Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206338 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1750 on: October 13, 2022, 12:20:09 am »
Pa dobro, to znači da je to pivo sa licencom konstantno go qrac. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1751 on: November 18, 2022, 09:55:24 pm »
Road to Munich je još jedno dobro Dogmino pivo koje sam pio. Fino izbalansiran ukus, sa nešto malo slatkog ukusa na kraju. ulero bi mogao da nam objasni stil ovog piva. Na limenci piše: Svetlo pivo. Mutno pivo sastava:...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1752 on: November 19, 2022, 11:24:32 am »
Niško pivo

Niško pivo "povuklo" se (što se masovno primetilo) na teritoriju Niša i okoline, sa željom da postanu autentično (i konstantno kvalitetno) regionalno pivo. Samim tim, ako niste u okolini Niša, nažalost ćete veoma teško doći do ovog piva.

I dalje, pivo balansiranog ukusa, ovaj put malo gaziranije. U nekim uzorcima, učinilo mi se da se oseća malo kvasac, ali ništa strašno. Sve u svemu, dosta liči na ono prvo koje sam probao i koje je ostavilo odličan utisak. I dalje, najpopularnija je flašica 0.33L, a ovaj put je flaša 0.5L ostavila nešto bolji utisak.




Zanima me ta odluka "da se povuku na teritoriju Niša o okoline"?
Jesi li tu informaciju dobio od nekog iz "uprave" ili ceniš po tome što je teško naći bilo gde drugo?
 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1753 on: November 20, 2022, 01:17:18 pm »
Zanima me ta odluka "da se povuku na teritoriju Niša o okoline"?
Jesi li tu informaciju dobio od nekog iz "uprave" ili ceniš po tome što je teško naći bilo gde drugo?
Od njih direkt. A zato i iskoristih navodnike, nijenneko povlačenje u bukvalnom smislu. Moja pretpostavka je da nemaju dovoljno kapaciteta za celu Srbiju, pa su se odlučili za lokal. A možda neće da se bakću sa ostalim pivarama i zavrzlamama koje ti donose i marketi i sve...

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1754 on: November 20, 2022, 01:43:31 pm »
Pa i Valjevsko ne može da izdrži u utakmici protiv velikih igrača, sve ih manje ima u Beogradu. Da ne pričam o Niškom, Jagodinskom i ostalim manjim lokalnim pivarama.

Sent from my AC2003 using Tapatalk


Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1755 on: November 20, 2022, 01:44:34 pm »
Od njih direkt. A zato i iskoristih navodnike, nijenneko povlačenje u bukvalnom smislu. Moja pretpostavka je da nemaju dovoljno kapaciteta za celu Srbiju, pa su se odlučili za lokal. A možda neće da se bakću sa ostalim pivarama i zavrzlamama koje ti donose i marketi i sve...
Ok. Hvala na info. Ima logike.
 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1756 on: November 20, 2022, 01:47:51 pm »
Pa i Valjevsko ne može da izdrži u utakmici protiv velikih igrača, sve ih manje ima u Beogradu. Da ne pričam o Niškom, Jagodinskom i ostalim manjim lokalnim pivarama.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
Jagodinsko su ukinuli.
A pre bih ta dva pio nego Lav ili Jelen.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1757 on: November 20, 2022, 09:03:02 pm »
Road to Munich je još jedno dobro Dogmino pivo koje sam pio. Fino izbalansiran ukus, sa nešto malo slatkog ukusa na kraju.
Mislio sam da sam pisao o njemu...

Dogma On the road to Munich

Malo punije telo, ali vodenasto. Slatkasto, blage gorčine, sa primesom dubinskog ukusa koji možda čak malo i smeta. Sve u svemu, bolje od industrije, ali ne nešto što je ostavilo utisak.



ulero bi mogao da nam objasni stil ovog piva. Na limenci piše: Svetlo pivo. Mutno pivo sastava:...
Nemački, tj. minhenski svetli lager, obično je na limenkama "munich helles". Još kraće i češće, samo heles :) Najpoznatiji kod nas su Paulaner i Hacker-Pschorr, pa je u odnosu na njih urađeno "baždarenje".
U suštini, manje gorko, više slatko, tj. slatkasto, može da ima malo ukus kao neko pšenično pivo. Meni prijatniji stil nego neki češki pilsneri.

Ovo Dogmino mi je bilo ok, ali ništa značajno bolje od gorepomenutih.
« Last Edit: November 20, 2022, 09:10:16 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1758 on: January 04, 2023, 08:27:11 pm »
Malo sam podbacio sa pisanijem ovde.
Biće ono što sam propustio da napišem ovde idućih nekoliko dana... Nedelja... :)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1759 on: January 04, 2023, 09:09:21 pm »
Asahi Super Dry

Ovo pivo je na prvi pogled delovalo dosta egzotično, iz Japana. Međutim, ono se proizvodi i puni u Italiji (Birra Peroni), a kod nas dolazi uvozom iz Albanije. S obzirom na životni put ovog piva da bi došlo do nas, neko bi pomislio da je u pitanju nešto dosta ozbiljno.

A u pivu svega i svačega, slada, kukuruzne krupice, pirinča, rekao bih svega što u pivu ne želite. Ipak, napravljen je korektan neutralan ukus, lagan za tople dane, taman toliko da može da se popije. S obzirom na cenu, predstavlja potpuno besmislenu kupovinu jer nikako ne vredi ovih para. Cena oko 150 din.


Uuuuu, batice, nisi ni svestan značaja i uticaja Asahi Super Dry piva na marketinšku strategiju, to je čuveni case study (studija slučaja) koji se i dan-danas izučava na svim kursevima, koledžima i fakultetima koji se bave marketingom... Imao sam čast da mi moj prvi šef u Sony-ju, čuveni Waka-san, ispriča malo detaljnije o tome.

Za početak, evo c/p-a sa Wikipedije i još jednog linka koja govore od "dry wars" u Japanu, ne daju baš previše informacija, čak mislim da je ovaj drugi tekst na linku malo detaljniji.

Izvadak sa Wiki-ja:

Link ka tom drugom tekstu:

https://www.peak-experience-japan.com/blog/667


Ukratko, Kirin pivo je imalo maltene totalnu dominaciju na tržištu, sa preko 60% market share-a. Waka-san je pričao da, u to vreme, ako sedneš u kafić/restoran i kažeš da ti donesu pivo, po difoltu bi ti doneli Kirin. Ako si želeo neku drugu marku, morao si da naglasiš. Onda su u Asahiju rešili da to malo promene i osmislili su i sproveli briljantnu marketinšku strategiju koja se, kao što rekoh, i dan-danas naširoko izučava.

Najpre su definisali ciljnu grupu. Fokusirali su se na mlade (tipa 25-35 godina), kao platežno relativno sposobnu grupu koja rado prihvata zapadnjančki način života i stoga voli često da pije pivo. Onda su, na osnovu njihovih navika rešili da potrefe ukus. Zaključili su da oni često jedu brzu azijsku hranu (tipa kinesku, tajlandsku i korejsku), koja se mnogo razlikuju od japanske, i to po tome što je dosta začinjenija, pa su u skladu sa tim odredili ukus budućeg piva (sličan utisak sam i ja stekao kada sam nedavno, nakon 25 godina, ponovo probai Tsing Tao - samo po sebi nije ništa posebno, ali kada ga jedem uz kinesku hranu legne k'o budali šamar).

Onda su takođe sebi postavili pitanje "kad i gde oni kupuju pivo". Zaključak je bio da to rade uglavnom kasno uveče/rano ujutru, vraćajući se iz provoda (kao što mi Srbi volimo da svratimo na burek i jogurt), pa su za glavni kanal prodaje odabrali te Asian fast food lokale i lanac SevenEleven koji radi 24/7 (nisu se fokusirali na velike lance supermarketa ili nešto slično). Čak su i pakovanje prilagodili tome, mislim da su išli na 4-pack (kao, za društvo).

Uz sve to su bili osmislili i (za to vreme) inovativan lanac distribucije uz prilično precizno praćenje tzv. sell-out-a (tj. koliko se piva prodalo krajnjim kupcima iz prodavnica i lokala) i organizovali vrlo brzo dopunjavanje lagera, kako ne bi ostali bez piva. Uz sve to su koristili tzv. Lancaster strategiju kako bi proračunali u kojim oblastima treba da direktno napadaju Kirin, a u kojima ne, jer bi to bilo uzaludno trošenje energije i resursa.

Na kraju, ne sećam se tačnih cifara, ali znam da su uspeli da bitno poprave svoj market share na japanskom tržištu. Ima tu još goooooomila stvari, ovo je bilo samo ukratko (a ne mogu svega ni da se setim), nadam se da vam je bilo makar malo zanimljivo... ipak sam morao da odbranim čast tog legendarnog piva (legendarnog ne po svom kvalitetu, već po ovom drugom uticaju koji je imalo).

Danas vidim u Maxiju Asahi pivo i učini mi se poznato, pa sam uzeo dve limenke. Biće da mi ostalo poznato zbog ove Zujanove priče.

Na nekom popustu, 70 dinara mala limenka.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1760 on: January 04, 2023, 09:10:14 pm »
Danas vidim u Maxiju Asahi pivo i učini mi se poznato, pa sam uzeo dve limenke. Biće da mi ostalo poznato zbog ove Zujanove priče.

Na nekom popustu, 70 dinara mala limenka.
Za te pare bih ga kupio.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1761 on: January 04, 2023, 09:40:28 pm »
Ja ga nisam spazio. Moraću sutra bolje da pogledam.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1762 on: February 10, 2023, 08:57:55 pm »
Slažem se sa ulerom za Asashi. Meni se nije dopao ni za 75 kinti.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1763 on: February 10, 2023, 10:35:19 pm »
Slažem se sa ulerom za Asashi. Meni se nije dopao ni za 75 kinti.
Hvala, hvala :)


Btw. Komitet otvara Brewpub.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1764 on: February 11, 2023, 11:27:16 pm »
Vidim objavu na fejsu, ali ne vidim adresu. Da il će biti na Lednoj Steni, ili imaju neku atraktivniju lokaciju? Septembra na festivalu dečko koji je radio za šankom reče da još uvek nisu usavršili tehnologiju, eksperimentišu i traže pravi ukus. Ne znam dokle su dogurali do danas.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1765 on: February 13, 2023, 12:57:43 am »
On je sam tamo. Lokaciju ne znam, nisam se raspitivao tačno, bolje njega da pitaš.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1766 on: March 01, 2023, 10:03:40 pm »
Vidim objavu na fejsu, ali ne vidim adresu. Da il će biti na Lednoj Steni, ili imaju neku atraktivniju lokaciju? Septembra na festivalu dečko koji je radio za šankom reče da još uvek nisu usavršili tehnologiju, eksperimentišu i traže pravi ukus. Ne znam dokle su dogurali do danas.
Komitet Pivara otvara Tap Room u petak (i subotu) od 17h. Stefana Prvovenčanog 11.

Ako neko ode, pozdravite mi Stevu :)

Idemo Niiiiš :)


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1767 on: March 02, 2023, 12:23:12 am »
Lero može recenzija ovog piva, čuo sam da je Nikšara počeo ovo redovno da cepa i da mu jako prija  :yes:


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1768 on: March 02, 2023, 09:25:52 am »
Nikako da ga uzmem. Inace, pivara iz Temerina, Sindikat im kuva pivo, a imaju i Tango (Blagoje Jovovic) kao drugo pivo.
Fabrika Piva iz Beograda je pre nekoliko godina imala slicnu foru, proslo je prilicno neopazeno. Djeneral (Draza), Marsal (Tito), Komandant (Ce Gevara) i Pukovnik (Gadafi).

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1769 on: March 11, 2023, 02:30:18 pm »
Hog Ragnar

Hogova APA, relativno klasičnog ukusa. Malo gaziranije nego na šta ste navikli. Vodenasto, sladnije telo, neagresivnih, uglavnom cvetnih ukusa, uz nešto malo gorčine. Sasvim ok da krenete sa ovim pivom u upoznavanje zanatske strane.



Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1770 on: March 15, 2023, 08:54:34 am »
Crna Ovca Underground

Uslovno rečeno generička IPA, dobrog i blago karamelnog tela, dobre gorčine. Cvetne arome, blago suvo na aftertejstu. Uz dobru gaziranost, veoma lepo ukomponovano, bez previše agresije u ukusu.

Inače, ovde je tokom/posle Korone došlo do tumbanja malo ekipe unutar pivare, pa je došlo do rebrandinga i pivara sad funkcioniše na nekoj relaciji Stari Banovci-Niš.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1771 on: March 15, 2023, 08:56:28 am »
Crna Ovca Teška Industrija

Isto tako, Tešku Industriju pamtim kao dobar lager. Tako je bilo i ovog puta, punije telo, akcenat na malo slađem, nešto gorčine i malo jača gaziranost. Da ponovim, malo neobičniji ukusom jer se koriste štajerski hmeljevi.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1772 on: March 15, 2023, 11:23:48 am »
85 kinte u Ideji. Odlična cena.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1773 on: March 15, 2023, 11:37:20 am »
Jeste, ali mi je medju losijim psenicnim pivima...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1774 on: March 15, 2023, 10:29:43 pm »
Untappd kaže da je bolji od Oettingera. Videćemo kasnije. Izuo sam par Hoptopoda u Berti, pa ću na tenane uz seriju da probam ovaj Krombacher. Ako ne valja, ide ženi dok pravi ručak. Peda iz PIO fonda kaže da je dobro. On je veliki ljubitelj pšeničnih piva, na njegovu preporuku sam ih i uzeo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1775 on: March 16, 2023, 12:06:26 am »


Untappd kaže da je bolji od Oettingera.
To i nije teško, s obzirom da je Oettinger najgori :) Dobro, tu je negde i Lidlov Perlenbacher...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1776 on: March 16, 2023, 11:31:00 am »
Meni je Oettinger OK. Perlenbacher preporučujem samo kolegama koje očima ne mogu da gledam. Ovaj Krombacher je za nijansu slađi od Oettingera. Pena mu je nekako konzistentnija i duže se zadržava. Boja nije baš žuta, više ide na neku narandžastu. Ok pivo za 85 rsd. Više od toga mislim da ne vredi.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1777 on: March 30, 2023, 10:47:00 pm »
Bio danas u Komitetu konačno. Probao sam Hipi dolinu. Sasvim pristojan NEIPA. Fino izbalansiran, ne tako jakog ukusa. Žena je pila Stout, koji je kuvan sa plazma keksom. Kaže da je slabijeg ukusa od crnog Kozela i da joj se više sviđa. Fino je imati još jednu Kraft pivaru koja ima Taproom, pored Ministarstva. Taproom Komiteta je prilično mali. Kažu da uveče obično nema mesta, što i ne čudi obzirom da imaju 5-6 stolova i par šank stolica.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1778 on: March 31, 2023, 01:43:59 pm »
Je l' ima neka klopa?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1779 on: March 31, 2023, 04:38:09 pm »
Koliko sam video, nemaju kuhinju. Jedna mala prostorija kad se uđe, još jedna ne tako velika u kojoj su točilice i šank i WC.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1780 on: April 02, 2023, 09:39:08 pm »
Tuborg Ice

Da napišem pre nego što se neko zajebe i kupi ovo govno. Jedna bezukusna tečnost, tankog i vodenastog tela pojačane gaziranosti. Možete osetiti nešto slatkog od kukuruza. Bolje da za ove pare uzmete kiselu vodu.


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1782 on: April 02, 2023, 11:00:16 pm »
Sranje pivo, sranje PR tekst. Dajte brzo neki kasvetan post.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1783 on: April 02, 2023, 11:06:21 pm »
4,2% alkohola


Fak dis šit  :thumbdown:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1784 on: April 03, 2023, 01:24:26 am »


Kakav je bio Nucci? Je li pokidao?

Nem pojma ko je dotična persona