Author Topic: Liga Evrope 2017/18  (Read 29875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #175 on: February 24, 2018, 03:08:54 am »
Слажем се са Старом. Још један плус је што смо се дуже задржали у Европи од ганаца. :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #176 on: February 24, 2018, 08:39:06 am »
Not sure if Milorad Vucelic or starri.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #177 on: February 24, 2018, 10:06:48 am »
Prvo kad pricaju o igri Partizana ocekujem da imaju neku ideju , plan, neki prepoznatljiv stil, ili sta vec, a ne da bezidejno ubacuju balone pred 16 metara, i guraju se 1 na 3 izigravajuci Mesija ili sta vec , a bez suta na gol, a posle kukaju kako nisu imali srece i sl, to da su hrabro odigrali necu da sporim jesu pokusavali nesto nije bilo bunkera i naseg standardnog zatvaranja i to je veliki pomak.

Ali u jednom trenutku morace da shvate da to sto si ti Partizan, sto si osvojio duplu krunu, i imao par odlicnih partija, da tu znaci da moras da imas konstantno dobre igre, i da od pomena tvog imena nece svima da padaju gace i da kazu evo izvolite vi igrajte mi cemo da se sklonimo, dajte nam 5 komada.
Od slave se ne zivi, moraju da pokazu neku konstantu, a ne odigraju 1 dobru i ocekuju da naredne 2-3 utakmice protivnici sami padaju.

Cesi nista posebno bolji, pokazali malo vise zelje, i malo vise smisla za organizovan fudbal. Zato mi i smeta ova kuknjava, jer su mogli i bolje.

I naravno da cu da budem uvek nezadovoljan kad odigraju ovako, toliko smo navikli na rana ispadanja, i petarde, da nam je sad ovo extremni uspeh, hajde da se ne lazemo i mazemo oci jedni drugima. Hoces da budes veliki klub, dokazi to!

Ne znam cemu pominjanje Gvardiole. Ocigledno je da Djukic ne ume da pripremi ekipu.


EDIT:

JBT zvucim kao Ivica.

http://mondo.rs/a1084144/Sport/Fudbal/Partizan-Liga-Evrope-Ivica-Iliev.html
« Last Edit: February 24, 2018, 10:10:24 am by mardok »

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Liga Evrope 2017/18
« Reply #178 on: February 24, 2018, 10:15:43 am »

Za ovo se slažemo ali iz prve ruke sam saznao da on nije bio prva opcija. Sve je bilo dogovoreno sa Gvardiolom ali Siti nije hteo da ga pusti iz ugovora.
I zato se sad kaju, posle ovakvog istorijskog uspeha svi veliki evropski klubovi se otimaju za Djukica. Marka prenosi da je sve gotovo sa Realom. Ocekuje se i da PSG-u pusti Nejmara u Madrid jer spremaju rekordnu ponudu za Jankovica nakon igara prikazanih u LE.
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #179 on: February 24, 2018, 10:34:54 am »
Ђукић ме по тактици подсећа на Бата Ђору или Пиждру, тактика "па ваљда играчи знају шта раде", па да је у 70. минуту увео пензионера Сашу Илића он би им показао како се игра. Када неко у 40 год. објашњава дечурлији како се игра ту нешто није у реду. Са друге стране, можда је то њихов лимит.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #180 on: February 24, 2018, 11:23:00 am »
Igrali smo gore nego kad smo ispadali u avgustu. Prvih nekoliko minuta mi je delovalo da cemo biti dobri ali posle 80-85 minuta nicega.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #181 on: February 24, 2018, 12:31:28 pm »
Практично смо пресликали тактику из Лучана, јер се показала као победничка. :)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #182 on: February 24, 2018, 01:35:54 pm »
Практично смо пресликали тактику из Лучана, јер се показала као победничка. :)

:1:

Još samo da je sudija izbacio 2-3 njihova igrača. :mr.green:

I zato se sad kaju, posle ovakvog istorijskog uspeha svi veliki evropski klubovi se otimaju za Djukica. Marka prenosi da je sve gotovo sa Realom. Ocekuje se i da PSG-u pusti Nejmara u Madrid jer spremaju rekordnu ponudu za Jankovica nakon igara prikazanih u LE.

Neka ga bilo ko vodi i za dž, ja lepo rekoh da nikad nisam bio njegov fan. :)

@Mardok

Ma shvatam ja tebe, mi se generalno slažemo oko mnogo toga. Samo mislim da su tvoja, kao i očekivanja mnogih drugih, ponekad nerealna. Npr ovo

da tu znaci da moras da imas konstantno dobre igre

Ne postoji tim ili pojedinac koji je u stanju za nešto ovakvo. Svako će imati dobre, prosečne i loše partije. Naravno, što je neko bolji ima više boljih partija i obratno. Posle loše partije, kao što je ova sa Viktorijom, kritikuje se kao da je smak sveta. I tako je uvek nakon loše partije, nevezano koliko često se događa.

Reci mi šta misliš da bi se desilo u sledećoj situaciji - Partizan nekako prošao Viktoriju i nekoliko sledećih kola pa odigrao u finalu kao u Lučanima ili Plzenju? Da li bi navijači ovi što sada kritikuju rekli - pa dobro, ovo je veliki uspeh, ili bi bila ista priča kao sad - odigrali sramotno, Đukić ne ume da sastavi tim, itd... Ja mislim da je ovo drugo realnija opcija a to više govori o onima koji kukaju nego o Partizanu.



Apropo Ivice. Mislim da je on sebi najveći neprijatelj. Svojim izjavama sam sebi postavlja nemoguće ciljeve. Verujem ja da on misli dobro i da možda želi i igračima koje dovodi da podigne moral ili štaveć ali nemoguće je očekivati da baš svaki opravda očekivanja. Jedno je imati velika očekivanja od sebe i igrača koje dovedeš a drugo je podizati atmosferu i očekivanja naročito kada imaš ovakvu atmosferu oko kluba gde se gleda i najmanja greška.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #183 on: February 24, 2018, 01:46:26 pm »
Bambika potvrdio da je bilo gusto:

"Neiskustvo igranja takvih utakmica je ključno. U prvenstvu imamo mnogo takvih šansi, ali u ovakvim utakmicama nema sledeće šanse, pa ispadne ključna. Tako je Plzenj prvu ozbiljniju iskoristio i dao gol i sve je otišlo u drugom smeru"

:lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #184 on: February 24, 2018, 02:10:46 pm »
Bambika potvrdio da je bilo gusto:

"Neiskustvo igranja takvih utakmica je ključno. U prvenstvu imamo mnogo takvih šansi, ali u ovakvim utakmicama nema sledeće šanse, pa ispadne ključna. Tako je Plzenj prvu ozbiljniju iskoristio i dao gol i sve je otišlo u drugom smeru"

:lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

U stvari nije to rekao.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #185 on: February 24, 2018, 03:28:14 pm »

@Mardok

Ma shvatam ja tebe, mi se generalno slažemo oko mnogo toga. Samo mislim da su tvoja, kao i očekivanja mnogih drugih, ponekad nerealna.

Ne postoji tim ili pojedinac koji je u stanju za nešto ovakvo. Svako će imati dobre, prosečne i loše partije. Naravno, što je neko bolji ima više boljih partija i obratno. Posle loše partije, kao što je ova sa Viktorijom, kritikuje se kao da je smak sveta. I tako je uvek nakon loše partije, nevezano koliko često se događa.

Reci mi šta misliš da bi se desilo u sledećoj situaciji - Partizan nekako prošao Viktoriju i nekoliko sledećih kola pa odigrao u finalu kao u Lučanima ili Plzenju? Da li bi navijači ovi što sada kritikuju rekli - pa dobro, ovo je veliki uspeh, ili bi bila ista priča kao sad - odigrali sramotno, Đukić ne ume da sastavi tim, itd... Ja mislim da je ovo drugo realnija opcija a to više govori o onima koji kukaju nego o Partizanu.


Da se razumemo, nemam ja sad neka nerealna ocekivanja od njih, nisu oni ni Barselona, PSG, Mancester i td.pa da moraju da svaku utakmicu pokidaju i igraju sto se tice igre konstantno. JA mislim  konkretno na sam sistem, stil, da imas viziju kako taj napad treba da izgleda, moja zelja je da vidim organizovan planski napad, neka izgube i 5-0, ali da vidim akciju, smislenu , a ne zabijanje 1 u 3, bunarenje, soliranje.
Ono sta sam ja pomenuo jos pre ovoga jeste da su Leonardo/Djurdjevic 60/70% odgovorni za tu duplu krunu je iskljucivo zbog njihovih individualnih kvaliteta i medjusobne saradnje kojom su zamaskirali i pokrili sve mane, tj odsustvo nekog sistema. Sto bi rekli uigrana akcija.
I opet da se ogradim, dobre ekipe pobedjuju i kad igraju lose, ali se vide neke smernice u igri.
Nemam ja nista protiv pobeda/poraza, dok postoji konstanta u igri , a ne individualno drndanje, bunarenje i sl (koje naravno prolazi u JLS).


A kad kazes da je PFC prosao Viktoriju da li bi komentarisao, verovatno ne u ovoj meri, pobeda uvek maskira probleme, koji su u ovom slucaju ocigledni.
SBBKBB da je ostao Leonardo ili Djurdjevic, ili da taj Suma stvarno moze da odigra kao sto su ga reklamirali, verovatno potpuno druga prica.

I ostaje jos jedna stvar.
Pricamo sad o budzetu, parama, avioni, kamioni, mi sirotinja.... pa mi neko pomene kako je Man.Citi ispao od Vigana u FA kupu, 394 miliona evra vredna ekipa Man.Citija, protiv Vigana koji vredi oko 2 miliona... pa krene rasprava kako engleski treceligas ima veci budzet od Zvezde i Partizana ,  i kako je svaki nas rezultat neverovatan uspeh.
I cenim da je upravo tu i alibi i kljuc. E pa oni mnogo vise vrede, bla-bla. Osim ako nisi samo-sazaljiva krava, izadji na teren i nateraj ga da dokaze da vredi svaki taj jebeni cent, i pod dva  ako drzis do sebe, tj vec si fudbaler i od toga zivis gde ces bolji nacin da se posle toga udomis/prodas negde nego na takvim utakmicama. Win-Win situacija. (preduslov je naravno da si selektirao ekipu koja  nije sastavljena od totalnih debila  :D )
 

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #186 on: February 24, 2018, 07:54:11 pm »
@starri

Koji si to smer video do prvog gola, kad je posle otisla tekma u drugi?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #187 on: February 24, 2018, 09:01:41 pm »
@starri

Koji si to smer video do prvog gola, kad je posle otisla tekma u drugi?

Rezultatski. Nije bila potrebna uigrana akcija, jedna slučajka, možda čak i iz ofsajda je mogla da nas odvede u sledeće kolo. Koliko god da si loš i nemoćan, ako je samo jedan gol razlike ti si u igri.

Zvezda je bila u toj situaciji do poslednjeg minuta.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #188 on: February 24, 2018, 09:19:50 pm »
Sad mi je jasno da nisi ni gledao utakmicu.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #189 on: February 24, 2018, 10:45:34 pm »
Sad mi je jasno da nisi ni gledao utakmicu.

Zvezdu nisam ali to je nebitno u ovom slučaju. Uvek ću pamtiti meč Bundeslige, mada je možda bio i Kup, nevažno, koji sam sa drugarima pratio u kladionici, igrali su viktorije 90 minuta, gosti nisu mogli centar da pređu, domaći su držali loptu, izveli gomilu slobodnih udaraca i kornera, šutirali nebrojeno puta ali golman je sve odbranio. A onda u devedeset i nekom minutu na sredini grešku pravi igrač domaćih, nešto kao Džerard protiv Čelsija, i oni jadnici iz kontre postignu gol.

Da su primili gol u prvih pola sata do kraja bi bila petarda ali držali su se i imali sreće na kraju.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #190 on: February 25, 2018, 12:01:53 am »
Atalanta - Dortmund, ovo gore. Oducili Borusiju od fudbala, igraju jedan od najlepsih fudbala u evropi, nikako da daju drugi gol i rese, los teren i kisa otezavali i svabe izjednace pred kraj ni iz cega. Tuzan trenutak za evropski fudbal

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #191 on: February 25, 2018, 12:28:37 am »
Ma daj bre ni blizu Partizana, pricas kao da ovi nisu presli centar. Jeste Borusija bila ocajna u Bergamu, ali i kao takva je imala sanse. Na prvu loptu secam se dve dobrane sanse Schurrle-a pored gola sto su dali. Burke je ocajno reagovao i kod jednog gola ovamo i u Dortmundu. Cristante i Gomez su imali stopostone sane, kod Gomezove se Burke iskupio, ko im je kriv sto ne umeju da realizuju to. Inace sasvim zasluzeno su primili 3 komada u Dormundu.Takodje  Borussia je sasvim druga ekipa sa Reusom sto se dalo videti.

Bolji primer je Manchester - Sevilla, onako gde De Gea dokazuje covek zasto ce poobarati sve moguce rekorde za otkup golmana i samo dodaje highlightse za raznorazne spice.  :mr.green:

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #192 on: May 04, 2018, 12:41:06 am »


Šteta što je Arsenal ispao, mogli smo i u ligi evrope da imamo okršaj engleskog i španskog tima u finalu. Očekujem autobus u finalu i Kostu koji rešava šampiona.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #193 on: May 16, 2018, 10:07:59 pm »
Očekujem autobus u finalu i Kostu koji rešava šampiona.

Francuzi i njihova glupa pravila pisanja prezimena Grizman... :)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #194 on: May 16, 2018, 10:32:46 pm »
Upravo je izbio Barsi dodatnih 20 miliona iz džepa :D. Šteta što odlazi iz Atletika.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3493
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #195 on: May 18, 2018, 12:28:27 am »
Payet se povredio nakon pola sata igre u finalu. Rezultat povrede :



:(

Dajte topik za SP , vreme je :)

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Liga Evrope 2017/18
« Reply #196 on: May 18, 2018, 12:34:27 am »
Imas dole ispod topic. Tako se i Koscielny povredio, mada za Francuze to i nije losa vest, startovace sad valjda Umtiti i Varane.  :D

Kad smo vec kod LE, drago mi je da je Atletico uzeo, konacno da krunisu barem necim konstantne rezultate u Evropi i barem mala uteha za 2 izgubljena finala CL.

« Last Edit: May 18, 2018, 12:42:16 am by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."