Author Topic: Nije Njuz  (Read 345165 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1435 on: April 19, 2017, 09:54:49 pm »
uf, mogli smo sad imati spec dopisnika iz vrčina pa da dobijamo te servisne informacije iz prve ruke, ali eto svaki narod ima forum kakav zaslužuje  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1436 on: April 19, 2017, 10:07:40 pm »
Ima tih primera koliko oces. Recimo raskrsnica kod buvljaka, kad je spic. Obavezno imas par ljudi koji nece da cekaju red vec odu u desnu traku i kod semafora pokusavaju da se ubace. To sto zbog njih niko ne moze da prodje u skretanje za blokove, to je tudj problem. Da ne ulazim u to koja je budala projektovala onakav ulaz na most.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1437 on: April 19, 2017, 11:12:00 pm »
Jedna od prvih stvari koju sam ovde izneverovao (pricam o ATL, ne o celoj USA, jer ne znam kako je u drugim gradovima) bila je kada sam shvatio da ovde ljudi stoje sa kolima u koloni i ne pomeraju se ni levo ni desno, vec jednostavno cekaju svoj red da bi prosli semafor.

Ono sto je neobicno jeste sledece: postoje, na primer, tri trake na kojima je guzva i gde ljudi cekaju u kolima, ali postoji i jos jedna traka sa desne strane na kojoj pise "Right lane must turn right"; ta traka na kojoj to pise je ili potpuno prazna ili se njom krecu samo i iskljucivo ona vozila koja skrecu desno. To mi je bilo prosto neverovatno kada sam ovde dosao, ali sam se vremenom navikao. Jednostavno, u ovom gradu nikada nisam doziveo da me neko isece ili da mi se ubaci na semaforu ili da mi uleti u propisno rastojanje izmedju mojih kola i kola ispred mene. To je stvarno neverovatno za nekoga ko dolazi iz Srbije.
Takodje mislim da mi se nikada nije desilo da zelim da se ukljucim na put, a da me neko ne pusti da udjem.
Mislim, bilo je i toga u nekim zabacenijim delovima grada, ali u 99% slucajeva - ne.
Nebitno kolika je guzva i koje je doba dana.

Opet kazem pricam za ATL. Znam da je u NYC ludilo, jer sam bio tamo i video/vozio po gradu. Takodje i Miami. Ali to su metropole sa 15+ miliona stanovnika, pa je i nervoza veca.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1438 on: April 19, 2017, 11:20:08 pm »
Realno, BG je metropola za Atlantu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1439 on: April 20, 2017, 12:07:07 am »
Realno, BG je metropola za Atlantu.
Realno BG je veliko selo, osim ono malo grada po centru, koje je opet postalo selo od nekad grada Beograda

Jedna od prvih stvari koju sam ovde izneverovao (pricam o ATL, ne o celoj USA, jer ne znam kako je u drugim gradovima) bila je kada sam shvatio da ovde ljudi stoje sa kolima u koloni i ne pomeraju se ni levo ni desno, vec jednostavno cekaju svoj red da bi prosli semafor.

Ono sto je neobicno jeste sledece: postoje, na primer, tri trake na kojima je guzva i gde ljudi cekaju u kolima, ali postoji i jos jedna traka sa desne strane na kojoj pise "Right lane must turn right"; ta traka na kojoj to pise je ili potpuno prazna ili se njom krecu samo i iskljucivo ona vozila koja skrecu desno. To mi je bilo prosto neverovatno kada sam ovde dosao, ali sam se vremenom navikao. Jednostavno, u ovom gradu nikada nisam doziveo da me neko isece ili da mi se ubaci na semaforu ili da mi uleti u propisno rastojanje izmedju mojih kola i kola ispred mene. To je stvarno neverovatno za nekoga ko dolazi iz Srbije.
Takodje mislim da mi se nikada nije desilo da zelim da se ukljucim na put, a da me neko ne pusti da udjem.
Mislim, bilo je i toga u nekim zabacenijim delovima grada, ali u 99% slucajeva - ne.
Nebitno kolika je guzva i koje je doba dana.

Opet kazem pricam za ATL. Znam da je u NYC ludilo, jer sam bio tamo i video/vozio po gradu. Takodje i Miami. Ali to su metropole sa 15+ miliona stanovnika, pa je i nervoza veca.
da te provezem po New Jersey i malo po NYCu van Manhattan-a... pa da vidis sta su zivci ko kanapi  :D :wall: :wall: :wall: :wall: 

hocem svakodnevno da se samoubijem. najjaca fora je u tome sto ako i ti ne vozis kao kreten, nigde ne stignes. ponekad se osecam kao tomba la bomba :ski: izbegavajuci indijance koji voze 60 u levoj traci. a onda kad odem van niko ni trubu da stisne. desilo mi se da sam bio na nekom semaforu negde u pripizdini u Ohio i nesto se zaludeo i ne primetim da je zeleno. pogledam pozadi a zena se nervira, ali neceeeee da zatrubi, pa to ti je... a meni smesno . Realno, kamo srece da imam ja takvu situaciju kao kod tebe, ali ne bi to ovde radilo nikako....

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1440 on: April 20, 2017, 05:55:34 pm »
Opet kazem pricam za ATL. Znam da je u NYC ludilo, jer sam bio tamo i video/vozio po gradu. Takodje i Miami. Ali to su metropole sa 15+ miliona stanovnika, pa je i nervoza veca.
Miami 15+ mil.?! Jesteee, u prvih 6-7 je gradova na svetu po broju stanovnika  :D

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1441 on: April 20, 2017, 08:08:29 pm »
Miami 15+ mil.?! Jesteee, u prvih 6-7 je gradova na svetu po broju stanovnika  :D
E nije.  :D
Realno, Miami ima oko 7 miliona, ali moras da znas da nelegalnih ima ko zna koliko, to je cifra koja je ogromna, pa na sve to dodaj i turiste koji su gotovo neprekidno u tom gradu preko cele godine.
Kada sve saberes bude vise od 10 miliona garantovano.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1442 on: April 20, 2017, 08:19:36 pm »
Ti brojiš ko Maja Gojković.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1443 on: April 20, 2017, 08:32:44 pm »
e sad, miami city, miami county (ili kako im se vec zove county) ili miami metropolitan ?? tu ce da budu 3 mnogo razlicite cifre. OVde, za razliku od srbije, grad postavi city limit i ona se ne menja koliko god grad da raste. tako da ce sma miami grad da ima mozda oko milioncheta, ali ima mnogo vise ljudi koji ne zive ali rade tamo, tako da to povecava broj ljudi koji prolaze kroz grad non-stop... i jebeni turisti

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1444 on: April 20, 2017, 08:40:24 pm »
Sam grad Miami ima nesto preko 400k.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1445 on: April 20, 2017, 09:36:08 pm »
Sam grad Miami ima nesto preko 400k.

To je kao kad bi za Beograd računao Stari grad, Vračar i te neke najstarije naseljene krajeve. Realna cifra je za ono što Ameri zovu metro area a za Majami se zvanične cifre kreću 5-6 miliona.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1446 on: April 20, 2017, 11:25:48 pm »
To je kao kad bi za Beograd računao Stari grad, Vračar i te neke najstarije naseljene krajeve. Realna cifra je za ono što Ameri zovu metro area a za Majami se zvanične cifre kreću 5-6 miliona.
ja ni ne racunam mnogo sire od toga

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1447 on: April 20, 2017, 11:34:54 pm »
Sam grad Miami ima nesto preko 400k.
Niksa, drugacije je u Americi.
Upravo ono sto su rekli Starr i Mladenko: u USA postoji City limit i grad moze izvan toga da raste koliko hoce, ali se broji samo broj stanovnika u City limit area i to se vodi kao zvanican broj stanovnika "gradskog podrucja". A opet, taj broj ne moze da raste ne znam koliko, jer je prostor za gradnju ogranicen.
Sve sto je izvan toga zove se Suburbans, pa makar bilo i 200m od City limit.
Najcesce su ti suburbans (predgradja) daleko popularniji od gradskog podrucja i vrlo cesto su najskuplje kuce upravo u tim delovima grada, najbolje skole, najbolje bolnice, itd...
Recimo, u Atlanti imas City limits u kojem vise nema mesta ni sibicu da bacis, pa su odlucili da tu central area prosire sve do granica I-285 (highway koji ide oko ATL kao prsten) i to se sada zove "inside perimetar". Ako si izvan toga onda si u predgradju.
SUS, grad je ono sto je u city limits, izvan toga su suburbans, a sve zajedno se zove Metro area (Metropolitan area).

To bi bilo kao kada bi neko u BGD proglasio krug dvojke za City limit, a sve izvan toga za predgradja, pa onda zvanicno kazu da Beograd ima 200.000 stanovnika, ali cela Metro area ima 1.500.000.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1448 on: April 20, 2017, 11:59:50 pm »
grad je ono sto je u city limits, izvan toga su suburbans, a sve zajedno se zove Metro area (Metropolitan area).
da ne cepidlachim, ali metropolitan area je definisana (ako moze tako da se kaze) kao lokacija odakle ljudi gravitiraju kao jednom centru (gradu). Metropolitan area je mnogo veca od grada, burbs i county.. pogledaj NY-NJ-CT metro area kao primer

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1449 on: April 21, 2017, 12:06:06 am »
Ko je veci Amer od vas dvojice?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1450 on: April 21, 2017, 12:40:47 am »
kažu da u Vrčinu u seosku populaciju računaju i mučenike koji čekaju na naplatnoj rampi


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1451 on: April 21, 2017, 01:04:07 am »
Ko je veci Amer od vas dvojice?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja.
Sto pitas?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Nije Njuz
« Reply #1452 on: April 24, 2017, 06:24:59 pm »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1453 on: April 24, 2017, 08:02:41 pm »


Možda neki Švaba komentariše: "Evo zašto Nemačka propada, šaljemo dokazane nesposobnjakoviće dok Srbija, zemlja velikog rasta, koristi mlade i talentovane ljude na važnim mestima." :A

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1454 on: April 24, 2017, 08:46:01 pm »
Mislim da Nemac ipak komentariše: Vidi kakve grobove karaju naši, a vidi kakve dr Neša.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1455 on: April 25, 2017, 01:41:33 am »
kako ćeš takav pred singapurćani

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1456 on: April 25, 2017, 08:42:50 am »
Ovo ako i bude pominjano u nemačkim medijima neće biti ilustrovano.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1457 on: April 25, 2017, 01:02:39 pm »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1458 on: April 25, 2017, 04:56:47 pm »
ovo je bilo aktuelno pre 4 dine

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1459 on: April 25, 2017, 05:01:18 pm »
i kako se pokazao patent?
pitam za druga  ::)


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1460 on: April 25, 2017, 05:02:02 pm »
i kako se pokazao patent?
pitam za druga  ::)
Nadam se da te nece izneveriti

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1461 on: April 27, 2017, 01:26:29 pm »


iskočila mi malopre na youtube reklama za mobilne...frankfurt, naš drži prezentaciju, a sa druge strane stola njemci i jedna mlada švabica i onda kao dolazi kelnerica, naš poruči kavu, slikaju se bla bla bla


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1462 on: April 27, 2017, 10:23:09 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1463 on: April 27, 2017, 11:24:44 pm »
Rusi krenuli na sve ili ništa.
Zanima me kako mozes da procenis da li se nesto radi pod patronatom Rusije ili Amerike (nevezano za ovo sto si napisao)? 
Vrlo je moguce i da je stvarno Rusija u pitanju, ali ja ne vidim uocljive parametre koji bi na to ukazali.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1464 on: April 27, 2017, 11:57:43 pm »
Moja procena je da britanci i cia gura zaeva i albance, a rusi VMRO. Sad, to jeste mnogo komplikovanije i treba gledati vise kroz neki geopoliticki plan koji se ostvaruje kroz 20-40 godina, ali pojednostavljeno, to je to.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1465 on: April 28, 2017, 12:13:06 am »
Moja procena je da britanci i cia gura zaeva i albance, a rusi VMRO. Sad, to jeste mnogo komplikovanije i treba gledati vise kroz neki geopoliticki plan koji se ostvaruje kroz 20-40 godina, ali pojednostavljeno, to je to.
Ovi nasi ne znaju ni sta ce sutra da bude...  :palm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1466 on: April 28, 2017, 01:52:00 am »
Gresis. Ovi nasi vrlo dobro znaju da ce da bude ono sto im kazu stranci, i ne zanima ih vise od toga.
ono sto meni nije jasno je zasto se trenutno odrzava status kvo. U regionu se polako dizu tenzije, i pretpostavljam da ce doci do nekih nereda. Ali samo dizanje tenzija, neredi, cak i promena vlasti nije cilj. To uvek ima neku geopoliticku promenu u zaledju.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Nije Njuz
« Reply #1467 on: April 30, 2017, 03:55:35 pm »
#677

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1469 on: May 04, 2017, 11:45:38 pm »
Reforme su propale, krađe su provaljene, ostaje stara dobra nacionalistička priča i možda neki oružani sukob kako bi se ostalo na vlasti i nastavilo čerupanje Srbije. U javnosti se sve češće pominje velika albanija i fitivna kompenzacija koju će Srbija navodno dobiti. Ustav će se uskoro promeniti, Kosovo je odavno nezavisno, a 2 miliona rusofilnih Srba glasa za takvu politiku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.