Author Topic: 2016 Week 4  (Read 14881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: 2016 Week 4
« Reply #105 on: October 04, 2016, 02:15:51 pm »
Dildo, ako moze jedno nepristrasno i objektivno misljenje o Paxtonu i o njegovoj rasnosti.
Za mene licno on je bio No2, odmah iza Wentza i nisam mogao da poverujem da je otisao onako nisko.
Moje misljenje je da, ako ne bude povreda, da Paxton lagano moze da bude najbolji QB lige u ovoj novoj generaciji.

Takodje me zanima tvoje misljenje o Bryce Petty-ju.
Ja sam imao utisak da je on veliki talenat, ali je u medjuvremenu potpuno nestao u Đetsima.

Pazi ja sam pre drafta zeleo njega kod nas. Cak sam sa Freakom nesto divanio po Skypeu oko toga pa me je psovao dok je trpao Tampu u tekmi :D Elem decko je meni ultra gotivan zbog sledecih stvari:

- Ruka, koja moze da baci bukvalno sta hoces. Malo mu fali touch na intermediate rutama, ali zato quick passove tako drilluje da to uvek daje igracima prostora da s loptom naprave play posle. To je bas dobar fit za nase skill igrace tipa Sanders, Thomas, Anderson koji su svi YAC mashine. Najbolji long ball u draftu definitivno.
- Covek je odlican improvizator ali ne skremblerskog tipa nego kao passer, gde moze da produzi play po par sekundi kada se raspadne pocket.
- Ima fenomenalan ball security za small school QB-a. Retko baca losa dodavanja, maltene ga je nemoguce sackovati jer se odlicno krece + zna kada treba da baci loptu u aut. Maltene ne prima uopste batine, sackovan jako jako malo.
- Iako je ogroman (201cm), nevidjeno je dobar atleta za tu visinu i cak je bio izuzetno efikasan kao zone read QB na Memphisu.
- Iako nije ultra brz u progresijama, vidi se da prolazi kroz njih i da gleda vise opcija pre passa. To ga odvaja od svih one option QB-a koji godinama pune draft i posle sisaju kurac u NFLu. Doduse sreca je sto dobro extenduje play, pa stize da prodje sve readove.

Neke stvari gde je jos uvek tanak i mora da napreduje:

- Covek je ogroman i nije igrao iza centra puno. Ovo ce biti kljucno, jer Kubiak forsira WCO hybrid koji bootleg/PA heavy, tako da igra ispod centra mora da bude top. Za sada jos uvek nije, spor mu je prvi korak iz drop backa. Nije problem to za PA i deep throws ali jeste za quick 3step drop rute.
- Fali touch na intermediate rutama. Znaci malo meksa dodavanja tipa za rupe u zonama izmedju LB-a i S ili izmedju dva LB-a i sl tu on uglavnom napinje kao majmun, i te lopte su chesto tesko uhvatljive kad neko trci rutu u trafficu full speed. Treba vishe toucha i ball placementa tu.
- Morace jos malo da ojaca za NFL, zbog batina. Iako kazem da jako malo dobija batine, bas malo.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2016 Week 4
« Reply #106 on: October 04, 2016, 02:29:32 pm »
Pa rekao sam nepristrasno i objektivno.  :D :P

Ja takodje mislim da je u pitanju nevidjen potencijalTM. Sa takvim OFF koji Denver ima, decko ima sve sanse da eksplodira i dominira u narednim godinama.
Samo da izbegne povrede.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: 2016 Week 4
« Reply #107 on: October 04, 2016, 02:33:28 pm »
Pa rekao sam nepristrasno i objektivno.  :D :P

Ja takodje mislim da je u pitanju nevidjen potencijalTM. Sa takvim OFF koji Denver ima, decko ima sve sanse da eksplodira i dominira u narednim godinama.
Samo da izbegne povrede.

Pa realno sam rekao sta valja a sta ne po meni. Veliki je potencijal to stoji, ali da bude top morace da ubrza progresije, morace da doda touch, morace da dokaze da moze da bude efikasan i kad ga mlate. Sve su to znakovi pitanja za sada. Ali svakako kad je draftovan slavio sam.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2016 Week 4
« Reply #108 on: October 04, 2016, 10:40:37 pm »
OBJ kaže sledeće: he's frustrated by his role. "Not having fun anymore."
Nadam se da će biti frustriran i u nedelju jer će u suprotnom secondary Packersa imati zanimljivo veče.
U slučaju da ne poprave formu iz prethodne dve nedelje.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu