Author Topic: Euroleague 2015/2016  (Read 53542 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #210 on: February 06, 2016, 11:07:47 am »
Jovic prosle godine nije umeo da vodi loptu licem ka cuvaru, jos manje da sutne sa dalje od 3m. Ove godine unapredio je svaki aspekat igre.

ABA ligu ove godine igramo poluozbiljno, ne vidim problem sa porazima od Cedevite, desi se. Tim je menjan jedno 5 puta u toku sezone, plus igra se sreda-subota a ovo bas i nisu neki NBA igraci po nivou fizicke spreme. Negde se razvodne minuti, negde se malo zabusava, to je sve normalno.

Generalni problem cigana je sto su slabo kosarkaski pismeni i ocekuju cuda i madjiju posle 2 meseca. Pre dve sezone, Radonjic je nasviran kurcem posle prvog kruga EL, ispustio je vodjstvo protiv PAO, "Pesic bi ovo razvalio", itd. Ispustili smo i 1/2 protiv Cibone, jebiga, i to se desi. Prosle sezone, Radonjic je opet bio dezurni krivac kad god nesto krene po zlu, pa je na kraju sezone osvojio sve, cak i srpsku ligu za koju me iskreno boli kurac. Ti mu zameras 1-3 u srpskom plejofu protiv Grobara, cela KLS bila je antiklimakticna posle poraza od Cibone, nismo morali ni da igramo finale sto se mene tice, srecom pa nas je kolaps hrvata spasio. Ove sezone, izvukao se iz u 3pm jebene grupe i to posle debakl starta, ali vidim i to se jako brzo zaboravilo. Covek koji losi vode utakmice dobio Real i Khimki, dva F4 kandidata, u tesnim zavrsnicama, i komplet ustopovao Unicaju i Lokomotivu, kao i PAO na strani. OK, logika manjka, ali oce to.

Zameras vodjenje ekipe, u svim utakmicama gde smo prodali vodjstvo igracki faktor bio je kljucan. Protiv Efesa, u poslednjih minut promaseno je jedno 3 zicera, od cega dva mega cista Zirbesa i Lazica. Protiv Darussafake, centar masi dva bacanja na penalu. Protiv Partizana, tim je sutirao 3/23 za tri poena, slicno kao lani protiv recimo Zalgirisa.

Postoji jos uvek strasan otklon cigana prema Radonjicu, a sumnjam da je to zato sto ga pamte od pre 18 godina kad nam je zagorcavao zivot u FMPu/Buducnosti. Verovatno ce mu se oprostiti svi "gresi" kad stigne na neki F4. Dotle, to sto je ekipu koja je 15 godina bila apsolutni kurton igracki postavio na noge, i u tri sezone transformisao u stabilnog top 16 ucesnika sa pretenzijama na 1/4, osvojio sve domace trofeje i generalno radi posao, to ce mu valjda jednom oprostiti.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #211 on: February 06, 2016, 11:18:25 am »
Razlika od +15 poena garantuje pobedu? Prvi put čujem. Mogao bih da se složim sa konstatacijom za poslednjih minut ili dva utakmice. Sve duže od toga može da se izgubi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #212 on: February 06, 2016, 12:01:06 pm »
Postoje detalji na koje ljudi masovno ne obracaju paznju.

Recimo, pobede protiv Malage i Lokomotive dosle su u potezu kada je tim gotovo neprekidno tri nedelje bio u Beogradu. Pritom, dva nova igraca uvedena su u trenazni proces oko nove godine, i treba sad i to malo ispeglati. Kada si u Beogradu na duze, moze da se trenira, da se konkretnije radi. Rezultati su bili jasni.

