Author Topic: 12th man - Za nas navijace Seattla  (Read 79182 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #210 on: October 27, 2016, 01:55:03 pm »
Snap count odbrane sa utakmice protiv Zone:
                       total  def                 ST
33-K.McCray   108   95   100%   13   43%
54-B.Wagner   102   94    99%   8   27%
50-K.Wright   102   93    98%   9   30%
25-R.Sherman   99   95   100%   4   13%
29-E.Thomas   99   95   100%   4   13%
35-D.Shead   95   95   100%   0   0%
20-J.Lane    86   82    86%   4   13%
72-M.Bennett   81   81    85%   0   0%
56-C.Avril     77   77    81%   0   0%

108 Snapova!?

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #211 on: October 27, 2016, 11:04:38 pm »
For the first time in his career, Russell Wilson was not a full practice participant Wed. QB has a new pec injury: ...
Danas potpisan QB Joel Stave to practice squad..Mislim da je ovo baš ozbiljno,posle članka i kolena sad ovo sranje..Loše na se piše u nedelju.. :palm:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #212 on: October 27, 2016, 11:23:05 pm »
Odbrana je izmorena, Wilson ispovredjivan, OL je nikakva i jos nam fali startni LT. Znaci trcanje do vecnosti :P

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #213 on: April 23, 2017, 03:20:28 am »
Aj da uradim jednu pred draft analizu posto nema standardnog Mock-a  :mr.green:
Prvo, imamo zanimljive pickove za draft. Po rundama:1(26), 2(58), 3(90), 3(102), 3(106), 6(210), 7(226). Dakle tri pika u trecoj rundi. Verovatno ce razmisljati da urade negde trade down za jos po neki pick u nizim rundama ali to je to. Na normalan nacin bolje od ovog tesko da moze.
Od zanimljivih pikova postisani su Lejsara, Joeckel, Jordan i McDougald, a vratili su se Sheade i Willson.
QB: Wilson je tu, Boykin verovatno u zatvoru ili tako nesto. Morali bi da nadju nekog za backup. verovatno ce da pokupe jednog UDFA i mozda jednog u 6-7 rundi.
RB: Raws i Collins, sasvim solidan dvojac koji se na zalost povredjivao tokom prosle sezone. Doveden je Lejsara kao teskas. Sve izgleda kao solidan tandem, ali Pete voli malo guzve na takvim mestima tako da ce verovatno da uzme nekog nisko ili kao UDFA.
FB: Ovde imamo coveka iz Klivlenda. Ako se bude uzimalo bit ce UDFA ili neki FA. Ne verujem da ce da potrose pick na draftu.
WR: Ma koliko pricali ovde, po mom misljenju tu je guzva. Baldwin, Kearse, Richardson u svojoj zadnjoj sezoni, Locket se vraca posle operacije. Postoji sansa da uzmu nekog ako bas procene da je talenat i da je pao dovoljno nisko, ali ovako ciljano, ne verujem. Covek koji bi im trebao jeste gunner za ST, a ne verujem da ce uzimati takvog pre 6.-7. runde.
TE: Ovde su Graham i Willson. Tesko da ce draftovati ista. Mozda blocking TE u UDFA ili visoki hibrid izmedju WR i TE.
OL: Doveden je Joeckel a otisao Gillian. Pretpostavlja se da ce Ifedi da predje na poziciju RT Joecke ce negde na levoj strani. Dakle LT, LG RG ili ce da ga otpuste ako ne valja. Mislim da je sigurno da cemo draftovati jednog OT u prve tri runde. Ako se Joeckel i pokaze otici ce na RG. Ako ne, onda cemo da pokusamo da ga uguramo na LT a RG da popunjavamo nekako drukcije.
DT: Ovo je malo cudna pozicija. Reed je starter, Rubin pored njega, ali on vec ima previse godina. McDaniel nije potpisan, a ostalo su nedokazani igraci. Ocekivao bi se bar jos jedan FA sa nekim veteran minimumom, a verovatno i pick u prve tri runde.
DE: Avril i Benett su standardni ali i njima ide vreme. Clark se pokazao kao poprilicno dobar. Ostalo su neke zamene. Vredi videti da li ce se Jordan pokazati. Ovo je pozicija u kojoj uzimas igraca ako verujes da vredi taj pik, ali mislim da bi mogli da probaju nekog speed rushera oko trece runde.
LB: Wagner i Wright su tu. Will je otvoren za sve. Mislim da ima dovoljno LB-ova da probaju ovu poziciju. Ako se bude uzimao pick 6.-7. runde. UDFA verovatno.
S: Ova pozicija, koliko je solidna toliko je i otvorena. Dokle god su Cancelor i Thomas zdravi, oni ce da igraju. Ali treba jos neko ako se povrede. McDougald bi mozda mogao da menja nekog, ali potrositi pick prva dva dana na sigurnog backup-a mi ne deluje verovatno.
CB: Ako je Sherman tu, on je siguran sa jedne strane. Sa druge su Lane i Shade koji je pokidao ACL. McDougald ce verovatno pokusati i tu da se ubaci. Lane se prosle godine nije preterona dobro pokazao ni kao RCB ni kao nickle i trebao bi da se popravi. Ovde bi verovatno dosao neko iz prva dva dana drafta.

Dakle, pozicije koje bi se forsirale na draftu OL, DE, DT i CB
Na poziciji OL nema specijalnih talenata tako da ocekujem da ce svi, bar u prve dve runde, ici ranije nego sto bi trebali. Ako pak Ramczyk, Bolles, Robinson ili pak Lamp budu tu sigurno ih uzimaju.
CB su malo cudni. Ako King bude tu, onda bi moglo biti zanimljivo posto nesto ne draftuju lokalne igrace. On bi bio kvalitetan za tu poziciju i ono sto traze tako da je to veoma zanimljiva situacija. Ako on ne bude slobodan, ne verujem da ce uzimati ikoga do trece runde.
Koliko vidim, na poziciji DT bi mogao da nam jedino dodje Malik, i onda ide velika praznina do sledeceg. A posto i pre njega nema nesto u ponudi, ne verujem da cemo gledati taj film.
E sad, na poziciji DE ima svasta u ponudi, a verujem da cemo traziti nekog speed rushera, a za tu poziciju mi najcesce biramo osobu koja igra OLB u 3-4 shemi.Tu bi mozda moga da prodje McKinley, mozda Bowser, Watt ili Harris.
Kad ovako pogledam, deluje mi da ako neki OL ne bude dostupan da ce verovatno slediti trade down i da uzmu DE poziciju. A potom u narednim rundama da popunjavaju. Postoji jos jedna mogucnost a to je ako se desi trade za Shermana. Za njega bi trazili ili pick prve runde ili igraca koji bi popunio prazninu na OL ili DT. U tom slucaju bi uzimanje Kinga u prvoj rundi bila velika verovatnoca.


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #214 on: April 25, 2017, 12:49:36 am »
Malik McDowell već biti u avionu dok vi dođete na red da birate sa #26. Ne verujem da on može toliko da padne. Nema više od 5 igrača u ovoj klasi koji imaji viši ceiling od njega.
Ako bih ja pravio mock vama bi verovatno dao Lampa. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #215 on: April 25, 2017, 02:04:09 am »
To je i moja procena. Lamp ako bude, eventualno neki DE-OLB hibrid. Ali po meni, bit ce trade down. Ja se svakog drafta nadam da ce pokusati da trejduju pick za neki sledece godine, ali to su jednom uradili i nikad vise.  :(

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #216 on: April 25, 2017, 12:57:22 pm »
Citam ovo gore, gde ti je Prosise ? Covek je prosle godine rasafio New England na sred Foxboroa, takodje povredjivan, ali nesto ne verujem da su ga otpisali...  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #217 on: April 25, 2017, 01:41:42 pm »
Da, pisem Collins a mislim na Prosise-ja. Collins nije bio nista specijalno, cak je imao i dva fambla dok je Prosise imao zanimljive tekme, cak ima vise jardi hvatanjem nego trcanjem. Problem jeste sto se povredio, a mislim da je imao i neku povredu kada je dolazio sa koledza. Ako svi trojica uspeju lepo da se zalece bit ce to zanimljiva sezona. Ako ne, opet cemo biti putujuca bolnica.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #218 on: April 28, 2017, 12:34:38 pm »
Mogao bih da kazem da je draft posao malo neocekivano, ali da je reakcija seahawksa ocekivana. Timovi su overreachovali QB-ove ali ne i OL, tako da je u trenucima kada smo bili na redu postojao jos uvek dovoljan broj opcija te su uradili trade down.
Moja procena za drugu rundu. Ako GB uzme nekog od zeljenih igraca, oni pickuju. Ako uzme nekog drugog, recimo rb... Jos jedan trade down. Mozda cak budu pokusali trade up u sredinu druge runde ako i dalje bude ostao zanimljiv igrac, tako da pokupe dva sa spiska.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #219 on: April 29, 2017, 04:02:30 pm »
Ko sto sam rekao, razvoj dogadjaja nije isao onako kako sam ocekivao, ali reakcija naseg FO jeste. Kada je otisao King uradili su jedan trade down i uzeli Malik-a. Da su Jagsi uzeli Malika onda bi verovatno mi Robinsona. DT nam je bio manja potreba, ali mislim da je Malik veci talenat od ponudjenih OL.
Onda je krajem runde uzet svestrani centar, brat 'rvat. Covek probo sve pozicije al stao na centru. Bas takve Cable voli. Jos da je u srednjoj iso na 'rvanje. Ima malo krace ruke za LT, ali verujem da ce i to da proba ako Joeckel ne moze.
Onda je doso kraj trece runde gde smo kraljevi sa 4 picka, i jos jednim na pocetku cetvrte. Neke igrace bi verovatno uzeli kasnije ali kad vec imas cetri pika, sto da ne. Uzeti su CB i S, da se podigne guzva i konkurencija. Uzet je i WR. Sad, mozda ce biti nekom zanimljivo sto su uzeti DB i WR sa Michigena (jim harbaugh)  :zvizdanje: S i WR su ucestvovali u ST tako da je potreba za gunerima zadovoljena, bar po mome misljenju. A i pricaju da je dosta dobar WR tako da su sve radili samo da ne privuku paznju na njega.
Vec za DT Nazair-a neznam sta da kazem. Jeste da nam je potrebna konkurencija i rotacija na tu poziciju, ali kakav je on igrac za to, ne znam. Pominje se cak i vracanje na stari 4-3 Heavy Under front gde bi igrao 5-tech ali to je za sada samo prica.
Ostalo je jos pick 4 runde, dva 6. i dva 7.
Posto ima dovoljno pickova, za ocekivati je da uzmu jos jednog OL i bar jednog LB. U cetvrtoj rundi mogao bi da ode neki RB ili TE posto, za divno cudo, nije mnogo njih uzeto. Mada je veca verovatnoca za nekog LB-DE hibrida. Ali to ce da se vidi, posto posle svakog dana sleduje sredjivanje liste i gledanje sta je najbolje preostalo.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #220 on: April 30, 2017, 03:22:26 am »
Rd 2, Pick 3 (35)    McDowell, Malik DT
Rd 2, Pick 26 (58)    Pocic, Ethan C
Rd 3, Pick 26 (90)    Griffin, Shaquill DB
Rd 3, Pick 31 (95)    Hill, Delano SS
Rd 3, Pick 38 (102)    Jones, Nazair DT
Rd 3, Pick 42 (106)    Darboh, Amara WR
Rd 4, Pick 4 (111)    Thompson, Tedric FS
Rd 6, Pick 3 (187)    Tyson, Michael S
Rd 6, Pick 26 (210)    Senior, Justin OT
Rd 7, Pick 8 (226)    Moore, David WR
Rd 7, Pick 31 (249)    Carson, Christopher RB

Ovo su pickovi. UDFA cemo sledeceg dana. Misljenje. Uzeti su DT i OL u drugoj rundi, sto se dalo ocekivati. Po jedan je pokupljen i u nizim rundama, sto je isto ocekivano. Dva WR-a, jedan ce u ST, tesko oba. RB u sedmoj sto je isto ocekivano. Ocekival se jedan CB, ali tri safeta nisam. Sta je iza, jos nisam siguran, nadam se neka nickle ili dimu varijanta. Umesto njih, ocekivao sam nekog WIL LB. Tako da i neuzimanje speedrushera mi je neocekivano. Vise zato sto je to pozicija sa kojom nikad nisi zadovoljan nego sto je bas need.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #221 on: May 01, 2017, 04:31:59 am »
Skyler Howard, QB, West Virginia   Bez relevantnog podatka
Hayden Plinke, TE, UTEP    hm.... spor, lose ruke, competitive blocker. Nisam bas odusevljen. Opet, prosle sezone postigao je 8 TD
Tyrone Swoopes, QB, Texas (signed to play tight end)  mi da nesto ne konvertujemo i komplikujemo ne bi vredelo. Nadam se da zna da uhvati loptu posto izgleda da nezna da je baci.
Jordan Roos, G, Purdue
Tony Bridges, DB, Ole Miss   Tight and slow
Darreus Rogers, WR, USC   Spor, prosecno visok ali sa odlicnim rukama i kontrolom tela.
Algernon Brown, FB, BYU
Jordan Simone, WR, Arizona State  Ne preterano brz. Vise se vodi ko safety
Otha Peters, LB, Louisiana-Lafayette  Visoko i spor. Verovatno WILL ali preferira MIKE poziciju.
Calvin Steyn, OL, Weber State
Nick Usher, LB, UTEP   ne preterano brzi. Mogo bi da bude pass rusher.

Uglavnom su pokupljeni ljudi za koje sam slabo naso neke komentare. A i ono sto je bilo nije obecavalo. Ne verujem da ce nesto da izadje. Mozda QB. TE ako ga prebace na OL ili ovaj QB ako postane TE. Cak FB deluje ko najbolji prospekt. Ako neko ima neke reci utehe, otvoren sam za sve  :mr.green: :mr.green:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #222 on: October 31, 2017, 11:32:46 pm »
I osoba koja je odlucila da rekonstruise ugovor da bi mi mogli da potpisemo Brown-a je....
Russell Wilson!!!!!!!!!!!!  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Imam neki cudan oseca, da su mu kojim slucajem ponudili da smanji ugovor da bi ga doveli, da bi pristao  :cackalica: :cackalica:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #223 on: November 01, 2017, 12:14:07 am »
I osoba koja je odlucila da rekonstruise ugovor da bi mi mogli da potpisemo Brown-a je....
Russell Wilson!!!!!!!!!!!!  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Imam neki cudan oseca, da su mu kojim slucajem ponudili da smanji ugovor da bi ga doveli, da bi pristao  :cackalica: :cackalica:

Rekonstrukcija ugovora ne znači da je uzeo manje para, konkretno u ovom slučaju znači da je pare koje je trebao dobijati jednom nedeljno do kraja ove sezone, dobio odmah. ;)

Takođe, ovaj potez povećava "udarac" na salary cap u narednim godinama.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #224 on: November 01, 2017, 01:48:57 am »
Znam, znam. Uz to, on ima i najveci ugovor, tako da na sredini sezone njemu se moze prebaciti najvise para.
Ali zabavno je to kako je bas njemu za LT.  :P :P

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #225 on: November 06, 2017, 02:00:12 am »
Samo da vas obavestim da su Roberto Aguayo i Younghoe Koo još uvek slobodni  :zvizdanje:

Offline Luka SD

  • Starter
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #226 on: November 06, 2017, 02:35:40 am »
hahaha, ja da sam sutirao danas mislim da bi bio precizniji od wolsa !!!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #227 on: November 06, 2017, 03:01:50 am »
Drugari, iz poštovanja prema liku i delu Blaira Walsha rešio sam da ga ovekovečim na ovaj način, i nemam ništa protiv da bilo ko ili svi navijači Sihoksa stave ovo kao svoj sig:


Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #228 on: November 06, 2017, 12:10:39 pm »
Startov'o ga u IIIB  :A
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #229 on: November 06, 2017, 04:58:26 pm »
Startov'o ga u IIIB  :A
Pfff.rookie move... greg the leg all the way

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #230 on: November 08, 2017, 09:57:47 pm »
Seahawks Activating DE Dion Jordan From PUP List, Placing OL Rees Odhiambo On IR ... :hm:

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #231 on: November 10, 2017, 12:11:34 pm »
Seahawks CB Richard Sherman Out For Season With Ruptured Achilles http://bit.ly... :rant:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #232 on: November 21, 2017, 05:51:43 am »
Nemojte da padate.  :A

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #233 on: November 27, 2017, 11:13:30 am »
Čudo u Santa klari sinoć..Ofanzivna linija nije dozvolila ni jedan sek(PRVI PUT POSLE DVE GODINE).. :krst:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #234 on: November 27, 2017, 01:45:30 pm »
Ipak su to 9ersi. Mada ja ocekujem da ce sad malo da stabilisu OL i da poboljsaju igru trcanjem. Samo da se neko ozbiljnije ne povredi od njih

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #235 on: December 11, 2017, 02:04:50 am »
:napalm:




Prosto je nevidjena sramota sta sve sudije sude, odnosno ne sude, u vasu korist.
Zalosno i vec vise nego degutantno jer to traje vec nekoliko godina u kontinuitetu.   :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #236 on: December 11, 2017, 02:19:08 am »
Nije mi jasno zašto imate kompleks od nas..Mi smo mala franšiza koja ima uspehe zadnjih par godina..A da nije zbog one utakmice kad smo vas uneredili u produžetku za super bowl?Kad ste već otvorili šampanjac?Izvinite onda.. :thumbsup:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #237 on: December 11, 2017, 02:28:31 am »
Zadnjih par godina? Od kada smo usli u NFC West bili smo u PO 11 sezona a diviziju uzeli u 8. Osim ako je za tebe 15 godina - par.

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #238 on: December 11, 2017, 02:45:36 am »
Pa mislio sam u odnosu na pekerse koji su ipak po tradiciji veliko ime Nfl-a..Ipak još uvek nisu prevazišli taj poraz..Od tada nemaju uspeha(ULAZAK U PLAY-OFF IM JE NAJVEĆI USPEH)Imaju par vanserijskih igrača,ali su oni u ozbiljnim godinama..

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #239 on: December 11, 2017, 03:12:13 am »
Mi smo fransiza stara 40 godina, a oni 100. Ali i pored toga, 15 godina nije mala cifra. Od kada je NFL presao na 4 tima u 8 divizija, mi smo najbolji tim NFC West-a. :teg:

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #240 on: December 11, 2017, 03:16:48 am »
Svaka čast shermanu i kamu,ali prvi čovek odbrane je ipak wagner..bez njega u drugom poluvremenu..potop..još ako nas kazne zbog ova dva isključenja.. :wall:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #241 on: December 11, 2017, 10:57:59 am »
Uhhhh, kompleks... Pa bijemo vas kako vas vidimo. :D

Imali ste mini seriju od 3 pobede, jednu poklonjenu od konja maskiranih u zebre nakon Fail Mary, jednu poštenu i jednu gde smo se samoubili nekoliko puta. Generalno smo Streptomicin za vas. :A

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #242 on: January 01, 2018, 10:07:50 pm »
Seattle Seahawks franšiza:


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #243 on: January 01, 2018, 10:21:56 pm »
Nije baš franšiza da je umrla. Nije čak ni generacija. Ulazili su u PO par poslednjih godina redovno (a i ove godine su zamalo ušli u PO) uprkos povredama.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #244 on: January 01, 2018, 10:43:47 pm »
Sada, kada na miru mogu da gledam PO, mogu i da sumiram moje utiske za sezonu.
Prvi utisak mi ide od utakmice protiv Titana. Tada smo po nekoj vrucincini opet mrcvarili mrtvu ribu i posle te utakmice odbrana mi nikako nije izgledala da se do kraja oporavila. Nekako nam uvek uleti utakmica na 40+ stepeni a da odbrana bude 35-40 minuta u igri. Po mogucnosti neko zavrsi na infuziji i tako to.
Drugi utisak je da su svi komentari igraca doveli do win now stanja tima tako da su se potrosili grdni pikovi sto je bilo preterano. Uz to su dovedeni par igraca sa jednogodisnjim ugovorom koji je daleko preplacen. Tako da ceo tim umesto da se razvija tokom sezone, ustvari je stagnirao ili iso unazad. Sve to ocekujem da nam se obije o glavu sledece sezone.
Treci utisak su povrede, mnogo povreda. Kada se sve sagleda u celini, onda se vidi da je odbrana bila solidno duboka, posto je i dalje znala da pokaze stari sjaj. Prvo se povredio prvi pick na draftu, i to pre predsezone. Pitanje je da li ce uopste da igra. Onda je otisao covek koji je trebao da bude LT. Potom je otisao startni DE, onda CB i SS. Da ne pominjemo par ljudi koji su poceli na pozicijama u OL su zavrsili na na IR. Ako ovo bude najgora godina, onda i nije tako lose, ali mislim da je ovo samo pocetak, igraci vise nisu mladi i lakse se povredjuju.
Uz sve to, videle su se ogromne mane u tehnici i taktici. Osnovna stvar OL je bila pas protekcija, dok trcanje nikad nije napredovalo. A pas protekcija je bila tragicna do pred kraj sezone. Onda je bila samo losa. Napad su bili ili 3-step dropovi ili ce wilson da scrambluje pa ce nesto da se desi. Od svih WR-a samo Baldwin zna kako da se oslobodi cuvara. On, McKisic i Graham u EZ su jedine svetle tacke napada. U odbrani se osetilo da DL mora bolje, ponarucito posle povrede Avrill-a. Ostalo je bilo standardno. Pustanje 3&20 playeva nije bilo standardno samo u SB sezoni.
Sve u svemu, ne verujem da ce neko od assistant trenera da ode, a i ako ode to moze da bude DC. Nismo mi te srece da otpuste ceo napad.
Ono sto se moze ocekivati jeste da odu pojedini igraci. U penziju ili neke druge timove. Ima dosta njih kojima je ovo zadnja sezona ili su dovedeni na jednu godinu, a ne mogu se svi potpisati. Avrill i Cancelor su imali povredu vrata i upitni su dal ce uopste igrati. Tako da tek treba da se odradi dosta stvari pre neko sto se pocne razmisljati o draftu. U kome cemo sigurno da idemo bar dvaput na teade down da bi uzeli jos koji pick. :palm: