Author Topic: Compesatory picks  (Read 10107 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #35 on: June 22, 2015, 04:25:19 pm »
ajde ne smarajte. nije to ništa komplikovano. kompletno pitanje compesatory picks za ligu sa 12 timova se odradi za pola sata.
ja ću da preuzmem tu obavezu na sebe, a tonyk neka bude nadzorni odbor plus što bi sve bilo 100% transparentno i sve lagano za shvatiti.

ono na šta bih ja želeo da vam skrenem pažnju kod tih NFL pravila je situacija kod Carolina Panthers
http://overthecap.com/compensatory-draft-picks-cancellation-chart/
posmatrajte stanje za 2016 godinu.
Panthersi su potpisivanjem Jasona Trusnika, odličnog special team igrača, faktički izbili sebi iz ruku 3rd round pick koji im je sledovao na osnovu Hardya.
To se dosta razlikuje od primera kojim sam ilustrovao ovaj deo pravila (gubitak Deza, potpisivanje AJ Greena) jer Hardy daje 3rd round pick zbog dosta velikog ugovora sa Cowboysima, a Trusnik će igrati za minimalac. Ali pravila su takva da moraš u FA izgubiti više igrača nego što si ih potpisao da bi tim bio u konkurenciji za dobijanje compesatory picks.
To je prva stvar koja mi pada na pamet kada dođe do prilagođavanja za pravila naše lige. Neko ko bi izgubio 3 jaka igrača ipak treba da dobije compesatory picks iako potpiše npr 3 igrača za po 1,00$
U NFL će Panthersi verovatno ipak dobiti taj 3rd round pick jer možda računaju da će još neki njihov bivši igrač biti negde potpisan, ili će da releaseuju Colemana, Trusnika ili Tillmana. Mi to u našoj ligi ne radimo tako, a nije logično da 1$ ugovor poništava pick dobijen za npr 15+ $ ugovor.

Kad uhvatite malo vremena pogledajte o čemu je sve reč, pa da vidimo šta bi od ovih stvari naša liga mogla da preuzme i kako bi joj to najbolje prilagodili.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #36 on: June 22, 2015, 04:44:13 pm »
Očigledno nemaš pojma koliko bi to meni dodatno oduzelo vremena, kad tvrdiš da je brzo i lako.
Ti ni posle dva meseca nisi podesio osnovna pravila u tvojoj elitnoj ligi.

Sve što y! Ne podržava je neviđena gnjavaža.

A pravilo ne da nije neophodno  nego je nepotrebno.

Neću da trošim svoje vreme da bih možda nekad pomogao nekom ko ne ume da vodi tim.

Cela koncepcija lige je da se balansira snaga timova a  ne da se pomaže jakima. 

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #37 on: June 22, 2015, 04:47:07 pm »
U NFL će Panthersi verovatno ipak dobiti taj 3rd round pick jer možda računaju da će još neki njihov bivši igrač biti negde potpisan, ili će da releaseuju Colemana, Trusnika ili Tillmana. Mi to u našoj ligi ne radimo tako, a nije logično da 1$ ugovor poništava pick dobijen za npr 15+ $ ugovor.

Mogu Panthersi da otpuste sada čitav tim, to neće uticati na njihov compensatory pick. Gledaju se samo igrači kojima je istekao ugovor, kako oni koje je tim izgubio tako i oni koje je tim doveo. Primer: Bearsi su prošle godine otpustili Peppersa pre isteka ugovora, nikakvu kompenzaciju za njega ne mogu da dobiju. Packersi su odmah potpisali Peppersa, to im se ne odbija od potencijalne kompenzacije za compensatory pikove.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #38 on: June 22, 2015, 05:19:22 pm »
@betula
ne pričamo o istoj stvari. ako otpuste nekog od ove trojice koje su potpisali sad kao FA (coleman, trusnik ili ), onda im se, mislim, neće računati kao pojačanja, pa će ipak dobiti 3rd round pick za Hardya.
a i to o čemu ti pričaš nije baš skroz tačno. jer dosta utiče tajming otpuštanja.
npr domoljubi su ove godine otpustili Revisa, ali će dobiće compesatory pick zato što se to desilo tek posle nekog kritičnog datuma (početak ligaške godine ili tako neki dan)... 

@tonyk
u tom nadzornom odboru ćeš da budeš samo fikus. ništa ne radiš i primaš platu. samo na kraju potpišeš to što je omiljeni sračunao.
a i tvoj drugar yahoo će imati još manje posle.
vaša obaveza je samo da uglavite compesatory picks u draft order.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #39 on: June 22, 2015, 05:22:54 pm »
Betula da bude zvanično "nezavisno regulatorno telo" Dynasy Lige!


Omiljeni, nikako da shvati da na prvobitnom glasanju teško da bi prošao predlog o uvođenju comp pikova. Pa ako bi nekim slučajem izglasali za, ondak tek treba da biramo jel oćemo obavezne ili po kriterijumu, pa onda koji su kriterijumi... a on već uveo pravila samo još tonyk da prihvati da se bakće sa tim  :rofl:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #40 on: June 22, 2015, 05:25:02 pm »
O tome i pričam.
 
Jel ti uopšte znaš kako radi draft order u kombinaciji sa unošenjem pikova?

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #41 on: June 22, 2015, 05:27:08 pm »
trade opcija iz raja izašla kad moraš editovati draft order

                                                                      - sun tzu


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21048
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #42 on: June 22, 2015, 05:28:29 pm »
Revis je imao ugovor 1+1 godinu. Pošto NE nije aktivirao drugu godinu on je postao FA tako da pravno nije otpušten. Još jedna u nizu Beličikovih mućki. :D

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #43 on: June 22, 2015, 05:37:51 pm »
trade opcija iz raja izašla kad moraš editovati draft order

                                                                      - sun tzu
Samo nastavi da se zakopavaš

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #44 on: June 22, 2015, 06:28:24 pm »
i da ne zaboravimo da smo već imali kompenzaciju 2010.
zujo je imao 13. pik u drugoj rundi.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #45 on: June 22, 2015, 06:47:30 pm »
Revis je imao ugovor 1+1 godinu. Pošto NE nije aktivirao drugu godinu on je postao FA tako da pravno nije otpušten. Još jedna u nizu Beličikovih mućki. :D

Revis imao 2y ugovor. Druga godina bila na 20m, što je zapravo Revis tražio da bi ugovor praktično bio 1y (moraju ga otpustiti) ali da se sa tom drugom fiktivnom godinom obezbedio da mu ne lupe franchise tag.

Samo nastavi da se zakopavaš

opusti se. drži omiljeni sve pod kontrolom.
offline draft pa posle natanane možeš sve redom da uneseš i na kraju samo ubaciš compesatory picks.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #46 on: June 23, 2015, 11:20:10 am »
Uh, ovo mi zvuči baš loše.

Šta da je Adrian Peterson ove sezone free agent u našoj ligi? Njegov vlasnik bi po tvom sistemu ostao bez bilo kakve nadoknade.

i treba da ostane, ako ga ne sačuva za siću koliko bi koštao.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #47 on: June 23, 2015, 11:25:10 am »
Quote
Hipotetička situacija: Safetove Sexy Biznismene u free agency napusti npr Dez Bryant, ali Safet odmah sutradan potpiše free agenta koji se zove npr AJ Green.
Po ovom predlogu pravila koji sam do sada izneo, bi Safet dobio neki od najviših compesatory picks, a da mu tim nije oslabljen ni malo.
Zbog toga se u NFL za takve slučajeve ne dodeljuje compesatory pick, a ne bi valjalo ni da mi to radimo.

a da uvedemo i kaznu ako slučajno vrati Deza za 50% od cene?

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12761
    • View Profile
Re: Compesatory picks
« Reply #48 on: July 04, 2016, 10:54:40 pm »
Jel dobijam ja neku kompenzaciju jer nemam pika u prve 3 runde drafta? Udelite nešto sirotinji