro godinu dana, sa pauzom od 4 meseca, i došao sam do 4 nivoa u sklekovima, ostali su 3. nivoa, oosim zgibova koji su 2. Tako da je pretty much badass program. D:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #90 on: March 07, 2012, 08:41:11 pm »
gde da nadjem najjeftinije tegove u gradu posto nema vremena da se sada cimam do teretane?
mogao i Vicke da baci onaj njegov program za kod kuce:D

Imas prodavnice sa sportskom opremom na kraju Bulevara Kralja Aleksandra (391). Tamo sam uzeo tegove za cca 4000 din, koji su u Uscu kostali oko 10K  :w Sada ne znam koja je cena...
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #91 on: March 07, 2012, 10:31:24 pm »
dada, gvozdje je preskupo!
nego vojislave, zasto se ne vratis kod gazde u dzimaru :D

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #92 on: March 08, 2012, 02:02:32 am »
@Vicke
jos jedno pitanjce:D
odlucio sam da sljakam CC + PLP, e sada planiram da cepam od srednjeg nivoa(good behavior),samo mi nije jasno kako i kada se koraci ,,unaredjuju".Npr. kaze ponedeljak push ups, leg raises 2 sets, onda pogledam stranu na kojoj su te vezve i tamo pise za srednji nivo su sklekovi 25 ponavljanja, za leg raises su npr. 15. DA li to znaci da radim jednu serju zagrevanja , pa odna prvi korak sklekova i odna drugi korak?
I da li mislis da se PLP radi svakog dana ili samo u danu pauze obzirom da fakticki slobodnog dana onda ni nema?
Hvala

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15017
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #93 on: March 08, 2012, 07:38:17 am »
@Vicke ili neko drugi
Moj kum ima šipku za zgibove, što se kači na vrata "odvrtanjem", bez ikakvih šrafova. On kaže da je potpuno bezbedno, a ja tvrdim da to može u svakom trenutku da se otkači. Ko je u pravu i da li ću uskoro da ga posećujem na ortopediji :D?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #94 on: March 08, 2012, 09:12:19 am »
@Vicke
jos jedno pitanjce:D
odlucio sam da sljakam CC + PLP, e sada planiram da cepam od srednjeg nivoa(good behavior),samo mi nije jasno kako i kada se koraci ,,unaredjuju".Npr. kaze ponedeljak push ups, leg raises 2 sets, onda pogledam stranu na kojoj su te vezve i tamo pise za srednji nivo su sklekovi 25 ponavljanja, za leg raises su npr. 15. DA li to znaci da radim jednu serju zagrevanja , pa odna prvi korak sklekova i odna drugi korak?
I da li mislis da se PLP radi svakog dana ili samo u danu pauze obzirom da fakticki slobodnog dana onda ni nema?
Hvala
Convict Conditioning Charts
Ovo zaboravih da ti dam, tu je objašnjeno kako se napreduje, da ne objašnjavam sad. Ako se ne snađeš, kaži. Sa PLP-om i jeste fazon da se radi svaki dan, i da, to znači da nema slobodnog dana. Zato je program delotvoran. Ja sam ga npr modifikovao, da radim svaki mesec, do 30 ponavljanja, pa od sledećeg, kreneš od 1. To sam radio dok nisam krenuo na MMA, jer da sam nastavio i sa time, umreo bih.

Takođe, imaš da skineš i CC Faqs, gde ima dosta dobrih stvari u vezi sa CC-om, a i CC2, gde imaš odlične vežbe za fleksibilnost, podlakticu, vrat, potkolenice, a i za zastavu/flag, i još dosta toga. Moj program sad je takav da ponedeljkom idem na trčanje, utorak mma i podlakat, sreda je dan za sklekove i trbušnjake, čet pauza, petak zgibovi čučanj, i vikend mma i vrat.

@Sunđer
Moj komšija ima takvu šipku, i stoji mu već skoro 10 godina bez problema, dok je jednom drugu non stop padala. Iz tog nekog iskustva, ako može u nekom hodniku, na zid da je zaglavi, bilo bi super, ako ne, moraće onda od stezanja sigurno ram od vrata da ošteti. Znači, ako je baš zategne, držaće. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15017
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #95 on: March 08, 2012, 09:38:58 am »
Hvala. Baš ju je zategao. Doduše, skida je s vremena na vreme, ali vežba redovno. A vrata, ko vrata, ne idu na izložbu :D
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #96 on: March 08, 2012, 09:57:08 am »
samo da vidim da li sam razumeo,tamo predlazu da se krene od drugog stepena sto je za sklekove i cucanj Incline Pushups i Flat Knee Raises. e sada tamo za good behavior kaze da se rade po 2 seta,a u chartu kaze ako odradis 2 ili 3 seta onda radis 1. seriju prosek, a drugu max(e sada, dali se to radi sledece nedelje ili kada?) i kada znam da sam spreman da krenem na seldeci korak?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #97 on: March 08, 2012, 10:04:36 am »
Hvala. Baš ju je zategao. Doduše, skida je s vremena na vreme, ali vežba redovno. A vrata, ko vrata, ne idu na izložbu :D

ja sam svoju ipak zasrafio ... kao sto kazes, vrata ne idu na izlozbu, a od zatezanja sipke svakako ostaju rupe, onda ne smeta ni jos par komada od busilice :)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15017
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #98 on: March 08, 2012, 10:21:18 am »
i kada znam da sam spreman da krenem na seldeci korak?
Čak je i mene zainteresovao ovaj sistem, iako vežbam samo ispijanje piva. Imaš u pitanjima i odgovorima koje je vicke postavio na borilačkom klubu. U principu, nije pitanje kada da pređeš na sledeći korak, već koliko dugo možeš da izvlačiš korist iz trenutnog koraka (al sam ga naučio :D). Sve je individualno, a coach kaže da nikako ne treba žuriti. Vicke ti je rekao već da je "tek" na trećem posle godinu dana, a on je još aktivan sportista bio ceo život.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #99 on: March 08, 2012, 10:36:36 am »

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #100 on: March 08, 2012, 10:47:13 am »
samo da vidim da li sam razumeo,tamo predlazu da se krene od drugog stepena sto je za sklekove i cucanj Incline Pushups i Flat Knee Raises. e sada tamo za good behavior kaze da se rade po 2 seta,a u chartu kaze ako odradis 2 ili 3 seta onda radis 1. seriju prosek, a drugu max(e sada, dali se to radi sledece nedelje ili kada?) i kada znam da sam spreman da krenem na seldeci korak?

Ja bih ti čak preporučio da kreneš od 1. nivoa, koliko god mislio da je lak, uopšte nije, pogotovo je dobar ako imaš problema sa ramenima, za sklekove, a i da uvežbaš ritam 2-1-2. Trbušnjaci, 1. nivo, uopšte nisu laki, daleko od toga.

Ja radim, tako što uradim prvo beginner nivo, npr wall pushups, 1X10. Sledeći trening, uradiš, prvo tu seriju 1X10, a drugu ideš max do intermediate znači do 25. Onda trening posle toga, prva serija ti je prosek te dve (10+25=35, što znači prva serija je 35/2=17.5), što znači prva serija 17, a druga opet do 25, i tako ponavljaš dok ne uradiš 2X25. Onda trening posle toga, 2x25 odradiš i treću seriju cepaš koliko možeš, do progression nivoa, 50 ponavljanja. I onda opet, prve 2 serije su prosek sve tri serije zajedno (25+25+50=100, što znači prve dve serije radiš po 33), i treću onda cepaš do 50. I tako do 3X50. Desiće se da ne možeš da uradiš max na 2. ili 3. seriji, npr od 50 koji je max, uradiš 37. Onda to isto uračunaš za sl trening, i cepaš dalje. Zato je meni program extra, jer tačno znaš koliko treba da uradiš i 99% sl trening napreduješ.

Bitno je da se radi do 2-3 ponavljanja do otkaza, ne do samog otkaza, oseti se razlika zaista.

Program je odličan, jer trening završiš za max pola sata, a možeš da radiš i po jednu vežbu dnevno, što značajno skraćuje vreme treninga. I što kaže coach u knjizi, smršaće te, jer samo telo uvidi, da bi bio bolje u ovim vežbama, mora da smrša, i zato je većina ljudi koji rade sa svojom težinom, mršavi(suvi, isečeni, bez sala preteranog) i jaki. Takođe doći će do uvećanja mišića, hipertrofije, jer je za nju najbitinje vreme mišća po tenzijom (optimalnom). Ovim tempom 2-1-2, znači da jedno ponavljanje radite 5 sekudni, pa kad se pomnoži sa npr oko 50 ponavljanja, to je 250 sekundi ukupne tenzije u jednom treningu, a takođe i deluje na izdržljivost, jer jednu seriju od npr 20 ponavljanja, radite preko minut ipo, što uopšte nije tako lako...

Ja sam imao problem, jer sam radio po 3x nedeljno, pravio sam kratke pauze i onda sam zakucao, nisam imao napredak. Onda sam lepo počeo 2x nedeljno, pauze između serija i do 5min i mnogo je bolje sada. Tako moje telo reaguje, neko može slobodno i po 3x nedeljno da radi...

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #101 on: March 08, 2012, 11:02:59 am »
xtra, sve je mnogo jasnije!Puno hvala  :worthy:
tebi je bio lakse da u dva dana u nedelji raids po 3 grupe vezbi nego 3 puta po 2 grupe vezbi ako sam te dobro razumeo?
U principu gledam ovaj tvoj chart za raspored treninga a ne one rasporede sto je on dao u knjizi?

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #102 on: March 08, 2012, 11:46:18 am »
xtra, sve je mnogo jasnije!Puno hvala  :worthy:
tebi je bio lakse da u dva dana u nedelji raids po 3 grupe vezbi nego 3 puta po 2 grupe vezbi ako sam te dobro razumeo?
U principu gledam ovaj tvoj chart za raspored treninga a ne one rasporede sto je on dao u knjizi?

Jel si ti pročitao knjigu uopšte? Stoj na rukama i most radiš, tj trebalo bi da radiš tek kad dođeš do 5. ili 6. nivoa svih vežbi. Opet, ima ljudi koji ih rade od početka. Ako si na to mislio. Ako si mislio na to što sam dodao podlakticu i vrat, lepo sam napisao kad ih radim. Radim sklekove i trbušnjake zajedno, čučnjeve i zgibove zajedno, a podlaktice i vrat posebno.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #103 on: March 09, 2012, 05:49:14 pm »
za prave ljude je smolov program za cucanj.. :D smolov squat routine

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12750
    • View Profile
Re: U zdravom telu zdrav duh
« Reply #104 on: March 14, 2012, 01:10:20 pm »