Author Topic: Hladno Pivo  (Read 163021 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

• Global Moderator
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1750 on: October 13, 2022, 12:20:09 am »
Pa dobro, to znači da je to pivo sa licencom konstantno go qrac. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

• HOF
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
« Reply #1751 on: November 18, 2022, 09:55:24 pm »
Road to Munich je još jedno dobro Dogmino pivo koje sam pio. Fino izbalansiran ukus, sa nešto malo slatkog ukusa na kraju. ulero bi mogao da nam objasni stil ovog piva. Na limenci piše: Svetlo pivo. Mutno pivo sastava:...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline velja

• HOF
    • View Profile
« Reply #1752 on: November 19, 2022, 11:24:32 am »
Niško pivo

Niško pivo "povuklo" se (što se masovno primetilo) na teritoriju Niša i okoline, sa željom da postanu autentično (i konstantno kvalitetno) regionalno pivo. Samim tim, ako niste u okolini Niša, nažalost ćete veoma teško doći do ovog piva.

I dalje, pivo balansiranog ukusa, ovaj put malo gaziranije. U nekim uzorcima, učinilo mi se da se oseća malo kvasac, ali ništa strašno. Sve u svemu, dosta liči na ono prvo koje sam probao i koje je ostavilo odličan utisak. I dalje, najpopularnija je flašica 0.33L, a ovaj put je flaša 0.5L ostavila nešto bolji utisak.

Zanima me ta odluka "da se povuku na teritoriju Niša o okoline"?
Jesi li tu informaciju dobio od nekog iz "uprave" ili ceniš po tome što je teško naći bilo gde drugo?

Offline ulero

• Global Moderator
    • View Profile
« Reply #1753 on: November 20, 2022, 01:17:18 pm »
Zanima me ta odluka "da se povuku na teritoriju Niša o okoline"?
Jesi li tu informaciju dobio od nekog iz "uprave" ili ceniš po tome što je teško naći bilo gde drugo?
Od njih direkt. A zato i iskoristih navodnike, nijenneko povlačenje u bukvalnom smislu. Moja pretpostavka je da nemaju dovoljno kapaciteta za celu Srbiju, pa su se odlučili za lokal. A možda neće da se bakću sa ostalim pivarama i zavrzlamama koje ti donose i marketi i sve...

Offline Old School

• Global Moderator
    • View Profile
« Reply #1754 on: November 20, 2022, 01:43:31 pm »
Pa i Valjevsko ne može da izdrži u utakmici protiv velikih igrača, sve ih manje ima u Beogradu. Da ne pričam o Niškom, Jagodinskom i ostalim manjim lokalnim pivarama.

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Offline velja

• HOF
    • View Profile
« Reply #1755 on: November 20, 2022, 01:44:34 pm »
Od njih direkt. A zato i iskoristih navodnike, nijenneko povlačenje u bukvalnom smislu. Moja pretpostavka je da nemaju dovoljno kapaciteta za celu Srbiju, pa su se odlučili za lokal. A možda neće da se bakću sa ostalim pivarama i zavrzlamama koje ti donose i marketi i sve...
Ok. Hvala na info. Ima logike.

Offline ulero

• Global Moderator
    • View Profile
« Reply #1756 on: November 20, 2022, 01:47:51 pm »
Pa i Valjevsko ne može da izdrži u utakmici protiv velikih igrača, sve ih manje ima u Beogradu. Da ne pričam o Niškom, Jagodinskom i ostalim manjim lokalnim pivarama.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
Jagodinsko su ukinuli.
A pre bih ta dva pio nego Lav ili Jelen.

Offline ulero

• Global Moderator
    • View Profile
« Reply #1757 on: November 20, 2022, 09:03:02 pm »
Road to Munich je još jedno dobro Dogmino pivo koje sam pio. Fino izbalansiran ukus, sa nešto malo slatkog ukusa na kraju.
Mislio sam da sam pisao o njemu...

Dogma On the road to Munich

Malo punije telo, ali vodenasto. Slatkasto, blage gorčine, sa primesom dubinskog ukusa koji možda čak malo i smeta. Sve u svemu, bolje od industrije, ali ne nešto što je ostavilo utisak.

ulero bi mogao da nam objasni stil ovog piva. Na limenci piše: Svetlo pivo. Mutno pivo sastava:...
Nemački, tj. minhenski svetli lager, obično je na limenkama "munich helles". Još kraće i češće, samo heles :) Najpoznatiji kod nas su Paulaner i Hacker-Pschorr, pa je u odnosu na njih urađeno "baždarenje".
U suštini, manje gorko, više slatko, tj. slatkasto, može da ima malo ukus kao neko pšenično pivo. Meni prijatniji stil nego neki češki pilsneri.

Ovo Dogmino mi je bilo ok, ali ništa značajno bolje od gorepomenutih.
« Last Edit: November 20, 2022, 09:10:16 pm by ulero »