Author Topic: Kvalifikacije za SP 2018  (Read 31679 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #70 on: October 09, 2016, 10:51:02 pm »
Rezultat manje vise, ali igramo gledljiv fudbal, sto je bas osvezavajuce.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #71 on: October 09, 2016, 10:55:44 pm »
Slazem se sa Pablom za Mitrovica, kiksnuo je oba puta, ali su i oba njihova gola bila iz ofsajda. Drugi sigurno, ali i prvi rekao bih, jer je Mitrovic intervenisao da lopta ne dodje do Janka koji je stajao iza u ofsajdu.

A svakako ovo izgleda lepo za gledanje. Samo odbranu da sredimo.

A Dule car, pratim Southampton zbog njega vec par sezona.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #72 on: October 09, 2016, 11:29:42 pm »
I ja sam mislio da je prvi gol iz ofsajda ali izgleda da ipak nije, čini mi se da je jedna noga Mitrovića bila za dlaku iza.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #73 on: October 09, 2016, 11:35:28 pm »
Dobra stvar je borbenost na nivou veći deo utakmice.

Odlična stvar je rezultat i pogled na tabelu. :thumbsup:

Jedina dobra stvar je Tadic. Covek je bukvalno sam i danas pobedio, ali i osvojio sve bodove do sada :)

Od 8 golova u 3 utakmice: 5 je asistirao, 3 dao.  :worthy:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #74 on: October 09, 2016, 11:36:32 pm »
A za pogled na tebelu... prosto da se covek zapita - kako li ce ovo uspeti da sjebu i ne plasiraju se  :hm:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #75 on: November 11, 2016, 01:13:41 am »
Al' ga Coutinho metnu Argentincima...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #76 on: November 12, 2016, 10:42:44 pm »
Bez poraza nakon četvrtog kola... Ko se tome nadao...

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #77 on: November 13, 2016, 01:32:50 am »
Ma aj sto je bez poraza,nego sto nasi kao igraju nesto ,vidi se neka kao ideja ,samo odbrana jos da se sredi i ko zna mozda i doguramo do baraza :)

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #78 on: November 13, 2016, 01:49:07 am »
cela nacija reprezentacija!
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #79 on: November 13, 2016, 01:22:56 pm »
Јуче више среће него умећа. Настасић као да је залутао на утакмицу, није грешка код гола била једина, све су му лопте у ваздуху покупили, као да га нема. Лука Миливојевић и даље све лопте шаље уназад и због тога нам везни ред не функционише како треба, у целим квалификацијама послао је једну лопту напред и то у ноге противнику. Костић у другом као да није играо а у првом, као и у пар утакмица уназад, показао да некада радије удовољи себи него тиму. Остали на нивоу, једино ми није јасно то стално увођење Катаија, који није играч који може за 20 минута да донесе неку превагу, то би могли Тошић и Љајић. Није ми јасно ни што се Баста не позива у репрезентацију, до сада је углавном увек играо добро, имао је једну утакмицу када га није ишло и лако су га се одрекли, нарочито ако се баци поглед на клупу и види кога све тамо има.
И поред добрих резултата до сада ја сам за то да им дамо још мало времена да засеру, јер ће се то сигурно десити, ако не против Аустрије и Ирске а оно против Грузије или Молдавије.
Оно што им се мора признати је да играју са много више храбрости него ранијих година, и мислим да су Тадић и Митровић са њиховом лудачком енергијом заслужни за то. Због тога ће бити проблема када један од њих двојице, или обојица, не буду могли да играју.


Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #81 on: December 24, 2016, 08:13:03 pm »
Pet predloga za buducnost "Mondijala"

48 selekcija.  :palm:
Kvalitet vise nije ni u desetom planu.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #82 on: December 25, 2016, 03:31:19 am »
Spremite 300€ za album i 2000 sličica ...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #83 on: December 25, 2016, 10:14:03 am »
Glupo bi bilo da ne naprave album u kome bi bile sličice fudbalera svih reprezentacija sveta. Dosta deskrimincaije ekipa koje se nisu kvalifikovale. Hoćemo Srbiju u albumu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #85 on: January 10, 2017, 12:05:27 pm »
"Odlicno smo razjebali Euro, ajmo sad i svetsko"

Sent from my C64 using Tapatalk


Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #86 on: January 10, 2017, 01:39:55 pm »
Праве циркус од спорта.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #87 on: January 10, 2017, 03:43:44 pm »
16 grupa po 3 ekipe.
Umesto dosadasnjih 64 ubuduce ce se igrati 80 utakmica.  :w

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #88 on: January 10, 2017, 03:47:02 pm »
Critics of Infantino's preferred plan, which will see the number of matches rise from 64 to 80, included several high-profile clubs and the German Football Federation, which does not currently have a representative on the FIFA Council.

And the European Club Association reacted to the FIFA vote with a statement repeating its opposition.
It read: "We fail to see the merits to changing the current format of 32 that has proven to be the perfect formula from all perspectives.

"Questionable also is the urgency in reaching such an important decision, with nine years to go until it becomes applicable, without the proper involvement of stakeholders who will be impacted by this change.

"We understand that this decision has been taken based on political reasons rather than sporting ones and under considerable political pressure, something ECA believes is regrettable.

"ECA will analyse in detail the impact and the consequences of the new format and will address the matter at the next meeting of its Executive Board scheduled for the end of January."

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #89 on: January 10, 2017, 04:47:44 pm »
Pa bolje da su požurili sa ovim. Sada se ima vremena za ispravljanje... ;)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #90 on: March 24, 2017, 08:21:20 pm »
cela nacija Tadić = reprezentacija!

Doktor

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #91 on: March 24, 2017, 10:27:40 pm »
Boga mi i Muslin ubo sa izmenama :)

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #92 on: March 25, 2017, 12:20:37 am »
Idemo  :rock:

jos jedan korak blizi, neka se spreme Velsani. bez Balea na Miticu.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #94 on: March 30, 2017, 08:05:22 pm »
Inače jedna od stvari koja me "fascinira" u današnjem pre svega američkom profesionalnom sportu jeste "sposobnost" očajnika da svojim potezima dovede organizaciju do još većeg očaja. Bearsi potpisali Cutlera za 130M, Lakersi potpisali Mozgova za 80M, Knicki potpisali Noaha za isto skoro 80M.

Možda ih spase Van Gal ko zna, ako ne tu je onda Dragan Okuka.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #95 on: March 30, 2017, 08:34:21 pm »
Van Gal nije uspeo u Junajtedu = mora da ništa u karijeri nije dobro uradio?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #96 on: March 30, 2017, 10:22:42 pm »
Van Gal nije uspeo u Junajtedu = mora da ništa u karijeri nije dobro uradio?

Kontekst Betula, kontekst, moraš stvari posmatrati u okviru konteksta, šta ti uopšte znači ova poštapalica? Prvo ovo "nije uspeo u Junajtedu" samo ćemo to da stavimo u kontekst diskusije između navijača Junajteda i navijača Liverpula, pošto je očigledno da se pojam glagola "uspeti" potpuno drugačije tumači u Mančesteru i Liverpulu, ali o tome na kraju.

Kakve veze ima njegov "uspeh" u Junajtedu sa njegovim pređašnjim rezultatima? I kakve sve to zajedno ima veze sa ponudom da preuzme reprezentaciju Holandije? Čovek je imao dream situaciju da uz pomoć unlimited sredstava formira klub po svom nahođenju, pogotovo što glavešine nisu prag tolerancije podigli na nedostižan nivo, sve što je trebalo uraditi jeste obezbediti CL spot, na koncu bi svi bili zadovoljni time i zažmurili na jedno oko na očajnu igru, očajna pojačanja i generalno nedostatak bilo kakve naznake identiteta (makar u nastajanju) tima koji je krasio Old Traford prethodne 2,5 decenije.  Čovek jednostavno ima zastarela shvatanja fudbala, potpuno je nesposoban da stvori hemiju među igračima, i onda od njega treba očekivati da napravi čudo od reprezentacije u narednih 5 mečeva?

Na kraju da se vratimo na početak, tj na "nije uspeo u Junajtedu". Uzeo je FA cup prvi put posle 12 godine, i "stvorio" je Rashforda, ne bukvalno naravno ali eto desilo se da je za njegovog mandata on explodirao, a takođe je dao priliku i gomili omladinaca, ipak FA CUP + Rashford nisu dovoljni pa je opšteprihvaćeno mišljenje da je njegov mandat u UTD neuspešan. Sdruge strane imamo Klopa koji je za evo skoro 2 sezone uspeo da izgubi 2 finala, da se ne približi borbi za titulu, da i dan danas igra Liverpula ume da ne liči ni na šta, pa opet niko nigde ne spominje da je njegov dosadašnji boravak neuspešan niti se pominje otkaz, iako je njihov odnos pobeda/nerešenih/poraza gotovo identičan, šta ti to govori?
« Last Edit: March 30, 2017, 10:27:44 pm by Pablo »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #97 on: March 30, 2017, 10:28:07 pm »
Umoran sam pa sam se totalno pogubio u ovom tvom pisaniju. Za sada ne razumem šta je pisac hteo da kaže, vidim da iz nekog razloga pominješ i Klopa, ali probaću ponovo sutra kada budem odmoran... :)

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #98 on: March 30, 2017, 11:18:28 pm »
nedostatak bilo kakve naznake identiteta (makar u nastajanju) tima koji je krasio Old Traford prethodne 2,5 decenije.
Mene ovo zanima, na sta se tacno misli kad se govori, a tako cesto se govori, o identitetu Mancester Junajteda u prethodne 2.5 decenije? Osim sto je jel, pobedjivao, po cemu se toliko izdvajao?

Mnogi navijaci kukaju kako hoce da se Utd vrati na svoj stari stil, a ne deluju mi kao da znaju na sta misle. Ubedjen sam da ne misle na staru 4-4-2 sa krilima poput Bekama i Gigsa, jedini mozda stil koji asocira na Junajted, a opet ni to tada nije narocito originalno bilo..

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #99 on: March 30, 2017, 11:57:06 pm »
Ko će sad to da objašnjava ako se već ne razume iz prve? Ja lično ne gajim te nostalgične umišljaje da se može bilo šta vratiti na staro. Neka novi manager stvara svoj novi identitet, ali sa Van Galom je sve bilo toliko šizofreno da jednostavno nisi mogao da skapiraš ni šta ni kako ni ko. Ja sam bio šokiran kada je UTD uzeo FA kup, šta su radili ostali klubovi??

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #100 on: March 31, 2017, 06:23:20 pm »
Kontekst Betula, kontekst, moraš stvari posmatrati u okviru konteksta, šta ti uopšte znači ova poštapalica?

Znači da VG za dve godine nije uspeo da vrati tim među kandidate za titulu. Neki drugi timovi se bore za titulu, od MU se očekivalo da se bori za LŠ.

Prvo ovo "nije uspeo u Junajtedu" samo ćemo to da stavimo u kontekst diskusije između navijača Junajteda i navijača Liverpula, pošto je očigledno da se pojam glagola "uspeti" potpuno drugačije tumači u Mančesteru i Liverpulu, ali o tome na kraju.

Slažemo sa da je uspeh subjektivna stvar i da zavisi od ciljeva koje klubovi sami sebi postavljaju. VG nije uspeo da vrati MU među kandidate za titulu, Klop je vratio LPool među kandidate za LŠ. Jedan stagnira, drugi ostvaruje blagi napredak. Slažem se da postoji razlika ali nije onakva kakvom je ti predstavljaš.

Kakve veze ima njegov "uspeh" u Junajtedu sa njegovim pređašnjim rezultatima?

Pa to sam ja tebe pitao, ako se ne varam? Apsolutno je nebitno što "nije uspeo" u Junajtedu. Imao je uspone i padove u karijeri, zašto se ne bi vratio na klupu Holandije ako mu je ekipa bila šizofrena u Mančesteru?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #101 on: March 31, 2017, 11:23:36 pm »
Pa to sam ja tebe pitao, ako se ne varam? Apsolutno je nebitno što "nije uspeo" u Junajtedu. Imao je uspone i padove u karijeri, zašto se ne bi vratio na klupu Holandije ako mu je ekipa bila šizofrena u Mančesteru?

Pa već sam ti napisao, imao je neograničena sredstva da u roku od 2 sezone stvori neku fizionomiju igre koja bi na duže staze davala ozbiljne rezultate, nije uspeo ni izbliza, nema sposobnost stvaranja hemije među igračima, rigidan je trener, zadrt, pasivan za vreme utakmica, sa igračima komunicira preko pomoćnika, kako od takvog trenera očekivati da stvori tim  od igrača koje ne može da bira  i to u periodu od nekih 6 meseci? Pritom treba imati na umu da kriza Holanđana nije kriza igre ili kriza rezultata, oni imaju krizu igrača. Decenijama su igrači stvarani u Holandskim klubovima, i kao već poznati odlazili u pečalbu gde oni prosto nastave razvoj, danas ti klubovi prodaju još nedrovršene igrače koji uglavnom imaju usporen ili nikakav razvoj u inostranstvu. Po mom nestručnom mišljenju to je počelo pre jedno 10 godina kada je Drente prodat u Real kao još nedovršen produkt, a opšte je poznat fakat da Real nije poligon za stvaranje igrača već za dovođenje već gotovih.

P.S. baš mi se inspirisao za dalju raspravu na relaciji liverpul-manča ali me ipak mrzi da idem dalje, sve si mi rekao  :)

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #102 on: April 01, 2017, 12:48:44 am »
imao je neograničena sredstva da u roku od 2 sezone stvori neku fizionomiju igre koja bi na duže staze davala ozbiljne rezultate

Kako se to onda moze porediti sa Kloppom? Da si ga poredio sa Rodgersom, ok. Ovako, nidje veze.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #103 on: April 01, 2017, 02:42:14 am »
Kako se to onda moze porediti sa Kloppom? Da si ga poredio sa Rodgersom, ok. Ovako, nidje veze.

Rodgers nije porediv niti sa bilo kim, njegovo ime je isplivalo na površinu isključivo zahvaljujući Suarezu koji je bio čovek-tim i koji je činio da ostatak tima bude bolji nego što stvarno jeste, kako je on otišao sve se raspalo.

A uporedio sam sa Klopom zato što je isti period od 2 sezone, doduše Klop je došao u oktobru, dakle 2 meseca od početka sezone. Zanimljivo mi je bilo to što je Betula rekao "Van Gal nije uspeo u Junajtedu" a kladim se da bi se ove godine u Liverpulu osvojen FA kup i mladi reprezetativac smatrao uspehom.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2018
« Reply #104 on: April 01, 2017, 09:59:09 am »
Zanimljivo mi je bilo to što je Betula rekao "Van Gal nije uspeo u Junajtedu" a kladim se da bi se ove godine u Liverpulu osvojen FA kup i mladi reprezetativac smatrao uspehom.

Kao što rekoh, uspeh je subjektivna stvar. Junajted i Liverpul trenutno nemaju iste kratkoročne ciljeve.