Author Topic: VLK Dynasty  (Read 3330 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
VLK Dynasty
« on: October 16, 2015, 10:59:46 am »
VAZNA NAPOMENA> Znam da su moguce poteskoce oko podesavanja i administriranja, ali za pocetak da iznesem idejnu zamisao, a posle cemo traziti alternativne mogucnosti sa istim efektom, ako pojedini od predloga nisu trenutno izvodljivi.

Idejni predlog pravila nove lige>

1. Svaka ekipa ima aktivni roster i development squad.
2. Samo igraci sa aktivnog rostera mogu biti startovani
3. Aktivni roster cine QB, WR, WR, RB, RB, TE, R/B/TE, K, DEF, BN, BN, BN, BN, BN, BN, IR, IR
4. Development squad ima 8 slotova
5. Pravo da budu stavljeni na development squad imaju igraci koji su 1st, 2nd or 3rd year igraci u NFL-u.
6. Igraci mogu u bilo kom trenutku u toku sezone prebaceni sa development squad-a na aktivni roster pod uslovom da se oslobodi mesto cutovanjem nekog od igraca sa aktivnog rostera
7. Igraci mogu biti vraceni na development squad ako nismo zadovoljni njihovim performansama
8. Ako se igrac u toku jedne sezone zadrzi 4 ili vise nedelja na aktivnom rosteru, vise ne moze biti vracen na development squad (kapiram da je ovo verovatno tesko)
9. Svaka ekipa ima pravo zadrzavanja 4 keepera sa aktivnog rostera prema pravilima ranije utvrdjenim u VLK.
10. Svaka ekipa pored zadrzavanja 4 keepera sa aktivnog rostera zadrzava i ceo development squad (ovo je kljucno)
11. Ruki igraci u NFL-u se draftuju na zasebnom draftu.
12. Ostali igraci, koji nisu keeper-i se draftuju na do sada ustaljenom draftu kao u VLK.
13. Sistem bodovanja ostaje isti kao do sada.
14. Za promenu sistema bodovanja mora da glasa minimum 2/3 lige.

(Dakle, da sumiram, u toj novoj ligi bi igraci mogli ostajati i do 5-6 sezona na jednom timu pod uslov da su 3 proveli na development squad i 3 na aktivnom rosteru. Igra bi postala zanimljivija, jer bismo morali daleko vise unapred da anticipiramo karijeru NFL novajlija i manje da se oslanjamo na from season to season rankingse fantasy eksperata, a vise  na gledanja filma utakmica i igraca)


"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: VLK Dynasty
« Reply #1 on: October 16, 2015, 11:06:17 am »
Ja sam naravno za :) sa tim sto sam ja vise za klasicniji dynasty, bez def ali sa salary capom i platama, ali i ovo zvuci zanimljivo za pocetak
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: VLK Dynasty
« Reply #2 on: October 16, 2015, 11:43:47 am »
jel to isti onaj karala što kuka kako nema vremena? :D

nisam ni sumnjao da će rule prvi da se prijavi ;)

kapiram ideju da se ideja ovde postuje (mada ne i zašto nije nova tema, kad već postoji podforum),
ali verujem da će vremenom morati "javno" da se objavi za ceo EP forum

i jedan koristan savet, postoje free platforme koje podržavaju Taxi-squad ili kao god ih zovu slotove i timove.
ne znam kako funkcionišu, to karali ostavljam da istraži.
neki čak podržavaju i draft koledž igrača unapred, pa da ih čuvaš u nadi da če ih izabrati pravi tim

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: VLK Dynasty
« Reply #3 on: October 16, 2015, 11:54:02 am »
jel to isti onaj karala što kuka kako nema vremena? :D

Nemam vremena, jos za par dana treba da se vratim na posao, ali juce mi prodje ideja kroz glavu. Ali jbg, ukapirao sam da NFL nastavljam da gledam. A ovo bi bila najinteresantnija liga. I vec dugo razmisljam kako je moguce smanjiti uticaj rankingsa, eksperata itd. Cisto da se gledaju tekme malo vise. I da, zao mi je sto ove sezone ne igrami i WR ligu.  :D
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"