Mislim, ja bih prvi voleo da je ovo NBA tim i da su nam igraci utegnuti da mogu da igraju 30 minuta na 3 dana. Al' ne mogu. Jasno ce se desiti oscilacije forme, mada opet, sad ih je manje nego prosle godine, a prosle godine ih je bilo manje nego pretprosle itd. Partizanu je trebalo duplo vise vremena da napravi kompetitivan tim u EL, ne toliko zbog njih nego zbog vise faktora (slaba liga pre svega, Partizan je postao jak tek kad je usao u ABA i poceo da se redovnije bije sa normalnim timovima a ne mrtvom Zvezdom i povremeno ok hemofarmom). Zvezda je taj put presla u duplo manje. Mislim, na OK smo pravcu...to je sve.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #213 on: February 06, 2016, 12:33:29 pm »
Доста ствари које си написао нема везе са оним што сам ја коментарисао,али ајде... Свака му част за резултате ове сезоне, као што рекох нико(нормалан) му не би замерио и да смо испали у првој фази такмичења, али неће да буде да је он заслужан за све добро што се дешава у клубу, а да су играчи искључиви кривци за поразе. Не може да се пореди играчки кадар сада и у прошлости, а то носи и одговорност, а не само ловорике ако ти иде. Да кренемо од последње утакмице - ти си споменуо Цирбесова бацања, а тотално занемарио чињеницу да нисмо дали ни поен у последњих 6 напада колико се сећам. Тај напад нам је једини и био крштен у том периоду и уследила су бацања, остало је било онако како сам написао у претходном посту, а то је само реприза онога шта се дешавало и на претходним мечевима. Против оваквог Партизана једноставно не би смели да губимо шта год да се дешавало, а ако Звезди није циљ да победи увек и свуда свог највећег ривала онда је то неки други клуб од оног за који сам навијао све ове године.  Не делује да смо превише озбиљно ушли у тај меч. То што ти, а и добар део кошаркашке публике имате бол курца за нашу лигу је другa ствар и о томе можемо причати, али то је већ опширнија тема и читава филозофија шта би требало да буде битно за један клуб. Нису порази од Ефеса и Цедевите ништа трагично, нити плус 15 гарантује победу (где сам то рекао?), али брате мили не можете да ме убедите да су нормални толики падови у игри у нападу у истом периоду утакмице и на мање више исти начин два пута у 5 дана.

Што се тиче тих антипатија према њему, ја сам и рекао да постоје и да неће ни освајање Евролиге то променити, али то није тема  :mr.green:  Причам о реалним проблемима, а не о неким имагинарним. Једноставно много тога је доброг урадио (добра је атосфера у тиму, одлични резултати у задње време, није кретен већ је добар лик, поједини играчи су значајно напредовали код њега...)  и не верујем да би велики број тренера имао боље резултате да је на његовом месту био ове и претходне сезоне, али ето мени као кошаркашки неписменом човеку није јасно да неке ситнице не могу да се промене на боље. Није проблем кад ти играчи промашују зицере, бацања(на то смо ми цигани ваљда навикли све ове године), кад се деси фаул у нападу итд, али ако ти не успеш да упутиш крштен шут на кош по 4+ минута  и да се то понавља на више утакмица у сезони у истим периодима утакмице онда већ треба да се пали црвена лампица. Поред тога могло би штошта да се каже и о катастрофалном тајмингу за техничке грешке, повременим брљањима кад је ротација у питању итд али све је то чини ми се мање битно од овога о чему мрсомудим од јутрос.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #214 on: February 06, 2016, 12:45:31 pm »
Против оваквог Партизана једноставно не би смели да губимо шта год да се дешавало, а ако Звезди није циљ да победи увек и свуда свог највећег ривала онда је то неки други клуб од оног за који сам навијао све ове године.  Не делује да смо превише озбиљно ушли у тај меч.

Gubio Partizan i dok je bio megadominantan od nas, tamo neke 2001. npr smo ih dobili sa sastavom sacuvaj-boze dok se klub raspadao i trenirao Kreckovic a igrali Dozet i slicni slepci.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #215 on: February 06, 2016, 12:56:43 pm »
Знам, али знаш и сам да је то била статистичка грешка на нашу жалост  :mr.green:, али добро, боље губити небитне дербије и освајати све живо него обрнуто.
Иначе, играли су они фајнал фор док није постојала Јадранска лига, колико се сећам `98. кад смо ми узели ону чувену титулу проти ФМПа у финалу  :A

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #216 on: February 06, 2016, 01:01:17 pm »
Знам, али знаш и сам да је то била статистичка грешка на нашу жалост  :mr.green:, али добро, боље губити небитне дербије и освајати све живо него обрнуто.
Иначе, играли су они фајнал фор док није постојала Јадранска лига, колико се сећам `98. кад смо ми узели ону чувену титулу проти ФМПа у финалу  :A

U sezoni 97/98 YUBA liga je bila top 5 u evropi. Zvezda je igrala finale kupa koraca, Partizan F4, beobanka je igrala 1/4 kupa Saporte. U domacoj ligi, imao si kompetitivne Zvezdu, Partizan, Buducnost, FMP, Beobanku, "zajebane" Ivu Zorku, Radnicki, Lovcen, Spartak, sezonu kasnije dosli su i Beopetrol i Borac Cacak. To su bili poslednji trzajevi kosarkasa koji su stasavali u SFRJ.

Od izlaska Buducnosti iz nacionalne lige u Srbiji su ti ostali Partizan i jako povremeno FMP, Hemofarm i Zvezda svakih 5-6 godina. Sve ostalo je bilo dranje. Nije bas isto, jbg.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #217 on: February 06, 2016, 01:16:53 pm »
Слажем се.
Aу, ал ме сад пуцају флешеви (а за њим и бекови) кад се сетим тих времена. Какве главе од играча су се вукле по тим `небитним` тимовима...

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #218 on: February 06, 2016, 01:32:00 pm »
Слажем се.
Aу, ал ме сад пуцају флешеви (а за њим и бекови) кад се сетим тих времена. Какве главе од играча су се вукле по тим `небитним` тимовима...

Ajd da linkujem na sebe cisto i ja jednom...dva kapitena su lepo pricali o tome.

http://www.vice.com/rs/read/vice-derbi-sa-beriem-i-topiem

Quote
Berić : To je sad neuporedivo sa bilo čime. Tu je bilo ozbiljnih gostovanja. Recimo, Top zna kako je bilo dobiti u jednom Šapcu, protiv Grušanovića, Negovanovića, Zirojevića...Mikan Grušanović u Šapcu? Pa on je tamo bio kao Olajuwon. On je svakome mogao da da trideset poena. I ne samo Šabac, šta reći recimo o Subotici? Spartak je godinama imao odličnu ekipu, sa Koturovićem, Miškovićem, Benčićem, Aleksićem, Ivićem...tamo dobiti, to nije bilo lako. Pa onda, Čačak...

Topić : Beobanka, Radnički sa Crvenog Krsta...

Berić : Trebalo je dobiti i na Cetinju, protiv braće Čarapić. Pa u Baru...a Pančevo? Nije to bilo kao danas, da imaš dve-tri jake utakmice a ostalo...Kraljevo? Pa tamo je igrao Dragan Ristanović, koji je posle igrao sa mnom jednu godinu, pa ti nisi mogao lasom da ga uhvatiš...jednom su nas dobili 15-20 razlike, u sezoni 1992-93, mi startujemo recimo sa 5 ili 6 pobeda u nizu, i odlazimo u Kraljevo, gde nas Sloga bukvalno razvali. Razvali! Sad da kažeš, Sloga dobila Zvezdu ili Partizana 15 razlike...ali, tu su se kalili igrači. Dobiti na takvim gostovanjima, na tim terenima. Mi smo možda i u to vreme govorili, eh jebiga ta naša liga, ovakva onakva, ali tek sada, kad su prošle godine, vidiš da je to bila jedno kvalitetno takmičenje.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #219 on: February 06, 2016, 02:26:22 pm »
simpa je kad zadrte pobornike jadranske uhvati nostalgija za šapcom, kraljevom, suboticom, čačkom, leskovcem itd itd
muzika za moje uši


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #220 on: February 06, 2016, 02:27:50 pm »
Kurac bi Veseli skakao pored Zuce Mitica

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #221 on: February 06, 2016, 02:32:22 pm »
uf što je neki dan bila dobra šorka na cetinju kad je gostovao ibar
više u rukometnom fazonu tog 90s Cetinja, al ipak su uspomene navirale


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #222 on: February 06, 2016, 02:33:35 pm »
simpa je kad zadrte pobornike jadranske uhvati nostalgija za šapcom, kraljevom, suboticom, čačkom, leskovcem itd itd
muzika za moje uši

sta da radim. svi bi mi radije srBsku ligu al to nije resenje u narednih 20 godina.

inace bio sam u subotici jednom na gostovanju :D u sopstvenoj reziji citaj seo na bus. izgubili smo. jebo nam mater neki levoruki plavokosi plej, sad sam zaboravio kako se zove.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #223 on: February 06, 2016, 02:35:38 pm »
više u rukometnom fazonu tog 90s Cetinja

Stevo Nikacevic i Djuro Kapa  :rock: ako ti jedan postedi bubrege, drugi nece

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #224 on: February 06, 2016, 02:42:29 pm »
Video sam snimak sorke. Kvalitetan krose je sevnuo koji je uspavao jednog od ucesnika manifestacije...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #225 on: February 06, 2016, 05:02:54 pm »
sta da radim. svi bi mi radije srBsku ligu al to nije resenje u narednih 20 godina.


pa ne baš svi. uvek je bilo i nekih koji su se sprdali sa idejom o domaćoj ligi i održavanju jakih košarkaških centara u unutrašnjosti, a sve to dovodili u vezu sa nekakvim srbovanjem.

jedna stvar je biti podrugljiv prema, ne znam, strategiji razvoja srpskih turističkih centara, a skroz druga kad se priča o košarkaškim centrima.
jer Srbija je, budim realni, ružna zemlja i turizam nam je kurac jer osim 4-5 mesta nemamo šta da ponudimo, ali u basketu pretendujemo da u neko dogledno vreme ugrozimo Litvansku #2 poziciju u Svetu, a to nećeš postići rešenjem koje isključuje ne Šabac, Suboticu ili Leskovac nego i to zeru većih gradova koje imamo poput NS, KG ili Niša...
i meni se dopada ideja da Partizan odigra nekad protiv Splita ili Šibenke u ime zlatne ere 80ih, ali to ponekad je trebalo da bude ponekad. a da akcenat bude na domaćem prvenstvu. a došlo se do toga da je se sezona igra na Tajfunu, Širokom, Metkoviću, Čitluku, a ovo protiv naših bude neka mini summer ligica i naravno da će sve to onda da skurca...



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #226 on: February 06, 2016, 05:13:11 pm »
pa ne baš svi. uvek je bilo i nekih koji su se sprdali sa idejom o domaćoj ligi i održavanju jakih košarkaških centara u unutrašnjosti, a sve to dovodili u vezu sa nekakvim srbovanjem.

jedna stvar je biti podrugljiv prema, ne znam, strategiji razvoja srpskih turističkih centara, a skroz druga kad se priča o košarkaškim centrima.
jer Srbija je, budim realni, ružna zemlja i turizam nam je kurac jer osim 4-5 mesta nemamo šta da ponudimo, ali u basketu pretendujemo da u neko dogledno vreme ugrozimo Litvansku #2 poziciju u Svetu, a to nećeš postići rešenjem koje isključuje ne Šabac, Suboticu ili Leskovac nego i to zeru većih gradova koje imamo poput NS, KG ili Niša...
i meni se dopada ideja da Partizan odigra nekad protiv Splita ili Šibenke u ime zlatne ere 80ih, ali to ponekad je trebalo da bude ponekad. a da akcenat bude na domaćem prvenstvu. a došlo se do toga da je se sezona igra na Tajfunu, Širokom, Metkoviću, Čitluku, a ovo protiv naših bude neka mini summer ligica i naravno da će sve to onda da skurca...

Ah, to pranje ruku u Moravi. Srbija trenutno i nema sredstava za ligu jacu od 8 klubova, a u tih 8 dva su ozbiljna, ove sezone jedan na papiru a jedan i faktualno. Dobro, tu je i Mega. Jebiga, treba odrzavati to malo sto imas pa makar i vestacki.

Glede ABA lige, bice mnogo jasnije kad FIBA i ULEB konacno raspodele karte. FIBA je juce objavila da je zvanicno potpisala ugovor o saradnji sa Perform grupom koji je vredan oko 500m eur. E sad, poslovao sam sa ovim becarima, i radi se o najvecoj evropskoj (i svetskoj) streaming mrezi koja preprodaje prava za prenose preko interneta a glavni klijenti su uglavnom kladionice. Koliko je Perform jaka prica dovoljno ti govori da imaju prava na skoro sav evropski fudbal, sav ATP/WTA tenis + Aus/US Open, na NBA, NHL, MLB i jos ponesto okolo. Ako je FIBA stvarno u poslu sa njima to moze da na duge staze napravi balans sile u evropskoj kosarci, ali trenutno, ipak je ULEB glavni igrac, jer FIBA nema ama bas nista u svojoj ponudi (svi brendovi su u ULEBu). Jos nemamo informaciju kako ce se ovi, a kako oni, postaviti prema ABA, ali ako ABA prestane da bude uslov za EL (veliko pitanje) verujem da ce se svi nasi povuci odatle.

Drugo resenje, koje Djilas podvaljuje vec neko vreme, je formacija druge ABA lige koja ce ukljuciti jos vise regionalnih timova i dodati taj kompetitivni aspekat. Boga pitaj hoce li nesto biti od toga, ali prica o regionalnoj ligi ne moze da funkcionise u buducnosti bez druge ABA B lige.

Jebiga, ranije je cuveni argument bio da "razvijamo hrvatima klubove", eno sta smo im razvili, Cibona i Zadar se raspadaju, Split i ne postoji, Sibenik si spomenuo ti danas a ko drugi ikad pitanje je, Cedevita opstaje zbog privatnog kapitala. Olimpija isto raspad, Bosna kao i Split...osta cela SFRJ kosarka na vecitima i granulama.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #227 on: February 06, 2016, 09:28:21 pm »
I meni ide na kurac prica o regionalnim centrima, "jakoj" domacoj ligi kurac palac. Sve je to nesposobno. Trenera nemamo za 3 kluba kvalitetna u Srbiji (kad kazem trenere, mislim na celu ekipu znaci seniorski HC + asistenti, pa onda isto na juniorskom i kadetskom nivou, pa onda posebno skola kosarke). Uslove za razvoj this klubova nemamo nikakve, operativa se zasniva na crkavici iz Opstinskih budzeta i fiktivnih sponzora koji rade na taster itd itd.

Necu da pricam o "skolama" sportova privatnih koje su nikle levo i desno. Jebeni Nis ima registrovane 32 skole fudbala za klince!!! Ej bre, nisam znao da smo leglo talenta da na 300k imas 32 skole fuzbala. U Basketu nije toliko ali ja ih znam bar 10ak. To radi ko sta hoce i operise, nema selekcije, nema razvoja samo deca nek trce i roditelji ono za 3-4 soma mesecno isteraju bagru da trci malo iz kuce.

Imamo realno i igraca i trenera a i talenata toliko da napravimo 3-4 kasvetna kluba nazalost, ostalo bi moglo u neku drugu klasu od 10ak klubova i to je to.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #228 on: February 06, 2016, 10:59:05 pm »
da, nema klubova, nema trenera, nema igrača, nema ničega...ali lepi moji, to je stanje zatečeno posle 15 godina jadranske.
sad posle tih 15 godina imamo 1-1.5 profi klub, 1 menadžersku ergelu, par nekih poluprofesionalnih klubova koji čekaju da odumru i to je to.
te jebene privatne škole basketa su veliko zlo i to mnogo više da škodi, nego što doprinosi opstanku košarke. to je bar svakome jasno.

uglavnom, može vama da pripada muka od malih & regionalnih & jakih centara, ali dok smo imali ligu sve to je funkcionisalo. čak i 90ih u neuporedivo goroj finansijskoj situaciji.
a priča o pranju u moravi je, za razliku od svih drugih srpskih proseravanja, i te kako imala pokrića u medaljama.

a mogu da prime i partizan i zvezdu u neku euro NBA verziju gde će da budu milijarde $, ali to neće opraviti našu košarku jer smo zatukli bazu.
i onda ćemo na OI ići ako kupimo neke ulazne turnire, medalje ćemo videti jednom u 10 godina i to isključimo na EP i to je to, a vremenom će postajati sve gore i gore.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #229 on: February 06, 2016, 11:52:09 pm »
Samo menadzeri i bolesne roditeljske ambicije, uz malo jeftinih politickih  poena i  nista vise. Zlo srpskog sporta, mozete da polemisete naokolo i naduboko, ali ovo je sustina.

A pocelo je jos krajem '90.tih jos u eri Beobanke i velikana koje pominjete, jos tad kad je Cakic iz CZ odleteo tamo, i jos ranije cak sa Yugo-grcima, Pejom, Jaricem, Gurketom, Reljicem i co. Cim je udarila kriza bilo je spasavaj dupe. A onda su svi nasli nacin da beze iz zemlje i zarade na brzaka.


A ovo sto Omiljeni pominje repke, mladje kategorije i jeste i nije istina, videcemo kurac ako se ovako nastavi, Duda pokusao da ispravi Drinu, dobio kurac sa dozvoljavanjem da u mladjim ligama se dozvoli igranje stranaca. Koji je tu interes osim da ujebes svoju repku, neces uzeti pare sigurno ako nisi Misko.
« Last Edit: February 06, 2016, 11:55:34 pm by mardok »

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #230 on: February 07, 2016, 04:42:47 pm »
da, nema klubova, nema trenera, nema igrača, nema ničega...ali lepi moji, to je stanje zatečeno posle 15 godina jadranske.
sad posle tih 15 godina imamo 1-1.5 profi klub, 1 menadžersku ergelu, par nekih poluprofesionalnih klubova koji čekaju da odumru i to je to.
te jebene privatne škole basketa su veliko zlo i to mnogo više da škodi, nego što doprinosi opstanku košarke. to je bar svakome jasno.

uglavnom, može vama da pripada muka od malih & regionalnih & jakih centara, ali dok smo imali ligu sve to je funkcionisalo. čak i 90ih u neuporedivo goroj finansijskoj situaciji.
a priča o pranju u moravi je, za razliku od svih drugih srpskih proseravanja, i te kako imala pokrića u medaljama.

a mogu da prime i partizan i zvezdu u neku euro NBA verziju gde će da budu milijarde $, ali to neće opraviti našu košarku jer smo zatukli bazu.
i onda ćemo na OI ići ako kupimo neke ulazne turnire, medalje ćemo videti jednom u 10 godina i to isključimo na EP i to je to, a vremenom će postajati sve gore i gore.

Pa pranje u Moravi je imalo smisla dok smo imali igrace koji su bazno formirani u SFRJ sistemu. To se istrosilo 2002., kad su dosli mladi lafovi do 2009 kurca nismo videli, a 2009 su zaigrali mahom ljudi sa ABA iskustvom. Mislim, i to je malo demagogija, mada sam ja ljubitelj lige 90tih. Ali to ja tako gledam.

Partizan nije ispileo iz EL 3-4 godine dok nije poceo da igra ABA. Tada je to imalo smisla. Sada sustinski ni ABA ni KLS nemaju previse smisla, ali kao sto rekoh, cekamo sta ce da kazu u ULEB/FIBA. To nam je dalja ideja, ako nam zatuku ovo malo EL srece i veselja mozemo da katancimo kosarku jer i ona dva kluba sto imamo ce da nam odu u finansijski kanal kome dno ne naziremo.

Formiranje baze i ne ide toliko lose, Omiljeni, i dalje imamo medalje u juniorskim konkurencijama, a Zvezdin EL juniorski tim je igrao back to back finala i osvojio jedno. Nije to tako crno, mada sta ja mislim o toj kamari fizikalaca koji povremeno proture loptu kroz obruc je neka totalno druga tema.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #231 on: February 11, 2016, 09:24:41 pm »
Pantelija na basketu :cackalica:
De je Vidara?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #232 on: February 11, 2016, 10:12:32 pm »
Saće naslovi: Nole doneo sreću! Nole bio 6. igrač! Nole...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #234 on: February 11, 2016, 10:25:18 pm »
CZ ove godine radi fantastične stvari. Top 8 je dostižan, a nadam se i A licenca.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #235 on: February 12, 2016, 12:18:52 am »
#862

Brate ako i ove godine bude peh na Roland Garrosu,ne brini,ja sam bio tamo malo u Francuskoj,snalazim se,zavrsicemo pehar !!!

Hahhahahahaha

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #236 on: February 12, 2016, 03:02:10 am »


- daj brate neku dojavu svome bratu kad budeš čuo sam da si ti u fazonu samo me cimni ma izjebo me sad šiti protiv lestera mater im raspalu pa moram da se vadim a vikend pre toga igro rodgers under 150 yarda pasom i pederčina ladno u zadnjem minutu baci 2 hail marya znači poludeo sam brt


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #237 on: February 12, 2016, 07:21:17 am »
Mislim da su pregovori oko RG. Backup plan.

Inace, bio je i najveci sin Rusije. JR Holden.

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #238 on: February 12, 2016, 07:47:06 am »
ovaj Novak da je neki cigan preselio bi Davis Cup u neko Prokuplje ili Suboticu, da ne moramo se seljakamo... :D

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #239 on: February 12, 2016, 01:40:32 pm »


- ajde brate moj kad stigneš odi na mocartov sajt imamo tamo peticiju da se ne plaća porez pa nas podrži ajde ljubi te brat mocart samo sa 2 z


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15026
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #241 on: February 12, 2016, 08:39:09 pm »
Ogavni CSKA. Jeste da redovno imaju pomoć sudija ali ipak ovo je preterivanje. Kako sudije iskusno kontrolišu utakmicu.  :worthy:

Offline Mixxer

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 583
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #242 on: February 13, 2016, 10:07:31 am »
Konačno:
http://sport.blic.rs/kosarka/evropska-kosarka/radonjic-za-blic-leteli-smo-s-noletom/nx64cmf

Stari govnar Velimirovic koji je kontinuirano minirao Radonju, klub i sve po spisku (po Miskovoj agendi) sad je konvertit i ljubiguz. Jebem ti domace novinare...

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #243 on: February 13, 2016, 12:18:56 pm »
Видећемо на крају дал је јучерашња победа зелених добра или лоша по нас. Ја сам се надао да ће Ефес ту добити пошто ми делују ипак као јачи тим и у таквом развоју ситуације контам да би нас једна победа у следеће две утакмице гајби (Ефес и Пао) уз победу против Дарушафаке водила у следећу фазу. Против Грка тешко да ћемо имати гори међусобни скор (иако се игра у Арени) све и да изгубимо од њих тако да би то ефективно значило да имамо у старту 2 победе више од њих што би било огромно. Овако ће нам вероватно требати поред оне две које сам горе набројао још једна победа минимум, мада има баш доста да се игра, тек смо на половини одиграних утакмица у групи...ко зна шта ће се издешавати.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Euroleague 2015/2016
« Reply #244 on: February 13, 2016, 01:03:50 pm »
Pao je vec nabacio dva Niggera od sledeceg kola na spoljnim pozicijiama, od kojih je jedan trenutni leading scorer NBA Development Lige, tako da ono sto smo najvise koristili nece biti tolika prednost vise. Plus se prica da rade na tome da srede i jos jednog Big Mana, ali im je propao deal da posalju Kuzmica u Maccabi. Nece biti lako, ali kao sto sam rekao, nas Cedevita u gostima i Darusafaka kuci bi trebalo da bude dobijeno sigurno i onda ta 7 pobeda nam treba od Efes i Pao kuci ili Unicaja/Kuban gosti. S' tim sto do 10 kola moze da se desi da je Malaga u totalnom kurcu i raspadu, pa da ne bude tolko jebano gostovanje.