Author Topic: Nije Njuz  (Read 344925 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1190 on: March 19, 2017, 10:34:09 pm »
Sve mogu da razumem, ali kako nekom Vucic moze da bude manje zlo nikako. Pa sve i da je Tadic ili Toma sa druge strane...
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Nije Njuz
« Reply #1191 on: March 19, 2017, 10:35:53 pm »
Za sendvic sve moze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1192 on: March 19, 2017, 10:50:34 pm »
... ili ako ti ne treba smartfon :D
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1193 on: March 20, 2017, 01:40:04 am »

Mislim da bi bolje izgledali kao NFL napad. Seselj i Canak kao OL, Radulovic i Preletacevic WR, Vuk RB ili FB...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1194 on: March 20, 2017, 09:30:02 am »
ma ja kad vidim da se neko na internetu rve protiv idealizovanja bilo kog političara odmah znam sa kakvima imam posla.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1195 on: March 20, 2017, 02:09:20 pm »
Sve mogu da razumem, ali kako nekom Vucic moze da bude manje zlo nikako. Pa sve i da je Tadic ili Toma sa druge strane...

Pa to je iznudjeno razmisljanje zbog diskusije i tako je teoretski, u praksi ne biram izmedju govana koje manje smrdi jer mi to nije predmet interesovanja. Ali i za to bih imao objasnjenje, kratko, za dugo nemam vremena ni volje. Ja sam u vreme zute bolumente morao da radim tri posla da bih ja i moja porodica  imali koliko toliko pristojan zivot. Sada mi je za tako nesto potrebno da radim "samo" dva posla. Boga molim samo za zdravlje, a sam zapinjem koliko mogu i ne zalim se. Ne igram se politike i ne gubim vreme kao nekada na ideale vec ostatak energije trosim na neke lepse stvari. Uostalom, krenuo sam da sitnim 5. deceniju i stekao neko iskustvo kako se pliva u ovoj mocvari. I ne, nije to kvalitet zivota kakav prizeljkujem, a mislim i zasluzujem ali zivot je lep kada prihvatis sve njegove mane i pomiris se da je to u stvari to. Srecom pa jos uvek ima puno stvari koje me raduju. Raspisah se bez namere, da zavrsim...5. oktobra sam bio medju onih 50 koji su sav suzavac uvukli u sebe, jbg, zajebali me iskusniji tada. Od tada vise ne, postujem onu "Za ideale ginu budale".

Za sendvic sve moze...
... ili ako ti ne treba smartfon :D

Nisko ali neka...

ma ja kad vidim da se neko na internetu rve protiv idealizovanja bilo kog političara odmah znam sa kakvima imam posla.

Nadam se da je tako.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1196 on: March 20, 2017, 03:45:17 pm »
eto momci sad ste upozoreni od strane iskusnog forumaša. znači kad vas radule i prangija povedu da se proglašava kalifat nemojte poleteti da se prijavite za bombaše samoubice jer nećete jebati 1389 devica


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline nik_sloter

  • Starter
  • **
  • Posts: 193
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1197 on: March 20, 2017, 08:23:52 pm »
Master, ako ne zelis da te ljudi vide kao bota onda jednostavno nemoj da se ponasas/pises kao bot.

Ta prica, jao nema nikoga za koga bih glasao, svi su isti, niko ne valja (a ponajmanje dva najjaca kandidata opozicije) je kao iz nekog SNS bot prirucnika.
Ako vidis da neko nece da glasa za Vucica, onda ajde da ga barem ubedimo da i ne izadje na izbore. (sto je isto kao i da je glasao za tvog "najmanje loseg" kandidata)
Ta prica, nisam ni za kog ali sam se polomio da se opravdam i ubedim ljude da su svi isti i da ne izadju na izbore, ne pije vodu. Ajde da si deklarisani pristalica nekoga pa da te razumem, ono pokusavas da ubedis ljude u nesto a ovako, kao nije ti stalo a ovamo romani po forumu.

U ostalom, ako rezim mora i po forumima kao ovaj nas da siri anestezirajuce poruke, onda samo znaci da je frka velika.

I nema razloga da se vredjas, jednostvno mani se tog agitovanja i drzi se tragikomicne strane izbora i da se zezamo ovde.
« Last Edit: March 20, 2017, 08:39:52 pm by nik_sloter »

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1198 on: March 20, 2017, 08:31:15 pm »
'De si Cileanac? :)

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1199 on: March 20, 2017, 09:24:09 pm »
Master, ako ne zelis da te ljudi vide kao bota onda jednostavno nemoj da se ponasas/pises kao bot.

Ta prica, jao nema nikoga za koga bih glasao, svi su isti, niko ne valja (a ponajmanje dva najjaca kandidata opozicije) je kao iz nekog SNS bot prirucnika.
Ako vidis da neko nece da glasa za Vucica, onda ajde da ga barem ubedimo da i ne izadje na izbore. (sto je isto kao i da je glasao za tvog "najmanje loseg" kandidata)
Ta prica, nisam ni za kog ali sam se polomio da se opravdam i ubedim ljude da su svi isti i da ne izadju na izbore, ne pije vodu. Ajde da si deklarisani pristalica nekoga pa da te razumem, ono pokusavas da ubedis ljude u nesto a ovako, kao nije ti stalo a ovamo romani po forumu.

U ostalom, ako rezim mora i po forumima kao ovaj nas da siri anestezirajuce poruke, onda samo znaci da je frka velika.

I nema razloga da se vredjas, jednostvno mani se tog agitovanja i drzi se tragikomicne strane izbora i da se zezamo ovde.

Au jbt, raskrinkao si me.  :palm:

Nemam pojma ko si ti pa samim tim ne mozes da me uvredis glupostima koje ovde napises. Da li ce neko da glasa za Vucica ili za Seselja i Belog (pretpostavljam da si na njih mislio kad si napisao "dva najjaca kandidata opozicije") savrseno me zabole, samo mi treba jos i time da se bavim. Ja nikome nisam rekao da treba ili ne treba da glasa za ovog ili onog niti sam u fazonu da to ikad radim. Izneo sam svoj stav i realno bih se osecao kao retard kad bih bilo koga zaokruzio (sto mozda sa tobom nije slucaj ali ja nemam nikakav problem da prihvatim tudji stav). Uostalom, ja se tebi nisam ni obratio, imao sam konverzaciju sa ljudima koje poznajem, ti si se ubacio sam. I pazi sad, pripadam polovini populacije koji isto misle, tj. vise ljudi pretvoreno u procente misli kao ja nego li sto ce bilo koji kandidat dobiti na ovim izborima, verovatno i vise nego svi oni zajedno. A ti, ako te ne bude mrzelo, podeli nekad sa nama ovde detalje boljitka tvog zivota izlaskom na izbore. Prosle, ove, sledece, svejedno.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1200 on: March 20, 2017, 09:40:06 pm »
Dacic: Na izborima biramo buducnost

Jbt, pa da je bilo ko drugi rekao, a ne on.  :palm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1201 on: March 20, 2017, 09:55:08 pm »
Čovek je lepo izneo pretnju. Ako izgubimo izbore, vadimo naše balvane na Jarinje, podržaćemo Dodika, pored špijunskog centra, otvorićemo i jednu vojnu rusku bazu, a ni buduće napade na Crnu Goru više nećemo osuđivati.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1202 on: March 20, 2017, 09:57:42 pm »
Pa to je iznudjeno razmisljanje zbog diskusije i tako je teoretski, u praksi ne biram izmedju govana koje manje smrdi jer mi to nije predmet interesovanja. Ali i za to bih imao objasnjenje, kratko, za dugo nemam vremena ni volje. Ja sam u vreme zute bolumente morao da radim tri posla da bih ja i moja porodica  imali koliko toliko pristojan zivot. Sada mi je za tako nesto potrebno da radim "samo" dva posla. Boga molim samo za zdravlje, a sam zapinjem koliko mogu i ne zalim se. Ne igram se politike i ne gubim vreme kao nekada na ideale vec ostatak energije trosim na neke lepse stvari. Uostalom, krenuo sam da sitnim 5. deceniju i stekao neko iskustvo kako se pliva u ovoj mocvari. I ne, nije to kvalitet zivota kakav prizeljkujem, a mislim i zasluzujem ali zivot je lep kada prihvatis sve njegove mane i pomiris se da je to u stvari to. Srecom pa jos uvek ima puno stvari koje me raduju. Raspisah se bez namere, da zavrsim...5. oktobra sam bio medju onih 50 koji su sav suzavac uvukli u sebe, jbg, zajebali me iskusniji tada. Od tada vise ne, postujem onu "Za ideale ginu budale".


Realno slazem se sa vecinom sto si napisao. Isti djavo bio pre 3-5-7-10 godina. Isto ce biti i za 3-5-7-10 godina, ko god da je na vlasti, boris se, pokusavas i nalazis srecu u sitnim stvarima. Kao i bilo gde u svetu, nije ovo samo u Srbiji. Negde imas lepse, negde losije uslove, vise prilika za uspeh i to je jedina razlika. E sad kad je vec sve to tako, ne zelim da slusam Vucica kako on radi a ja ne, kako on ustaje u 5 i radi 20h dnevno a ja zato sto umem bolje da organizujem svoje vreme i sve zavrsim u redovno radno vreme, tj nisam nesposoban kao on nekako manje vredim. Kad je vec takva situacija ne moram svaki put kad upalim tv da naletim na njega i slusam kako se prenemaze i prica neke nebuloze. Ako vec moram da se zadovoljavam malim stvarima ne mora on da mi ih dodatno unistava. Hocu da gledam tv duele politicara i da se smejem, ne zelim da mi on to uskracuje cenzurom. Ako vec moram da pojedem to govno onda ga makar hocu u nekom lepsem pakovanju. Tako da ne, nisu svi isti, ni priblizno...
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1203 on: March 20, 2017, 10:16:21 pm »
Asomakum, helikopter, doktor zemunskog klana, savamala, stanovi u Bugarskoj, poklanjanje zemljišta na Zlatiboru, elementi državnosti za Kosovo, državno kukanje nad ubistvom "navijača", poptuna cenzura medija... Izvinjavam se svima, ali od petog oktobra 2000. do juna 2012. godine nije bilo ni približno ovakvih sranja kao od 2012. do danas.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline nik_sloter

  • Starter
  • **
  • Posts: 193
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1204 on: March 20, 2017, 11:10:00 pm »
Au jbt, raskrinkao si me.  :palm:

Nemam pojma ko si ti pa samim tim ne mozes da me uvredis glupostima koje ovde napises. Da li ce neko da glasa za Vucica ili za Seselja i Belog (pretpostavljam da si na njih mislio kad si napisao "dva najjaca kandidata opozicije") savrseno me zabole, samo mi treba jos i time da se bavim. Ja nikome nisam rekao da treba ili ne treba da glasa za ovog ili onog niti sam u fazonu da to ikad radim. Izneo sam svoj stav i realno bih se osecao kao retard kad bih bilo koga zaokruzio (sto mozda sa tobom nije slucaj ali ja nemam nikakav problem da prihvatim tudji stav). Uostalom, ja se tebi nisam ni obratio, imao sam konverzaciju sa ljudima koje poznajem, ti si se ubacio sam. I pazi sad, pripadam polovini populacije koji isto misle, tj. vise ljudi pretvoreno u procente misli kao ja nego li sto ce bilo koji kandidat dobiti na ovim izborima, verovatno i vise nego svi oni zajedno. A ti, ako te ne bude mrzelo, podeli nekad sa nama ovde detalje boljitka tvog zivota izlaskom na izbore. Prosle, ove, sledece, svejedno.

Ne poznajem ni ja tebe, ali posto je ovo forum a ne necija privatna mail prepiska onda je sve sto se ovde iznese javno pa tako i drugi valjda mogu da se ukljuce u razgovor? Zar ne? Ono, forum, kapiras...

Moj predhodni post je daleko od gluposti, to je samo pokusaj da objasnim zasto te ljudi mogu smatrati za bota.

Seselj? Pa ja sam rekao kandidati opozicije a ne jedan od Vucicevih kandidata za razbijanje opozicionih glasova. (naravno i dugogodisnji saradnik)
Naravno, znas ti na koga sam mislio, na ove po kojima si opleo. Beli mi se svidja kao pojava i svakako bih vole da se ispuni ono za sta se on sam zalaze, a to je da se u svim sredinama podignu neuprljani ljudi da se skine ovo ludilo i pogubni sistem koji je zahvatio svaku poru drustva. Zelim mu dobar rezultat kao i svaku srecu i uspeh.

Boljitak od mog izlazenja? Malo si, da li slucajno da li namerno, izvrnuo pitanje. Na izbore se izlazi da bi podrzao neku opciju za koju mislis da ce doneti sveopsti boljitak, pa tako i tebi samom kao pojedincu ili da bi sprecio sunovrat. Naravno, moj izlazak ne znaci da ce ta moja opcija pobediti kao i da ce nesto promeniti, ali pokusao si nesto. A i ako pobede opet ne mora da znaci da ce biti bolje. Ali, na izbore se izlazi u nadi da ce nesto da se promeni. Pokusati, uraditi nesto... To je sustina. Jer sansa da se nesto popravi je svakako bolja od puta u sigurnu propasti.
Sistem je nesavrsen ali to ne znaci da se ne treba boriti.
A kome sada ide lepo neka podrzi rezim, kome je sve jedno, ne mora da glasa ali mora da zna da svojim necinjenjem podrzava vlast, posle neka se ne buni sto mu deca odlaze ili mora da se smanjuje pod najgorima sto ova zemlja ima.

A za 5.oktobar, i ja sam bio tamo, i jeste razocarenje bilo ali je bolje nego pod Slobom, barem nema vise ubijanaj ljudi (dobro, ovo vise ne vazi sada). Zuti su postavili lopovski sistem koji su ovi usavrsili. Ali, sada imas vise zutih kod Vucica nego sto je preostalo ukupno clanova DS. Tako da ako nisi za zute, ti onda svakako nisi za Vucica.

Kao razuman covek nemam nikakav problem da usvojim neki drugi stav ako je argumentacija dovoljno jaka i validna.
Evo, ja tebe pozivam da mi argumentujes kako je to Vucic "najmanje los"? Da li je to: KiM, korupcija, pravna drzava ili mozda zagovaranje NATO, podrska zapadnih centara moci ili jednostavno ekonomski pokazatelji, standard, nivo spoljne zaduzenosti zemlje ili eto samo utisak koji odaju ljudi iz te ekipe? Ko je to i po kojem pitanju gori od Vucica?

Naravno, nisu svi isti
« Last Edit: March 20, 2017, 11:21:37 pm by nik_sloter »

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1205 on: March 20, 2017, 11:40:38 pm »
Glupo je ne nadati se, jer onda znaci da si se predao, ali razocarenja se samo nizu i nikako da se pojavi neko ko je zaista za narod, ko nije ucenjen, ko nije placen da obavi posao i ko iskreno zeli bolje ovoj zemlji i ovom narodu. Neko da kaze da je dosta i da se preko jedne crte vise nece ici.

Za koga god smo mislili da je bolji ispalo je potpuno suprotno.
Sto napisa Nik Sloter malopre, nije cilj promeniti jednog coveka, jer se opet nista nece desiti posto je sistem toliko truo da je to i strasno i zalosno u isto vreme.
Treba promeniti sve od korena, od najnize lestvice u sistemu. Treba promeniti ceo sistem vrednovanja, skolstvo, zdravstvo, odnos drzave prema porodici, odnos prema starima, bolesnima, deci, profesorima... Gomila stvari koja mora da se resetuje i krene od nule.
Treba vratiti veru medju ljude da nesto moze da se promeni i da je rad isplativ, da je ucenje najvaznije i da nije partijska knjizica ono sto te vodi kroz zivot.
Potpuno promeniti uredjivacku politiku drzavnih kanala i staviti porodicu, decu, kulturu, postenje i obrazovanje na prvo mesto.

Milijardu sitnih i krupnih stvari koje treba poceti iznova. To se nece promeniti dovodjenjem jedne nove osobe.

Iz tog ugla gledano, neko ko je nov, ko ima nove ideje, ko zeli da animira nove mlade i promena gladne ljude, zasluzuje moju paznju, ali ne automatski i moje poverenje. Za poverenje ce morati da se dokaze i da pokaze da je iskren i odlucan u namerama.

Cenim da je Beli jedini koji odgovara ovom opisu i koji nije uprljan i umazan blatom i govnima domace politike.
Ali ako i on izneveri - onda ce na narednim izborima broj nezainteresovanih biti jos veci i bice jos teze ubediti ih da su promene moguce.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1207 on: March 21, 2017, 12:00:19 am »
vucic.rs :rofl: Ovo neki novi njuz sajt?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile

Online lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Nije Njuz
« Reply #1210 on: March 21, 2017, 11:16:31 am »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1211 on: March 21, 2017, 12:58:13 pm »
Jasna je odavno radikalska retorika. Igraju na najotrcaniju "držte lopova" kartu. Svi kradu izbore sem njih (jedina vlast na svetu kojoj je opozicija pokrala izbore), svi su stari DOS-ovci sem njih (isuviše dug spisak bivših DS-ovaca i kompletan G17 su trenutno u SNS), protivnike finansiraju tajkuni (av se ne skida sa pinka, a Bogi mu je drsna ruka, dok Siki upravlja BG-om), novogodišnja krađa na računima za struju, kao i opljačkana grejna sezona od strane toplana je krivica Radulovića, dok žuti Bujke svakodnevno opanjkava premijera na RTS-u.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1212 on: March 21, 2017, 02:20:00 pm »
Evo, ja tebe pozivam da mi argumentujes kako je to Vucic "najmanje los"? Da li je to: KiM, korupcija, pravna drzava ili mozda zagovaranje NATO, podrska zapadnih centara moci ili jednostavno ekonomski pokazatelji, standard, nivo spoljne zaduzenosti zemlje ili eto samo utisak koji odaju ljudi iz te ekipe? Ko je to i po kojem pitanju gori od Vucica?

Da probam ovako, ne umem prostije...zabole me za Kosovo, korupcija je nacionalni sport oduvek i tu cemo uspehe nizati ko god je na vlasti, nadali smo se da je bio problem u SPSu ali vidis da se trend samo nastavlja dalje, za NATO me takodje zabole, a i njih za nas verovatno pa je glupo trositi vreme na tu pricu, podrska zapada se kupuje lovom koju mi nemamo, nema veze kako ti se zove drzava i ko je vodi itd.
Dolazimo do ovog "standard". Moj je bolji nego u peridu od 2008-2012, sad neko moze reci da je to subjektivan osecaj, a ja tu mogu da se slozim. I nebitno mi je ko je gori od Vucica, mozda su svi samo malo manje losi ali ja licno ne vidim da je neko vredan mog glasa, naprotiv.

A za 5.oktobar, i ja sam bio tamo, i jeste razocarenje bilo ali je bolje nego pod Slobom

Opet subjektivan osecaj, meni nije bilo bolje generalno iako delom ponesto i jeste.

Ali, sada imas vise zutih kod Vucica nego sto je preostalo ukupno clanova DS. Tako da ako nisi za zute, ti onda svakako nisi za Vucica.


Svakako nisam, to i pricam sve vreme. A i ovo prvo je tacno.

Asomakum, helikopter, doktor zemunskog klana, savamala, stanovi u Bugarskoj, poklanjanje zemljišta na Zlatiboru, elementi državnosti za Kosovo, državno kukanje nad ubistvom "navijača", poptuna cenzura medija... Izvinjavam se svima, ali od petog oktobra 2000. do juna 2012. godine nije bilo ni približno ovakvih sranja kao od 2012. do danas.

Ubistvo premijera, Lova sa Kipra, Sablja, Silerova, Kofer, Politika, Knjaz Milos...jednom recju...blagostanje?

Nisu svi jednaki? Tacno. Jedino u cemu su svi uspesni je lopovluk, cast pojedincima koji nisu ni imali prilike do sada.
 
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1213 on: March 21, 2017, 02:27:06 pm »
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je da policija neće pokretati nikakve radnje povodom optužbi potpredsednika Srpske napredne stranke da Nataša Jeremić, supruga predsedničkog kandidata Vuka Jeremića, kontroliše narko tržište u Srbiji, jer je "izvinjenjem Aleksandra Vučića na taj slučaj stavljena tačka".

Dal je jebeno moguce?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1214 on: March 21, 2017, 03:02:58 pm »
@master

Sundjer nabrojao 9 za 5 godina, ti 7 za 10 godina :D Matematika je jasna :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1215 on: March 21, 2017, 03:26:25 pm »
pa stavio sam tri tackice  :D

ma smorilo me vise, sada me zanima samo da bijemo Gruziju u petak.  :staja:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline nik_sloter

  • Starter
  • **
  • Posts: 193
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1216 on: March 21, 2017, 03:55:35 pm »
Poredjenje proslog rezima tj proslih (od '90 do sada) sa ovim je izlisno, jer vecina tih bandita je sada u Vucicevom timu. I crveni i zuti i tajkuni, "Crem da la crem" tj "All star". Sve sto kazes protiva neke prosle vlasti, najvise prozivas sadasnju kliku.
Opet, nikakv argument ne vidoh.
Okvirni spisak navedenih tema predstavlja stvari za koje Vucic napada ostale a nema nikoga da je u bilo kojoj od tih svari gori od njega. npr. svi su strani placenici i natovci a on sve radi po diktatu zapadnih zemalja i za uzvrat dobija malo tapsanja po ramenu i odresene ruke da u Srbiji radi sta hoce, naravno dokle god ispunjava njihovu agendu, guranje naseg naroda u Tacijeve ruke, MMF je bitniji od naroda, NATO ekipa samo dolazi i ljubi se sa ovima, rusenje pravne drzave, zaduzenost zemlje, privatizacije, tenderi itd itd... A afere iza kojih ostaju mrtvi a da niko nije odgovarao... da ne pominjem.
A za licni standard, eh tako relativna stvar. Kapiram da je Marku Milosevicu ranije bio mnogo bolji standard nego posle 5.oktobra, (mada verovatno mu ni sada ne bi bio los, ko zna, mozda se i vrati kao Karic) sto ne znaci da je to posteno i da je to jedini kriterijum. Naravno, ne mislim da je neko ovde Marko Milosevis ili slicno, kao i sto ne mislim da standard zavisi samo od rezima, ali cisto sam naveo ekstremni primer.

I sada bih bas voleo da cujem jos komentara a la: "Vucic donosi stablnost regionu", "Ovi ce biti jos gori sigurno" i sl

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1217 on: March 21, 2017, 04:13:05 pm »
Ubistvo premijera nisu počinili žuti, to je svima jasno. Koferče nisu nosili žuti, već ovaj što je još uvek u Vladi. U Sablji je pohapšeno i osuđeno više kriminalaca nego od sablje na ovamo. Šilerova jeste velika afera, ali rušenje ne implicira direktne zaključke koje izvodi šešelj i njegovi sinovi. Politika i Knjaz jesu afere, ali se ne mogu porediti ni sa jednim "menadžerskim timom" železare Smederevo, a kamo li ostalim aferama koje sam naveo.
Da se ne bi gubila suština, u sledećem postu ću napisati plan za iskorenjivanje korupcije u Srbiji do kraja godine.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1218 on: March 21, 2017, 04:36:24 pm »
u sledećem postu ću napisati plan za iskorenjivanje korupcije u Srbiji do kraja godine.

Konačno nešto zanimljivo  :svi:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1219 on: March 21, 2017, 04:50:03 pm »
Kako iskoreniti korupciju u Srbiji do kraja godine
Ovaj plan je inspirisan prvenstveno masterovim nezdovoljstvom kandidatima, zatim nezadovoljstvom 45% stanovništva koje ne glasa, a na kraju i sopstvenim nezadovoljstvom kandidatima, jer ću verovatno glasati za Belog.
Ideja nije moja, već potiče sa Islanda. Čuo sam je danas na poslu, ali je moguće da su je neki forumaš čuli ranije. Na Islandu je predložena izmena izbornog sistema, prema kome bi se poslanici birali na tomboli. Mala modifikacija bi se mogla trenutno primeniti u Srbiji, ali o tome ću malo kasnije. Time bi se obezbedila ravnopravna utakmica svih građana, eleminisali veliki troškovi predizbornih kampanja, kao i finansiranje političkih stranaka od strane tajkuna. Vlada bi se ipak sastojala od profesionalnih političara koji su završili diplomatsku akademiju i/ili neki sličan fakultet, koju bi naravno birala Skupština. Zakone bi mogli da predlažu sami poslanici, kao i Vlada. Rasprave bi se sigurno vodile o svim važnim pitanjima, jer Premijer ne bi kontrolisao skupštinu, već ona njega. Na primeru Srbije bi rezultat bio nešto nalik ovome: Od 250 mesta, 45% mesta, tj. nekih 113 mesta bi pripalo ljudima kojima se ne dopada ni jedna trenutna politička opcija. Samo dodatnih 13 poslanika bi bilo dovoljno da obori svaku moguću nebulozu koju predloži trenutna vladajuća klika. Vladajuća klika bi u ovom trenutku imala u najboljem slučaju 60-ak poslanika. Postoji velika verovatnoća da veći deo od pomenutih 113 poslanika ne bi bio podložan korupciji i da bi radili prevashodno u interesu lokalne zajednice, a onda i same države Srbije. Sve bitnije odluke, kao i sva imenovanja koja obavlja skupština bi bila u mnogo manjoj meri podložna korupciji. Postavljanjem kompetentnih i nekorumpiranih ljudi na važne funkcije, počela bi da pada piramida korupcije na nižim nivoima. Ideja je jasna, post je ionako već dug i verovatno ga mnogi neće čitati do kraja, pa neću da dužim.
Kako realizovati ovu ideju u Srbiji?
Jedini kandidat koji ima šansu da pobedi AV-a u drugom krugu je Ljubiša. Zašto? Iz razgovora sa sugrađanima, rođacima, prijateljima i forumašima, došao sam do zaključka da dva najozbiljnija kandidata opozicije imaju podršku koja se međusobno isključuje. U prevodu, Jeremićevi glasači verovatno neće glasati za Jankovića u drugom krugu, a važi i suprotno. Ono što je zajedničko za ove glasače je da podjednako mrze AV-a i da jedva čekaju da mu vide leđa. Beli je čovek koji može dobiti njihove glasove. Pored ovih glasača, postoji veliko jezgro nezadovoljnih kojima je Beli prihvatljiv izbor, a AV nije. Čak se ni pitanje neozbiljnosti ne pominje. Jedan kolega me je rekao: Zamisli da izbije rat i da ti Beli bude komandant vojske. Ja sam mu odgovorio: zamisli da izbije rat i da ti Alek ili Toma budu komandanti vojske. Odmah je rekao da će glasati za Belog. Pobeda Belog je korak ka ostvarenu cilja.
Nakon pobede Belog, biće raspisani vanredni parlamentarn izbori. Naravno, jedina stranka koja može pobediti crveno-crnu koaliciju je Sarmu Probo Nisi. Jedini problem je što stranka ne postoji i nema infrastrukturu. Tu dolazi do izražaja ideja Tombole. Sve što treba Beli da uradi je da u "bubanj" ubaci podatke ljudi koji su mu dali podršku za kandidaturu i iz njega izvuče 250 ljudi koji će biti na spisku za poslanike. Pobeda je zagarantovana. Nakon konstituisanja skupštine, odmah se menja izborni zakon i uvodi tombola na nivou države, mandat parlamenta se postavlja na godinu dana, broj poslanika se smanjuje na 150, ili se reorganizuju finansije i maksimalno smanjuju troškovi i ostavlja isti broj poslanika, ili se čak i povećava, ukoliko se za tim ukaže potreba. Vlada se bira od karijernih diplomata, ili se za početak raspisuje konkurs na kome mogu učestvovati i stranci. Nakon toga se kreće u reizbor sudija, zaštitinika građana, direktora Policije, BIA-e i ostalih vitalnih službi. Kada je zmiji odsečena glava, rep će sam umreti. Ideja je jasna.
Znam da će mnogima/svima moj predlog reorganizacije političkog života u Srbiji biti čista budalaština, ali objektivno, ideja je bolja od ideje privlačenja stranih investicija subvencionisanjem radnih mesta, ideje profesionalnog upravljanja železarom Smederevo i ideje prekvalifikacije pekara i poslastičara za rad u IT sektoru.
Hvala svima koji su pročitali tekst do kraja.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1220 on: March 21, 2017, 05:12:40 pm »
Ideja nije moja, već potiče sa Islanda. Čuo sam je danas na poslu, ali je moguće da su je neki forumaš čuli ranije.

Verovatno je koleza sa posla gledao sinoć (odličan) dokumentarac na RTS2 TOMORROW ne znam dal je napomenuo da su "konzervativci" izašli na ulice protiveći se predlogu te stoga do zaključenja filma taj predlog nije usvojen. Inače cela ideja je došla zbog krize iz 2008 kada je srušen bankarski sistem Islanda.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Nije Njuz
« Reply #1221 on: March 21, 2017, 05:18:33 pm »
Ti zaista mislis da u zemlji u koji do posla na trafici dolazis preko veze mozes naci 250 ljudi koji nece biti podlozni korupciji?? Da ce ljudi koji prezivljavaju sa 20k mesecno odbiti par hiljada evra da postave Vucica za premijera???
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1222 on: March 21, 2017, 05:37:20 pm »
Da verujem, jer znam da u Srbiji postoji veliki broj ljudi koji se ne prodaje za pare. Svi koji su dali guzicu na izvolte su u SNS-u ili ostalim strankama. Bar 45% građana Srbije, tj. masterovih istomišljenika nisu podložni korupciji, a siguran sam da nas ima još mnogo više.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1223 on: March 21, 2017, 05:45:32 pm »
dajte mi imena tih 250 istih ko master samo neiskusnih pa da al safsaida konačno formira kasvetan VBIED bataljon


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1224 on: March 21, 2017, 05:48:48 pm »
Prvi problem ove ideje je sto polazis od pretpostavke da su ljudi posteni. Pre rata, deo je funkcioniso preko veze, a deo na kvalifikacije. Za vreme i posle rata na kvalifikacije si mogao jedino nesto sam za sebe da pokusas. Korupcija je duboko ukorenjena u nasem narodu. Po mome misljenju to se najbolje sredjuje ako se sve pocisti i dovedu ljudi koji nisu stariji od 35 godina. I onda to jos jednom-dvaput. I to da nemaju crnogorsko hercegovacko poreklo.
Sa strane ekonomije, smatram da korupcija nije problem, ona je posledica. A kao i svaku posledicu, njenim otklanjanjem ce se stvoriti samo nova. Za otklanjanje treba uraditi dve stvari. Prvo, preorjentacija svega sto moze (osim frizerskih radnji i pekara) na izvoz. Nase trziste je veoma malo, a ako se skupi dosta proizvodjaca jednog proizvoda na jednom mestu, uz uvoz, korupcija je neminovna. Druga stvar je anti monopolizam. To je mozda i najteze jer neki ljudi treba da kontrolisu neke druge ljude da ovi ne bi unistavali konkurenciju. I to ne samo sa cenama nego i sa kojekakvim pritiscima i kupovinama.
Mi bi smo svi da uzmemo i ugusimo one koji su nas gusili sve ove godine. Ali posle njih doci ce drugi, dok na kraju ne budemo postavili pitanje da li i mi sami sebe gusimo. Ono sto je bitno jeste povecati proizvodnju i izvoz jer drukcije ne mozemo da podignemo standard. A kada se podigne standard na normalan nivo, korupcija postaje ili mizerna i nebitna (dajes doktoru ili uciteljici da ti dete bolje prodje) ili se seli na visoki nivo gde opet nema neki uticaj. Nesto ko sto je bilo u vreme stare Jugoslavije. Samo sto je ovaj put zemlja tri put manja. Tako da onaj ko se odlucuje za korupciju svoju firmu ostavlja na niskom nivou bez nekog veceg razvoja, a onaj koji razvija firmu, novac koji bi zaradio preko korupcije bi bio zanemarljiv.