Author Topic: Knjige  (Read 72192 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #350 on: December 25, 2020, 08:11:37 pm »
Pravo vreme da se krene sa čitanjem  :yes:


Jadna je i napaćena duša El Diego  :(


Dosta je utisaka ostavila knjiga, od toga da ih je mogao napisati 5 tomova, do teškog rasizma u Italiji pa do toga kako to vreme danas deluje kao neka druga galaksija da ne tupim mnogo izdvojiću jednu stvar za koju osećam potrebu da podelim sa drugim, a to je njegov stav kad je kokain u pitanju  :) Ne posvećuje on uopšte pažnje tome u knjizi, minimalno, ali to minimalno je ubitačno. Naime, njemu nikako nije moglo da bude jasno zašto ga toliko smaraju sa kokainom kada se drogiranje odvija noću po klubovima, a on danju produkuje na terenu kako se i očekuje i dalje tvrdi kako kokain uopšte ne pomaže na terenu, naprotiv. Znao je da je Bog na terenu i van njega i očekivao je da ga puste da radi šta želi  :cackalica:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #351 on: December 25, 2020, 08:34:06 pm »
Procitao to odmah, ali me vise interesuje “ono posle”. Ovo prvo mi manje-vise bilo poznato.
Hvala unapred😉

Tede vidi šta mi je stiglo danas



E sad, kad će doći na red za čitanje to ne znam

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #352 on: December 26, 2020, 09:09:24 am »
 :ski:

E sad, kad će doći na red za čitanje to ne znam

Kad god dodje, dobrodoslo.
Ocekujem utiske i komentar.
Hvala unapred👍

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #353 on: April 19, 2021, 09:36:43 pm »
Ocekujem utiske i komentar.
Hvala unapred👍

Evo ovako, iako je knjiga podeljena po glavama (svaka po 20,30 strana) koje prate njegovu karijeru u službi kroz prizmu vađnih događaja nakon završetka sa čitanjem jasno se knjiga može podeliti na 2 dela, do ubistva Đinđića vreme koje je proveo u Srbiji i posle ubistva vreme koje je proveo manje u Zagrebu a puno u Skoplju preko 8 godina. U prvom delu nema epohalnim otkrića i saznanja i taj deo mi je bio i mučan da čitam i da ponovo oživljavam mračne devedetet pogotovo što on brani službu ističući da je 99% ljudi časno i pošteno, što je možda i istina mada sumnjam. Pored zvanične službe postoji i vojna i pitaj Boga koliko još nezvaničnih "malih službica" nezavisnih odeljenja i koječega koje je nemoguće pohvatati. Takođe optužuje Britance i Amere da vršljaju tj vladaju Srbijom kako im se ćefne a u tome im mnogo pomažu i ljudi tj njihova glad za novcem i moći tj jedna armija podmitljivih ljudi koji su pare spremni da prodaju sve.

Meni je mnogo zanimljiviji deo drugi vezan za njegovo službovanje u Makedoniji. Svi znamo da Ameri podržavaju šiptare ali pojma nisam imao koliko je to u stvari organizovano i na kom nivou. Oni njih drže bukvalno na daljinskom upravljaču i u zavisnoti od interesa amera može biti mir narednih 50 godina kao i da može sutra da se zarati ili barem sukobi da se započnu. Sve je organizovano tako da se ide preko lokalnih šiptarskih političara i imama i tako je svuda gde su šiptari i na kosovu i u Makedoniji i verovatno na jugu Srbije. Zanimljiv deo je i priča u vezi Makedonske crkve i to kako bi SPC rado dala saglasnost za MPC ali ameri to sprečavaju jer bi dovelo do približavanja 2 crkve tj 2 države a njim nije cilj približavanje već obrnuto od toga konstantni sukobi i distanca među narodima na Balkanu.

Karijeru je završio tako što kada je bio upad u Sobranje on je ušao kasnije i napravio slefi koji je poslao bezbednjaku iz Makedonije i natog toga je to iskorišćeno kao motiv za kreiranje skandala. Sa jedne strane je potpuno glupo i neprofesionalno od jednog bezbednjaka da pravi selfi takve vrste i još da ga šalje a sa druge strane verujem da je i njemu više preko glave celokupne maskarade na ovim prostorima i potpuno besmislenim sukobima sve na našu sopstvenu štetu i propast a zarad inetersa govnjivih britonaca i amerikanaca.

To je to ukratko. Sve u svemu knjigu vredi čitati ali bih više voleo da sam je čitao sa neke bezbednije vremenske distance tamo negde 2040 godine kada sam već davno bivši stanovnik ove države negde u nekom manjem primorskom mestu u Španiji gde me svi znaju kao Pablo Markos

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #354 on: April 20, 2021, 08:12:47 am »
 :thumbsup: :worthy:
Hvala puno! Ovo je bio zaista dobar i iscrpan komentar.
Sad definitivno ovo stavljam na listu, ali cu da te poslusam i stavim na listu “za kasnije”😀
Hvala jos jednom!


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #355 on: February 04, 2022, 07:38:15 pm »
Završio "Sahranite mi srce kraj Ranjenog Kolena". Ne sećam se kada je neka knjiga ostavila tako jak utisak na mene.

Približava se trenutak za početak čitanja, sad dal je sledeća na redu ili odmah potom videću još od raspoloženja ali u međuvremenu predlozi za Sunđera da krene dalje pa da prenese utiske...

Put Ludog Konja: Istorija plemena Lakota

Carstvo letnjeg meseca
Empire of the Summer Moon: Rise and Fall of the Comanches

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #356 on: February 04, 2022, 07:46:23 pm »
Pročitao sam veoma zanimljivu i uzbudljivu knjigu ASAM

Veoma sam malo znao o Italiji u vreme Napoleonovih osvajanja i kako se ona našla između čekića (Francuska) i nakovnja (Austrija) a da je u isto vreme bila duboko podeljena i razjedinjena, okovana međusobnom mržnjom Italijanskih državica koje su pričale različitim jezicima i iz sve snage su se trudili da se još dodatno udalje jedni od drugih. Prosto je neverovatno da je to sve bilo pre samo 200 godina.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #357 on: February 04, 2022, 08:53:15 pm »
Balkan je bio mala maca u poređenju na Italiju i Nemačku pre ujedinjenja

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #358 on: February 04, 2022, 08:59:59 pm »
Da, Open Balkan je sve promenio.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #359 on: April 03, 2022, 07:13:29 pm »
Idealan trenutak da krene da se čita Hazarski Rečnik

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #360 on: May 19, 2022, 06:59:29 pm »
Quote
Vojvoda doušnik je osamdesetih okupljao ljude i držao govore protiv Tita i partije. Odmah nakon takvog skupa, prisutni pripadnici Službe u civilu pohapsili bi sve koji nisu njihovi. Među tim naivnim ljudima jednom sam se, u zgradi Patrijaršije, našao i ja. Tog decembra 1987. dopao sam hapsane i saslušavan sam, zajedno sa nekolicinom svojih dobrih prijatelja. Zbog djedovih priča o vojvodi Radaku i Bobovcu, o hajducima, njihovim jatacima i izdajicama, u meni je najveći prezir izazivala već sama pomisao na doušništvo. I u Bogosloviji smo najviše prezirali cinkaroše. A bilo ih je, treba li to naglasiti.
"Nebeska dvorišta", Vladika Grigorije. Uskoro u prodaji.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #361 on: May 19, 2022, 07:28:21 pm »
Ali "mlohavi i ćosavi vojvoda", genijalno!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill