Author Topic: NBA  (Read 385700 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #175 on: February 12, 2012, 04:24:16 am »
Kakva tekma u Minneapolisu!

Rubio iskolovao zutog za sve pare i na kraju izgubio im tekmu sa 2 turnovera :D :D

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #176 on: February 12, 2012, 09:47:22 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #177 on: February 12, 2012, 12:31:50 pm »
Za Diggera
Lin je na poslednjih 5 utakmica postigao 134 poena, uz sut iz igre 50 od 97, 40 asistencija, 13 skokova i 9 ukradenih lopti  :cheer:
Svako poredjenje sa TT-om je nesuvislo, jer ovaj mali zna da igra basket, a Tebow ne zna da igra AF  :smile3:

"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #178 on: February 12, 2012, 01:47:43 pm »
Kakva tekma u Minneapolisu!

Rubio iskolovao zutog za sve pare i na kraju izgubio im tekmu sa 2 turnovera :D :D
Objasnio mu je Rubio, za kog sam isto bio malo skeptican pred pocetak sezone, moram priznati. Imali su isti broj asistencija, ali ne mogu se uporediti uopste, ona dodavanja Rubio-a su meni, pa moram priznati, blizu Stockton-a. A ovaj Lin doda igracu do sebe i onda ovaj sutne preko ruke, a njemu se pise asistencija.

 Nista kreativno i nista na zicer nekome da namesti. Nisam odgledao prvo poluvreme i ne znam kako je napakovao onih 15 poena, ali u drugom je dao 5, od cega 3 sa sl. bacanja. Jedini poeni iz igre su mu bili kada je izgurao Barea-u do reketa negde i onda na visinu da neki kos, jer nije niko prisao da ga udvoji.
Inace, prepolovio mu se broj poena skoro u odnosu na proslu tekmu. I nastavice se tako, kad mu uzmu broj suteva, aa i treba, sinoc sutirao 33% iz igre. Njegov maksimum ce biti nekih 14 poena i 4-5 asistencija, to je realno, ove 4 utakmice su bile fluke. Ali, 'ajde, kao sto sam i rekao cekam nekih 10 utakmica da bih video za sigurno.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #179 on: February 12, 2012, 02:28:07 pm »
Ma mali siluje to je problem, i belezi ono 5+ turnovera svaku tekmu ladno.

Jumpshot mu je nikakav, ima odlican prvi korak, produzeni drugi dobar ali je fizicki prilicno slab i juce je pokazala Minnesota kao se zaustavlja a to je samo ga tuci od 1. minuta i lik je posle druge cetvrtine nula, dusa mu je bila u nosu.

Takodje levu ruku maltene da ne koristi, samo ga force-vati na weak hand i njegovi prodori su 50% zaustavljeni...

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #180 on: February 12, 2012, 02:52:44 pm »
To sto mu je dusa bila u nosu nije samo posledica MIN odbrane na njemu,vec sto ga D'Antoni ne bi izveo ni da umre na terenu. Impresivno kakav je to jadnik od trenera koji ovog malog nije smeo da ostavi duze od 7-8 minuta po mecu dok mu nisu pocrkali svi ostali igraci...Adelman se samoubio sinoc, kada je Pekovica zakovao za klupu u 4/4 u kojoj su postigli 10 ili 11 poena. Pri tom Chandler opterecen faulovima, Lin mrtvosan a ovaj se verovatno usrao da ga Starina Novak ne napuni trojkama :dry:, ne vidim drugo objasnjenje za suicid taktiku.
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #181 on: February 12, 2012, 03:02:47 pm »
Pekmen kraljina najveca! Da je bio zdrav od pocetka sezone i da je imao ovu minutazu, igrao bi na Raising Stars utakmici.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #182 on: February 12, 2012, 04:22:56 pm »
Wolvesi su 3 puta jaca ekipa od ovih Nicksa, ali nemaju Lin-a  :A

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #183 on: February 12, 2012, 04:23:13 pm »
To sto mu je dusa bila u nosu nije samo posledica MIN odbrane na njemu,vec sto ga D'Antoni ne bi izveo ni da umre na terenu. Impresivno kakav je to jadnik od trenera koji ovog malog nije smeo da ostavi duze od 7-8 minuta po mecu dok mu nisu pocrkali svi ostali igraci...Adelman se samoubio sinoc, kada je Pekovica zakovao za klupu u 4/4 u kojoj su postigli 10 ili 11 poena. Pri tom Chandler opterecen faulovima, Lin mrtvosan a ovaj se verovatno usrao da ga Starina Novak ne napuni trojkama :dry:, ne vidim drugo objasnjenje za suicid taktiku.

Ma Adelman je klasican govnar od trenera, ne zelim njega da komentarisem. Ne kazem da igraju Wolvesi dobru odbranu ali su mu nalepili Rubia koji mu je svaki dribling ulaz i shut kontestovao i ovaj je otiso u kurac. Realno par puta kad ga prospe neki centar ili krilo kad krene da penetrira i malac pocinje da puca po shavovima.

Realno ne pije vodu ni prica da ga je drzao previse jer je igrao najgore kad je bio najsveziji (posle pauze u poluvremenu). Jeste odigrao maltene cele zadnju cetvrtinu.

Iskreno mislim da on moze da bude solidan starter za neku ekipu koja gura agresivan half-court offense, screenovi, cutovi i penetracija. Sto realno nije Anthonijev system...

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #184 on: February 12, 2012, 05:23:54 pm »
Adelman je sinoc gomilu gluposti napravio, ali to je druga prica sad.

A sto se Lin-a tice, ne znam Dildo koliko si u pravu za taj half-court aggressive offense. I Warriors-i i Rockets-i su blizi tome od Knicks-a, pa se ovaj najvise pokazao kod D'Antoni-a. Mogao bi da bude starter za neku losiju ekipu, ili, po mom misljenju realnija opcija, da bude solidan backup PG za vecinu timova u ligi. Ne znam ja koliko on uopste moze da izdrzi da igra 30+ minuta po tekmi na nekom dobrom nivou. Bio je dobar u odbrani dok je bio u Warriors-ima, ali sad mi deluje da zarad napada trpi odbrana njegova. I opet, dosta izgubljenih lopti u odnosu na asistencije, previse zapravo. A pomenuo sam kakve su to asistencije uglavnom. I dalje mi deluje kao fluke ovih nekoliko utakmica, vise od njegovih realnih sposobnosti i proseka koji bi trebalo da ima, kada se pogleda realno njegova igra. Videcemo...

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #185 on: February 13, 2012, 02:01:36 am »
Ljudi, 'ajde da cujem vase misljenje vezano za fantasy. Da li bi trade-ovali Josh-a Smith-a i Kevin-a Love-a za Amar'e-a Stoudemire-a i Kevin-a Durant-a?

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #186 on: February 13, 2012, 04:59:00 am »
Koliko mene iritiraju ovi Rockets-i, verovatno sve zbog Martin-a kojem je uvek prvo na pameti kako da padne, mlatara rukama, vrisne ili sta vec, ne bi li dobio faul. Samim tim dodatno uzivam kada ih dobiju Warriors-i. Valjda nece ovo izgubiti do kraja, mada, koliko su poraza imali ove sezone posle solidne prednosti do pred sam kraj, ne bi me cudilo ni to.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #187 on: February 13, 2012, 10:35:41 am »
A sta kazes na Karijev i Elisov procenat suta?

Veseli za skoro 28 minuta 10 poena, 8 skokova, 2 ukradene, 2 asistencije, 3 blokade i 4 izgubljene lopte. Da nije ovih izgubljenih lopti bila bi ovo sasvim solidna statistika.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #188 on: February 13, 2012, 01:04:28 pm »
Wizardsi odigrali savrseno sinoc. :ohmy: Nece to skoro ponoviti, verujem.  :cool: Veselom je to prva pristojna utakmica u sezoni, sve ovo prethodno je bilo ocajno.Na njegovoj poziciji igra Booker koji je trenutno 26x bolji.
Moji Bullsi me sve vise nerviraju. Boozer i Korver su mi trenutno najogavniji igraci u celoj ligi. Ovaj prvi nikad nece preuzeti odgovornost za bilo sta, fascinira umece da se skloni u stranu kada je gusto. :dry: Drugi je sve vreme na trojci i cim dobije loptu-prangija :palm:
Boston je najdosadniji tim u ligi. Sporo, kilavo, sve vreme deluju kao da im se ne igra. Rivers na klupi, uvek zacudjen/iznerviran događanjima na terenu. Opet, matorani se znaju u dusu i dobijaju na iskustvo.U Po ce uci, al ne vidim da ce dalje od 1.runde.

Ljudi, 'ajde da cujem vase misljenje vezano za fantasy. Da li bi trade-ovali Josh-a Smith-a i Kevin-a Love-a za Amar'e-a Stoudemire-a i Kevin-a Durant-a?

Jok bre. Durant je zverina, al slican je Love-u. Smith je korisniji i to dosta od Amarenceta.
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #189 on: February 13, 2012, 02:26:58 pm »
A sta kazes na Karijev i Elisov procenat suta?
Curry nije imao vece, ali zato i nije sutirao skoro 30 puta. Ali je trojke prangijao 50%. Ellis-ovim procentom sam prezadovoljan, mislim, kako ne bih bio kada ti SG sutira 23 puta i ima procenat preko 50%.


Jok bre. Durant je zverina, al slican je Love-u. Smith je korisniji i to dosta od Amarenceta.
Tako sam i ja mislio, ali rekoh da proverim, mozda sam nesto prevideo. :) Hvala.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #190 on: February 13, 2012, 02:56:49 pm »
Ja samo da dodam da su me 76ers-i prijatno iznenadili za sada, nisam ocekivao, onako fina odbrana, vrlo nizak broj gresaka, generalno timski izgledaju mnogo bolje. Jeste da su od januara igrali vecinom kuci (valjda nesto 17, 18 utakmica) i da ima jos nekih faktora, ali fino to izgleda.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #191 on: February 13, 2012, 03:15:57 pm »
76's su odlični ove sezone, opaki u odbrani a prilicno atraktivni u napadu. Fino popunjeni na skoro svim pozicijama, ako ostanu zdravi- kidace se do kraja sa Čikagom i Majamijem. Onaj Gorac ce biti opasan igrac.
Meni su najprijatnije iznenadjenje Pacersi- steta zbog tankog rostera, svaka povreda im moze biti kobna...
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #192 on: February 14, 2012, 02:02:49 pm »
Diggeru, 3-10 i 5-20 za rasne sutere Karija i Elisa  :D

Peković položio test protiv "Supermena". 16 poena, 13 skokova, 1 ukradena lopta i 1 blokada.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #193 on: February 14, 2012, 04:06:37 pm »
Njih dvojica nemaju nesto poput "Linsanity" idiotizma. Zna se da ce svako da ima lose vece povremeno, a Suns-i su stisli odbranu dobro u startu, a Warriors-ima skoro nista nije ulazilo. Monta poceo sa 0-9 cini mi se. Sto opet ne znaci da su lose odigrali celu utakmicu, skokovi, odbrana, asistencije...obojica su se cimali da urade nesto, i jesu na kraju, kad je bilo bitno. Zanimljivo je sto sada imaju Warriors-i solidnu klupu koja moze da iznese teret. Udoh bio odlican sinoc, iako se ne vidi mozda po brojkama. Klay i Rush prangijaju, a Nate uvek unese eksplozivnost.

I eto, tako i pored svega pobedise i Suns-e. Tri za redom, 5 pobeda u poslednjih 7 meceva. :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #194 on: February 14, 2012, 05:34:23 pm »
Monta je najveci divljak u NBA posle Mela

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #195 on: February 14, 2012, 06:04:34 pm »
A ima preko 6 asistencija po mecu i kao divljak.

I jedini je u top 13 poentera lige koji nije na All Star-u, a 6. je na listi. Ali, jeste divljak povremeno. Zato me i nervira sto Jackson ne ume da ga iskontrolise kada krene da forsira. Najbolji mi je bio kada da tipa 8 poena, a podeli 13 asistencija. Kada bi nasao neki balans i davao poene kada treba, tj. sutirao kada je otvoren i ulazio kada ima mesta zapravo, a delio asistencije kada je udvojen, bio bi super igrac. Ali, dzabe, ponese ga trenutak ili je isfrustriran sto ne ide, pa siluje sut.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #196 on: February 15, 2012, 03:39:42 am »
Boze me sacuvaj koja odbrana Calderon-a na Lin-u u poslednjoj sekundi. :palm:

Celu utakmicu je uzasan, bolje igramo mi reakreativno odbranu od ovoga. Sad ce opet da smaraju sa Lin-om, a izmasio 4 bacanja kad je bilo bitno.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #197 on: February 15, 2012, 05:50:23 am »
Ne da ti se Golde, ali nikako.  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #198 on: February 15, 2012, 06:07:37 am »
ajde zatvorite ovo, lin vam se popisao po vugli...i dildu i goldu i otisu i vise ne znam ni kome...
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #199 on: February 15, 2012, 11:13:36 am »
Diggeru preteruješ, mislio sam prvih par puta da se zezaš kad ono. Postao si hejter, pratiš utakmice NYK samo da bi imao materijala za pljuvanje Lina ako odigra loše.  :D
Dok dečko pobeđuje ne vidim u čemu je problem i ako ima par izgubljenih lopti po meču. Sinoć je imao 8, Kalderon 6 a razlika u iskustvu je ogromna.

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #200 on: February 15, 2012, 11:22:09 am »
:D
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #201 on: February 15, 2012, 11:49:56 am »

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #202 on: February 15, 2012, 12:18:18 pm »
Kakve veze ima sto je promasio cetiri kljucna bacanja, ako je pogodio game winning trojku?
Svasta.

On je sinoc, u poslednjem napadu, samo iskoristio gresku onog odbrambenog igraca koji se toliko povukao ka reketu da Linu i nije preostalo nista drugo nego da opusteno sutne.
E sada, to sto je pogodio, a "ne ume da igra", to je nekima veliki problem.  :)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #203 on: February 15, 2012, 12:22:13 pm »
Nisam nista lose rekao za njega, samo ne volim ove pretenciozne izjave i proseravanja samo zato sto je u New York-u trenutno. To mi ide na kurac. Skoro svake godine ima neki igrac koji tako bljesne niotkuda, pa se ne drvi ovoliko. Nije nista posebno, daleko od ovoga kako ga predstavljaju. Sinoc jeste ubo trojku za pobedu, svaka cast. Samo ce opet da se zanemari u naslovima i vestima gomila gresaka koje je pravio, bacanja koja je masio i sl. Da ne pricam i dalje o gomili bezveznih faulova koje dobija zbog cele ove price vec.

I on ne pobedjuje sam, ponedjuju Knicks-i i on sa njima. Onaj Shumpert jadni, niko ga ne spominje, a radi gomilu stvari za tim. Ali dobro...cekacu ja jos. :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #204 on: February 15, 2012, 12:23:58 pm »
Kakve veze ima sto je promasio cetiri kljucna bacanja, ako je pogodio game winning trojku?
Svasta.

On je sinoc, u poslednjem napadu, samo iskoristio gresku onog odbrambenog igraca koji se toliko povukao ka reketu da Linu i nije preostalo nista drugo nego da opusteno sutne.
E sada, to sto je pogodio, a "ne ume da igra", to je nekima veliki problem.  :)
Naravno da je bitno, jer ne bi ni bili u prilici da dobiju da se Raptors-i nisu sjebali sami na kraju. Ne bi ni bilo pokusaja za pobedu, ali 'ajde da ne objasnjavam neke ocigledne stvari. Mislim, ako ti ocekujes da ce svaki put imati 15 prilika da preokrene utakmicu, ok.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #205 on: February 15, 2012, 12:57:11 pm »
Lin je pruziodobru partiju i sada kada se vratio Stoudemire. Sada cekamo da vidimo kako ce biti kada se i Melo vrati. Mada deluje mi da je previse na terenu, ne znam koliko ima snage da izdrzi ovakav tempo.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #206 on: February 15, 2012, 02:10:35 pm »
Skoro svake godine ima neki igrac koji tako bljesne niotkuda, pa se ne drvi ovoliko.
Ovo si potpuno u pravu. Prošle godine su iznapinjali sa Grifinom a pretprošle sa Dzeningsom iz Milvokija (valjda je tad konačno dosao iz Italije). Što se tiče Šamperta, on je imao svoju šansu u prvim utakmicama sezone, ali po mom mišljenju nije je uopšte iskoristio. Prvih par utakmica je odigrao odlično na obe strane terena i tad sam mislio da su NYK konačno našli dugoročno rešenje na poziciji pleja a onda se utopio u prosečnost ostalih igrača.

Lin možda i nije vrhunski igrač, ali je njegov uspon inspirisao ostale u timu da se potrude još više. Što se tiče Entonija i njegovog povratka, on sigurno spada u trenutno, najbolje clutch igrače u ligi, ali da sam na mestu GM Niksa trejdovao bih ga za Rudi Geja i Majk Konlija (čisto da se obezbede na poziciji pleja ako se Baron ne pokaže dovoljno dobrim i oporavljenim, a logično je da Lin ovako ne može doveka)

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #207 on: February 15, 2012, 02:46:38 pm »
Quote
Even after Lin's outstanding victory over the Lakers, FoxSports.com national columnist Jason Whitlock tweeted, "Some lucky lady in NYC is gonna feel a couple inches of pain tonight."

http://news.yahoo.com/linsanity-heads-east-linfects-china-taiwan-103500258.html
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #208 on: February 15, 2012, 05:44:38 pm »
Skoro svake godine ima neki igrac koji tako bljesne niotkuda, pa se ne drvi ovoliko.

Ovo si potpuno u pravu. Prošle godine su iznapinjali sa Grifinom a pretprošle sa Dzeningsom iz Milvokija (valjda je tad konačno dosao iz Italije).

Ne razumem, jel ovo porediš igrače koji su bili prvi odnosno deseti pick na draftu sa likom koji je bio cutovan dva puta, pa za nedelju dana prešao put od D-League igrača do nekoga ko ubaci Fejkersima 38 poena, da trojku za pobedu itd itd ?
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #209 on: February 15, 2012, 08:46:40 pm »
Naravno da ne, ne mogu da se uporede. Ono što sam hteo da kažem je da liga svake godine na neki način forsira nekog igrača. Pogledaj dnevne Top 10 liste od prošle sezone. Na svakoj je bio Grifin. "Poklonili" su mu titulu u zakucavanju, mali milion članaka je objavljeno o njemu itd...Tako je bilo i sa Dzeningsom kad je došao. Bio je predstavljen kao nešto najbolje što se NBA ligi desilo u poslednjih nekoliko godina. Sve ovo je, bar, moj utisak...