Author Topic: NBA  (Read 385934 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #560 on: July 12, 2012, 01:16:14 am »
Najbolja maica ever ili najbolja maica of all time?  :thumbsup:


Bila bi dobra fora da imaju za sve igrače. Odmah kupio Pekovića  :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #561 on: August 10, 2012, 09:50:42 am »

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #562 on: August 10, 2012, 12:33:53 pm »
Vidis da ljudi hoce da pomognu svi timovima u NBA  :wall: Inace, Siguran sam da vlasnici ostalih timova imaju akcije Lejkersa, jer ne postoji razumno resenje zasto bi im pomagali svakim trejdom...

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #563 on: August 10, 2012, 12:40:34 pm »
Ma ovo je vec komicno postalo. Iguodala i Harkless doneli vise tvojim Sixers-ima, nego Dwight Orlandu. Arron fucking Afflalo je najbolji igrac kog je Orlando dobio za najboljeg centra na svetu. :palm: Bynum im ne treba, jer se ne uklapa u plan Hennigan-a. :w Ovako im ostaje jos nekolicina igraca sa vecim ugovorima, ovi pick-ovi im skoro nista nece znaciti, Harkless je znak pitanja jos uvek, Al Harrington...ako je on nekako postao bitna figura u trade-u gde je Dwight Howard, onda kolektivno da se ubiju svi iz Magic-a.

A Lakers-i su prakticno zamenili Bynum-a za Dwight-a...jer onaj pick sto daju kurcu nece vredeti.

 :novak:

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #564 on: August 10, 2012, 03:10:49 pm »
Pa kad im nisu dali CP3 prosle godine, da se ne bi mislilo da je neka zavera.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #565 on: August 10, 2012, 03:13:00 pm »
Pa kad im nisu dali CP3 prosle godine, da se ne bi Digger mislio da je neka zavera.


Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #566 on: September 05, 2012, 07:08:28 pm »
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #568 on: September 14, 2012, 10:08:54 pm »
Seattle SuperSonics DIVA


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #569 on: October 05, 2012, 01:53:12 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #570 on: October 05, 2012, 04:15:59 pm »
Jedan je Vlade :rock:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Andrevlje

  • Starter
  • **
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #571 on: October 16, 2012, 11:13:20 pm »
Kako je ovaj klinac pao do 9. mesta na draftu? :w :w :w




Obama,dodji na Andrevlje da pravimo G 2O samit


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #572 on: October 17, 2012, 01:20:07 pm »
malac je zvijer

stavljam ga na watchlistu, odma iza jimmera  :A

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #573 on: October 17, 2012, 03:34:54 pm »
Za Drummond-a su jos prosle sezone isle price da bi mogao biti prvi pick na draftu, ali nije bas npredovao naredne godine na koledzu, i dosta je ostalona fizikalijama, nije pokazao neki npredac u osnovnim segmentima, tehnici, pa ni razumevanju same igre. Tako da mu je to drasticno smnjilo vrednost, tj znak pitanja je i dalje.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #574 on: October 17, 2012, 03:52:43 pm »
diggeru, ima 19 godina

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #575 on: October 17, 2012, 03:56:11 pm »
Znam, ne znam sta meni pricas. To su eksperti tako procenili. Zbog godina i fiziklija i jeste tako visoko rangiran. Ima potencijala da bude zver, ali i bust vrlo lako. Ako napreduje, Detroit ima steal na kvadrat. Na forumu Warriors-a i dalje ima ljudi koji su ljuti sto njega nisu draftovli, iako ce Harrison biti steal takodje.

Offline Andrevlje

  • Starter
  • **
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #576 on: October 17, 2012, 09:54:01 pm »
Znam, ne znam sta meni pricas. To su eksperti tako procenili. Zbog godina i fiziklija i jeste tako visoko rangiran. Ima potencijala da bude zver, ali i bust vrlo lako. Ako napreduje, Detroit ima steal na kvadrat. Na forumu Warriors-a i dalje ima ljudi koji su ljuti sto njega nisu draftovli, iako ce Harrison biti steal takodje.


Diggeru,ovaj klinac moze biti bust jedino ako bude totalna lencuga,cak i da ulozi 50 posto,ne moze biti bust. Ono sto me fascinira je da klinac ima jako meku ruku za svoju visinu,odlicnu kordinaciju i mogucnost da spusti loptu na parket u reketu i napravi sebi otvorenu situaciju. To su neke stvari koje Dwight dugo nije imao i koje Deandre Jordan i dalje bezuspesno trazi....

Harison mi je takodje jedan od omiljenih igraca koji se pojavio na draftu,gledam ga vec dve godine. Medutim,Barnes nije ni na NCAA nivou bio u stanju da bude dominantan. Momak ima prosecnu tehniku za NBA nivo,jako prosecnu mogucnost da kreira svoj sut i nije nista specijalna atleta. Jako bi mi se svideo vas pik da nije bio Andre dostupan,ovako,usrali ste i vi motku. :D
Obama,dodji na Andrevlje da pravimo G 2O samit


Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #577 on: October 17, 2012, 11:29:50 pm »
Diggeru,ovaj klinac moze biti bust jedino ako bude totalna lencuga,cak i da ulozi 50 posto,ne moze biti bust. Ono sto me fascinira je da klinac ima jako meku ruku za svoju visinu,odlicnu kordinaciju i mogucnost da spusti loptu na parket u reketu i napravi sebi otvorenu situaciju. To su neke stvari koje Dwight dugo nije imao i koje Deandre Jordan i dalje bezuspesno trazi....
Anthony Randolph likes this post.

Kevin Love MVP, Minesota 56-26 skor. mmw

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #578 on: October 17, 2012, 11:43:32 pm »
Kad smo kod Kevina, pre sat vremena objavili T'Wolves-i da je polomio ruku na treningu i da će biti odsutan od 6-8 nedelja.

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #579 on: October 18, 2012, 12:34:30 am »
pfff, ne menja to nista. Jedino sto nece biti #1 pick u fantasy basketball. Kad se on i rubio vrate u istoj utakmici bice :svi:

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #580 on: October 18, 2012, 12:53:44 am »

Diggeru,ovaj klinac moze biti bust jedino ako bude totalna lencuga,cak i da ulozi 50 posto,ne moze biti bust. Ono sto me fascinira je da klinac ima jako meku ruku za svoju visinu,odlicnu kordinaciju i mogucnost da spusti loptu na parket u reketu i napravi sebi otvorenu situaciju. To su neke stvari koje Dwight dugo nije imao i koje Deandre Jordan i dalje bezuspesno trazi....

Harison mi je takodje jedan od omiljenih igraca koji se pojavio na draftu,gledam ga vec dve godine. Medutim,Barnes nije ni na NCAA nivou bio u stanju da bude dominantan. Momak ima prosecnu tehniku za NBA nivo,jako prosecnu mogucnost da kreira svoj sut i nije nista specijalna atleta. Jako bi mi se svideo vas pik da nije bio Andre dostupan,ovako,usrali ste i vi motku. :D
Videcemo, lik definitivno ima znakove pitanja, ali jeste potencijal. Samo treba da radi.

A Harrison nije dominirao, jer je UNC imao kakve igrace u prosloj sezoni, a? :D Henson, Marshall, Zeller...treba to sve uklopiti, da svi dobiju loptu. Tako da Harrison nije ni igrao mnogo ledjima, a decko zna, ako pogledas, videces da ima odlicnu tehniku. Njegov najveci problem je nesto losija kontrola lopte pri driblingu i to ga koci. Ali, pogledaj highlights-e sa meca protiv Lakers-a sad u preaseason-u i videces kako cepa perfektan fade away preko Kobe-a. Ima i igru ledjima, ima i ulaz (sto isto mozes videti na par highlight-a). I Warriors-i imaju dosta igraca kojima treba dati da sutiraju, ali sada ce imati vise prostora da igra ledjima kakosu, jer ce Curry i Klay da prangijaju, a Harrison moze i jedno i drugo. Mogao bi da iskaze sve sada, dugo je sezona, nije ovo NCAA. Samo da Mark Jackson ne uradi nesto tupavo...tipa da daje ogromni minutazu na SF-u Rush-u, koji je klasican SG, i nije kapacitet za startera, a pogotovo ne kao SF. Gotivim i Rush-a, ali je odlican sa klupe.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #581 on: October 18, 2012, 01:19:29 am »
Nova dvorana Warriors-a kako ce da izgleda:

http://www.nba.com/warriors/sf

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #582 on: October 18, 2012, 07:45:34 pm »
Uzimaju Warriorsi ove godine mmw :A
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #583 on: October 18, 2012, 08:23:32 pm »
diggeru, ima 19 godina

I u zivotu nije digao teg  :D Sad, to moze biti jer je lenstina, a opet mozda je pratio neki program. Fizikalije neverovatne, i ako ima ista u glavi bice bar prosecan centar i zaradice u karijeri 100+ miliona. Kad moze Kvami, moze vala svako. Uopste, cela ova draft klasa je neverovatna, koliko gromada, i kako se lagano krecu, neverovatno.

Iako ce Harrison biti steal takodje.

Da bi Harison bio steal, on mora da bude na medju najboljim trojkama lige, a pored Durantule, LBJ, Mela on to nema sanse. Cak nisam siguran da ce stici i Batuma, tako da ne vedim realnu sansu da on bude steal. Mislim, decko je Tar Hil, navijacu za njega jako, ali ne vidim tu mogucnost. Kazes ima odlicnu tehniku, ali slabu kontrolu lopte? Ili si mislio samo na ledjnu tehniku?

Zasto je Ras cista dvojka? Ja bas mislim da je on klasicni swingman, podjednako dobar i na dvojci i na trojci, a nije nista posebno ni na jednoj poziciji. Naravno da je bolje da Herison bude bolji od njega i da zasluzi vise minuta (to ko je starter je najmanje bitno). Mark bi sranje napravio jedino ako bi gurao Herisona a ovaj to ne zasluzuje svojom igrom. Mislim da je Mark dobar trener, i da ce odraditi kako treba. Prvi put od kako ja pratim NBA Golden Stejt ima potencijalno tim koji moize igrati kosarku, ne igrati se basketa. Mada, opet ste tanki pod obrucem. Bogut ce da se povredi, cudo bi bilo ako se desi suprotno, Li mi se uopste ne svidja, Landri je jedina zamena, ne verujem da ce Biedris potruditi da trenira jos nije u poslednjoj godini ugovora (mada, ako on odluci jeste), Tajler je sirov i nedovoljno kvalitetan...

Zapad je jos jaci nego prosle godine, a Istok je nekim cudom uspeo da postane losiji  :wall: Mada, prosle godine su dve najbolje ekipe dolazile sa Istoka (kompletni Cikago), ove godine samo cudo da se desi pa neko i da uzme dva meca Majamiju. Prognoziram da ce Majamiju biti najteze protiv Indijane, pa onda protiv File (ako se ovi ne raspadnu i Kolins ipak pokaze da nema pojma), zato sto ove dve ekipe imaju velikog, jakog centra koji moze da igra ledjima prema kosu, pa nece moci da igraju onu svoju nisku petorku, jer ce Bajnam i Hibert da pojedu Bosa na niskom postu...

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #584 on: October 18, 2012, 11:03:03 pm »
A kojom to logikom mora da bude bolji od MVP-a lige da bi bio steal? :D
Dovoljno je da bude bolji od bar dva-tri igraca koji su draftovani pre njega zapravo (a i ovih posle njega draftovanih). Prica se o igracima sa tog drafta, kada se misli na steal. Ne da ce biti novi Jordan, pa ako to ne ispuni, onda je automatski Waiters ipak bio bolji pick od njega na broju 4.

Zato sto Rush nema gradju za trojku, moze da igra sa nizima, ali je 6-6 visok, i trojke visine poput Duranta moze da sanja da cuva. Nema ni neki ulazi, ni igru ledjima, da bi se spustao pod kos. Samim tim, mnogo toga manja za poziciju 3.

Harrison ima dobru tehniku. Nije kontrola lopte jedina tehnicka stvar u kosarci. Sut, naskok, igra ledjima ka kosu...za sve to treba tehnika. A Barnes-u je jedina slabija tacka tu ball control, na kom je radio ceo off season.

Nema sta da ga gura Jackson, kad je decko to zasluzio, ubija se od rada, ima potencijala mozda vise i od Steph-a, a Rush se nije pokazao nista boljim od njega. Ovako ce najbolje da uci. A mogao bi biti i dobar defanzivac. Ja sam misljenja, po onome sto se vidi u pokretima njegovim, da decko moze mnogo vise nego sto je imao slobodne da pokaze u Heels-ima. A nadam se da ce to pokazati u NBA-u.

Pa, sve i da se povredi Bogut, a ne znam zasto je to neminovno, pored Biedrins-a tu je i Ezeli. Za kog sam se ja pored Barnes-a, nadao da ce zavrsiti u Warriors-ima. Krupan lik, jak, odlicno je vec u NBA pokazao da moze da igra odbranu, dobar osecaj za blokade, a u napadu deluje da moze biti bolji od Udoh-a. Uz to sto ima gradju za centra zapravo. Ja se iskreno nadam da ce on ulaziti u igru da odmeni Boguta, a ne Biedrins.

Sto se tice istoka, tvoja Phila deluje dobro, mada, nesto me sad vec brinu te price o Bynum-ovim kolenima. Doduse, i ovako dobro igrate. Ne znam cemu toliki hate za Kwame-a, za backup centra je odlican cak. Nikada nece biti blizu No. 1 overall pick-a, ali boze moj...sasvim koristan igrac.
Chicago me zanima kako ce igrati bez Rose-a opet, sa nesto izmenjenim sastavom. Jos i Radman i Jaric tamo. :lol:
Pacers-i ce mozda biti najnezgodniji, zavisi sve od razvoja Hibbert-a.
A ja nikada ne bih Celtics-e izbacio iz price. Ako budu izvukli iz Darko ono sto valja, a ima materijala, bice oni zajebani ove godine, i to dosta. Na ostalim mestima su bas dobro popunjeni. A vece sanse za to da bude steal od Harrison-a ima Sullinger, jer je pao toliko na draftu. Doduse, Doc ne koristi mnogo rookie igrace, ali Sullinger je dobro izgledao tokom preseason-a.

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #585 on: October 18, 2012, 11:52:06 pm »
A kojom to logikom mora da bude bolji od MVP-a lige da bi bio steal? :D
Dovoljno je da bude bolji od bar dva-tri igraca koji su draftovani pre njega zapravo (a i ovih posle njega draftovanih). Prica se o igracima sa tog drafta, kada se misli na steal. Ne da ce biti novi Jordan, pa ako to ne ispuni, onda je automatski Waiters ipak bio bolji pick od njega na broju 4.

Zato sto Rush nema gradju za trojku, moze da igra sa nizima, ali je 6-6 visok, i trojke visine poput Duranta moze da sanja da cuva. Nema ni neki ulazi, ni igru ledjima, da bi se spustao pod kos. Samim tim, mnogo toga manja za poziciju 3.

Harrison ima dobru tehniku. Nije kontrola lopte jedina tehnicka stvar u kosarci. Sut, naskok, igra ledjima ka kosu...za sve to treba tehnika. A Barnes-u je jedina slabija tacka tu ball control, na kom je radio ceo off season.

Nema sta da ga gura Jackson, kad je decko to zasluzio, ubija se od rada, ima potencijala mozda vise i od Steph-a, a Rush se nije pokazao nista boljim od njega. Ovako ce najbolje da uci. A mogao bi biti i dobar defanzivac. Ja sam misljenja, po onome sto se vidi u pokretima njegovim, da decko moze mnogo vise nego sto je imao slobodne da pokaze u Heels-ima. A nadam se da ce to pokazati u NBA-u.

Pa, sve i da se povredi Bogut, a ne znam zasto je to neminovno, pored Biedrins-a tu je i Ezeli. Za kog sam se ja pored Barnes-a, nadao da ce zavrsiti u Warriors-ima. Krupan lik, jak, odlicno je vec u NBA pokazao da moze da igra odbranu, dobar osecaj za blokade, a u napadu deluje da moze biti bolji od Udoh-a. Uz to sto ima gradju za centra zapravo. Ja se iskreno nadam da ce on ulaziti u igru da odmeni Boguta, a ne Biedrins.

Sto se tice istoka, tvoja Phila deluje dobro, mada, nesto me sad vec brinu te price o Bynum-ovim kolenima. Doduse, i ovako dobro igrate. Ne znam cemu toliki hate za Kwame-a, za backup centra je odlican cak. Nikada nece biti blizu No. 1 overall pick-a, ali boze moj...sasvim koristan igrac.
Chicago me zanima kako ce igrati bez Rose-a opet, sa nesto izmenjenim sastavom. Jos i Radman i Jaric tamo. :lol:
Pacers-i ce mozda biti najnezgodniji, zavisi sve od razvoja Hibbert-a.
A ja nikada ne bih Celtics-e izbacio iz price. Ako budu izvukli iz Darko ono sto valja, a ima materijala, bice oni zajebani ove godine, i to dosta. Na ostalim mestima su bas dobro popunjeni. A vece sanse za to da bude steal od Harrison-a ima Sullinger, jer je pao toliko na draftu. Doduse, Doc ne koristi mnogo rookie igrace, ali Sullinger je dobro izgledao tokom preseason-a.

Gde sam ja to rekao da on mora da bude bolji od LBJ? Rekao sam da mora da bude u tom drustvu da bi bio steal. To sto ce on biti bolji od Voltersa nema nikakve veze sa tim da li ce on biti steal. Od top 10 pika se ocekuje da bude dobar starter, ako nije dobar starter, moze biti najbolji igrac sa drafta, a da nije ni blizu steala. Zato kazem, da bi bio steal, on mora igrati bar na nivou jednog Grendzera (i to ne onog od prosle sezone, njegova najgora u karijeri). Peri Dzons je neko ko bi mogao postati steal, pa makar bio i recimo tu negde sa Herisonom (ako ovaj postane pristojan starter).

Nije kontrola lopte jedina stvar, ali je jebeno najvaznija. AKo nemas kontrolu lopte ne mozes da igras 1-1, da budes igrac koji kreira sut za sebe i druge, ako to ne radis, onda moras biti fenomenalan odbranbeni/suter/nesto trece da bi bio ozbiljan igrac. On je all-around igrac, i definitivno da bi mogao da kazes da ima odlicnu tehniku onda mora da bude dobar u kontroli lopte.

Ja nisam rekao da treba da ga gura (naprotiv) kao ni da ga Mark gura, vec da nema potrebe da ga gura jer je bio visok pik na draftu, a to uvek navijaci zele da vide sto pe na terenu. NBA je pun prospekata iz lutrije koji su gurani i jednostavno izgoreli. MArk je pametan lik, nece slusati sta pricaju navijaci/novine.

Ras je poprilicno jak igrac, igra solidnu odbranu, i mislim da je bolji u odbrani od Herisona, bar za sada. To sto ne moze da sacuva Duranta, stvarno? Pa njega ne moze niko da sacuva (mozda Vestbruk, ali to je druga prica), cak ni LBJ koji je jede ostale igrace. Nije idealno resenje, to niko ne govori, ali ima losijih startera.

Uh, ruki izabran u drugoj rundi ce zameniti Boguta? Naravno da navijaci uvek pricaju u odlicnom talentu, ali koliko puta se stvarno to pokazalo kao istinito? Ja decka u zivotu nisam gledao i nemam pojma kakav ce biti, ali dok ne pokaze da je dobar, za mene nije rezerva koja moze da igra ozbiljnu minutazu ako/kad se Bogut povredi. Inace, Bogut je odlican igrac, imam sjajan pregled, dobar u odbrani, moze da igra i u napadu, retko kompletan igrac na C, verovatno i najkompletniji u NBA. Takvog igraca je jebeno tesko nadomestiti. Li je jedna velika rupa u odbrani (idealan za nasu reprezentaziju  :bb ), Biendris je godinama pokazivao koliko ga kurac boli za kosarkom, ne verujem da ce ponovo ozbiljno da pokusa da se bavi istom, Landri je prosek u odbrani, pa mozda i ispod. Ako Bogut ostane ziv i zdrav, mogao bi ovo biti fin tim, i vrlo nezgodan protivnik.

Zasto hejt za Kvamija. Pa ne znam, meni je idiotluk dati  7+ miliona za igraca koji kos moze dati samo ako je sam protiv obruca i moze da zakuca. Dobar u obrani, moze da skoci, i to je to. Fila ga nije toliko preplatila (3,5m), ali kad pogledas kakvu je karijeru imao, i koliko je para dobio, to veze sa mozgom nema. Recimo, ove sezone je ta prica sa Asikom. Njemu dati 25 miliona na 3 godine. Jebeni retard je taj GM, to je sve sto mogu da kazem. Svake godine se nadje neka budala koja da za nekog od 2,10 neki bolestan ugovor.

Ne otpisujem ja Boston kao dobru ekipu, opet ce oni u polufinale, ali ne vidim kako ce dobiti Majami, otpisujem ih kao kandidata za titulu, to je sve. Fili treba jos jedan ozbiljan igrac da bi moglo da se kaze da je ozbiljna ekipa. Mozda to bude Tarner, mada ne verujem.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #586 on: October 19, 2012, 02:30:40 am »
Gde sam ja to rekao da on mora da bude bolji od LBJ? Rekao sam da mora da bude u tom drustvu da bi bio steal. To sto ce on biti bolji od Voltersa nema nikakve veze sa tim da li ce on biti steal. Od top 10 pika se ocekuje da bude dobar starter, ako nije dobar starter, moze biti najbolji igrac sa drafta, a da nije ni blizu steala. Zato kazem, da bi bio steal, on mora igrati bar na nivou jednog Grendzera (i to ne onog od prosle sezone, njegova najgora u karijeri). Peri Dzons je neko ko bi mogao postati steal, pa makar bio i recimo tu negde sa Herisonom (ako ovaj postane pristojan starter).

Nije kontrola lopte jedina stvar, ali je jebeno najvaznija. AKo nemas kontrolu lopte ne mozes da igras 1-1, da budes igrac koji kreira sut za sebe i druge, ako to ne radis, onda moras biti fenomenalan odbranbeni/suter/nesto trece da bi bio ozbiljan igrac. On je all-around igrac, i definitivno da bi mogao da kazes da ima odlicnu tehniku onda mora da bude dobar u kontroli lopte.

Ja nisam rekao da treba da ga gura (naprotiv) kao ni da ga Mark gura, vec da nema potrebe da ga gura jer je bio visok pik na draftu, a to uvek navijaci zele da vide sto pe na terenu. NBA je pun prospekata iz lutrije koji su gurani i jednostavno izgoreli. MArk je pametan lik, nece slusati sta pricaju navijaci/novine.

Ras je poprilicno jak igrac, igra solidnu odbranu, i mislim da je bolji u odbrani od Herisona, bar za sada. To sto ne moze da sacuva Duranta, stvarno? Pa njega ne moze niko da sacuva (mozda Vestbruk, ali to je druga prica), cak ni LBJ koji je jede ostale igrace. Nije idealno resenje, to niko ne govori, ali ima losijih startera.

Uh, ruki izabran u drugoj rundi ce zameniti Boguta? Naravno da navijaci uvek pricaju u odlicnom talentu, ali koliko puta se stvarno to pokazalo kao istinito? Ja decka u zivotu nisam gledao i nemam pojma kakav ce biti, ali dok ne pokaze da je dobar, za mene nije rezerva koja moze da igra ozbiljnu minutazu ako/kad se Bogut povredi. Inace, Bogut je odlican igrac, imam sjajan pregled, dobar u odbrani, moze da igra i u napadu, retko kompletan igrac na C, verovatno i najkompletniji u NBA. Takvog igraca je jebeno tesko nadomestiti. Li je jedna velika rupa u odbrani (idealan za nasu reprezentaziju  :bb ), Biendris je godinama pokazivao koliko ga kurac boli za kosarkom, ne verujem da ce ponovo ozbiljno da pokusa da se bavi istom, Landri je prosek u odbrani, pa mozda i ispod. Ako Bogut ostane ziv i zdrav, mogao bi ovo biti fin tim, i vrlo nezgodan protivnik.

Zasto hejt za Kvamija. Pa ne znam, meni je idiotluk dati  7+ miliona za igraca koji kos moze dati samo ako je sam protiv obruca i moze da zakuca. Dobar u obrani, moze da skoci, i to je to. Fila ga nije toliko preplatila (3,5m), ali kad pogledas kakvu je karijeru imao, i koliko je para dobio, to veze sa mozgom nema. Recimo, ove sezone je ta prica sa Asikom. Njemu dati 25 miliona na 3 godine. Jebeni retard je taj GM, to je sve sto mogu da kazem. Svake godine se nadje neka budala koja da za nekog od 2,10 neki bolestan ugovor.

Ne otpisujem ja Boston kao dobru ekipu, opet ce oni u polufinale, ali ne vidim kako ce dobiti Majami, otpisujem ih kao kandidata za titulu, to je sve. Fili treba jos jedan ozbiljan igrac da bi moglo da se kaze da je ozbiljna ekipa. Mozda to bude Tarner, mada ne verujem.
Dobro, u rangu sa njima, kako god...opet je netacno. On da postane All-Star igrac, bice steal. Ne mora da se meri sa najboljim igracima danas. A zapravo, kao sto rekoh, kada se prica o draftu, treba da bude bolji od nekih izabranih pre njega, da bi se tako okarakterisao. Npr. ako bude bolji od Waiters-a (Walters ne znam ko je :P), Kidd-Gilchrist-a, Robinson-a recimo, onda je to steal, jer su ga propustili timovi koji su birali te igrace, a Warriors-i su iskoristili priliku kada je pao, nisu i oni mislili da ima boljih. To je steal, a ne merenje sa iskusnijim i najboljim igracima lige. Steal na jednom draftu ne mora da znaci da je vrhunski igrac, moze i da oznaci da je ta draft klasa bila relativno losa, ako neko ko je bio steal, gledajuci celu ligu ne ostavi neki bitniji trag, samo bude solidan starter, recimo.

Nije kontrola lopte najvaznija stvar, jer je covek jebeno krilo, a ne play, niti bek. To sto mu je to problem malo, ne znaci da ne ume da vodi loptu i da ulazi, samo da mu je slabija strana u igri, na kojoj je trebalo jos da radi, sto je decko i radio sad. To moze da znaci, npr. da mu ide ulaz samo u jacu stranu bolje, dok mora da radi na levom, tj da vezba levu ruku. Nije to toliko drasticno koliko ispadne kada napises onako...kao da ce se saplesti i pasti ako krene na ulaz.

Jackson je klasican ra-ra coach...brbljanje i govori pre svega...ne, pardon, prvo religija, pa onda sve ostalo.

Kao sto rekoh, Rush je dobar, ali on je tu gde je, nema mu dalje napretka i odlican je backup igrac. Moze da menja nekad startera, ali to je to. I kako se samo hvatas za neke nebitne stvari...okreces na to ko moze da cuva Duranta, a jasno sam rekao da ce teze cuvati igrace koji igraju na poziciji 3 i imaju Durant-ovu visinu. Nisam rekao da je bedan, jer ne moze da cuva Durant-a jedan na jedan.

Prvo, Ezeli nije pick druge, nego prve runde. :P Kod njega je problem sto nije igrao dugo kosarku, ali je fizicki fantasticno gradjen za centra. Pokazuje da ima osecaja za blokade i dobro se postavlja i krece u odbrani, napad mu jos nisam ocenio bas, ali to mu je svakako slabiji deo igre. Nisam rekao da ce menjati Boguta po uspesnosti, nego da ce ga pre on menjati nego zalizani tupadzija iz Letonije, na terenu, u slucaju povrede.

Znaci hate-ujes igraca jer mu GM-ovi daju vise para nego sto vredi?  :thumbsup: Onda opusteno mozes svakog profesionalnog igraca bilo kog sporta da hate-ujes. :D Potez sa Asik-om jeste glup, ali to je Houston, pa me boli tuki za njih. Kwame jeste bio preplacen solidno prosle sezone, ali kada imas manjac centara na FA, a prosle sezone je bas to bila situacija, onda zbog potraznje skace i cena. Ovaj draft je doneo solidan broj mladih i krupnih klinaca, pa je donekle potraznja pala, pa samim tim i cene...ali uvek se desi neka budala od GM-a koja ce da pljune pare za nedokazanog igraca.

Ako Boston sastavi dobru odbranu pod kosem, mislim da mogu da zaustave Miami. Samo da ih teraju da sutiraju sa distance sto vise, da im zatvore ulaze, a sad imaju "tela" za to za razliku od prosle sezone. Plus, KG bi mogao da se spusti napokon nazad na cetvorku, ako Darko i Wilcox recimo, budu mogli da pruzaju iole kvalitetnih minuta.
A Phili ce faliti Iguodala dosta, po mom misljenju. Klasican all around igrac...jeste da Bynum kao centar vredi vise u startu, ali ako ne bude zdrav, a Turner nastavi da bude metiljav onako, bice tesko da se ugura tim u ozbiljniju borbu. Turner mora na sutu da radi, mnogo bre sara, ima meceve gde bude solidan, i onda sledeci sutira 1-9.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #587 on: October 19, 2012, 11:56:08 am »
Pomno sam ispratio prethodno pisanja - moram da priznam da mi je Diggerovo razmišljanje bliskije. Bolji mu argumenti  :D

Nego malo da presečemo raspravu, ionako će GSW bez obzira na dobar tim da ga fulaju. Ovo mi je zanimljivije:

http://espn.go.com/nba/story/_/id/8518360/nba-los-angeles-lakers-eying-lebron-james-2014

Ako se ovo obistini i oteraju smrdljivog Gasola, postaće mi gotivna ekipa. Nikad ih nisam voleo upravo zbog Brajanta, iako je vanserijski igrač.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #588 on: October 19, 2012, 12:07:49 pm »
mora LBJ jos mnogo pasulja da jede da pridje Kobiju

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #589 on: October 19, 2012, 01:33:47 pm »
Ne znam cemu toliki hate za Kwame-a, za backup centra je odlican cak. Nikada nece biti blizu No. 1 overall pick-a, ali boze moj...sasvim koristan igrac.

 :blink:
Kazi mi da se zajebavas? Ako postoji igrac cije je drugo ime P R E V A R A-to je jebeni Kwame...
Inace, ostatak posta ti je sasvim ok ;) GSW minimum u PO samo pustite Klaju da prangija sto vise...
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #590 on: October 19, 2012, 05:48:49 pm »
Digeru, steal ne znaci da si uzeo igraca koji je bolji od igraca koji su izabrani ispred njega. Steal je kada igrac svojom igrom debelo nadmasi svoju poziciju na draftu, tj. ocekivanja koja idu sa tom pozicijom. JA ne znam sta ti ocekujes od igraca koji je izabran sa 7. pikom, ali uglavnom je neki konsenzus da je to igrac koji bi trebalo da bude kvalitetan starter i odigra 1-2 AS meca. Znaci da bi bio steal, on mora da bude manje-vise redovan ucesnik AS meca, a to ce biti ako bude jedan od najboljih SF lige, kao sto sam rekao. Ako on postane igrac za 20-25 minuta, i ulazi sa klupe, on je bust, nema veze sto ce biti bolji od Vejtersa. Ako Vejters pukne kao sto su pucali igraci sa Kjuza u poslednje vreme, i Herison bude bolji od njega, tebi ce biti steal?? OK, uzivaj u takvom stealu, ali ti ne razumes onda koncept steal na draftu.

Hejtujem igrace zato sto ih pretplate GM? Ja stvarno ne znam kako ti razumes neke stvari, ali OK. Jebeni Kvami je ispodprosecan igrac, i to nije nikakv hejt, vec cinjenica. To sto je on koristan za nesto, ne znaci da je dobar igrac. On je primer super busta.

A koliko to ima SF u NBA koji su kao Durant?

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #591 on: October 19, 2012, 06:20:16 pm »
Steal znaci da je uzet sa nize pozicije nego sto je trebalo na tom draftu na koji je izasao. To je to. Ne mora da bude enormna razlika u broju, zato i moze pick broj 7 da bude steal.  A to koliko on kao steal doprinosi znaci samo kakvi su talenti bila na tom draftu. To sam vec sve rekao. Naravno da se ocekuje da bude starter, to nikada nije ni dovodjeno u pitanje. Ne moze da bude steal, ako je backup igrac. Ta tvoja logika da mora debelo da nadmasi poziciju na draftu znaci da samo igraci iz druge i kraja prve runde mogu biti steal, a nije tako. Samo sto su oni daleko veci steal, posto retko nadjes kasnije nekog all-star igraca.
I opet izvrces reci, ja sam nabrojao vise igraca, ne samo Waiters-a, njega sam prvoh naveo, jer mi je prvi pao na pamet, i nekako mi najvise vuce na manju produktivnost od ostalih igraca izabranih pre Barnes-a. A ne znam sto imas potrebu da pravis neke price, tipa ta prica da ulazi sa klupe i slicno, kada ja to nigde nisam rekao. Ne mora niko da pukne da bi Harrison bio steal, moze Waiters da kida, a ovaj bude bolji opet od njega, pa je steal. Jordan je bio steal. A ti me sad ubedi da nije.

Ja sasvim dobro razumem stvari, poprilicno, pa bi jedini razlog nekih mojih eventualnih zabuna moglo da bude tvoje pisanje.

Zasto hejt za Kvamija. Pa ne znam, meni je idiotluk dati  7+ miliona za igraca koji kos moze dati samo ako je sam protiv obruca i moze da zakuca. Dobar u obrani, moze da skoci, i to je to. Fila ga nije toliko preplatila (3,5m), ali kad pogledas kakvu je karijeru imao, i koliko je para dobio, to veze sa mozgom nema. Recimo, ove sezone je ta prica sa Asikom. Njemu dati 25 miliona na 3 godine. Jebeni retard je taj GM, to je sve sto mogu da kazem. Svake godine se nadje neka budala koja da za nekog od 2,10 neki bolestan ugovor.
Sve sto si naveo kao smetnju je iskljucivo vezano za pare. Nisi rekao da te nervira jer je beskoristan u napadu, nego da ne vredi igrac koji ne daje mnogo koseva toliko para. Pritom, backup centar koji je belezio do povrede preko 6 poena i preko 6 skokova u timu gde ima ko da poentira je sasvim pristojno. To sto nikada nece vredeti tih para i visokog pick-a, jbg. Ali ne vidim sta si tu tu rekao drugacije od onoga kako sam ja protumacio.
Kwame je koristan za neke stvari i to je to. Rekao sam da je odlican za backup-a, i tu sam iskoristio prejaku rec, ali jeste za to dobar, sto ne znaci da je dobar igrac generalno, kao svako bi ga pozeleo u timu. Ne vredi tih para, istina, ali ne znam sto mrzeti njega, kada je uspeo da zaradi vise nego sto je zasluzio, nije on kriv sto se snalazi. I jeste bust, ali nije beskoristan i moze da igra u NBA-u. Samo kao drugi ili treci centar u nekoj ekipi, sa nekom minimalnom platom.

Hm, pa sta znam...Josh Smith je 6-9, Carmelo 6-8, James je 6-8...ali da ne gledam samo najbolje, poenta je u visini. Imao bi problema i sa Gallinari-jem 6-10, Gay i Granger su 6-8, Deng je 6-9, itd. Poenta je da je nizak za vecinu SF-ova u ligi, i eto, nekom igrom slucaja, bas su ti igraci i najbolji na tim pozicijama uglavnom.
« Last Edit: October 19, 2012, 06:24:35 pm by Digger »

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #592 on: October 19, 2012, 06:29:29 pm »
:blink:
Kazi mi da se zajebavas? Ako postoji igrac cije je drugo ime P R E V A R A-to je jebeni Kwame...
Inace, ostatak posta ti je sasvim ok ;) GSW minimum u PO samo pustite Klaju da prangija sto vise...
Pa jeste prevara kada ga pretplatis, ali reci mi da stvarno mislis da nije dovoljno dobar da bude backup centar u ligi? Ima gorih od njega solidno na tim pozicijama, samo sto oni nisu bili izabrani kao prvi na draftu, pa im se ne pridaje toliki znacaj. Ali, ja ne znam sto se uvek podigne tolika prasine ovde oko Kwame-a, cim se pomene, potpuno irelevantna figura.  :D

Ako Steph i Bogut budu zdravi, mogli bi do PO. A da igraju na istoku, mogli bi u PO i bez njih. :D

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #593 on: October 19, 2012, 06:39:42 pm »

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #594 on: October 19, 2012, 06:43:42 pm »
Pa naravno, Kwame i Darko su dva najveca promasaja u istoriji NBA. :D Darko moze da postane najbolji defanzivac lige i opet ne bi opravdao draft status. Iskreno, ja mislim da je njega taj visok pick i sjebao skroz.