Author Topic: Knjige  (Read 70620 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #35 on: May 17, 2012, 07:47:22 pm »
Hoce da bude i serija?
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #36 on: May 17, 2012, 09:01:15 pm »
Suviše je komplikovana priča i kompleksni likovi, da bi moglo da se pretoči u kraću seriju. Za veću seriju ne postoji budžet, ali se traže producenti.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #37 on: May 17, 2012, 09:09:19 pm »
Ocekujem onda barem dobar RPG.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #38 on: May 17, 2012, 09:25:14 pm »
Ocekujem onda barem dobar RPG.
Biće, radi ga ekipa Stefana Vlajkovića ekskluzivno za Blizzard. U stvari, Blizzard samo potpisuje, naši ljudi iz fonda za mlade talente ga rade. Očekuje se izlazak nekoliko godina nakon Diabla 4, jer je poznato da Blizzard gleda da izmuze svaku paru iz svoje igre. Ne sumnjam da će igra biti hit, jer se očekuje velika hardverska zahtevnost, a samim tim i fenomenalna fotografija, režija i fizika.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #39 on: May 17, 2012, 09:36:13 pm »
Princess of the Southern Seas: The Deep Abyss

Onda sledi 2. deo i onda prequel. Obecava!
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #40 on: May 17, 2012, 10:32:39 pm »

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #41 on: June 20, 2012, 11:26:26 am »
Zna li neko sta se desava sa baneprevozom.com/balkanknjige.com? Znam da su ih ganjali zandari ali zar je stvarno ugasen sajt?  :cry:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #42 on: June 20, 2012, 11:31:34 am »
Nkad cuo. Btw, izasla druga knjiga o Kublaj Kanu, to je i poslednja.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #43 on: June 20, 2012, 11:33:17 am »
Bane jeste ugašen, videćemo za Balkan, možda samo imaju neke probleme. :hm:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #44 on: June 20, 2012, 05:56:17 pm »
Nadam se da balkanknjiga ima samo tehničke probleme.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #45 on: June 20, 2012, 06:39:37 pm »
Na cemu je nasla pravna drzava da proradi. Jeb ti sistem.  :rant:

Sad mora da se smaram sa warez forumima i 98%sjebanim linkovima! :palm:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #46 on: July 17, 2012, 03:18:21 pm »


Solidno ostvarenje. Zanimljivo vrijeme obradjuje i par solidnih likova ali roman je ostao na nivou skice. Zaista se moglo jos poraditi na detaljima, produbiti prica, uvesti jos par likova. Kako je zavrsena cini mi se da slijedi nastavak. Sta kazu insajderi iz Nis? :)
« Last Edit: July 17, 2012, 03:19:15 pm by lordnex »
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #47 on: July 17, 2012, 04:00:48 pm »


Solidno ostvarenje. Zanimljivo vrijeme obradjuje i par solidnih likova ali roman je ostao na nivou skice. Zaista se moglo jos poraditi na detaljima, produbiti prica, uvesti jos par likova. Kako je zavrsena cini mi se da slijedi nastavak. Sta kazu insajderi iz Nis? :)

Dexa je moj odlican ortak s kojim redovno ljustim pivo i rostilj tako da ne mogu da budem objektivan prema njegovim knjigama.

Ono sto mogu da kazem je da lik pise populisticku zanrovsku prozu za velike mase. Dakle ako sa takvim ocekivanjem udjete u citanje knjige onda necete biti razocarani. Traziti nesto vishe u tome je glupost...

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #48 on: July 17, 2012, 04:13:38 pm »
Jasno je meni to sasvim. Covjek pise knjigu da je proda, da zadovolji izdavaca, da pojednostavi i osareni sve za mase i opet je napravio dobro stivo koje se moglo jos malo popuniti i biti ne dobra vec odlicna knjiga. Malo mu nedostaje.

Mada nije ni ovo los put za pisca na Balkanu, kada mu malo ojacaju tirazi mocice i da se igra.

Znaci ima nastavak? :)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #49 on: July 17, 2012, 10:59:53 pm »
Jasno je meni to sasvim. Covjek pise knjigu da je proda, da zadovolji izdavaca, da pojednostavi i osareni sve za mase i opet je napravio dobro stivo koje se moglo jos malo popuniti i biti ne dobra vec odlicna knjiga. Malo mu nedostaje.

Mada nije ni ovo los put za pisca na Balkanu, kada mu malo ojacaju tirazi mocice i da se igra.

Znaci ima nastavak? :)

Lol covek je najprodavaniji domaci pisac. Konstantinovo Raskrce prodalo preko 50,000 to je za Srbiju ko Biblija :D

Ovo je meni zanatski bolja knjiga od Raskrsca, njegovog prvog romana. Ima tu puno stvari koje se meni ne svidja ali ako se uzme u obzir publika i namena te knjige mislim da je OK. Naravno sve knjige su mu krajnje stripovske jer je na tome i odrastao, odatle se i znamo.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #50 on: July 18, 2012, 01:48:05 pm »
Prodao vise knjiga od Nives Celzijus i Jelene Bacic Alimpic?  :ohmy:

Ako je u necemu bolja od Raskrca onda je to istrazivacki rad, podloga i iskustvo u oblikovanju istorijiskih i pripadajucih fiktivnih karaktera.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #51 on: July 18, 2012, 03:04:30 pm »
Prodao vise knjiga od Nives Celzijus i Jelene Bacic Alimpic?  :ohmy:

Ne bih tek tako otpisao Marjanu Mateus i Isidoru Bjelicu
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #52 on: July 18, 2012, 03:14:23 pm »
Prodao vise knjiga od Nives Celzijus i Jelene Bacic Alimpic?  :ohmy:

Ako je u necemu bolja od Raskrca onda je to istrazivacki rad, podloga i iskustvo u oblikovanju istorijiskih i pripadajucih fiktivnih karaktera.

Hmmm. Pa ne znam, mnogo vece slobode uzima nova knjiga. Konstantinovo Raskrsce je do detalja faktografski maltene opisalo Nis za vreme WWII, ukljucujuci i likove koji se pojavljuju u romanu. Tako da mozda si subjektivan jer ti ova tematika mozda vishe lezi u novoj knjizi. Realno podloga i istrazivacki rad definitivno nije mogla da bude bolja za taj period :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #53 on: July 18, 2012, 03:17:54 pm »
Kakve tiraže ostvaruju domaći pisci, imaju li negde javno da se nađu ti podaci?

Negde sam čuo da je Laušević prodao 200-300K primeraka svoje autobiografije ali to je i specifičan slučaj.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #54 on: July 18, 2012, 03:35:54 pm »
Hmmm. Pa ne znam, mnogo vece slobode uzima nova knjiga. Konstantinovo Raskrsce je do detalja faktografski maltene opisalo Nis za vreme WWII, ukljucujuci i likove koji se pojavljuju u romanu. Tako da mozda si subjektivan jer ti ova tematika mozda vishe lezi u novoj knjizi. Realno podloga i istrazivacki rad definitivno nije mogla da bude bolja za taj period :D
Pa ne znam, meni je puno teze istrazivati nesto sto se desilo prije 700god i o cemu ima vrlo malo izvora nego nesto sto mu je mogao deda dosta precizno ispricati. :) A cini mi se da sam procitao negdje da je bas o likovima iz Raskrca imao sture informacije i da je tu dosta rekonstruisao.
Ovde se vidi da je istrazivao islamske izvore, da je bio na nekim lokacijama, citao vojne enciklopedije.

@starr
I ja sam trazio ali nisam nasao. Znam da je Kusturica  prodao gomilu primjeraka Smrt je neprovjerena glasina.
« Last Edit: July 18, 2012, 03:40:13 pm by sabotage »
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #55 on: July 18, 2012, 03:46:13 pm »
Hmmm. Pa ne znam, mnogo vece slobode uzima nova knjiga. Konstantinovo Raskrsce je do detalja faktografski maltene opisalo Nis za vreme WWII, ukljucujuci i likove koji se pojavljuju u romanu. Tako da mozda si subjektivan jer ti ova tematika mozda vishe lezi u novoj knjizi. Realno podloga i istrazivacki rad definitivno nije mogla da bude bolja za taj period :D
Šta ga znam. Ja najveću zamerku raskršću dajem upravo veoma šturom opisivanju Niša, kao i dosta nedorađene likove. Priča ima tempo i drži pažnju, ali ostalo i nije na visokom nivou. Sem stolnjaka po kafanama i specijaliteta sa roštilja u istim, nisam oduševljen ostalim opisima.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #56 on: July 18, 2012, 04:33:22 pm »
Šta ga znam. Ja najveću zamerku raskršću dajem upravo veoma šturom opisivanju Niša, kao i dosta nedorađene likove. Priča ima tempo i drži pažnju, ali ostalo i nije na visokom nivou. Sem stolnjaka po kafanama i specijaliteta sa roštilja u istim, nisam oduševljen ostalim opisima.

Svabski oficiri i podoficiri su svi istorijske licnosti bili, kao i Otto von Fenn, kao i Nisavac, Tozovcev cale i sve ostalo.

Kao sto rekoh, Raskrsce je zbrzano mnogo, i zanatski mnogo slabije od nove knjige. A mislim da to nije u pitanju nedostatak istrazivanja vec nezrelost jednog mladog pisca.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #57 on: July 18, 2012, 05:31:50 pm »
Svabski oficiri i podoficiri su svi istorijske licnosti bili, kao i Otto von Fenn, kao i Nisavac, Tozovcev cale i sve ostalo.

