Author Topic: Dynasty Free Agents Market 2016  (Read 8832 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #35 on: June 27, 2016, 12:25:41 pm »
što se pravila tiče, zaboravili smo da to promenimo, i ostaće kao do sad:
svi bidovi do sutra u podne ostaju 48h, oni "zakasneli" samo 24h.
jeste paradoxalno u lordovim situacijama koje je naveo prošle godine,
ali računam da ko je u igri neće čekati poslednje momente, a i da je upoznat sa pravilima.

za sledeći put mislim da je najlogičnije da prosto izbrišemo tu rečenicu o kraćem roku.
i da bude 2 dana do kraja, svakako ne može u nedogled ići, pare brzo nestaju.

Morao sam da prelistam prošlogodišnji topic da vidim o čemu pričaš, veoma zanimljivo štivo, generalno. Osim ovoga bilo je reči i o tome da li može da se menja broj godina ugovora potpisanim igračima sa FA. Ja sam naravno bio protiv, ali sam sada promenio mišljenje  :mr.green: Sada sam za to da se 1y podrazumeva, tj ide automatski a svako ima pravo najkasnije do kraja FA da se izjasni ako želi nekog igrača na multi.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #36 on: June 27, 2016, 12:33:34 pm »
To sam hteo kasnije da pomenem.
Ja sam za isto, ali mora postojati zabrana prekoračenja tih 7 u bilo kom trenutku.
U praksi to znači da i dalje može odmah da se produži. Zna se instant ako je nešto povoljno.
A opciono samo kao pomoć da neko ne dođe u bezizlaznu situaciju bez potrebe.

ja sam tu za potpunu fleksibilnost,
znači ako neko ima već 7 1y, a hoće i 8 da biduje ima razne mogućnosti:
-osmog krene sa punom cenom
-trenutni bid podigne na 100%
-već uzetog FA igrača potpiše za 100%

to će se retko dešavati ionako.
naravno podrazumeva se da ranije potpisati ne mogu da se menjaju.
« Last Edit: June 27, 2016, 12:40:34 pm by tonyk »

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #37 on: June 27, 2016, 01:12:35 pm »
ako dobro shvatam situaciju, u narednih 15 dana će biti potrošeno 400-500 miliona na ovu bednu gomilu rejectova?  :lol:
ovo će biti ultrazabavno  :thumbsup:

i kakva je ocena, sad kad se bližimo kraju?
biće oko 400 definitivno, i to za 42+ igrača

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #38 on: June 27, 2016, 01:16:29 pm »
Cekaj jel to znaci da ja sad mogu da potpisem/promenim nekog od ovih moji jednogodisnjaka na vise godina ili ovo pricate za ubuduce?
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #39 on: June 27, 2016, 01:26:56 pm »
za ubuduće.

ti si ionako već jednog produžio.
a za ostale mi ionako nisi potvrdio da su 1y,
tako da možeš da ih produžiš, ako baš imaš para viška ;)

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #40 on: June 27, 2016, 02:15:28 pm »
Ma nisam siguran dal zelim nekog da produzim ali je lepo znati da imam opciju :) Razmislicu do veceras pa cu te obavestiti ako se resim za nekog :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #41 on: June 28, 2016, 03:19:01 pm »
za sledeći put mislim da je najlogičnije da prosto izbrišemo tu rečenicu o kraćem roku.
i da bude 2 dana do kraja, svakako ne može u nedogled ići, pare brzo nestaju.

Definitivno. Sada će overbidovi isteći pre ovih koji su u poslednji čas. No dobro liga nam je živa, sve se menja, ipak je ovo pravilo od starta tj iz vremena kada je max igrača bilo 14.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #42 on: June 28, 2016, 06:23:58 pm »
49 na kraju.

pripazite na termine isteka, a takođe i na svoje limite 1y, $ i sl.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #43 on: June 30, 2016, 11:15:03 am »
i kakva je ocena, sad kad se bližimo kraju?
biće oko 400 definitivno, i to za 42+ igrača

uskoro završava pa će biti analiza
prošle godine sam pustio pabla da najpre on izanalizira pa sam ja samo pričao suprotno i sve sam pogodio. možda ću i sad tako.  :hm:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #44 on: June 30, 2016, 06:05:37 pm »
uskoro završava pa će biti analiza
prošle godine sam pustio pabla da najpre on izanalizira pa sam ja samo pričao suprotno i sve sam pogodio. možda ću i sad tako.  :hm:

Više bi ti se isplatilo da si ćutao, ja ne znam ko želi naknadno da ističe svoju gomilu baljezgarija...

Dača je pobednik ovog free agency perioda.
Iako ima ubedljivo najlošiji potpis od svih (Asiata), ali to neutrališe već i sam McFadden, koji bi konačno mogao imati odličnu sezonu. Bush je tu valjda radi deptha. Isto nepotreban potpis.
Ali pobeda u bidwaru za Deza je ono o čemu se radilo u ovogodišnjem free agency.

Završio standardno 3. od pozadi kako na tabeli tako i po broju poena, na kraju konačno shvatio da ovo nije za njega

Nikši je ostalo baš mnogo kusura, ali nije to nužno bačen novac. Daleko od toga. Neko će početkom novembra shvatiti da je sezona propala i da valja započinjati rebuilding, a tad bi se sa 16M capa mogao kupiti kroz trade jako dobar igrač.

No comment

Ni Nidžgetov potpis nije ništa toliko spektakularno. Ni sa 900 yarda i 6 TD Wilson nije bio top5 QB. Te brojka će verovatno da padaju ove sezone, a onda će i top10 biti pod znakom pitanja.

No3 QB prošle sezone, podivljao u drugom delu sezone, Nidzge uzeo titulu...

Sam Bradford je odličan potpis. Bez zajebancije. Ako bude zdrav, ovo je žestoki steal jer bi Bradford lako mogao da završi u top10, a uz malo sreće čak i više.

Bravo  !!!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #45 on: June 30, 2016, 07:09:48 pm »
e mučenika  :lol:

1. Nemoj plakati što je Stojadinović potpisao Deza. Imaš i ti svog Đimi Grejema. Oh...   :(
Ni McFadden nije bio loš

2. Boškić je propustio trade veka i mogao je tih 16 miliona da pretvori u opasnog igrača. To je fail u trade segmentu, a ne u free agency

3. Wilson jeste bio dobar i statistički bolji nego što sam očekivao, ali nije to bio neki specijalan potpis u godini kada je QB3 imao 20-30 bodova više od QB13 kojeg uzmeš u 13. rundi drafta ili pokupiš sa waivera.

4. Bradford bi verovatno bio top 10 da je odigrao sve utakmice, a bio bi možda i top5 da nije igrao sa debilima poput Agbonlahora isl. Dečko je igrao dobro, dobio je fin ugovor od Eaglesa. Nije prošlo i propalo mi 2$

Gde su i šta rade Đimi Grejem, Dre i Charles Johnson? CJ Anderson?
 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #46 on: June 30, 2016, 08:03:38 pm »
e mučenika  :lol:

1. Nemoj plakati što je Stojadinović potpisao Deza. Imaš i ti svog Đimi Grejema. Oh...   :(
Ni McFadden nije bio loš

2. Boškić je propustio trade veka i mogao je tih 16 miliona da pretvori u opasnog igrača. To je fail u trade segmentu, a ne u free agency

3. Wilson jeste bio dobar i statistički bolji nego što sam očekivao, ali nije to bio neki specijalan potpis u godini kada je QB3 imao 20-30 bodova više od QB13 kojeg uzmeš u 13. rundi drafta ili pokupiš sa waivera.

4. Bradford bi verovatno bio top 10 da je odigrao sve utakmice, a bio bi možda i top5 da nije igrao sa debilima poput Agbonlahora isl. Dečko je igrao dobro, dobio je fin ugovor od Eaglesa. Nije prošlo i propalo mi 2$

Gde su i šta rade Đimi Grejem, Dre i Charles Johnson? CJ Anderson?
 

2 od 4 stvake su ti šta bi bilo kad bi bilo i tebi je to argument (btw Bradford je propustio samo 2 utakmice, a stanje sa WRs si znao u trenutku kada si davao izjavu). Međutim ovo vezano za Vilsona je dokaz koliko samo lupaš gluposti do besvesti, nisi čak ni proverio brojke, mene nije mrzelo, Wilson 395 poena, no13 Derek Carr 327 poena dakle čitavih 68 poena više, možda ni to nije dovoljno za tebe.



Inače, prilikom analize gledam šire (ono za šta si ti nesposoban) potpisi u okviru postojećeg tima. Nemoguće je sve prevideti, razlika sa tobom je što tebe ne zanima analiza već samo kontra od onoga što ja kažem šta god to bilo.

Koliko samo puta pominješ Deza i Grahama, 100% siguran da je to tebi mnogo bitno i drago kako se situacija razvila  :thumbsup: U istoj godini sam uzeo i Jarvisa Landrya (poročni ga pustio na FA) koji je imao 3x više poena od Deza (zahvljajući povredi) ali prikan ima samo 23 godine, i jedva čekam da vidim dal će se ovo na kraju otkotrljati u moju korist or jok.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #47 on: June 30, 2016, 11:27:11 pm »
gotovo i ovo.

pablo popunio svih 24, a tradicionalno najmanje old, samo 11.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #48 on: June 30, 2016, 11:34:48 pm »
Jbt Pablo naporan si ko trepča

Koju širu sliku si gledao kod ocenjivanja Stojadinovića? Dez mu nije bio need, al mu je trebao CJ Anderson da bi imao tobože startnog RB pa bi onda bilo šta? Nemoj lupetati. Taj potpis ima ubedljivo najveći value od kad se igra liga i da je potpisao još 5 Asiata pored Deza to i dalje mora biti ocena deset.

Koje 2 od 4 stavke su šta bi bilo kad bi bilo?
Nikša je pregovarao sa mnom za trade Allena Robinsona i on se ispalio užasno. Tih 16 miliona je mogao pretvoriti u igrača koji je u rangu sa Dezom.
Za Eaglese se znalo da će WRs verovatno biti problem jer će im starteri biti rookie i sophomore, ali brate mili ono nije bio problem nego jebeni užas. Al rekoh već, iako mi je Bradford direktno doneo 1 ili čak 2 pobede, da su mi propala ta 2$ iako je to sasvim lep ROI.
S druge strane kad Tonyk slupa 2$ na Hilla i ne dobije ni 2 centa povrata od njega, tebi je to bio šlag na tortu.
Rotoworld ga šiljio na Hilla, kao što je Charlesa Johnosna i CJ Andersona pa ti došao da deliš desetke za širu sliku. Mani me više tih sranja i tih analiza.

Šta si napisao za Deckera?
Šta si pisao za Lordove potpise?

Uzmeš i našuketaš ko maksim po diviziji, a meni prebacuješ što nisam predvideo da će Wilson da premaši očekivanja za 30 bodova.  :rofl:

Landry je imao dobru fantasy sezonu, ali ti nisi normalan ako očekuješ da će on da ti ispravi grešku sa Dezom.
On je imao targeta koliko svi ostali Dolphinsi zajedno. Sa toliko targeta pravi WR1 imaju mnogo jače statse. A utakmice na kojima je on dominirao su protiv Giantsa koji su primali po 50 pts prošle godine ili protiv Jetsa koji vode 35-0 i onda Landry nabija brojke u junk time. Pre ili kasnije će doći neki Parker, uzeti mu dobar deo targeta i desetkovati statse.  Landry je što se kaže jako dobar football player, ali nije jedinica, neće biti red zone opcija, nema top speed i to će uvek da mu limitira fantasy upside. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #49 on: July 02, 2016, 04:47:43 pm »
Hej, hej, ovo je prva sezona u istoriji da tonyk nije otvorio draft temu a mesec juli je  :dry:

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #50 on: July 04, 2016, 03:42:15 pm »
Ko ce na prvu loptu skontati da je SSS = Steve Smith Sr.  :blink: Toniche, uozbilji se. :D

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #51 on: July 04, 2016, 03:48:52 pm »
ko da je bitno šta tu piše?
ali kad sam već počeo, bilo mi glupo da ne završim.
a mesta sve manje...

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12762
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #52 on: July 04, 2016, 09:41:33 pm »
Deder napiši kada je draft i gde pa da se lagano razilazimo, uzo sam Nivea 50 faktor, kupio nove peškire, a kupaći šorc mi se suši na terasi (samo da me komunalna ne provali)


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Free Agents Market 2016
« Reply #53 on: July 04, 2016, 09:57:30 pm »
pa napisah pre ovog tvog posta.

tj u toku mog pisanija si upao ovde