Author Topic: NBA  (Read 388807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #140 on: January 31, 2012, 02:33:06 pm »
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #141 on: February 01, 2012, 08:44:14 pm »
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #142 on: February 07, 2012, 02:16:30 am »

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3439
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #143 on: February 07, 2012, 01:07:41 pm »
Za nas starije , koji se jos secaju Paytona, Kempa ili Schrempha,  Sonicsi su bili jedan od najvoljenijih timova.
Opet, realnost je da je Sijetl imao sansu da zadrzi Sonicse kuci, ali da nisu imali lovu da uloze u novu dvoranu, sto je kao bio vodeci zahtev. Ova prica da vec od sledece sezone neki tim dodje u Sijetl i da jedno vreme igra u raspaloj Key Areni nema veze sa mozgom. Nigde nisam procitao da ce se izvesno graditi nova dvorana koja bi podrzala 1 NBA klub (  a mozda i NHL tim, posto se i o tome suskalo).
Ne znam sta biva u situacija da Sijetl ipak dobije NBA klub-dal ce taj tim nositi (sveto :D) ime Sonicsa ( buduci da se grad izborio da zadrzi to ime u svom vlasnistvu) ili bi dobio novo ime?
Ako Kingsi budu mrdali negde-ne verujem da ce van Kalifornije. Anaheim je vec bio 1. pick poslednji put kad se o tome pricalo, bice 1.pick i sledeci put ako se bude potezala ta prica. Mada, nikako ne bih voleo da i Kingsi nestanu...
« Last Edit: February 07, 2012, 01:25:38 pm by Otis »
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #144 on: February 07, 2012, 06:02:11 pm »
Meni su Sonics-i bili omiljeni tim, dok ih govnar nije odveo u Oklahomu.

Ovako, nikada problem nije bio u navijacima i stanovnicima grada, oni su uvek dolazili na utakmice i Key Arena je uvek bila puna. Jedini problem je u idiotskom vlasniku koji je smatrao da su gradjani duzni da daju ogroman deo para za novu arenu, a da pritom ne racuna da su neposredno pre toga kada je on hteo arenu, oni dali pare za Qwest Field. Zato su se borili i zadrali pravo na ime time i na boje dresova. Istorijat je, nazalost, otisao sa onim idiotom u Oklahoma C. Key Arena nije nista veci raspad od neke Arco Arene recimo. Ima jos nekoliko kojima bi "remont" dobro dosao, ali ce da guraju i tako. Nikakav problem nije da se odigra jedna sezona u Key Areni i da vec one tamo sezone imaju novu dvoranu. Sada su ljudi vec sposobni za to.

Bez navijaca nema kluba, a Seattle je veliko trziste, i uvek je imao verne navijace i tim sa tradicijom nekom. Eno, Detroit je i ime i ima tradiciju, veci grad, ali nema fanove kada ne ide. od nekih 22000 koliko prima The Palace of Auburn Hills, dodje njih 12000. Key Arena je bila puna i kada su bili najgor tim u ligi. Zato i Stern hoce da vidi tim nazad u Seattle-u. Verovatno shvata da je pogresio sto je pustio majmuna da iseli tim, jer nije dobio dvoranu kad je hteo.

Sto se tice timova, ja mislim da nisu Kings-i najrealnija opcija, nego Hornets-i. I sad su vec u vlasnistvu NBA i ne vidim kada ce neko da kupi taj tim i da ga zadrzi u New Orleans-u. Sto neko rece, lepo Hornets-i odu u Seattle, vrate ljudi sebi ime Sonics (to sam siguran da ce biti slucaj koji god tim da kupe), a onda Charlotte uzme nazad ime Hornets i svi da zaboravimo da su Bobcats-i ikada i postojali. :D

Ova poslednja recenica je zezanje, tj. ovo sa Bobcats-ima, jasno, ali ovo ostalo je sve veoma izvodljivo.
« Last Edit: February 07, 2012, 09:05:51 pm by Gold Digger »

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #145 on: February 07, 2012, 06:47:06 pm »
Meni su Sonics-i bili omiljeni tim, dok ih govnar nije odveo u Oklahomu.

Takodje, s tim sto mi je sad Oklahoma omiljeni tim  :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #146 on: February 07, 2012, 11:17:56 pm »
Ja samo da se ubacim i dodam da je i hala prepuna u OKC bez obzira ko je protivnik. Iako je OKC manji grad od SEA (valjda?), Thunder je jedina profesionalna ekipa iz "major" lige, tako da ljudi uvek dodju.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #147 on: February 07, 2012, 11:20:29 pm »
Jos je to nova fransiza, pritom postizu odlicne rezultate, jer im je stigao mlad tim koji je taman trebalo da pocne da igra na tom nivou. Moze sve to brzo da se promeni.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #148 on: February 08, 2012, 10:00:52 am »


 :bigfunny: :palm: :lol:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3439
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #149 on: February 08, 2012, 12:02:36 pm »
Peković kida. Adelman ce od ovih napraviti zajeban tim. :rock:
Inace, samo na kratko da se vratim na ovu pricu oko SEA-OKC; OKC nema ama bas nikakavih problema oko love, jeste i manji/mali grad ali nisu imali nikakvih problema da sa svim bitnim igracima potpisu visegodisnje ugovore, hala je uvek puna i ljudi bas vole basket tamo. Sasvim pristojna franšiza za sada.
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #150 on: February 09, 2012, 11:27:19 am »
Jeremy Lin  :rock:

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #151 on: February 09, 2012, 12:54:13 pm »
+1

Sad se vidi koliko su ispali glupi. Ok, doveli su prosli offseason Amarea i ovog Chandler-a i tu je trebalo da stanu. Lin me odusevljava, genijalac sa Harvarda. Verovatno mu je IQ veci od svih igraca i trenera u NYK zajedno  :D Da nije bilo trejda, sa petorkom PG Lin/Felton, SG Wilson Chandler, SF Galinari, PF Amare, C Tyson Chandler a na klupi Fields, Douglas - bili bi sigurno favoriti za pobednika Istoka.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #152 on: February 09, 2012, 01:55:17 pm »
Lin se samo snasao u D'Anthony-jevom sistemu, koji ume od prosecnih igraca da izvuce vise, jer je bas ofanzivno orijentisan. Igrali su protiv losijih timova i imao je minutazu i iskoristio je to. Ne verujem da ce igrati ne nekom zavidnom nivou, nikako nisam video kod njega toliki potencijal.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3439
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #153 on: February 09, 2012, 06:41:36 pm »
Jeremy Lin  :rock:

Jao bre Niksa :D
Decko je odigrao 3 utakmice od cega 2 sa WAS i sa NJN. Za sada je uspeo samo da spase D'Antonijevu guzicu, sto bas i nije ono sto bi Knicks fanovi verovatno zeleli. By the way, i ovo pokazuje koliki je tupan ovaj strateg-sve vreme mu je decko bio pred nosom ali nije imao muda da ga isproba duze od 5-10 minuta po mecu i to ponekad. Tek kad je pola tima na bolovanju ili sasvim van forme dosetio se da bi mogao i njega da ubaci.
Naravno, neverovatna je kolicina hype-a koja trenutno prati ovog decka-NBA Tebow  :zvizdanje:
Sledeci mec Knicksi igraju kuci sa Lejkersima, ne sumnjam da ce cena karti otici u nebesa i da ce sve biti rasprodate... 
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #154 on: February 09, 2012, 06:51:33 pm »
Lin se samo snasao u D'Anthony-jevom sistemu, koji ume od prosecnih igraca da izvuce vise, jer je bas ofanzivno orijentisan. Igrali su protiv losijih timova i imao je minutazu i iskoristio je to. Ne verujem da ce igrati ne nekom zavidnom nivou, nikako nisam video kod njega toliki potencijal.

jbg, nije mogao da se izbori u GSW za minutazu jer tamo igraju samo individualci koji daju 50 poena, a njihov tim izduva...

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #155 on: February 09, 2012, 08:17:12 pm »
Lin se samo snasao u D'Anthony-jevom sistemu, koji ume od prosecnih igraca da izvuce vise, jer je bas ofanzivno orijentisan. Igrali su protiv losijih timova i imao je minutazu i iskoristio je to. Ne verujem da ce igrati ne nekom zavidnom nivou, nikako nisam video kod njega toliki potencijal.

ne slazem se...ovako kako je on krenuo da igra isti break su imali i westbrook pre 3 god cini mi se, i jennings pre 2....tako da mislim da ce decko tek pokazati sta zna i moze
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #156 on: February 09, 2012, 08:58:23 pm »
A westbrook i jennings su kao dobri ? :p

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #157 on: February 10, 2012, 12:08:22 am »
jbg, nije mogao da se izbori u GSW za minutazu jer tamo igraju samo individualci koji daju 50 poena, a njihov tim izduva...
Veoma kvalitetan odgovor. Prosto se u njemu vidi koliki je taj Lin potencijal kada bi kao play nadoknadio to sto Warriors-i nemaju centra. :D

On i dalje Curry-u i Monta-i moze samo da se pogne. Ja prosto ne verujem koliko je malo potrebno medijske paznje da se pokloni nekom da bi ga ljudi krunisali za nekog novog Magic-a ili sta ti ja znam...

Mislim, ne vidim u cemu je problem sa mojim tekstom gde sam ti lepo rekao zasto mislim da je tako igrao. Nema ni trunke malicioznosti. I sad ga ne zelim nazad u timu, jer sam i dalje ubedjen da ce biti jedva prosecan igrac.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #158 on: February 11, 2012, 04:50:23 am »
Ja moram da uzmem da pogledam neku celu utakmicu Knicks-a uskoro. Mislim, ne ide mi u glavu kako Lin sutira 13 bacanja. Nije brz, nije jak play, nema neki ulaz, i kao ne mogu da ga cuvaju odjednom, pa je toliko cesto fauliran. Samo se nadam da nece da krenu i njega da guraju kao Tebow-a...ovaj ce i na All-Star da ode, poput Yao-a, a Ming-u nije ni do kolena.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #159 on: February 11, 2012, 09:41:55 am »
Nemoj da zajebavas nego lepo kazi  :D



Rekao si da par utakmica nista ne znaci jer je igrao protiv slabih ekipa, sad kad je ubacio 38 poena LAL pricas da ti nije jasno kako haha. Priznaj da ti je sad bar malo krivo sto nije ostao u GSW.

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #160 on: February 11, 2012, 10:07:25 am »
Ja moram da uzmem da pogledam neku celu utakmicu Knicks-a uskoro. Mislim, ne ide mi u glavu kako Lin sutira 13 bacanja. Nije brz, nije jak play, nema neki ulaz, i kao ne mogu da ga cuvaju odjednom, pa je toliko cesto fauliran.

Jao, nemoj više, leba ti. Lin ima užasno brz first step, dovoljno je jak da izvlači poene posle kontakt i ima više nego dobar ulaz.

Ruku na srce, sada nije igrao protiv nepostojeće odbrane, ali su ga čuvali Fisher i Blake.
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #161 on: February 11, 2012, 10:35:55 am »
^^
Slazem se, i komentatori ukazuju na to. Body control, ekplozivnost, snaga, solidan sut. Sinoc je u ljucnim trenucima utakmice iznudio i jedan faul u napadu.

Sto se tice igraca koji ga cuvaju, jedino da cekamo utakmice protiv CHI/BOS/ATL pa da Digger bude zadovoljan.  :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #162 on: February 11, 2012, 10:56:06 am »
Kako je Lin popisao Diggera i Otisa, golden shower style  :lol:

decko je UBICA  :worthy:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #163 on: February 11, 2012, 11:28:56 am »
Hehehehehehe  :dipl:

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3439
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #164 on: February 11, 2012, 12:34:46 pm »
Kako je Lin popisao Diggera i Otisa, golden shower style  :lol:

decko je UBICA  :worthy:

Kakav paljevina  :lol: OŠ VI/2 style  :worthy:
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #165 on: February 11, 2012, 12:55:00 pm »
Ja moram da uzmem da pogledam neku celu utakmicu Knicks-a uskoro. Mislim, ne ide mi u glavu kako Lin sutira 13 bacanja. Nije brz, nije jak play, nema neki ulaz, i kao ne mogu da ga cuvaju odjednom, pa je toliko cesto fauliran. Samo se nadam da nece da krenu i njega da guraju kao Tebow-a...ovaj ce i na All-Star da ode, poput Yao-a, a Ming-u nije ni do kolena.


jao sta ti kenjas  :rofl:

a ovom otisu krivo ce da umre dvetacked
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #166 on: February 11, 2012, 01:10:16 pm »
Jao, nemoj više, leba ti. Lin ima užasno brz first step, dovoljno je jak da izvlači poene posle kontakt i ima više nego dobar ulaz.

Ruku na srce, sada nije igrao protiv nepostojeće odbrane, ali su ga čuvali Fisher i Blake.
Moguce da ima brz first step...u odnosu na tebe. :P Ja ne znam sta vi gledate, pa pogledaj jednog Jennings-a, pa ces da vidis sta je first step. Ova odbrana Fisher-a je smeh, a ni Blake nije nista uradio, ali Fisher je briljirao. Lin sutira mid-range jumper-e potpuno sam i ispada zvezda. Jedino sto ima je visina, pa ubada ove ulaze uz kontakt, mada ce i to prestati sa ozbiljnim PG-om koji igra odbranu.
Sve u svemu, meni nije zao sto nije u GS. Eno, proslu tekmu Curry objasnio, pre njega Monta, Lin nikada ne bi ni igrao, niti treba pored njih dvojice. Ionako mu treba East Coast bias sudija da sutira ovoliko bacanja za neke cifre. :P

Decko jednostavno nije igrao ovako ni u Golden State-u, a verovatno ni u Houston-u, kada ga nisu zadrzali ni oni. Mozda je bio uplasen kada je dosao u NBA, pa je sad shvatio da ce ostati bez tima ako ne rizikuje i igra tako. To bi bila jedina moguca opcija, jer on stvarno nije nista pokazao prve sezone, a imao je minuta.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #167 on: February 11, 2012, 01:33:13 pm »
Dakle, cuvao ga je Wall koji uz Jenningsa spada u najbrze i najekplozivnije igrace u ligi. 'Nuff said  :D


Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #168 on: February 11, 2012, 01:41:14 pm »


Decko jednostavno nije igrao ovako ni u Golden State-u, a verovatno ni u Houston-u, kada ga nisu zadrzali ni oni. Mozda je bio uplasen kada je dosao u NBA, pa je sad shvatio da ce ostati bez tima ako ne rizikuje i igra tako. To bi bila jedina moguca opcija, jer on stvarno nije nista pokazao prve sezone, a imao je minuta.

Ovo stoji, i to je i sam Lin rekao. Otprilike, da mu je samo bilo potrebno vremena da se navikne na tempo igre u NBA i da shvati šta treba da radi.
Plus, leži mu D'Antonijev sistem.
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #169 on: February 11, 2012, 01:52:44 pm »
@Mimi: Wall je odlican u napadu, ali njegova odbrana i nije neki reper.


@Matteus: D'Antonijev sistem je super za budzenje brojki, tako da, ako dobijes minutazu, lako se dolazi do nekog rezultata. Ja cekam nekih 10 utakmica da prodje da vidim kako ce to da izgleda. Plus, nije bilo ni Amar'e-a ni Carmelo-a.

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #170 on: February 11, 2012, 02:50:41 pm »
mada ce i to prestati sa ozbiljnim PG-om koji igra odbranu.

Veceras  :facts:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #171 on: February 11, 2012, 03:42:55 pm »
digger  :worthy:

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #172 on: February 11, 2012, 03:50:38 pm »
digger  :worthy:
Ti si bas lozana.  :palm:

Ne znam gde nestade posle pocetka i kurcenja sa Jimmer-om... :A

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #173 on: February 11, 2012, 03:51:53 pm »
diggeru nemoj da si hejter, nego reci da je lik do jaja igrac i da zavrsimo...ne moras se blamirati vise  :D

a za jimmera sam rekao, ne daju mu da divlja i to je to  :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NBA
« Reply #174 on: February 11, 2012, 03:56:12 pm »
diggeru nemoj da si hejter, nego reci da je lik do jaja igrac i da zavrsimo...ne moras se blamirati vise  :D

a za jimmera sam rekao, ne daju mu da divlja i to je to  :D
Necu da kazem da je do jaja, kada to ne mislim. :D Videces kako ce to da izgleda kada budu jeli lopte i one dve "zvezde", Melo prevashodno. Lin se i u Warriors-ima samo sklanjao kada je Monta u igri. A i pocece timovi sad malo ozbiljnije da se spremaju za njega. Zatvoris mu ulaz i ostavis mu da sutira, pa ce se stvari malo promeniti. Jbt, moram da krunisem nekoga posle 4 utakmice. Polako, ako bude nastavio ovako i posle 10-ak tekmi, reci cu da sam pogresio.

Jadan Jimmer, kako su ga stavili na klupu par puta i sad ga jedva ubacuju Kings-i poceli da igraju. :D