Author Topic: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA  (Read 4423 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markos

  • Starter
  • **
  • Posts: 175
    • View Profile
$$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« on: December 29, 2015, 07:06:50 pm »
Ideja ovog topica su dve najbitnije teme :)

1. Ko igra sledece sezone / Prijava novih takmicara
2. Promena podesavanja u nasoj ligi

Zamolio bih sve takmicare Money lige iz prethodnih sezona da daju svoje predloge sto se tice promena podesavanja u nasoj ligi.
Posle mozemo da otvorimo poll pa da vidimo koliko je ljudi za i protiv.

Meni je na pameti sledece :
- Uvodjenje FLEX pozicije
- Povecanje klupe na 8 mesta
- Smanjenje QB TD-a sa 6 na 4 poena.

Svi predlozi su dobro dosli, navalite  :football: :football: :football:


Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #1 on: December 29, 2015, 09:13:05 pm »
Igram, flex obavezno, povecanje klupe moze al ne mora a za promenu bodovanja trenutno nemam stav :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #2 on: December 29, 2015, 09:57:52 pm »
uzmite u razmatranje i opciju za 2-week finale, da ne poludi neki kiker opet :D


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #3 on: December 29, 2015, 11:33:31 pm »
Ingram, flex moze, klupa moze, promena bodovanja jok.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #4 on: December 30, 2015, 12:09:29 am »
Igram, ne, ne, i ne sto se promena tice!

I cestitke markose!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline markos

  • Starter
  • **
  • Posts: 175
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #5 on: December 30, 2015, 03:06:13 am »
Zamolio bih samo da za svako da ili ne napisete obrazlozenje kao i za predloge koji nisu pomenuti.

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #6 on: December 30, 2015, 09:42:15 pm »
Ne promenama, sve isto kao sto je i do sada bilo. Valjda za to ne treba dodatno objasnjenje.

Offline markos

  • Starter
  • **
  • Posts: 175
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #7 on: December 31, 2015, 09:55:45 am »
Daj malo da pricamo.

Evo neka tonyk na primer kaze. Koje su mane a koje vrline FLEX pozicije ?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #8 on: December 31, 2015, 11:20:11 am »
Eno ti ceo topic o tome.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #9 on: December 31, 2015, 02:35:47 pm »
Upravo, nema potrebe ponovo, dovoljno je vec raspravljano o tome i svako moze da pogleda. Najbolje je ovako kako smo i krenuli, glasamo i koje opcije imaju najvise glasova tako igramo
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #10 on: December 31, 2015, 04:43:53 pm »
Predlozene promene idu ka olaksavanju posla za nekoga ko vodi tim, a to ne bi trebalo da radimo za ovako kompetitivnu ligu. Jedino sto bih mozda podrzao je uvodjenje 2-final game, cisto da se ne desi da kicker ili neki random dogadjaj odlucuje sampiona lige, ali cisto zbog kontinuiteta to ne bih radio.

Offline juhas

  • Rookie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #11 on: December 31, 2015, 05:23:24 pm »
Isto igram...

Sto se promena tice:
1. Flex bi prihvatio samo ako necemo povecati klupu
2. Velika klupa ubije FA, 6 na klupi je sasvim dosta. Nek rizikuju malo ljudi pre nego sto pokupe nekog sa FA.
3. Smanjenje QB TDa na 4 bi rado prihvatio. Razlog je sto neki QBovi stvarno smaraju bacanjem 5-7 TD-ova na jednoj utakmici. To se desava sve cesce i umanjuju vrednost RB/WR/TE pozicije...

Umesto dve utakmice za finale, ja bi pre smanjio bodovanje za kickere.
FG sve bude "samo" 3 poena.
Tako umanjujemo vrednost kickera i necemo uneti 17. nedelju u fantasy, sto je po meni mnogo losija varijanta, jer mozda neke top ekipe odmaraju igrace.

Sto se kickera tice, u Dukes ligi sam stavio negativne bodove za promasene extra poene i field golove.
Kako su ove godine vise promasivali extra poene, ovo podesavanje se pokazao veoma pozitivno...

 

Offline juhas

  • Rookie
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #12 on: December 31, 2015, 05:31:51 pm »
@markos
Ja bi malo preogranizovao ligu sto se finansija tice.

Mogli bi smo malo vise uplatiti u deliti novce na prva tri mesta.
Za trece mesto bi vratio ulog, za drugo mesto malo vise i naravno prvo mesto bi najvise odnelo...

Razlog za to je prosto, malo vise sanse da se osvoji nesto...




Offline markos

  • Starter
  • **
  • Posts: 175
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #13 on: December 31, 2015, 06:38:49 pm »
@Juhas, hvala na konkretim objasnjenima i predlozima.

Ja bih se slozio za kikere da se uvedu negativni poeni za promasen extra point i FG.

Sto se tice kinte, nije losa ideja, ali onda bi morali da povecamo ulog. Stavicu na razmtranje pa cemo da vidimo sta ostali misle o tome.

Takodje, ja sam za smanjenje TD-ova kod QB-ova jer donose preveliku prevagu na stranu jednog tima. Evo konkretnom u ovoj sezoni mog gde se Wilson povampirio i bukvalno je sam donosio pobede.

Kada bi postajala opcija da se TD boduje u zavinosti od protivnika. Tipa ove sezone ko je igrao protiv NO-a mogao je da racuna na 4-5 TD-a :D

Meni se svidja sto je liga veoma jaka, tako da bi trebali pazljivo da usvojimo izmene kako ne bismo favorizovali nekoga.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #14 on: December 31, 2015, 06:56:40 pm »
Uvodjenjo slota malo umanjuje znacaj QB-a, zato sam ja i za uvodjenje te pozicije. Bio sam glavni pobornik smanjivanja TD-a QB na 4 poena ali malo su se smirili pa ove sezone nismo imali nekog ko je bas odskakao od ostalih. Vise sam za opciju da se TO poveca na -3 nego da se smanji za TD. Za prosirenje klupe sam jedino iz razloga sto me smara da otpustam igrace kad dodju BYE weeks a imam nekog povredjenog u ekipi, zato sam ove godine morao da otpustim Big Bena  :(
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #15 on: December 31, 2015, 08:55:12 pm »
Umesto dve utakmice za finale, ja bi pre smanjio bodovanje za kickere.
FG sve bude "samo" 3 poena.
Tako umanjujemo vrednost kickera i necemo uneti 17. nedelju u fantasy, sto je po meni mnogo losija varijanta, jer mozda neke top ekipe odmaraju igrace.

Sto se kickera tice, u Dukes ligi sam stavio negativne bodove za promasene extra poene i field golove.
Kako su ove godine vise promasivali extra poene, ovo podesavanje se pokazao veoma pozitivno...

čisto da se zna, 2-week finale ne mora ići u w17, može i PO da krene nedelju ranije.

što se K tiče, i ja sam odavno zagovarao negativne za promašaje, ali sam odustao na kraju.
sad mi bolje deluje da se smanje poeni na -40y jedan, 40-50 dva i 50+ tri poena
uz eventualno -1 za promašen PAT

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #16 on: December 31, 2015, 09:45:46 pm »
A zašto kickeri da ne odlučuju o pobedniku? Ne smeta ako neki W/R/T izdivlja u nekom kolu, a ispod proseka je u ostatku sezone, ali odjednom je to problem za kickere.

#pravdazakickere

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #17 on: January 02, 2016, 05:44:38 pm »
Као `руки`нек ми се важи глас као пола човека  :D , али чини ми се да је далеко занимљивије са краћом клупом. У трећој лиги малтене није било крштених играча на ФА целе сезоне, а у лиги за парице су вероватно пресудили исти. Делује ми да би и смањење поена за тд квотербека био добар потез, али то је далеко мање битна одлука од клупе. За флекс позицију немам никакво мишљење. Што се тиче останка у лиги, мислим да је мало прерано - ко зна шта ће се све до септембра издешавати у свачијим животима.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #18 on: January 02, 2016, 06:39:04 pm »
Igram. Sto se tice promena prilikom bodovanja ja sam odavno rekao sta mislim o svim tackama koje su ovde predlozene. Jos bih samo dodao da bi trebalo sva podesavanja prekopirati iz zvanicnih Endzone liga jer su najbliza nekom standardu koji se trenutno igra (mada jos uvek ostaje totalna misterija zasto ne uvodimo PPR). Dakle:

- Uvodjenje FLEX pozicije - DA i to RB/WR/TE
- Povecanje klupe na 8 mesta - DA (mada ovo bi bilo jedino logicno ako bi smanjili broj timova u ligi na 12 za sta se takodje zalazem)
- Smanjenje QB TD-a sa 6 na 4 poena - DA (o ovome je nadugo i nasiroko raspredano, ne bih vise nista dodavao)
- Za K ne bih uvodio negativne poene, eventualno bih smanjio da svi FG vrede 3 poena sto bi znacajno smanjilo radnom uticaj K koji imaju na tim

Offline kum

  • Rookie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: $$$ NFL Fantasy $$$ 2016 - RASPRAVA
« Reply #19 on: January 03, 2016, 01:34:35 am »
     Igram, naravno. Jes' ono tacno sto Nada Macura rece, da ko zna sta ce do septembra da se izdesava, ali kako sada stoje stvari tu sam.
     Sto se tice uvodjenja flex pozicije i smanjenja poena za QB TD nikako ne mogu da saberem utiske i dam konacno misljenje. A kad je tako, sto se mene tice, nek ostane po starom. Uzgred, sto se tice Markosove provokacije nije bas sve tako. Jeste da su neki QB ludeli ali su samo njih petorica imali 4 i vise TD-a protiv NO-a. Kod mene su bila dvojica tako da nije mogao bas svako da racuna na 4-5 TD-a kad igra protiv NO-A. Cak sam oba puta kad su igrali protiv NO-a izgubio i oba puta je bilo od Markosa.
     Povecanje klupe - nikako. Jednostavno, zato sto pojedine pozicije nemaju 14 dobrih igraca. Na primer, pozicija TE. Ima 7-8 njih koji vrede i sve ostalo je ispod proseka. Sto bi Juhas rekao velika klupa ubije FA. Velika klupa daje sansu pojedinim takmicarima da dupliraju neke pozicije samo da protivnik ne bi mogao da ima pristojnu zamenu. Jeste da postoji TRADE, ali TRADE-om i dobijas i gubis.
     2-week finale deluje zanimljivo, jedino sto bi to za finaliste znacilo vise nervoze i rakije  :D ali moze.
     "BLOODY K"- Mislim da nije Walsh poludeo ne bismo se mi ni bavili njima toliko. -1 za promasen PAT i ajde, ali kako dati -1 za promasen FG od 40+ ili 50+. Isto, razmisljam o tome sto ste rekli svaki FG 3 pts. Kako moze FG od 20 yds i od 50 yds da budu isti ?! Ne bih ja tu nista dirao.
     Preorganizovanje finansija i te kako dobar predlog. Palo mi je na pamet to i prosle godine samo nisam hteo kao jedan od mladjih u ligi da se izjasnjavam kako meni odmah nesto smeta. Dugacak je put do titule, a izgubiti polufinale ili finale deluje razocaravajuce. Stoga, to moze da bude neka uteha ili satisfakcija.  ;)