Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206334 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #35 on: April 26, 2016, 11:48:01 pm »
zar nema već tema za to?

ove godine je već bila bar još jedna rasprava na ove teme

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #36 on: April 27, 2016, 10:12:47 am »
imas na internetu gomilu sajtova na engleskom koji su objasnili sve do detalja. jedino sto treba da znas hops=hmelj, malt=slad, yeast=kvasac i udri


ove ovde pivare ne koriste CO2 iz procesa vrenja, nego ga vode napolje, pa posle kad se puni pivo u ambalazu dodaju na silu. kazu da je tako bolje izlazi. ne znam


kad se napravi novi topic (ako), ima da ubacim koje slike kako se to radi ovde...

Ma znam, tako i planirao prvo ali rekoh ovo je lakse za pocetak. Sve spremeljeno i samo ga odrzavas i pazis na njega :)

Pa daj pravi topic i ubacuj slike, zivo me interesuje :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #37 on: April 28, 2016, 10:44:41 pm »
Pa daj pravi topic i ubacuj slike, zivo me interesuje :D
neka neko od management-a splituje sve ovo pa cu jos.. a za sad par sto sam naasao na telefonu. izvinjavam se na velicini unapred. mrzelo me da se petljam da ih smanjujem

Carton Brewery





Cricket Hill Brewery






Magnify Brewing Co. (do ovih stizem pesice... jos mesec dana dok se ne preselim :( )


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #38 on: April 28, 2016, 11:24:35 pm »
Ja sam od nasih probao Kabinetov sixpack, Tronov Pale Ale i Zebrew Ice Cream Stout. Ovaj Kabinetov sixpack je jos i najprakticniji bio jer sadrzi sest razlicitih vrsta flasa od 0.33), pa je bilo odlicno za degustaciju. Ako nekog interesuje, mogu da oduzim tu .
Tronov Pale Ale mi se svideo, doduse pio sam samo toceni u Zirafi 23. Zebrew Ice Cream Stout mi je bio previse sladak, a s obzirom da nisam bas ljubitelj crnih piva, bila je skoro pa propast,  barem u mom slucaju :)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #39 on: April 28, 2016, 11:49:01 pm »
Za ovaj split mi dođete po pivo. :staja:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #40 on: April 28, 2016, 11:52:46 pm »
ce ga napravimo  :worthy:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #41 on: April 29, 2016, 12:52:44 am »
Imas od mene Zebrew Ice Cream stout :) Ja preferiram tamna piva, pogotovu ta slatkasta sa karamel zavrsetkom tako da me je Zebrew odusevio :)

@Mladenko

Ovo fenomenalno izgleda  :vinjak: :vinjak:

Jel oni drze iskljucivo svoja piva ili i iz drugih pivara, posto vidim da uglavnom imaju veliki izbor?
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #42 on: April 29, 2016, 01:10:28 am »
https://www.facebook.com/pages/The-Baltic-Fleet/164775133553230?fref=ts
Ovde sam pio najbolje pivo u zivotu. Gore je pub, u podrumu prave. Imaju desetak vrsti piva i 5-6 cidera...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #43 on: April 29, 2016, 07:51:50 pm »
Za ovaj split mi dođete po pivo. :staja:
al si se namucio da ovo uradis.. juuuuuuuuuuuu  :staja:


Jel oni drze iskljucivo svoja piva ili i iz drugih pivara, posto vidim da uglavnom imaju veliki izbor?
Generalno, microbrew se drze zajendo. nema nekog zlog natjecanja (Alan Ford TM) medju njima. posecuju jedni druge i  uopste se ne trude da naprave neku trku nekakvu.  Sto se tice tvog pitanja, zavisi od pivare do pivare, pogotovu da li  je mala koja tek pocinje, ili neka koja radi vec 10ak godina. Sto je starija pivara, to je veca sansa da nadjes pivo iz neke druge pivare. Cesto imas i piva koja se prave u kolaboraciji 2 pivare i obe ih toce.

dosta ima ovde sezonskih piva -prolecno letnje, zimsko, koje se prave smao po nekoliko meseci godisnje. Isto imas i  one off piva - prave se po nekom receptu sad pa ko zna kad. cesto muckalioce svakojake. isprobava se dosta. Svaka ima nekoliko koje prave non-stop ali zato u toku godine mogu da prodju kroz 20+ razlicitih vrsta. milina

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #44 on: April 29, 2016, 09:36:22 pm »
www.ratebeer.com

Pretpostavljam da znate za sajt, al' kad smo se dotakli teme dokacim. Kad spomenuste kolaboraciju pivara, mogu da se nadju takve informacije. Kabinet npr. puni/pravi nesto za Mikkeler.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #45 on: April 29, 2016, 09:47:23 pm »
PiJo sam Mikkeler, dosta dobar.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #46 on: April 29, 2016, 10:19:26 pm »
www.ratebeer.com

ima i beeradvocate.com koji bi trebalo da je malo respektabilniji sajt za tak'e stvari

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #47 on: April 29, 2016, 10:28:25 pm »
Dobri su sajtovi. Najviše pomažu kada naletite na neko pivo za koje niste čuli, a želite da ga probate. Da sam ga čitao redovnije nikada ne bih bacio pare na češku Korunu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #48 on: April 29, 2016, 10:34:09 pm »
Dobri su sajtovi. Najviše pomažu kada naletite na neko pivo za koje niste čuli, a želite da ga probate. Da sam ga čitao redovnije nikada ne bih bacio pare na češku Korunu.
zasto mora da se poseres po svakom topicu koji tebi ne odgovara? drzi se jagodinskog ako ti tako odgovara i nema frke.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #49 on: April 29, 2016, 10:56:11 pm »
Mladenko je malo neurozan...

Pa čovek pohvalio link. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #50 on: April 29, 2016, 11:17:44 pm »
Čovek je zaboravio srpski. Svaki put kad citiraj moj post, izgleda kao da je prevodio sa norveškog na mađarski pomoću google translatea, a onda pomoću džepnog rečnika pokušao da dokuči poentu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #51 on: April 29, 2016, 11:22:04 pm »
Ima dost tih sajtova, ima i soc mreza za pivopije :D

https://untappd.com/


Generalno, microbrew se drze zajendo. nema nekog zlog natjecanja (Alan Ford TM) medju njima. posecuju jedni druge i  uopste se ne trude da naprave neku trku nekakvu.  Sto se tice tvog pitanja, zavisi od pivare do pivare, pogotovu da li  je mala koja tek pocinje, ili neka koja radi vec 10ak godina. Sto je starija pivara, to je veca sansa da nadjes pivo iz neke druge pivare. Cesto imas i piva koja se prave u kolaboraciji 2 pivare i obe ih toce.

dosta ima ovde sezonskih piva -prolecno letnje, zimsko, koje se prave smao po nekoliko meseci godisnje. Isto imas i  one off piva - prave se po nekom receptu sad pa ko zna kad. cesto muckalioce svakojake. isprobava se dosta. Svaka ima nekoliko koje prave non-stop ali zato u toku godine mogu da prodju kroz 20+ razlicitih vrsta. milina

Bas milina :) Meni za sada dovoljno sto u Nisu pocele da rade prave pivnice, koje imaju izbor veci od Lav, Niksicko, Becks i Carlsberg, ali lepo bi bilo da nesto ovako zazivi i kod nas :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #52 on: April 29, 2016, 11:24:48 pm »
Čovek je zaboravio srpski. Svaki put kad citiraj moj post, izgleda kao da je prevodio sa norveškog na mađarski pomoću google translatea, a onda pomoću džepnog rečnika pokušao da dokuči poentu.

Izgleda ste i vi juznjaci sa srpskim na "vi".

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #53 on: April 29, 2016, 11:33:17 pm »
kak'a rasprava  :rofl:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #54 on: April 29, 2016, 11:36:04 pm »
Mladenko je malo neurozan...

Pa čovek pohvalio link. :D
ja sam to procitao sa sarkazmom. Sad kad sam procitao ponovo, vidim da moze da se tumaci i sa i bez sarkazma. a posto sundjer voli da mlati po celom forumu, ja sam to razumeo kako sam razumeo.

e sad, ako sam pogresio, izvinjavam se. mozda sam i ja nekad nekog zl zl zl zl...

Čovek je zaboravio srpski. Svaki put kad citiraj moj post, izgleda kao da je prevodio sa norveškog na mađarski pomoću google translatea, a onda pomoću džepnog rečnika pokušao da dokuči poentu.
ja stvarno i pocinjem da zaboravljam srpski i lakse mi je neke stvari na engleskom da objasnim, pogotovu ako je neka tehnolgija ili nauka. Ali barem ja imam razlog za ne znanje srpskog. koji je tvoj ?  :P

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #55 on: April 29, 2016, 11:42:33 pm »
Ali barem ja imam razlog za ne znanje srpskog. koji je tvoj ?  :P

On je Nišlija, be... :P

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #56 on: April 30, 2016, 01:00:34 am »
Ima dost tih sajtova, ima i soc mreza za pivopije :D

https://untappd.com/
E da, i za ovo sam skoro dobio preporuku.

Evo ga jos jedan "proizvodjacki" http://www.mojepivo.com/ .

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #57 on: April 30, 2016, 09:50:47 am »
ja sam to procitao sa sarkazmom. Sad kad sam procitao ponovo, vidim da moze da se tumaci i sa i bez sarkazma. a posto sundjer voli da mlati po celom forumu, ja sam to razumeo kako sam razumeo.

e sad, ako sam pogresio, izvinjavam se. mozda sam i ja nekad nekog zl zl zl zl...
ja stvarno i pocinjem da zaboravljam srpski i lakse mi je neke stvari na engleskom da objasnim, pogotovu ako je neka tehnolgija ili nauka. Ali barem ja imam razlog za ne znanje srpskog. koji je tvoj ?  :P
Ja sam iz Niš. De ćeš veći razlog. I da oćeš, ne možeš da pričaš ispravni književni jezik. Još ako si svakodnevno u kontaktu sa ljudima svih stepena obrazovanja (mada svi kažu da su završili (privatne) fakultete), slobodno kaži goodbye jeziku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #58 on: May 04, 2016, 10:44:42 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #60 on: May 13, 2016, 09:14:50 pm »
Ja jos razmisljam o kupovini onog seta i jos uvek nista.
U medjuvremenu, kupih rusko pivo! Cene su im oko 130-140 dinara u Veru.

Baltika 7 (export) Pitko, meni dobro. Ipak, ne bih ovoliko platio ovakvo pivo. Da ne kazem klasicno.
Baltika 8 (psenicno/belo) Ovo je dosta dobro pivo, bolje od Erdingera.

Ostalo mi je da probam od njih Baltika 6 (porter) i Baltika 9 (strong). Ovaj porter obecava, dok od stronga ne ocekujem nesto previse (da pohvalim) s obzirom da generalno ne volim taj tip piva. Tu ocekujem ukus tipa Leffe.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #61 on: May 13, 2016, 10:27:53 pm »
ima Newcastle Brown Ale u DISu
pazario bio za prvi maj da probam i bas mi se dja, danas uzeo 4 komata da podelim s gospojom :mljac:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #62 on: May 13, 2016, 10:58:37 pm »
Kad spomenu ale, ja pio pre nekog vremena Franciscan Well Rebel Red Ale. Meni nesto bezukusno i tanko, a vidim da su ga bogznakako dobro ocenili. Worthington’s White Shield je bio ok.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #63 on: May 14, 2016, 10:29:48 am »
Ja jos razmisljam o kupovini onog seta i jos uvek nista.
U medjuvremenu, kupih rusko pivo! Cene su im oko 130-140 dinara u Veru.

Baltika 7 (export) Pitko, meni dobro. Ipak, ne bih ovoliko platio ovakvo pivo. Da ne kazem klasicno.
Baltika 8 (psenicno/belo) Ovo je dosta dobro pivo, bolje od Erdingera.

Ostalo mi je da probam od njih Baltika 6 (porter) i Baltika 9 (strong). Ovaj porter obecava, dok od stronga ne ocekujem nesto previse (da pohvalim) s obzirom da generalno ne volim taj tip piva. Tu ocekujem ukus tipa Leffe.
Baltika 8 i Baltika 6 nisu loša , čak vrlo dobra. Baltika 9 je nagruvano tek onako, slobodno zaobiđi...
 

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #64 on: May 14, 2016, 04:11:39 pm »
Sinoć sam se kod kuma odr'o od pilsner urquell, kumara bio u Plzenju, pa doneo direkt sa lica mesta.

Nema bolje!
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #65 on: May 14, 2016, 07:44:22 pm »
Ja volim da ga kupim ponekad. Odlično pivo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #66 on: May 15, 2016, 01:52:25 am »
Baltika 8 i Baltika 6 nisu loša , čak vrlo dobra. Baltika 9 je nagruvano tek onako, slobodno zaobiđi...
Tako nekako sam i mislio. Psenicnom osmicom sam bas zadovoljan, probacu jos taj porter.

Btw. ima na akciji u Tempu bure 5L nekog Apostela za 600din (snizenje sa ~1300).

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #67 on: May 15, 2016, 08:12:56 pm »
Btw. ima na akciji u Tempu bure 5L nekog Apostela za 600din (snizenje sa ~1300).
Evo sad sipao, svakako ne vredi tih 1300 din za 5L, a za ovih 60din/0.5L moze da prodje. Ne vredi ni onih Maxijevih akcijskih 999 din.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #68 on: May 16, 2016, 11:18:48 am »
Meni fenomen te cene burića koje kad preračunaš izađu dobro više nego na flašicu...


....shit has hit the fan...
 

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #69 on: May 20, 2016, 07:17:35 pm »


Пробах ово ноћас, није лоше уопште, а иначе нисам неки љубитељ чешких пива.

Од неких сулудих комбинација ово ми је можда најзанимљивије на које сам налетео, али је око 400 дин колико се сећам



камилица  :staja:

Кад су руска пива у питању  у подрумима пића `10` (има их на брдо места) имају прилично фин избор. Чак ми је Балтика најмање добра, неко тамно пиво са жутом етикетом сабија.