Author Topic: Oakland Raiders  (Read 76063 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #175 on: November 23, 2012, 10:14:54 am »

    Country Macedonia

Offline Ferrari

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 543
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #176 on: January 13, 2013, 04:49:02 am »
In hopes of solidifying their offensive attack, the Raiders brought in former Chicago Bears offensive coordinator Mike Martz for an interview to potentially fill the same position. Martz spent 2012 out of the NFL after a disappointing coaching stint in Chicago in 2011, but could make a return to help aid the ailing Raiders.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #177 on: January 19, 2013, 09:51:51 am »
Greg Olson is Oakland's new OC

http://espn.go.com/blog/afcwest/post/_/id/54130/greg-olson-is-oaklands-new-oc

Bolje nego Martz. Ali ipak... :huh:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #178 on: January 19, 2013, 09:18:52 pm »
Code: [Select]
Olson might not be the sexiest of picks
 :bigfunny:

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #179 on: January 20, 2013, 03:45:39 am »
Odlican position coach, sve ostalo diskutabilno.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #180 on: January 20, 2013, 11:29:38 am »
Raiders hired long-time special teams coordinator Bobby April to replace fires special teams coordinator Steve Hoffman.

Ovo je vec bolje. Mada, nije bas tesko biti bolji od Knapp-a i Hoffman-a :hm:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #181 on: January 23, 2013, 08:27:36 pm »
The Oakland Raiders have hired former Jets offensive coordinator Tony Sparano as their assistant head coach/offensive line.  :hm:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #182 on: January 23, 2013, 08:58:23 pm »
Foldi svaku vest iz Raiders tabora završava sa :huh: ili :hm:


:D

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #183 on: January 23, 2013, 09:33:58 pm »
Pa ili sam zacudjen ili ne znam sta da mislim, zapravo :D

:hm:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #184 on: March 13, 2013, 12:02:47 am »
Raiders-i "ciste kucu" i budzet. Resavanje katastrofalne situacije koja je ostavljena prethodnih sezona se nastavlja. Niko se ne seca kada je Oakland usao u FA period sa ovoliko novca na budzetu (oko 7 mil ispod cap-a), a ciscenje nije jos u najvecem jeku. Ocekuju se cut-ovanja, a naznaka da je stednja glavna stvar od prosle sezone govori i to da nijednog UFA nisu potpisali. Dakle, sledeci igraci su postali slobodni agenti, a za pojedince se Raiders-i nadaju da bi mogli da se vrate u tim (bold-ovani igraci). Ceka se da se vidi sta ce biti sa Palmer-om, DHB-em, Huff-om i drugima koji dosta kostaju...

Unrestricted free agents

RT Khalif Barnes
DT Desmond Bryant
LG Cooper Carlisle
DE Andre Carter
MLB Omar Gaither

FS Matt Giordano
RB Mike Goodson
WR Derek Hagan
CB Joselio Hanson
P Shane Lechler
QB Matt Leinart
SS Mike Mitchell
TE Brandon Myers

DT Richard Seymour
DE Matt Shaughnessy
CB Shawntae Spencer
SLB Philip Wheeler
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #185 on: March 13, 2013, 01:13:46 am »
Napisah na drugom thread-u...ali evo i ovde. Cut-ovan DHB. Malo mi neocekivano, napredovao je skoro svake sezone. Znam da sam ga pratio zbog napravljenog rivalstva sa Crabtree-jem, od strane navijaca, zbog drafta.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #186 on: March 13, 2013, 01:44:32 am »
Despite having $32.3 million of dead money on their cap, the Raiders are now $15.3 million under the cap.

 :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #187 on: March 13, 2013, 06:21:19 pm »
Napisah na drugom thread-u...ali evo i ovde. Cut-ovan DHB. Malo mi neocekivano, napredovao je skoro svake sezone. Znam da sam ga pratio zbog napravljenog rivalstva sa Crabtree-jem, od strane navijaca, zbog drafta.

Ove sezone je nazadovao :D Lose ruke, ispustene lopte, ne bas uvek sjajne rute. Izuzetan radnik, stvarno se trudio da bude sto bolji i opak WR jednom kad uhvati loptu (tesko ga je oboriti), ipak u Raiders-ima je trebalo da izraste u nesto sto je nemoguce: #1 WR. Sjajan lik, koji zasluzuje sve najbolje. I dalje smatram da Crabtree nije zasluzio da bude top 10 pick, a kamoli DHB. Cap hit od oko 7 mil je prevelik za igraca poput DHB. Da je blizi Boldin-u po kvalitetu, mogli su da ga trade-uju.

To sam najavio, kao i cut-ovanje Huff-a. Kao i DHB, sjajan lik, ali nikad nije konstantno igrao na nivou mesta sa kog je izabran. Pare koje je trebao da dobije su bile ogromne, logican rez. Mozda se vrati, ali sumnjam.

Sad da vidimo sta ce biti sa Palmer-om, Kelly-em i McClain-om.

DT Desmond Bryant
SLB Philip Wheeler

Pare koje su ova dvojica dobili od Browns-a i Dolphins-a su presmesno visoke!  :ninja:

Despite having $32.3 million of dead money on their cap, the Raiders are now $15.3 million under the cap.

 :D

Kao sto rekoh, nikad bolja situacija. Jos par rezova da se obavi, prenese jos dead money-a i na sledecu sezonu i to je to. 2014. ce valjda konacno imati i sve pick-ove na draft-u i moze da se krene u rebuild-ing. Mogli su to mozda i pre pocetka ove sezone, ali dobro, ni ovo nije lose...Barem se vidi neki logican plan.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #188 on: March 19, 2013, 08:30:30 pm »
The Oakland Raiders have allowed the agent for LB Rolando McClain to seek a trade. McClain will be released if the team is not able to find a trading partner.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #189 on: March 27, 2013, 09:44:13 pm »
Ode i Kelly. Ostaje jos samo Palmer.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #190 on: March 30, 2013, 06:27:56 pm »
Ocete uzeti Flynn-a?
 

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #191 on: March 30, 2013, 09:13:46 pm »
Foldi, kakav je ovaj vaš pulen Huff, koliko se sećam mučenik je morao i CB digra? Jeste li ga odučili od fudbala ili je zapamtio nešto iz Longhornsa. :)

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #192 on: March 30, 2013, 09:24:48 pm »
Foldi, kakav je ovaj vaš pulen Huff, koliko se sećam mučenik je morao i CB digra? Jeste li ga odučili od fudbala ili je zapamtio nešto iz Longhornsa. :)
Jel se secas C-Wood-a kad je otisao od njih?




Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #193 on: March 30, 2013, 09:27:53 pm »
Foldi, kakav je ovaj vaš pulen Huff, koliko se sećam mučenik je morao i CB digra? Jeste li ga odučili od fudbala ili je zapamtio nešto iz Longhornsa. :)

Odlican za blitz, solidan cover igrac, koji se vremenom dobro privikao na poziciju CB. Ali, da se ne lazemo, on je FS prevashodno.
Nije neki obarac (po snazi i tehnicki), spada u soft igrace, nije se napresekao lopti (pomoc mu nisu pruzile ni odbrambene seme koje su ranije koriscene) i nije bas redovno pokazivao da je pravi libero (da mozes da se oslonis u potpunosti na njega). Ne rizikuje previse, ima brzinu, ali nije nista specijalno u run support-u.
Skroz je kul lik i pravi dobru atmosferu u timu.. Sada kad je presao u tim gde ima bolje saigrace (najbolju godinu je imao u OAK kada je Branch bio odlican SS, a Asomugha jos bio #1 CB, cini mi se) svi zele da vide kako ce se snaci.

