Poll

Novi šampion će biti...

New England Patriots
13 (52%)
Atlanta Falcons
12 (48%)

Total Members Voted: 25

Voting closed: February 06, 2017, 12:29:29 am

Author Topic: Superbowl LI  (Read 30354 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #140 on: February 06, 2017, 04:18:02 pm »
Imali smo tečniju igru, lako smo prelazili teren. Ja sam stekao utisak da smo dosta bolji i mislio sam da ćemo završiti utakmicu u trećoj četvrtini. Dve greške su nas skupo koštale, ali na kraju smo potvrdili klasu. Odbrana je bila dobra, napad takođe, kada se podvuče crta na kraju.

Ja bih rekao da je do preokreta došlo zato što NE nije bio dovoljno dobar. Nije bilo eksplozivnih akcija, teren se prelazio sporo, nekoliko puta ih je izvlačila odbrana Atlante faulovima na trećem downu... Atlanta je u napadu bila boom or bust. Kada se sve presabere Atlanta je odigrala 40+ akcija u napadu a New England 90+. Jednostavno ne postoji odbrana koja može toliko vremena da provede na terenu na visokom nivou. Rekao bih da je Brady povukao do preokreta devizom - ne jebe lep nego uporan. ;)

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #141 on: February 06, 2017, 04:23:50 pm »
Sve sto je betula rekao. Neostrasceno vidjenje stanja na terenu. Jedino sto je Brejdi i lep :)
Shanny retard, umesto da ode kao car iz Atlante u 49erse, uradice to kao da je OC Cacak Angel Warriorsa :palm:
 

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #142 on: February 06, 2017, 05:09:21 pm »
A McDaniels ce tek sada da napumpa cenu.
Dobice sto miliona.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #143 on: February 06, 2017, 05:34:13 pm »
Slazem se da je ceo kolektiv doprineo uspehu u drugom poluvremenu.Nije to samo bio umor odbrane Atlante,zajebi. Od 6 drajvova ili 7 koliko ih je bilo samo jedan drajv nije doneo poene,a Atlanta samo jedan drajv je doneo poene. Plus pretvaranje u dva poena dva puta. Kao J.Jones kod Atlante,tako je Edelman bio udvajan kod nas,uskace malo Amendola,malo Michel,malo Benet i mnogo White.
Odbrana odlicna cim ne igramo zonu,pogotovo na trecem daunu.
Sudije po meni ujednacene i korektne.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #144 on: February 06, 2017, 05:41:20 pm »
Kako nije umor odbrane Atlante, nisu izasli sa terena u drugom. U poslednjoj cetvrtini nisu pipnuli Brejdija.
Ne preteruj. Nema te magije koja će napraviti da bolji tim gubi 0-21.

Ryan je imao skoro savršeno prvo poluvreme. Atlanta je imala očajnu realizaciju na trećem pokušaju, samo 1/8. Da su imali sreće na nekom od tih pokušaja Patriotsi bi ostali bez vremena za povratak.
Nije ni bilo potrebe za srecom. Da su samo trcali kod sack fumble (treci za 1) i u poslednjem drajvu kada su bili u FG rangeu, kada je bio 2 za 11 (ponovo sek ili holding, ne znam tacno) to bi bio game. 8+ i FG na ispod 3 minuta...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Superbowl LI
« Reply #145 on: February 06, 2017, 05:45:15 pm »
Sve sto je betula rekao.
 
Pride - poslednji drajv Atlante je bio u fazonu da su se na svaki sekund premisljali da li da idu na poentiranje ili na trosenje vremena. Naravno u takvoj situaciju uvek je rezultat da bude nijedno.


Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #146 on: February 06, 2017, 06:19:28 pm »
Ma nije bilo uopste pomisljanja na trosenje vremena. Rajan je u jednom trenutku izveo snep sa 20 sekundi na play clocku...kao da su igrali hurry up offense.
Kada su stigli na 22yrds od Pats endzone imali su 2nd&11. Umesto run up the middle and chew off clock, Shanny je prozvao pass play. Rezultat sack za -12 yards, Patsi traze TO nad 3:50. Jos uvek je FG range (52 yarder) sa 35 yards na Pats polovini. Sledeci down, Shanny ponovo proziva pass, holding Matthewsa za jos -10 yardi i zaustavljen sat. Sada vec van FG range-a, Atlanta ocajnicki pokusava da se vrati u FG range i Ryan ne baca dobar pass za Gabriela. 4th down - punt.
Shannahan, klasican mozdani zakoc.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3443
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #147 on: February 06, 2017, 06:53:18 pm »
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #148 on: February 06, 2017, 06:55:54 pm »
Ne razumem sve ovo pljuvanje koordiantira. Covek je igrao kako je igrao celu utakmicu. Sad odjednom treba da izigrava Pedju i da trosi vreme. Da su napucali 40+ poena ko Seattle Denveru niko nista ne bi rekao. To sto se napad opustio to je vec problem igraca. Kad imas vodstvo od 25 poena tesko je odrzati ozbiljnost. A kad energija padne, ne vraca se tako brzo.
A sto je odbrana stradala je problem eksplozivnih plejeva i brzog izbacivanja napada. To je problem koji je imao i ckip keli. Onda moras da imas nacin da odmoris odbranu. Mi smo imali dobru rotaciju pre tri godine pa je DL dosla odmorna u SB. Onda su timovi povecali kolicinu no huddle napada protiv nas. Ako oces da imas eksplozivne akcije, onda moras da dodas nesto odbrani da ona moze to da izdrzi. Pussy je uzeo SB samo kada mu je tim imao vecu kolicinu trcanja nego obicno.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #149 on: February 06, 2017, 07:33:24 pm »
Ja mislim da uopste nije do Shanny-ja, odnosno da nije bas sve do njega.
Pre bih rekao da su se igraci na terenu zabrinuli nakon prvog TD Patriotsa, a nakon drugog su se vec potpuno usrali. Posle toga je sve otislo u 3pm.
Taj strah od moguceg preokreta im je potpuno vezao i ruke i noge.
Mogao je Shanny da poziva sta bilo kada oni nisu umeli da odigraju. Sve akcije koje je pozivao, pozivao je zato sto je verovao u igrace. U Ryana i pass game pre svega.
Ali u drugom poluvremenu igraci vise nisu ni gledali kako da igraju vec kako da prodje vreme.

Naravno, bilo bi glupo reci da se igra Falconsa raspala tek tako, sama po sebi. Patriotsi su odigrali fenomenalno drugo poluvreme i Falconsi nisu mogli da veruju sta se desava.
A Brady i BB su jos jednom pokazali da ako im das promil sanse, tu vise nema spasa.

Mislim, treba realno reci: Brady je iseckao Atlantu na delice u 2nd half.
Sto bi rekao Kulting - klinika.   :worthy:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #150 on: February 06, 2017, 08:27:15 pm »
Nije do koordinatora? Covek je najbolji OC ove sezone ali ima jednu strasnu manu a to je ponos.
Odmori defense, trci sa loptom.
Sutni FG = plus 11 na ~3 minuta. I utakmica je gotova.

Btw, Shanny je posle utakmice rekao "I blew it".

Tako da ima sve veze sa ofanzivnim koordinatorom.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #151 on: February 06, 2017, 08:41:24 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15023
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #152 on: February 06, 2017, 08:43:18 pm »
Nadam se da će majice sa logom Atlanta SB LI Champions stići ove godine u Srbiju. Mislim da smo dovoljno zagazili u bedu da nas uzmu u razmatranje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #153 on: February 06, 2017, 09:59:25 pm »
Nije do koordinatora? Covek je najbolji OC ove sezone ali ima jednu strasnu manu a to je ponos.
Odmori defense, trci sa loptom.
Sutni FG = plus 11 na ~3 minuta. I utakmica je gotova.

Btw, Shanny je posle utakmice rekao "I blew it".

Tako da ima sve veze sa ofanzivnim koordinatorom.
Normalno da ce covek da kaze to. Nije on budala ko ovaj nas da baci pod voz igrace.
Ako nista drugo, pogledaj onaj sack-fumble, gde wam rb ne vidi coveka koji trci pored njega.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #154 on: February 06, 2017, 10:14:35 pm »
Sack fumble ne bi bio da su trcali

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #155 on: February 06, 2017, 10:15:05 pm »

Sack fumble ne bi bio da su trcali
Problem je bio sledeci drajv



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #156 on: February 06, 2017, 11:07:04 pm »
https://twitter.com/NeilJSmith1/status/828622180627935233

LaFleur je onaj sa kojim je Ryan sedeo na klupi?
« Last Edit: February 06, 2017, 11:10:09 pm by starr »

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #157 on: February 06, 2017, 11:48:13 pm »
toliko sam nabijen nekom pozitivnom energijom, a opet umoran od nespavanja da pih pisao sve sto mi je na pameti ali ono, ukratko...

nisam prizeljkivao Dallas i Atlantu u SB ali jbg, realno su najbolji u NFC i nisi mogao da izbegnes jednog od njih nikako. tek, znao sam da mora da se odigra najbolja tekma u sezoni da bi se dobilo, kao sto sam znao da to nije bilo potrebno u dosadasnjem delu PO jer su realno i Hou i Pitt krsevi naspram tima koji ima najbolje izbalansiran napad i relativno ozbiljnu odbranu, uz to neizostavno i najbolji par RB u celom NFL-u. Falconsima se posle ispitavanja snaga u 1/4 sve otvorilo i jednostavno im sve prolazilo, s druge strane Patsi u kanalu, OL ne drzi, Brady pod pritiskom pod kojim nije bio do sada koliko me secanje sluzi. i pritom nije da je OL bila katastrofa, vise iz razloga sto su momci iz DL Falconsa bili kao jedan,funkcionisali su besprekorno. cak i kada je OL nesto i zadrzala i dala Bradyu vremena, WR's nedovoljno prisutni u tekmi, trema, mladost, srce, jbm li ga ali nista nije htelo pa nije. neko je napisao negde, a ja se slazem da je Atlanta pala posle prvog TD i smeo bih da se kladim da im je u glavi bio scenario koji se do kraja desio. A desio se Brady i Belichick i tim kada treba da ih isprati i to je to, desila se najbolja tekma koju sam odgledao ikada, a za to su realno zasluzna oba tima. iznad svega, raduje me sto vise nece biti onih koji osporavaju velicinu BB ili TB i uopste ih uporedjuju sa bilo kime iz struke jer sumnjam da ima takvih, a ukoliko ih ima, obavezno im pomoci i uputiti ih na lecenje u specijalizovane ustanove.  :D

uz sve ovo, za nekih 45 sati, krece i proslava sa nekom ekipom iz Bostona, a ja izgoreh vise cekajuci...

u nadi da su Pablito, Omiljeni i Niksa dobro, pozdrav za ekipu  :D

Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #158 on: February 07, 2017, 01:22:31 am »
https://twitter.com/NeilJSmith1/status/828622180627935233

LaFleur je onaj sa kojim je Ryan sedeo na klupi?
Tako je betula, on je qb coach. Prica se da ce u Ramse kao OC

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #159 on: February 07, 2017, 01:57:02 am »
J***s ti QBa kome das loptu da zavrsi utakmicu a on trazi da se trci i sutira FG

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #160 on: February 07, 2017, 09:43:10 am »
 :palm:

Alo sine, chip shot za Bryanta za plus 11. Na satu bi bilo 3 minuta, game over.
Ne, Shanny proziva 7 step drop pass sa rezervnim RT (ryan schraeder se povredio ranije) i centrom koji igra sa slomljenom nogom.

Uostalom, pitaj Russ-a da li bi prozvao trcanje za Lyncha pre dve godine :mr.green:

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3443
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #161 on: February 07, 2017, 11:14:07 am »
J***s ti QBa kome das loptu da zavrsi utakmicu a on trazi da se trci i sutira FG

 :facts:

Slepac.
Falconsima ostaje za utehu titula najvećih chokera u istoriji velikog SB finala... :kafa:
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21047
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #162 on: February 07, 2017, 11:16:04 am »
J***s ti QBa kome das loptu da zavrsi utakmicu a on trazi da se trci i sutira FG

Ryan je imao loptu, zahvaljujući njegovoj ruci su i došli u tu poziciju. Ali kada imaš šansu za FG od 40y onda moraš misliti na vreme. Tri trčanja bi potrošili vreme ili tajmaute Patriotsa. Naravno, ništa nije sigurno, možda bi Freeman fumbleovao, možda bi izblokirali FG i vratili ga za TD... To je već igra sa procentima ali ona koja daje mnogo bolje šanse.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #163 on: February 07, 2017, 01:42:42 pm »
Svakako ne bi zeleo 7 step drop under center...
Matt Bryan je automatic sa tih razdaljina, mozda nema nogu za 50+ yarder-e ali sabija sve te kraće.
Ryan je odigrao fantazija super bowl a pri tom je konstantno bio pritiskan. Jedino sto mogu da mi zamerim je to sto je dozvoli sek kada su bili u FG rangeu. Opet, situacija je bila takva da je linija popustila a 7 step drop nije nesto sto ti je potrebno u tom trenutku.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3443
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #164 on: February 07, 2017, 02:09:50 pm »
Matt Bryan...  :lol:
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #165 on: February 07, 2017, 04:33:28 pm »
Uostalom, pitaj Russ-a da li bi prozvao trcanje za Lyncha pre dve godine :mr.green:
Mislim da niko iz napada nije reko da su trebali da idu na trcanje. To su pricali igraci odbrane. Mislim da je lynch najdalje otisao sto je rekao da je ocekivao trcanje. Ali ako ne vreujes da tvoj OC ima pravo onda ne mozes ni da odigras kako treba.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #166 on: February 07, 2017, 04:36:40 pm »
Ryan je imao loptu, zahvaljujući njegovoj ruci su i došli u tu poziciju. Ali kada imaš šansu za FG od 40y onda moraš misliti na vreme. Tri trčanja bi potrošili vreme ili tajmaute Patriotsa. Naravno, ništa nije sigurno, možda bi Freeman fumbleovao, možda bi izblokirali FG i vratili ga za TD... To je već igra sa procentima ali ona koja daje mnogo bolje šanse.
Mislim da ti vece sanse daje TD ili nova cetiri napada nego da odradis tri i sutnes fg. Ali to sve treba da se odigra.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #167 on: February 07, 2017, 04:44:57 pm »
Vece sanse ti daje TD?
Vece sanse za sta?

Ne razumem da li mislis da je teze Patsima da se vrate ako Atlanta postigne TD nego da Brajant pogodi FG :D

Shannahan je prozvao 5 trcanja za celo drugo poluvreme. Sve i da je hteo pas, to nikako nije smeo da bude 7 spet drop under center, vec neki shotgun ili 3 step drop, screen ili tako nesto safe...

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11708
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #168 on: February 07, 2017, 05:18:16 pm »
Ajd sad Jbga gotovo je...
Mene tu više zanima sa čim ATL ostaje za sledeću godinu, kakvi će biti. Svi pričaju o povratku iduće godine i SB. Kakvi sa svojim igračima koji postaju
 

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #169 on: February 07, 2017, 05:47:50 pm »
I to sto kazes. Gotovo je.
Samo da dodam da je pozvao 6 trcanja u trecoj i cetiri u cetvrtoj cetvrtini.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #170 on: February 07, 2017, 05:51:30 pm »
A jel Ryanu zabranjeno da promeni u run play...  Nfl MVP nema muda za audible...   Šalim se hehe

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #171 on: February 07, 2017, 08:56:13 pm »
Sad su svi do jaja, samo je Shanahan ispao debil.

Licno, tesko mi je da prihvatim cinjenicu da neko sa toliko godina OC iskustva nije "video" da treba ici na FG, vec je izabrao nesto sto nama izgleda nelogicno.
Pre svega nemamo pojma sta je mislio u tom trenutku, kakvim je informacijama raspolagao i koliko poverenja je imao u odredjene igrace.

Ali u svakom slucaju, ako u ekipi imas MVP-a koji je uz to QB i koji kida celu sezonu, igra na vrhunskom nivou i u odlicnoj je formi i na terenu imas dva vrhunska WR plus najmanje jednog odlicnog "hvatackog" RBa - u cemu onda gresi OC ako odluci da ide na pass u najvaznijim trenucima utakmice?
Zato sto mi mislimo da je trebao da ide na FG?
Pa nismo mi po ceo dan sa tim igracima, nego on i on najbolje zna ko je za sta sposoban i ko je choker ili nije.

A cinjenica da MVP lige trazi da se ide na run game umesto na njega, vise govori o njemu nego o Shanahanu.
Brady, Rodgers, Roethlisberger - jedva bi cekali da im lopta dodje u ruke.

Mislim, primas sto miliona i onda trazis da neko umesto tebe odigra najbitnij play na utakmici.  ::)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #172 on: February 07, 2017, 09:13:35 pm »
jbga,da je proslo dodavanje i osvojen novi 1 daun,bio bi genije...tanka je linija

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #173 on: February 07, 2017, 09:48:16 pm »
Zeleni, vec sam rekao sto puta.
Bio je 7 step drop. Za rute iz 7 step dropa ti je potrebno vreme kako bi se igraci otvorili. Ryan nije imao cist dzep celu utakmicu i zasto bi sad odjednom, sa rezervnim RT bilo drugacije. Uostalom, trcanje je odlicno islo, mnogo bolje nego Patriotsima. Ne, Shanny je morao da ispadne pametan i da ostavi svoj pecat, da nadmudri Belicika ili ko zna sta mu je bilo u glavi. Trci, sprzi vreme, sutni FG. To je ispravna odluka u tom trenutku. Cudi me kako Quinn nije rekao "Pali klempavi, idemo na siguran kick" ali verujem da je Shanny zasluzio poverenje ove sezone iako je bilo cudnih odluka u tesnim utakmicama, koje je Atlanta izgubila.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Superbowl LI
« Reply #174 on: February 07, 2017, 10:02:56 pm »
Pa de Quinn to da kaze, on je Peteova skola. To su najvece lozane u NFL-u.
I trcanje u cetvrtoj cetvrtini vam je bilo 8, 2, 1, -1y