Author Topic: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije  (Read 17583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #70 on: April 29, 2017, 10:18:04 pm »
Sad stvarno ne znam sta da mislim. Ako me iznenadio pik u cetvrtoj rundi, ovaj u sestoj me zbunio. Previse sejftija cak i ako oces da cutujes igraca.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #71 on: April 30, 2017, 03:03:16 pm »
Billsi ozbiljna ekipa, smene GMa dan nakon drafta. Nekako se uvek iznenadim koliko ima timova koju su mnogo gori (naravno ne u smislu rezultata tu smo stvarno najgori, nego generalno po potezima koji prave) od Ramsa, a vazda mi se čini da je to nemoguće.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #72 on: April 30, 2017, 03:51:06 pm »
Šteta za čoveka. Čini mi se da je imao bolji draft od Patriota.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #73 on: April 30, 2017, 04:23:41 pm »
30-34 za 4 godine i samo jedna winning season.
Premalo da bi se ostalo na poslu.

Ali realno, smeniti ga dan nakon drafta, mislim ono...  :palm:
I sada ce da dovedu GM-a koga nista nisu ni pitali u vezi izbora igraca.  ::)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #74 on: April 30, 2017, 04:55:30 pm »
Mislim da je to bolja varijanta nego da su ga smenili nedelju-dve pre drafta. Mada je pitanje da li trener ostaje. Ako i on ode onda je to tek glupost.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #75 on: April 30, 2017, 05:18:04 pm »
A kad biste vi menjali GM-a? Njegova sezona počinje i završava nakon drafta, to je najlogičnije vreme za smenu.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #76 on: April 30, 2017, 05:31:06 pm »
I sve skaute su takođe otpustili.

Kažu da se on nije mnogo pitao oko drafta. McDermott je bio glavni.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #77 on: April 30, 2017, 05:34:53 pm »
A kad biste vi menjali GM-a? Njegova sezona počinje i završava nakon drafta, to je najlogičnije vreme za smenu.

Ja bi ga zamenio pre drafta, tacnije izmedju kraja sezone i combinea, tako da novi GM moze da utice na izbor igraca kojima ce pokusati da ispuni zacrtane ciljeve.
Ovako, u ovoj situaciji, svaki GM koji se prihvati posla u Billsima morace da pravi planove sa igracima koji su mu ostavljeni u nasledstvo, umesto da ih je on sam birao spram svojih ideja i nacina rada.

Zasto bi uopste novi GM radio u ekipi sa igracima koje mu je ostavio stari GM, koji je uz to bio i vrlo neuspesan?
Jel to znaci da sada recimo Bearsi otpuste svog GM-a, dovedu nekog novog i ovaj mora da pravi pitu od govana koje mu je prethodnik ostavio i da mu posao zavisi od Trubiskog?

Zato neke fransize i jesu tako neuspesne, jer povlace nevidjeno glupe poteze.

Ali, ovde nije prica samo oko GM, verujem da ce ovde biti duboka cistka. Mada, opet, sve to se radi dosta kasno.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #78 on: April 30, 2017, 05:46:01 pm »
Priprema za draft nije proces od par nedelja, priprema za sledeći je već počela. Ne možeš jednostavno nekoga dovesti u martu i dati mu da draftuje sledećeg meseca.

I šta to znači da mora da sastavlja tim od igrača koje mu je sastavio prethodnik? Pa svaki novi GM mora da koristi stare igrače, ne misliš valjda da će neko preko noći dovesti 90 novih igrača?! Njihova pozicija je generalno sigurna, skoro niko ne menja GM-a nakon godinu-dve, minimum koji dobiju je 3-4 godine a to je sasvim dovoljno da sastave tim po svojim zamislima.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #79 on: April 30, 2017, 05:58:43 pm »
Pomešao si posao GMa i Head Scouta  :pablo:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #80 on: April 30, 2017, 06:24:27 pm »
Pomešao si posao GMa i Head Scouta  :pablo:

Većina GMova jesu glavni skauti, samo što možda neko drugi ima tu "titulu".

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #81 on: April 30, 2017, 06:43:58 pm »
Većina GMova jesu glavni skauti, samo što možda neko drugi ima tu "titulu".

Nebitno, sam posao GMa je mnogo širi od samog skautinga i drafta, tačnije to je samo jedan deo posla. Mera uspeha je rezultat tima koji je upoređuje sa ciljevima i to se sve meri na kraju sezone. Ne pamtim da je neki GM smenjen dan nakon drafta ili par meseci posle drafta. Ti u poslednje vreme imaš toliko izvitoperene stavove na različite teme pa me i ne čudi da ti je ovo normalno. Sad treba postaviti neku marionetu GMa koji će da bleji narednih godinu dana i neće imati nikakav uticaj ni na šta.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #82 on: April 30, 2017, 06:49:13 pm »
Nebitno, sam posao GMa je mnogo širi od samog skautinga i drafta, tačnije to je samo jedan deo posla. Mera uspeha je rezultat tima koji je upoređuje sa ciljevima i to se sve meri na kraju sezone. Ne pamtim da je neki GM smenjen dan nakon drafta ili par meseci posle drafta. Ti u poslednje vreme imaš toliko izvitoperene stavove na različite teme pa me i ne čudi da ti je ovo normalno. Sad treba postaviti neku marionetu GMa koji će da bleji narednih godinu dana i neće imati nikakav uticaj ni na šta.

GMovi, verovao ili ne, rade 365 dana godišnje i nije im jedini posao da se pojave za draft i za otpuštanje igrača pred početak sezone. Ko god da dođe neće biti nikakva marioneta nego će imati pune ruke posla.

Uostalom, pogledaj malo po netu i naći ćeš da ugovori za GMove mahom traju do isteka drafta u godini.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #83 on: April 30, 2017, 07:17:07 pm »
Linč je najbolji primer za to.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #84 on: April 30, 2017, 07:34:44 pm »
Ako se ne varam, GM-ovi se najcesce zaposljavaju na kraju sezone. Em tada imaju najvise kandidata, em se mogu da spreme i najvise urade. Onda menjas trenera ili se dogovaras s njim oko vizije tima. Odlucujes koje ces igrace zadrzati, a posle toga dolazi FA, pa onda Draft. Posle drafta se popunjavaju rupe koje su ostale sa veteranima ili nekim UDFA.
Tako da je jadniku koji dodje na mesto novog GM billsa ostaje da zakrpi tim koliko moze za sezonu. Eventualno da pokusa neki trejd koji bi ga verovatno zakopao za sledeci draft.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #85 on: April 30, 2017, 07:36:00 pm »
Linč je najbolji primer za to.

Većina timova postavlja GMa početkom januara i oni imaju svoje razloge zbog kojih upravo tada prave smenu i to opet ne čini vreme pravilnim ili pogrešnim.

49ersi i Billsi su promenama pristupili iz suprotnih uglova i ne može se reći da je bilo ko odradio posao na "pravilan" ili "pogrešan" način, jednostavno, rezultati se gledaju nakon 2-3 sezone. Razlika je u tome što je novi gazda Billsa rešio da promeni sistem iz temelja i nije mogao da menja kompletan skauting u januaru, jednostavno, za takvu promenu ovo je bilo jedino pravo vreme.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #87 on: April 30, 2017, 08:09:03 pm »
Tvoja tumačenja su blago, ali blago!

Većina timova postavlja GMa početkom januara i oni imaju svoje razloge zbog kojih upravo tada prave smenu i to opet ne čini vreme pravilnim ili pogrešnim.

Naravno DA čini vreme pravilnim jer je januar pravo vreme za izbor novog GMa kako bi imao dovolljno vremena da se pripremi za nadolazeći FA period, draft, drugim rečima promocija GMa u januaru daje najviše vremena za stvaranje tima.

49ersi i Billsi su promenama pristupili iz suprotnih uglova i ne može se reći da je bilo ko odradio posao na "pravilan" ili "pogrešan" način, jednostavno, rezultati se gledaju nakon 2-3 sezone. Razlika je u tome što je novi gazda Billsa rešio da promeni sistem iz temelja i nije mogao da menja kompletan skauting u januaru, jednostavno, za takvu promenu ovo je bilo jedino pravo vreme.

Novi gazda kažeš? E pa novi gazda nije od juče nego od kraja 2014 godine, i počeli su da menjaju sistem tako što su zaposlili braću Rajane za trenere. I jedan Rajan je krajnje sumnjivo, ali sa dvojicom su unapred bili osuđeni na propast. Ono što oni rade nije nikakvo menjenje sistema, nego pravljenje gluposti od starta i u kontinuitetu.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #88 on: April 30, 2017, 08:14:02 pm »
GMovi, verovao ili ne, rade 365 dana godišnje i nije im jedini posao da se pojave za draft i za otpuštanje igrača pred početak sezone. Ko god da dođe neće biti nikakva marioneta nego će imati pune ruke posla.

Deder napiši šta će novi GM da radi do kraja sezone živo me zanima. Meni padaju na pamet: izbor boje zidova za novu kancelariju, bukovo ili hrastovo drvo za radni sto?

Uostalom, pogledaj malo po netu i naći ćeš da ugovori za GMove mahom traju do isteka drafta u godini.

Jer deluje potpuno logično pustiti GMa da odradi FA, postpisuje igrače, draftuje igrače i onda ga fino šutnuti  :bigfunny:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #89 on: April 30, 2017, 08:20:08 pm »
Džaba bih trošio vreme na objašnjavanje kad ti očigledno porediš posao GMa sa upravljanjem fantasy ekipama.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #90 on: April 30, 2017, 08:23:09 pm »
Većina timova postavlja GMa početkom januara i oni imaju svoje razloge zbog kojih upravo tada prave smenu i to opet ne čini vreme pravilnim ili pogrešnim.

Ne većina nego svi, dobro ne baš svi, tu su Ramsi. Nije me mrzelo da istražim kada su GM svih timova postavljeni na svoju dužnost:

Arizona - 8. Januar
Atlanta - 13. Januar
Baltimore –22. Novembar
Carolina – januar
Chicago – 7. Januar
Cleveland – 3. Januar
Denver – 5. Januar
Detroit – 8. Januar
Green Bay – 14. Januar
Houston – 5. Jun
Indy – 29. Januar
Jax – 8. Januar
Kansas City – 13. Januar
LAC – 9. Januar
LAR – 10. Februar
Mia – 4. Januar
Min – 3. Januar
NYG – 16. Januar
NYJ – 13. Januar
OAK – 5. Januar
SF – 29. Januar
SEA – januar
TB – 21. Januar
TEN – januar

Cincy – owner/president/GM
Dallas – owner/president/GM
NE – Bill Billy de facto GM
NO – GM od 2002 ne nađoh datum kada je promovisan
PHI – ovi zvačino nemaju GM, ali se zato slatko igraju pozicijama tako što jednog te istog čoveka smenjuju i postavljaju sa pozicije na pozicije sa istim zaduženjima i tako u krug, ali ovde su bitni datumi, a jedini mesec koji se pominje u svim tim postavljanjima je naravno januar
PIT – došao u klub u februaru 2000 godine I lagano širio svoja ovlašćenja, GM postao 2010, GmiVP 2016 datumi promocije nepoznati

BUF – no GM
WAS – no GM


Kao što možemo da vidimo jedini izuzeci od januara jesu Texansi i Ramsi. Dok su Texansi mlada franšiza i promena se desila u 4. godini postojanja može se i razumeti zašto je to kod njih tako ispalo. Tu su i Ramsi koji su GMa izabrali 10. februara zato što smo hteli sebi da damo malo više vremena kako bismo izabrali baš do jaja mnogo jakog GMa kao što i jesmo. I sad 23 od 25 timova je GMove postavilo u januaru i sada to nije dovoljan dokaz da je to pravo vreme nego će Billsi i Betula na 1. maj da postave novog GM i tako utemeljiti jedan novi uspešan sistem za budućnost.


EDIT: Zaboravio sam da dodam za Baltimor. Eddie Newsome je promovisan 22.11.2002. što je nauobičajen datum pa sam rešio da istražim. Uglavnom Ravensi su imali lošu sezonu, nisu ušli u PO i rešili su ranije da krenu sa promenama.
« Last Edit: April 30, 2017, 08:34:17 pm by Pablo »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #91 on: April 30, 2017, 08:28:40 pm »
Ne većina nego svi, dobro ne baš svi, tu su Ramsi. Nije me mrzelo da istražim kada su GM svih timova postavljeni na svoju dužnost:

Pošto vidim da si pobio moju tvrdnju tako što si je potvrdio, moram da ti postavim pitanje. Pošto su svi ti timovi odradili posao NA PRAVI NAČIN onda mora da su svi oni završili makar u plejofu? Ili je možda od datuma ipak važnije kako se odradi posao?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #92 on: April 30, 2017, 08:41:40 pm »
Pošto vidim da si pobio moju tvrdnju tako što si je potvrdio, moram da ti postavim pitanje. Pošto su svi ti timovi odradili posao NA PRAVI NAČIN onda mora da su svi oni završili makar u plejofu? Ili je možda od datuma ipak važnije kako se odradi posao?

Ja samo mogu da pretpostavim da ti nekako možeš da shvatiš da ne mogu svi GM da budu uspešni i da su promene neminovna stvar? Ovde se PRAVI NAČIN RADI ni ne razgovara nego PRAVO VREME za postavljanje GMa, a to je definitivno januar. Da nije tako, davno bi ameri izmislili nešto novo. A što se tiče PRAVOG NAČINA rada tu ni ne treba nešto mozgati nego videti kako to izgleda kod najuspešnijih ekipa.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #93 on: April 30, 2017, 09:02:36 pm »
Ja samo mogu da pretpostavim da ti nekako možeš da shvatiš da ne mogu svi GM da budu uspešni i da su promene neminovna stvar? Ovde se PRAVI NAČIN RADI ni ne razgovara nego PRAVO VREME za postavljanje GMa, a to je definitivno januar. Da nije tako, davno bi ameri izmislili nešto novo. A što se tiče PRAVOG NAČINA rada tu ni ne treba nešto mozgati nego videti kako to izgleda kod najuspešnijih ekipa.

Ako ekipa menja GMa koji nije otišao u penziju onda su šanse da tim već neko vreme ne funkcioniše dobro. Novi GM se ne dovodi da bi preko noći napravio šampionsku ekipu (mada im niko to ne bi uzeo za zlo ;) ). Štaviše, GMovi obično "imaju fore" da promene dva trenera pre nego što i sami popiju otkaz. Naravno, uvek imaš izuzetke gde GM nije glavni za stvaranje tima nego glavnu ulogu imaju trener ili sam vlasnik. Treneri su postali potrošna roba, menjaju se češće nego ikada, GMovi su još uvek druga priča. Još uvek se na njihov rad posmatra dugoročno i u nekom petogodišnjem planu je totalno abitno da li je neko doveden u januaru ili junu.

Ne treba zaboraviti ni to da je vlasnicima ekipa na prvom mestu da prodaju ulaznice. Promene na kraju sezone imaju najveći uticaj na obnavljanje godišnjih ulaznica, tada navijači još uvek prate sezonu i eventualne promene GMa ili trenera daju novu nadu navijačima da bi sledeća sezona mogla bi TA i upravo te promene daju najveći boost odvajanju navijača od novca. ;)

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #94 on: April 30, 2017, 10:29:30 pm »
GM je ono sto covek igra u video igrama kad igra fudbal manager ili nesto sluicno. U sustini, to je covek koga vlasnik kluba postavi da izigrava vlasnika kluba i ispunjava zelje pravom vlasniku kluba.
Sta sve stoji iza otpustanja, to ne znam, ali tim Bilsa za ovu sezonu je postavljen. (Cak im je nfl.com dao AAA za ovogodisnji draft) Jedino sto mogu jos da urade je da trejduju sa NE ili Cinci za QB-a. I dok ovo moze da bude pravi trenutak za otpustanje skauting tima, GM-a ostavljas zbog poverenja da ce da odradi posao. Normalno, mozes da otpustis GMa i posle drafta zato sto ti se ne svidja kuda vodi sezona, ali posao novog GMa ce fakticki da vodi HC, dok ce posao novog GMa biti sredjivanje offisa. U ovom slucaju to je pravljenje novog scouting tima i mozda jos neceg. Ali pravljenje i sredjivanje novog tima mogao bi poceti tek negde od decembra-januara.
Druga stvar je, sto su sada ljudi koji vrede vec zaposleni. Ako su ljudi menjali office, to je vec zavrseno. Ne mozes da uzimas rezultate drafta kao merilo, jer se oni gledaju po ucinku na kraju sezone, a ne da li si uradio ono sto su mediji forsirali. Tako da sve sto radis, radis sa ostacima.
Po meni, bolje je ostaviti GMa do pola sezone, pa ga onda otpustiti, nego ga otpustiti na pocetku sezone. Posto ovako ko da si reko mi smo sada u tranziciji i ovu sezonu koristimo za uigravanje tima.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #95 on: May 01, 2017, 03:47:48 pm »
Mogu Ramsi promeniti grad, vlasnika, trenera, sve živo ali ovo mantrično draftovanje TE se verovatno nikada do kraja univerzuma neće promeniti, pa da li je moguće da tamo ko god uđe postane kompletan idiot? Prošle godine naš overall no2 pick je bio TE (4. runda) pa nam to nije bilo dovoljno pa smo za svaki slučaj uzeli još jednog TE kao našeg overall no4 pika (6. runda) i sada naravno kako početi drugačije nego draftovanjem još jednog TE.
videli od BB  i Patriots, pa kopiramo  :thumbsup: :thumbsup:


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15025
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #96 on: May 01, 2017, 04:50:57 pm »
Ono jes, izgledate ko Patriote naručene sa aliekspresa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #97 on: May 02, 2017, 01:19:34 am »
el oćete da vidite kako se igra fudbal?

https://youtu.be/Bvcp2zV2vAs?t=29m

premotano je na 29:00
2nd & 9, lep playaction Auburna, Beckwith (uzeo ga neko u 3rd round, dal Miami, Tampa ili tako neki, ne sećam se) se spušta u zone cover ali ne može da pokrije i #81 ima lagano hvatanje i livadu ispred sebe.
A onda Jamal pokazuje kako se igra fudbal.
Ugao, backpedal, rad kukova...combine drills ali na utakmici. Nema panike, ništa overpursue, smireno, ne interesuju ga finte, ne čeka pomoć saigrača već samostalno ovalja posao, drži protivnika blago outside i pametno koristi sideline kao prijateljaTM, a onda booom u #81 iako ga je mogao samo izgurati napolje i najmanjim kontaktom.
Uživanicija. Premotajte i pogledajte bar 10 puta. Hipnotisaće vas. Na 29:52 ima i replay sa endzone kamere.
To je to. Play Like A New York Fuckin Jet  :worthy:
#18 je Tredavius White (1st rounder Billsa)...da se on tu nešto pitao to bi bio lagani TD za Auburn, ali je imao sreću da mu je Jamal saigrač.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2017 NFL Draft i pratece manifestacije
« Reply #98 on: May 02, 2017, 05:09:41 pm »
CLE sledece godine ima jos 12 pikova, od cega 5 u prve dve runde (2 u prvoj, 3 u drugoj).

Sampion IIIb lige za 2016. godinu