SUS, nije Ed Reed. Ni blizu. Ali moze da posluzi :)

Ocete uzeti Flynn-a?

Ne znam. Flynn, Kolb, Palmer, G. Smith, Pryor...svi su opcija. Po onome sto citam, kompenzacija za trade je dogovorena, pitanje je samo da li Raiders-i i Flynn mogu da se dogovore oko plate.

Ja bih licno voleo da dodje, da probaju sa njim. Ali ne bih voleo da McKenzie da previse za njega. Govori se o pick-u ove godine i conditional pick-u sledece, tako da ne znam. Mozda 6. runda ove, ili zamena 4. runde + neki low pick sledece godine bi bili ok. Samo da ne preteraju, dosta mi je situacija a la Palmer  :ninja:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #194 on: March 30, 2013, 09:29:59 pm »
i jos jednom, hvala za Palmera !  :worthy:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #195 on: March 31, 2013, 03:01:04 am »
Odlican za blitz,

Jel zato ima 0,8 sackova po sezoni? :P

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11709
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #196 on: March 31, 2013, 10:57:52 am »

Ne znam. Flynn, Kolb, Palmer, G. Smith, Pryor...svi su opcija. Po onome sto citam, kompenzacija za trade je dogovorena, pitanje je samo da li Raiders-i i Flynn mogu da se dogovore oko plate.

Ja bih licno voleo da dodje, da probaju sa njim. Ali ne bih voleo da McKenzie da previse za njega. Govori se o pick-u ove godine i conditional pick-u sledece, tako da ne znam. Mozda 6. runda ove, ili zamena 4. runde + neki low pick sledece godine bi bili ok. Samo da ne preteraju, dosta mi je situacija a la Palmer  :ninja:
Sad nesto pgledah...Nosi sa sobom i jak cap hit...
 

Offline Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #197 on: March 31, 2013, 11:25:30 am »
Odlican za blitz, solidan cover igrac, koji se vremenom dobro privikao na poziciju CB. Ali, da se ne lazemo, on je FS prevashodno.
Nije neki obarac (po snazi i tehnicki), spada u soft igrace, nije se napresekao lopti (pomoc mu nisu pruzile ni odbrambene seme koje su ranije koriscene) i nije bas redovno pokazivao da je pravi libero (da mozes da se oslonis u potpunosti na njega). Ne rizikuje previse, ima brzinu, ali nije nista specijalno u run support-u.
Skroz je kul lik i pravi dobru atmosferu u timu.. Sada kad je presao u tim gde ima bolje saigrace (najbolju godinu je imao u OAK kada je Branch bio odlican SS, a Asomugha jos bio #1 CB, cini mi se) svi zele da vide kako ce se snaci.

SUS, nije Ed Reed. Ni blizu. Ali moze da posluzi :)

Fala, očekivanja sam spustio na apsolutni minimum. :D

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #198 on: March 31, 2013, 12:14:41 pm »
Jel zato ima 0,8 sackova po sezoni? :P

Gledaj sezonu 2010 (ona o kojoj sam pricao da je odlicno odigrao). 4 sack-a i gomilu pressure-a je imao. 2011 DC je bio Bresnahan  :palm: a prosle sezone je igrao CB maltene stalno. Nije bilo prilike da pokaze sta moze sa pozicije FS. Ne bi me cudilo da i Ravens-i to vide i da ce ga koristiti u te svrhe.

i jos jednom, hvala za Palmera !  :worthy:

Dzaba sve ako ne iskoriste pametno te pick-ove. Ali opet, pljacka veka.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #199 on: March 31, 2013, 03:30:20 pm »
Sad nesto pgledah...Nosi sa sobom i jak cap hit...
Kakav jak cap hit. on ce da se racuna 5.25m ove sezone za tim koji ga trejduje. A nas udara 4m$ jer mu mi placamo bonus za ovu godinu i valjda nam se racuna signing bonus za cap. