Author Topic: NBA  (Read 385723 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #420 on: May 28, 2012, 06:01:23 pm »
Ali stvarno, bas mnogo primera. Pa bas u reklami mrtvi 'ladni daju primer kada LeBron potrci sa loptom. Ali ima i nesto sto me jos vise nervira, neko primi loptu, ispadne mu, i on posle krene u driblig lagano, k'o da se nista nije desilo, a sudije blenu.  :palm:
« Last Edit: May 28, 2012, 06:04:19 pm by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #421 on: May 28, 2012, 07:48:54 pm »
Imas "cuveni" potez iz njegove ruki sezone kad na pola terena hvata loptu okrenut ledjima kosu, okrece se i sa jednim driblingom stize do kosa.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #422 on: May 28, 2012, 08:11:57 pm »
Znam, ali Lebron uradi neke sitne. Ovaj je od polovine do koša stigao ne spuštajući loptu.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #423 on: May 30, 2012, 04:40:35 am »
ovi se sprdaju sa OKC  :lol:

Parker svrsava po Westbrook-u

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #424 on: May 30, 2012, 06:26:39 am »
ovi se sprdaju sa OKC  :lol:

Parker svrsava po Westbrook-u

Sunce ti kalajisano sta im pocini Parker  :worthy: , i da Westbrook se ubio trceci za ovim, dok je Perkins sve to lepo posmatrao.  :D

Ono tokom druge i trece cetvrtine je bila umetnost. Kasnije ih izbacise malo iz ritma, ali dobro priveli su kraju. Videcemo dalje sta ce biti, ozbiljna je OKC.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #425 on: May 30, 2012, 10:10:45 pm »
Ma, SA > OKC. Em iskusniji igraci, em duza klupa, em u sjajnoj formi. Ako OKC dobije jednu, bice sjajno. Nerado to kazem  :ninja:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #426 on: May 30, 2012, 11:02:53 pm »
Dobice barem jednu Spursi sada i to je to. Zavrsavaju sve lagano kod kuce.
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #427 on: May 31, 2012, 07:35:20 pm »

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #428 on: May 31, 2012, 11:43:29 pm »
Stvarno nepošteno! Bobketsi se već godina trude da obore sve negativne rekorde ne bi li se dokopali 1. pika  :lol:

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #429 on: June 01, 2012, 01:43:36 am »
Samo da oteraju vise ono govno od Stern-a...muka mi je samo kad se pojavi sa onom facom svojom. Ujebao je posteno NBA...mamlaz.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #430 on: June 01, 2012, 01:51:54 am »
Taman uzmite Gary Bettmana nazad. ;)
Mike McCarthy je idiot.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #431 on: June 01, 2012, 10:33:53 am »
da da, namesteno  :rofl:

morao je MJ23 da dobije Davis-a, stvarno si picka Stern-e  :angry:

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #432 on: June 01, 2012, 11:23:30 am »
Ja Niksa stvarno ne znam u kom svetu ti zivis...tebi je u NBA-u i dalje sve regularno, Zvezda je i dalje prvak Evrope i sampion sveta...

Poslednjih 8 godina najgori tim nije dobio prvi pick na draftu, Hornets-i su imali 18% sanse da dobiju prvi pick i eto, desilo se, ali nikako da se desi da tim sa ubedljivo najvecim sansama za prvi pick dobije isti.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #433 on: June 01, 2012, 01:04:54 pm »
morao je da dobije tim sa 25%, a nije smeo tim sa 18%?  :huh: :bigfunny:

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #434 on: June 01, 2012, 01:51:37 pm »
Je l' tebi toliko tesko da shvatis koliko su male sanse da tim koji ima 25% sanse za prvi pick, ne dobije isti vec 8 godina?

A New Orleans nije drugi najgori tim u ligi, nego cetvrti. Pa uzmi pogledaj malo procente.

Jos ne znam kada ce ljudi shvatiti da smajliji nisu nikakvi argumenti.

http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_Draft_Lottery

Prelistaj, pa se potrudi da se ne izleces preterano sledeci put.

Ja jesam napisao 18, umesto 13, pogresio sam...ali svejedno, 7% je velika stvar ovde.
« Last Edit: June 01, 2012, 01:55:00 pm by Digger »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #435 on: June 01, 2012, 02:02:03 pm »
dobro, namesteno je.


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #436 on: June 01, 2012, 02:04:00 pm »
Po tebi, Diggeru, reklo bi se da već decenijama nameštaju. Koliko vidim iz ovog linka tu je samo četiri ekipe sa najslabijim skorom a bila je i serija od dvanaest godina kada najlošije plasirani tim nije birao prvi.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #437 on: June 01, 2012, 02:06:20 pm »
sto se Diggeru nisi bunio kad je Chicago sa 1.7% sanse dobio prvi pik i uzeo Rose-a?

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #438 on: June 01, 2012, 02:11:35 pm »
dobro, namesteno je.
Vidi, ne zanima mene u sta ces ti da verujes, samo ne vidim zasto ti je toliko apsurdno da je to nemoguce.

Je l' gleda neko finala konferencija? Pogledajte poslednji mec Heat vs. Celtics.

@Starr: Naravno da ne treba svaki put da najgori tim dobije prvi pick, 25% ne garantuje to, ali garantuje da ce uzeti bar jednom u 8 godina. Stern je u poslednje vreme poceo mnogo vise da dopusta sebi nego ranije. Najvise kada je maltene oteo tim Seattle-u. Neki timovi ce uvek biti u vrhu, dok ce neki doci tamo, zato sto ce im se pomoci, jer imaju veliku marketinsku vrednost. Evo, ubedjen sam da ce Warriors-i uskoro biti bitniji tim...sad su se jos i OK pokrpili, ali kada tim predje u SF zvanicno...
A Stern je komisioner od '84., tako da, dodje mu sve na mesto. :D

Da se ne vracam toliko u nazad, ali i tih 12 godina je krajnje cudno. Samo sto su sad u ljudi unutar lige i timova poceli otvoreno da pricaju o tome. Posle lutrije gomila igraca je na Twitter-u ostavljala komentare na tu temu.
« Last Edit: June 01, 2012, 02:15:48 pm by Digger »

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #439 on: June 01, 2012, 02:13:39 pm »
sto se Diggeru nisi bunio kad je Chicago sa 1.7% sanse dobio prvi pik i uzeo Rose-a?
Taj period sam pauzirao od NBA-a...pa nisam bio u toku. Desice se i to nekad. Ja ovde sam generalno protiv Stern-a. Ne samo ove lutrije.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: NBA
« Reply #440 on: June 01, 2012, 02:31:21 pm »
Naravno da ne treba svaki put da najgori tim dobije prvi pick, 25% ne garantuje to, ali garantuje da ce uzeti bar jednom u 8 godina.
ne ulazim u detalje oko lutrije i Sterna, ali verovatnoca i statistika ti, ocigledno, nisu jaca strana :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #441 on: June 01, 2012, 02:32:59 pm »
e ako su se igraci na Tnjitteru pobunili, onda ok. 

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #442 on: June 01, 2012, 02:39:32 pm »
ne ulazim u detalje oko lutrije i Sterna, ali verovatnoca i statistika ti, ocigledno, nisu jaca strana :)
Dobro, bre, nisam mislio bukvalno. :D Znam da postoji sansa, ali da od '85., pa na vamo imas period od 12, pa od 8 godina da se ne izvuce loptica sa timom koji ima najvece sanse...nije li cudno?

Je l' mora bas ekstrem da se desi, pa da se ljudi zapitaju? Tipa da dva puta za redom se izvuce tim sa najmanjim izgledima.
« Last Edit: June 01, 2012, 02:43:27 pm by Digger »

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #443 on: June 01, 2012, 02:43:00 pm »
e ako su se igraci na Tnjitteru pobunili, onda ok.
Evo ga ovaj...uhvatio se za jednu stvar od svega i kao objasnio nesto. :D

Pa ranije niko nista nije pricao. Vidis da to sto ljudi ne cute vise govori i da je njima dosta sumnjivih situacija. Je l' mogla da se gleda lutrija sad?

Idi objasni Ainge-u kako Wade nije faulirao Rondo-a pred kraj utakmice, i kako je OK da sam LeBron sutira bacanja koliko i ceo tim Boston-a. I da Pierce dobije 6 licnih lagano.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #444 on: June 01, 2012, 02:45:16 pm »
Pa dobro, ti si meni objasnio da je namesteno i ja ti verujem.

kakve sad veze ima tekma Boston - Miami?  :stevan:

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #445 on: June 01, 2012, 02:47:34 pm »
Je l' sad treba da ti uvredim inteligenciju ili sta?  :w

Ja sve vreme pisem o Stern-u i generalno situaciji u ligi, lutrija je bila samo kulminacija i pokretac, razlog za negodovanje igraca i javnosti.

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #446 on: June 01, 2012, 02:49:14 pm »
Vidi, ne zanima mene u sta ces ti da verujes, samo ne vidim zasto ti je toliko apsurdno da je to nemoguce.

Je l' gleda neko finala konferencija? Pogledajte poslednji mec Heat vs. Celtics.



Znaci i pobeda Majamija je namestena? Nemoj da se zajebavas, za NBA standarde sudjenje je bilo sjajno.

Stvarno ne vidi cemu se dize ovolika frka oko namestanja drafta. Mozda jeste, mozda nije namesteno, ali kad sreca odlucuje onda stvarno ne vidim poentu tog pisanja. To sto 8 godina tim sa najgorim skorom nije izvucen nije nikakav dokaz, jebena lutrija.

Sinoc je OKC pocepao u odbrani, bili su na svakom sutu, meni je delovalo da su lupili jedno 10 blokada na poluvremenu (statistika kaze 9 za celu utakmicu)...



Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #447 on: June 01, 2012, 02:52:25 pm »
Je l' sad treba da ti uvredim inteligenciju ili sta?  :w

Ja sve vreme pisem o Stern-u i generalno situaciji u ligi, lutrija je bila samo kulminacija i pokretac, razlog za negodovanje igraca i javnosti.

pa ja prvi mrzim Heat, ali ne mislim da je namestena tekma, nego su sudije u NBA generalno jadne...jel od juce gledas ti to uopste??

uleteo si u ovu spiku bez nekog razloga i sad ne znas kako da se iskobeljas :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #448 on: June 01, 2012, 02:56:36 pm »
Znaci i pobeda Majamija je namestena? Nemoj da se zajebavas, za NBA standarde sudjenje je bilo sjajno.

Stvarno ne vidi cemu se dize ovolika frka oko namestanja drafta. Mozda jeste, mozda nije namesteno, ali kad sreca odlucuje onda stvarno ne vidim poentu tog pisanja. To sto 8 godina tim sa najgorim skorom nije izvucen nije nikakav dokaz, jebena lutrija.

Sinoc je OKC pocepao u odbrani, bili su na svakom sutu, meni je delovalo da su lupili jedno 10 blokada na poluvremenu (statistika kaze 9 za celu utakmicu)...
Tebi je ono sjajno?  :palm: :D Ne treba ni ocekivati da sudija okrivi sudije za nesto, makar sudili skroz drugi sport. :D

Nije nikakva frka, ja, a i gomila drugih ljudi, smatra da nije sve regularno. Ima vas kojima je sve ok, super, ja samo iznosim misljenje da nije. Niksi je smesno da moze da se namesta u sportu i eto, dobijes raspravu.  :D

A poenta pisanja je to da ljudi misle da ne odlucuje sreca zapravo...je l' ti palo to na pamet? :P Kad dobije tim koji je zapravo po nekim pisanjima i vestima i dalje vlasnistvo NBA-a, jer Benson jos ne moze ni trade-ove da pravi i da hoce i sl., dovodi regularnost pod znak pitanja. Ja nisam u fazonu teorija zavere, ali nisam ni bas u fazonu da mi neke stvari uopste ne deluju sumnjivo, ako jesu.

Ne kazem da je namestena utakmica, ali su imali dobru pomoc sudija. Boston je sam kriv na kraju, ali ne bi bili u situaciji da izgube uopste da je sudjenje ujednaceno bilo.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #449 on: June 01, 2012, 02:59:24 pm »
pa ja prvi mrzim Heat, ali ne mislim da je namestena tekma, nego su sudije u NBA generalno jadne...jel od juce gledas ti to uopste??

uleteo si u ovu spiku bez nekog razloga i sad ne znas kako da se iskobeljas :D
Kacio ti je Mixxer na starom forumu svojevremeno kako to sa sudijama funkcionise u NBA-u. Ono je finale konferencija, ne jedna u moru NBA utakmica...tu se bar ne navlaci tako ocigledno, ili nije ranije. Znaci sudije su jadne, ali to nema nikakve veze sa asocijacijom i komisionerom? :D

Nemam iz cega da se iskobeljam, ne znam zasto je ljudima toliko cudno da moze postojati i drugacije misljenje od njihovog, kao i da nisu mozda uvek u pravu. Ja ne kazem da je neminovno sve namesteno, samo kazem da mi deluje tako. Naveo sam svoje razloge.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #450 on: June 01, 2012, 03:02:35 pm »
Mozemo samo da se slozimo da se ne slazemo, tako bi bilo najlakse. :D

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #451 on: June 01, 2012, 03:15:31 pm »
Tebi je ono sjajno?  :palm: :D Ne treba ni ocekivati da sudija okrivi sudije za nesto, makar sudili skroz drugi sport. :D

Da si pratio NBA zadnjih 10 godina i ti bi rekao da je ono sjajno :D Jednostavno, nije bilo vise od nekoliko situacija gde su bile odluke glupe. Slazem se za onaj faul nad Rondom, ali to uopste nije bilo toliko spektakularno koliko su komentatori napravili (usput, deckonja je odigrao jeben mec :worthy:). Lebron je izveo 24 slobodna. To nije nikakav argument da je sudjenje bio lose. ja sam propustio neka (4), ali sve ove sto sam video bili su OK, nje bilo oni fantomskih prekrsaja kao sto se daju zvezdama u NBA. Pirs je napravio 6 licnih i to je to, opet se ne secam ni jedne da nije bila. Jednostavno, preksinoc, nisam video nikakav uticaj sudija na konacni rezultat.

I, veruj mi, bolje da ne kazem moje misljenje o sudijama u NBA. Inace, u SAD cesto iste sudije sude "sve" sportove,  i kazu da je bejzbol najlaksi, AF tezi, a kosarka ubedljivo najteza za suditi.

Quote
A poenta pisanja je to da ljudi misle da ne odlucuje sreca zapravo...je l' ti palo to na pamet?  Kad dobije tim koji je zapravo po nekim pisanjima i vestima i dalje vlasnistvo NBA-a, jer Benson jos ne moze ni trade-ove da pravi i da hoce i sl., dovodi regularnost pod znak pitanja. Ja nisam u fazonu teorija zavere, ali nisam ni bas u fazonu da mi neke stvari uopste ne deluju sumnjivo, ako jesu.

Znam ja da si mislio da sreca ne odlucuje, ali kazem, pozivati se na cinjenice a rezultat odredjuje sreca, to bas i nije neki dokaz. Ja iskreno nemam misljenje  da li se namesta ili ne, volim da verujem da se ne namesta. NO je imao samo problema sa tim sto je u vlasnistvu NBA, do sada nisu imali nikakavih beneficija, tako da ne verujem da su bas sad odlucili da im cine usluge. Jel ovo njima prva lutrija od kako su u vlasnistvu NBA? Ne znam kako je trenutno stanje oko vlasnistva, ali bila je konferencija gde su prestavili Bensona kao novog vlasnika, kako je onda NBA i dalje vlasnik? A da idemo jos malo, zar nije svaki tim u NBA (njih 29) vlasnik NO? Zar to nije bio razlog sto se Kjuban zalio zbog nekog trejda jer je onda i on morao da da neke pare. Tom logikom, i Sarlot je vlasnik NO, zasto bi oni dozvolili budu pokradeni?

E da, Stern je idiot i ja ga ocima ne mogu gledati, ali on ne moze da uradi nesto sto mu vlasnici zabrane, on je njihov potrcko.


Quote
Znaci sudije su jadne, ali to nema nikakve veze sa asocijacijom i komisionerom?

Ali zaista nema. Sudije su "preduzece" za sebe, i oni sklapaju ugovor sa NBA kao odvojen subjekt...

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #452 on: June 01, 2012, 03:29:46 pm »
Da si pratio NBA zadnjih 10 godina i ti bi rekao da je ono sjajno :D Jednostavno, nije bilo vise od nekoliko situacija gde su bile odluke glupe. Slazem se za onaj faul nad Rondom, ali to uopste nije bilo toliko spektakularno koliko su komentatori napravili (usput, deckonja je odigrao jeben mec :worthy:). Lebron je izveo 24 slobodna. To nije nikakav argument da je sudjenje bio lose. ja sam propustio neka (4), ali sve ove sto sam video bili su OK, nje bilo oni fantomskih prekrsaja kao sto se daju zvezdama u NBA. Pirs je napravio 6 licnih i to je to, opet se ne secam ni jedne da nije bila. Jednostavno, preksinoc, nisam video nikakav uticaj sudija na konacni rezultat.
Preskocio sam samo par, tako da znam kakvo je sudjenje. To sto je godinama uzasno meni nije razlog da se o tome cuti. Bas sad kada ispliva nesto novo treba sve da se nabaca i da smene jesu.
Nebitno sad za faulove, to je stvar licne percepcije kod nas i cesto je veoma subjektivna.

Znam ja da si mislio da sreca ne odlucuje, ali kazem, pozivati se na cinjenice a rezultat odredjuje sreca, to bas i nije neki dokaz. Ja iskreno nemam misljenje  da li se namesta ili ne, volim da verujem da se ne namesta. NO je imao samo problema sa tim sto je u vlasnistvu NBA, do sada nisu imali nikakavih beneficija, tako da ne verujem da su bas sad odlucili da im cine usluge. Jel ovo njima prva lutrija od kako su u vlasnistvu NBA? Ne znam kako je trenutno stanje oko vlasnistva, ali bila je konferencija gde su prestavili Bensona kao novog vlasnika, kako je onda NBA i dalje vlasnik? A da idemo jos malo, zar nije svaki tim u NBA (njih 29) vlasnik NO? Zar to nije bio razlog sto se Kjuban zalio zbog nekog trejda jer je onda i on morao da da neke pare. Tom logikom, i Sarlot je vlasnik NO, zasto bi oni dozvolili budu pokradeni?

E da, Stern je idiot i ja ga ocima ne mogu gledati, ali on ne moze da uradi nesto sto mu vlasnici zabrane, on je njihov potrcko.
Ni meni taj deo nije najjasniji, sinoc ili danas, cini mi se neki Yahoo clanak da je bio, pise to da iako je Benson navondo kupi tim, da je i dalje pod kontrolom NBA. Ne znam tacno kako to ide i sta se ceka. Mozda lutrija da prodje, da vidi Benson da li mu se isplati ili ne ipak. :P
U idealnom svetu bi se mozda i dogovarali svi sa Stern-om, ali mislim da moze dosta da se uradi iza ledja. On je navodno tu neutralan, a ostali timovi nemaju sta da se pitaju kada se ubacuju kuglice. Ja sam ubedjen da Stern ima nekih svojih interesa. Ono govedo sto je vlasnik Thunder-a mu je neki pajtos bio ranije, pa je Seattle ostao bez tima, iako su imali ugovor da SuperSonics-i igraju u Key Arena-i jos dve godine. Do tad bi mozda smislili i krenuli u gradjenje nove, ali jbg. Stopiran je i trade sa Lakers-ima na pocetku sezone, koji je po mom misljenju isao na stetu Hornets-a.

Ali zaista nema. Sudije su "preduzece" za sebe, i oni sklapaju ugovor sa NBA kao odvojen subjekt...
To je jasno, naravno. A, sad, ti meni objasni kako nema veze, kada NBA angazuje te sudije? Je l' onda ne smeju da se pitaju kakav je kvalitet sudjenja i zasta daju pare? Mislio sam da je ta povezanost ocigledna. :)

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #453 on: June 01, 2012, 03:32:41 pm »
I da, Rondo je objasnio kako je igrao...steta sto nije mogao partiju karijere da krunise pobedom. Mislim da bi to u mnogome ucinilu tu seriju zanimljivijom. Ovako su Celtics-i sad jos sjebani posle takvog poraza, valjda ce uspeti brzo da se saberu, da ne ispadnu tek tako. Ipak je ovo poslednja sezona gde ce Ray Ray, Pierce i Garnett biti na okupu.

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #454 on: June 01, 2012, 03:44:52 pm »

To je jasno, naravno. A, sad, ti meni objasni kako nema veze, kada NBA angazuje te sudije? Je l' onda ne smeju da se pitaju kakav je kvalitet sudjenja i zasta daju pare? Mislio sam da je ta povezanost ocigledna. :)

Slazem se ja da sudjenje mora biti dosta bolje. Kad vidim onog Kroforda sere mi se (mada su ga smirili). Sudjenje je cesto ocaj, Kobija pogledas i odmah prekrsaj (ni Vejd i ostale zvezde nisu u gorem polozaju). Inace, u ovom PO pusta se dosta vise kontakta, i to mi se svidja. Inace, Boston je poceo mec kao da je rat u pitanju, udarali su, uletali u duele, cak im je vise pustano, a onda je krenulo na drugu stranu... 

Ne mogu da se setim koja sezona je u pitanju, ali bio je najavljen strajk sudija i sudili su amateri neke pripremne, i odmah su potpisali ugovor sa redovnim sudijama, jer su ovi amateri navodno bili jako losi. E sad, NBA sudije su profesionalci (za razliku od NFL sudija) i samo se time bave, zaradjuju bas dobre pare, Mocart kaze i do 300K (dok NFL do 70K).

Nadam se da ce sudjenje popraviti, ali nivo ovog PO me bar ne nervira i mogu da gledam utakmicu...