Author Topic: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu  (Read 5113 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« on: September 04, 2014, 11:36:04 am »
Nesto sto mi je palo na pamet jos tokom FA, ali nisam hteo da pokrecem temu dok ne prodje draft. Sad kad je prosao, mozemo na miru da razmotrimo.

Trenutna pravila kazu sledece:
FA:  Početna cena za FA je 50% od utvrđene cene
Draft: Non-rookie ugovori se potpisuju na 66% od vrednosti igrača, dok za rukije važi sledeći “cenovnik”

Sto ukratko receno - nema mnogo smisla :)


Prvo - sa stanovista cena (ne)potpisivanja svog igraca:

Dakle ja imam prvo opciju da potpisem svog igraca za punu cenu i ne rizikujem nista.
Ako zelim da rizikujem i probam da ustedim - pustim ga na FA. Moze neko da biduje i podigne cenu, ali ako se to ne desi, rizik se isplatio i mogu da ga potpisem za 50% cene.
Ali ako ga ne potpisem u FA i pustim na draft, i jos potrosim za njega pik iz prve dve runde - cena je 66%. Sto je vise od 50%.
A posle od trece runde je free.

Dakle hronologija potencijalnih cena je: 100% -> 50% -> 66% -> 0%

Nekako meni logicije deluje da sa svakim odlaganjem se cena smanjuje, tako bi mozda 33% od cene za takve igrace imalo vise smisla? 100% -> 50% -> 33% -> 0%


Drugo pitanje je i sama zanimljivost drafta

S obzirom da niko nije lud da potrosio 10+ miliona da u prve dve runde uzima starije igrace (cast izuzecima), prakticno imamo situaciju da postoje maltene dva odvojena drafta: prvo rookie drafta od dve runde, a onda obican. To dalje dovodi do nelogicnosti tipa da je 1. pick trece runde uglavnom vredniji od pikova druge runde, pa nekad cak i od prve. Takodje, neizvesnost u prvoj rundi je svedena na minimum.

Mislim da ako bi promenili i smanjili cene non-rookie igraca u prve dve runde, da bi bilo zanimljivije.

Tu cak imam i jos drugi predlog:

Znaci, varijanta A (od malopre): da se cena non-rookiea smanji na 33% sa 66%
Varijanta B: da i non-rookie igraci se u prve dve runde potpisuju po istom cenovniku.


Ovo bi smanjilo kalkulisanje, ali bi tek uvelo potpunu slobodu u prve dve runde.



To je moj predlog, pa vi malo bacite na razmisljanje, dajte svoje vidjenje. Mozda analizirati i evenutlno uraditi neki mock kako bi se draft odvijao u ovim situacijama. Takodje, verovatno bi imalo i uticaja i na samo potpisivanje i FA period? Mozda bi neke igrace pre potpisao, znajuci da ce ih neko drugi uzeti lakse na draftu ili obrnuto, nekog ces pustiti ako mislis da ces ga jeftinije uzeti visoko na draftu?

Bottom line, mislim da bi bilo zanimljivije.





Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #1 on: September 04, 2014, 02:46:53 pm »
pa eto vam teme za razmišljanje dok se ne vratim ;)

nelogično je, ali nikad nismo smislili bolje.
pre ovog je bilo 100% na draftu.


evo mog predloga, neka bude 50% (dakle kao FA) i neka postoji mogućnost da neko ponudi više.
:D

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #2 on: September 04, 2014, 04:47:26 pm »
lorde, da me pitas da li sam za to da non-rukijima smanji cifra na 33% jer bi bilo zanimljivije, moj odgovor je da, zabava je glavni cilj svega ovoga.


Medjutim ti si ubacio "smisao" i "logiku" u celu pricu pa cu morati da repliciram, cisto filozofske raprave radi, i dalje ostajem pri stavu da nemam nista protiv da se smanji.

Nesto sto mi je palo na pamet jos tokom FA, ali nisam hteo da pokrecem temu dok ne prodje draft. Sad kad je prosao, mozemo na miru da razmotrimo.

Trenutna pravila kazu sledece:
FA:  Početna cena za FA je 50% od utvrđene cene
Draft: Non-rookie ugovori se potpisuju na 66% od vrednosti igrača, dok za rukije važi sledeći “cenovnik”

Sto ukratko receno - nema mnogo smisla :)

Ovde se uopste ne slazem. Ako bi gledali samo smisao bilo kakav discount nema smisla, a pogotovo ne kada su u pitanju non-rookies u prve dve runde, je za razliku od ostalih koji se potpisuju 3 meseca ranije, kod njih je situacija najcistija kada su u pitanju povrede, suspenzije, uticaj predsezone, promene na depth chartu, trejdovi itd. Discount nije uveden zato smo ima smisla nego zato sto je zabavnije  :mr.green:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #3 on: September 04, 2014, 04:47:53 pm »
Na prvu, lordov predlog mi deluje kao Ok i glasaću za

Ovaj Tonykov predlog o mogućnosti da se ponudi više ne bi trebao proći.
To bi značilo da se i na draftu mogu potpisivati igrači i do 5y, a to mi se ne dopada uopšte.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #4 on: September 04, 2014, 04:51:48 pm »
Ovaj Tonykov predlog o mogućnosti da se ponudi više ne bi trebao proći.
To bi značilo da se i na draftu mogu potpisivati igrači i do 5y, a to mi se ne dopada uopšte.

Nije mislio na vise godina nego na vise para, a i zajebavao se usput budi receno da ne kazem btw  :mr.green:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #5 on: September 04, 2014, 04:54:33 pm »
Ovde se uopste ne slazem. Ako bi gledali samo smisao bilo kakav discount nema smisla, a pogotovo ne kada su u pitanju non-rookies u prve dve runde, je za razliku od ostalih koji se potpisuju 3 meseca ranije, kod njih je situacija najcistija kada su u pitanju povrede, suspenzije, uticaj predsezone, promene na depth chartu, trejdovi itd.

I to sto kazes ima logike, ali...

Ako je neki igrac stigao kao slobodan do draft day-a, to znaci da NIKO nije hteo/mogao da ga potpise ni za 50% cene. Zasto bi neko sad hteo ga potpise za 66%? Mislim da su male sanse da se nekom znacajno popravi situacija po pitanju povrede, suspenzije i slicno da postane commodity na draftu..

.. ali i to je deo igre i rizika. Taj sto ga je dropovao neka se nervira sto ce ga sad neko uzeti jeftinije.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #6 on: September 04, 2014, 04:57:41 pm »
A kad smo kod toga sa jasnijom slikom nego pre 3 meseca... doduse iziskuje i otvaranje nove teme... ali...  mozda bi valjalo da se ceo FA period i potpisivanja pomere za kraj avgusta, 10-15 dana pred draft? :)

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #7 on: September 04, 2014, 05:00:25 pm »
Nije mislio na vise godina nego na vise para, a i zajebavao se usput budi receno da ne kazem btw  :mr.green:

mislio sam da predlaže ono što radimo u free agency: ako daš 100% plate onda može i na više godina ugovor

nije mi delovalo da se zajebavao, al moguće da je bio i neki pokušaj humora koji kontate samo vas dvojica
komesarski humor, takoreći


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #8 on: September 04, 2014, 05:05:18 pm »
Ako je neki igrac stigao kao slobodan do draft day-a, to znaci da NIKO nije hteo/mogao da ga potpise ni za 50% cene. Zasto bi neko sad hteo ga potpise za 66%?

Dobar argument/pitanje. Jedini koji mi padaju na pamet su velja i Nikola koji preskoce Fa period pa se krpe na draftu i uvek imaju para. Mada, kada si medju zadnjima u drugoj rundi, a ponestane kvalitenih rukija mozda bih i bacio oko na nekog non-rukija.


Mislim da su male sanse da se nekom znacajno popravi situacija po pitanju povrede, suspenzije i slicno da postane commodity na draftu..

Jedno ime Arian Foster  :thumbsup:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #9 on: September 04, 2014, 05:08:02 pm »
mislio sam da predlaže ono što radimo u free agency: ako daš 100% plate onda može i na više godina ugovor

Ne, mislio je recimo ti imas 16. picka i ponudis nekom non-rukiju 50% plate al nemas vise para, ja imam ponudim vise, igrac je moj, bez obzira sto je tvoj pick  :rofl:


nije mi delovalo da se zajebavao, al moguće da je bio i neki pokušaj humora koji kontate samo vas dvojica
komesarski humor, takoreći

Pa ovo mu i jeste genijalna fora  :cackalica:

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #10 on: September 04, 2014, 05:40:39 pm »
1. podrzavam spustanje cene na 33%, otisao bih cak i dalje i rekao 25% ili ekvivalent rookie cene.
2. nema smisla prebidovanje, ne znam kako bi se implementiralo, a svakako bi donelo komplikacije. Zato sluzi FA.
3. meni licno bi vise odgovarao FA tokom avgusta, ali bojim se da je tada veci broj ljudi na godisnjim nego juna.

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #11 on: September 04, 2014, 05:45:48 pm »
A pazi sad ovaj predlog za draft day. Nisam siguran da predlazem, samo da stavim na diskusiju:

1) live FA
2) rostilj
3) draft prvih 5 rundi
4) blind bid za ostale igrace, gde ce se sallary cap za ostale igrace odredjivati na osnovu plasmana iz prethodne sezone. Rok za bidove 2 dana jeste utorak u 22:00 i salju se nezavisnom regulatornom telu.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #12 on: September 04, 2014, 05:49:32 pm »
stojadnoviću, ovo je topić za minor doštelavanja pravila uz eventualne izlete u pravcu genijalnog komesarskog humora.
za tvoje outside the box predloge otvori novi topić


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #13 on: September 04, 2014, 08:04:40 pm »
ovo nije hitno, pa ću vas pustiti da još malo iskristališete sve.

na prvi pogled deluje da bi pomeranje potpisa pred kraj avgusta rešilo mnoge nedoumice, a samim tim i stvorilo uslove za promenu cene "matorcima".
sa tehničke strane svejedno mi je koliki će biti procenat realne cene, ili prosto da se računa ruki cenovnik.
ali za sad nisam siguran šta bi od toga više doprinelo "igrivosti".


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #14 on: November 16, 2014, 06:43:51 pm »
dakle, ovo su nam opcije:

FA Cene
a. ne dirati (67%)
b. smanjiti na 50% (ne bih išao na 33 ili čak 25 koliko je pominjano, bar ne odmah)
c. vratiti na 100%
d. koristiti "ruki" cenovnik
e. prva runda 67%, druga 50% (neko prelazno rešenje, da ipak ne budu svi za 1$ u drugoj rundi)
« Last Edit: June 10, 2015, 03:11:05 pm by tonyk »

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #15 on: June 10, 2015, 03:24:06 pm »
malo sređujem tabele i ostalo, i pade mi još jedna opcija na pamet.

pošto je lordova zamerka bila nelogičnost da treća runda vredi više od druge, a i generalno uzbudljivost i dinamičnost drafta, došao sam do zaključka da bi mogli prosto da ukinemo drugu rundu u sadašnjem obliku.

tj. da se samo prva plaća, a od druge udrite po želji. ionako je taj 1$ čisto radi reda.
a uzimaju se rukiji skoro pa haotično, pa koga sreća posluži.

tada bi 2. runda preuzela vrednost trenutne treće, rukije bi nadalje uzimali u skladu sa nekom realnom vrednošću u daljim rundama.

problem nastaje u činjenici da imamo već neke trejdove za 2016 za drugu rundu.
pablo i csxp (ako se ne varam) su dali svoje pikove druge runde, što možda ne bi bio slučaj sa ovom promenom.

eto, mala tema za razmišljanje do drafta, svakako bi bilo najefikasnije o tome raspraviti kad se vidimo, i odradimo par rundi. mislim naravno i na predloge iz posta iznad, ali i neke nove koji bi mogli da iskrsnu.

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #16 on: June 10, 2015, 04:39:05 pm »
Da, ne bi. A generalno podrzavam ideju, od 2017. OK.

I jos jedan predlog: Da se cena ne-ruki igraca u 2. rundi smanji za odredjen procenat u odnosu na prvu rundu?

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #17 on: June 10, 2015, 04:49:37 pm »
problem nastaje u činjenici da imamo već neke trejdove za 2016 za drugu rundu.
pablo i csxp (ako se ne varam) su dali svoje pikove druge runde, što možda ne bi bio slučaj sa ovom promenom.

Za razliku od porocnog, na mene ne bi uticalo, tj ja bih svakako odradio isti trade.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #18 on: June 17, 2015, 12:40:05 am »
Hocemo li da finalizujemo pricu vezanu za drugu rundu pocev od 2017 godine, sada kada smo svi vec prisutni, pre svega paznjom FA.

Na drugo citanje mi je lordov predlog smanjivanja cena non-rukija sa 66 na 33 skroz ok, ali mi se jos vise svidja tonykov predlog da se u drugoj rundi ukine placanje kompletno. Sa dodatkom da se non-rukiji u prvoj rundi (ako je neko za tu opciju) placaju 33%.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #19 on: June 18, 2015, 01:52:00 pm »
imam ja jedan predlog pravila
krenuo sam pre mesec dana da kucam post, nešto mi iskrslo i nisam stigao da dovršim, ali sam snimio negde na hard to što sam otkucao. kad ne budem imao obaveza oko juniora pogledaću gde mi je to i da li treba nešto da se doda/oduzme, pa ću da kopiram na forum


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #20 on: June 18, 2015, 03:33:34 pm »
Omiljeni je razvio jedan izuzetno opasan fetiš, naime loži se na najave. On obožava da najavljuje stvari koje će da napiše ili uradi uskoro, i to se naravno nikada ne dogodi niti više pominje. Volim da mislim da stvarno ima šta da kaže ali je jednostavno tolika lenčuga da ga mrzi da piše. Poslednje što mi pada na pamet je mock draft gde postoji uobičajena forma pikovanja, on samo napisao igrača, kaže editovaće kasnije, never happened  :lol:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #21 on: June 18, 2015, 06:01:18 pm »
nemoj da si cava
zna omiljeni da endzone nationu duguje textić o jetsima, winstonu, coltsima i petersu. biće pre preseasona.
a ovo za pravila će biti za neki minut jer sam već našao to što sam kucao snimljeno na google drive.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12751
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #22 on: July 04, 2016, 10:52:18 pm »
 :hm:

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Predlog za promenu pravila - cene igraca na draftu
« Reply #23 on: July 05, 2016, 01:35:01 am »
U potpunosti za ovo:

Varijanta B: da i non-rookie igraci se u prve dve runde potpisuju po istom cenovniku.