Kao sto rekoh, Raskrsce je zbrzano mnogo, i zanatski mnogo slabije od nove knjige. A mislim da to nije u pitanju nedostatak istrazivanja vec nezrelost jednog mladog pisca.
Upravo to sam i rekao. Ne sporim da su likovi autentični, ali mislim da nisu dovoljno razvijeni. To je možda i posledica upravo "zbrzanosti" knjige. Zastave imam, ali su mi malo dalje na listi prioriteta za čitanje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #58 on: July 31, 2012, 02:21:17 pm »




Nije lose ako volite istorijske teme. Lagano, bez zamaranja nepotrebnog.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #59 on: October 15, 2012, 09:12:19 pm »
Kakva je vjerovatnoca da se nadje Conn Iggulden u nekom elektronskom formatu (pdf, mobi, epup) a da to ne mora da se plati? :)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #60 on: October 15, 2012, 10:52:36 pm »
Na engleskom velika, na srpskom malo teže. Mislim da ga ni bane nije imao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #61 on: October 15, 2012, 11:51:22 pm »




Nije lose ako volite istorijske teme. Lagano, bez zamaranja nepotrebnog.

U jebote nisam znao da neko cita ovog bolida  :rofl: :rofl:

Ovo  :napalm: :napalm: :napalm:

Al sta ces boli coveka racku, njegova firma pa moze da stampa sta hoce...

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #62 on: October 16, 2012, 01:21:54 pm »
Priznaj da nisi citao vec gledao film. :P

Bolje bi ti bilo da preporucis nesto bolje nego da mases bacacem plamena gdje stignes. :kafa:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #63 on: October 16, 2012, 01:39:18 pm »
Priznaj da nisi citao vec gledao film. :P

Bolje bi ti bilo da preporucis nesto bolje nego da mases bacacem plamena gdje stignes. :kafa:

Film je jos i solidan. Nisam citao serijal o krstasima ali jesam spijunske dve knjige (to mi stivo za aerodrome, da brze prodje vreme) i golo govno. A plus ga znam iz Danskih/Svedskih medija. Govno klasicno...

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #64 on: October 16, 2012, 02:25:18 pm »
Objektivno nije toliko lose ako se uzme u obzir koliko je tema ekspolatisana i da masa ljudi skribomanski zatrpava trziste. Meni je bila ok zbog vezivanja teme sa nastankom nordijskih drzava, to mi je potpuna nepoznanica bila. Istina moglo je malo konciznije sve da se upakuje i da se izvuce vise iz likova ali u kategoriji lakog istorijskog stiva je ok.

Opet nista ne preporuci. :)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #65 on: October 16, 2012, 04:47:30 pm »
Posle Isidore Bjelice, Vesne Radusinovic, Jelena Bacic Alimpic, Vesne Dedic, Mirjane Bobic Mojsilovic, Marjane Mateus i Suzana Suziguzi Mancic od sutra ulazi u probrano drustvo spisateljica...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline SS26

  • Starter
  • **
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #66 on: October 24, 2012, 01:49:31 pm »




Nije lose ako volite istorijske teme. Lagano, bez zamaranja nepotrebnog.

Hoce biti na sajmu? Ko je izdavač?


Ja sam uradio drugo izdanje moje knjige, bice na standu Kairosa, to je onaj veliki stand odmah na ulazu, pa koga put nanese, cena sitnica...  :smile3:

Offline SS26

  • Starter
  • **
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #67 on: October 24, 2012, 01:55:24 pm »
Kakve tiraže ostvaruju domaći pisci, imaju li negde javno da se nađu ti podaci?

Negde sam čuo da je Laušević prodao 200-300K primeraka svoje autobiografije ali to je i specifičan slučaj.

Laušević jeste prodao toliko, Kusta isto preko 100000, ali to su autobriografske knjige, plus Novosti ih forsiraju i prodaju na kioscima. Evo te iste Novosti su rasprodale prvih 30000 komada nove knjige Vuka Draškovića, i "Kosovo" je ranije dostiglo stotinak hiljada primeraka...

Što se tiče ostalih, većina jačih izdavača želi da izdaje samo strane autore i bestselere, a kod ostalih je teško naći dobru promociju. Svodi se na to da je lakše izdati za malu kuću i sam kontrolisati tiraž, promocije i ostalu uz njihovu pomoć, koja je više simbolična. Ovo ne govorim samo iz mog iskustva, već iz iskustva mnogih koje sam čuo.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #68 on: October 24, 2012, 02:25:04 pm »
Hoce biti na sajmu? Ko je izdavač?
crowarez.org, bar za mobi verziju.  :mr.green:

Trebalo bi biti, vidjao sam je na par standova po BL sajmu. Zaboravih ko je izdavac za Srbiju. Za Hrvatsku je Znanje.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #69 on: October 25, 2012, 02:06:53 pm »
Posle Isidore Bjelice, Vesne Radusinovic, Jelena Bacic Alimpic, Vesne Dedic, Mirjane Bobic Mojsilovic, Marjane Mateus i Suzana Suziguzi Mancic od sutra ulazi u probrano drustvo spisateljica...

A da sve to ne prodje i bez muskarca medju novinarima-piscima, pobrinuo se Igor Miklja :rock: Juce ga videh na Sajmu bas :palm:
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan