Author Topic: Knjige  (Read 47627 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

• HOF
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #350 on: December 25, 2020, 08:11:37 pm »
Pravo vreme da se krene sa čitanjem  :yes:

Jadna je i napaćena duša El Diego  :(

Dosta je utisaka ostavila knjiga, od toga da ih je mogao napisati 5 tomova, do teškog rasizma u Italiji pa do toga kako to vreme danas deluje kao neka druga galaksija da ne tupim mnogo izdvojiću jednu stvar za koju osećam potrebu da podelim sa drugim, a to je njegov stav kad je kokain u pitanju  :) Ne posvećuje on uopšte pažnje tome u knjizi, minimalno, ali to minimalno je ubitačno. Naime, njemu nikako nije moglo da bude jasno zašto ga toliko smaraju sa kokainom kada se drogiranje odvija noću po klubovima, a on danju produkuje na terenu kako se i očekuje i dalje tvrdi kako kokain uopšte ne pomaže na terenu, naprotiv. Znao je da je Bog na terenu i van njega i očekivao je da ga puste da radi šta želi  :cackalica:

Offline Pablo

• HOF
    • View Profile
« Reply #351 on: December 25, 2020, 08:34:06 pm »
Procitao to odmah, ali me vise interesuje “ono posle”. Ovo prvo mi manje-vise bilo poznato.
Hvala unapred😉

Tede vidi šta mi je stiglo danas

E sad, kad će doći na red za čitanje to ne znam

Offline Tedimed

• Starter
  • **
    • View Profile
« Reply #352 on: December 26, 2020, 09:09:24 am »
 :ski:

E sad, kad će doći na red za čitanje to ne znam

Kad god dodje, dobrodoslo.
Ocekujem utiske i komentar.
Hvala unapred👍

Offline Pablo

• HOF
    • View Profile
« Reply #353 on: April 19, 2021, 09:36:43 pm »
Ocekujem utiske i komentar.
Hvala unapred👍

Evo ovako, iako je knjiga podeljena po glavama (svaka po 20,30 strana) koje prate njegovu karijeru u službi kroz prizmu vađnih događaja nakon završetka sa čitanjem jasno se knjiga može podeliti na 2 dela, do ubistva Đinđića vreme koje je proveo u Srbiji i posle ubistva vreme koje je proveo manje u Zagrebu a puno u Skoplju preko 8 godina. U prvom delu nema epohalnim otkrića i saznanja i taj deo mi je bio i mučan da čitam i da ponovo oživljavam mračne devedetet pogotovo što on brani službu ističući da je 99% ljudi časno i pošteno, što je možda i istina mada sumnjam. Pored zvanične službe postoji i vojna i pitaj Boga koliko još nezvaničnih "malih službica" nezavisnih odeljenja i koječega koje je nemoguće pohvatati. Takođe optužuje Britance i Amere da vršljaju tj vladaju Srbijom kako im se ćefne a u tome im mnogo pomažu i ljudi tj njihova glad za novcem i moći tj jedna armija podmitljivih ljudi koji su pare spremni da prodaju sve.

Meni je mnogo zanimljiviji deo drugi vezan za njegovo službovanje u Makedoniji. Svi znamo da Ameri podržavaju šiptare ali pojma nisam imao koliko je to u stvari organizovano i na kom nivou. Oni njih drže bukvalno na daljinskom upravljaču i u zavisnoti od interesa amera može biti mir narednih 50 godina kao i da može sutra da se zarati ili barem sukobi da se započnu. Sve je organizovano tako da se ide preko lokalnih šiptarskih političara i imama i tako je svuda gde su šiptari i na kosovu i u Makedoniji i verovatno na jugu Srbije. Zanimljiv deo je i priča u vezi Makedonske crkve i to kako bi SPC rado dala saglasnost za MPC ali ameri to sprečavaju jer bi dovelo do približavanja 2 crkve tj 2 države a njim nije cilj približavanje već obrnuto od toga konstantni sukobi i distanca među narodima na Balkanu.

Karijeru je završio tako što kada je bio upad u Sobranje on je ušao kasnije i napravio slefi koji je poslao bezbednjaku iz Makedonije i natog toga je to iskorišćeno kao motiv za kreiranje skandala. Sa jedne strane je potpuno glupo i neprofesionalno od jednog bezbednjaka da pravi selfi takve vrste i još da ga šalje a sa druge strane verujem da je i njemu više preko glave celokupne maskarade na ovim prostorima i potpuno besmislenim sukobima sve na našu sopstvenu štetu i propast a zarad inetersa govnjivih britonaca i amerikanaca.

To je to ukratko. Sve u svemu knjigu vredi čitati ali bih više voleo da sam je čitao sa neke bezbednije vremenske distance tamo negde 2040 godine kada sam već davno bivši stanovnik ove države negde u nekom manjem primorskom mestu u Španiji gde me svi znaju kao Pablo Markos

Offline Tedimed

• Starter
  • **
    • View Profile
« Reply #354 on: April 20, 2021, 08:12:47 am »
 :thumbsup: :worthy:
Hvala puno! Ovo je bio zaista dobar i iscrpan komentar.
Sad definitivno ovo stavljam na listu, ali cu da te poslusam i stavim na listu “za kasnije”😀
Hvala jos jednom!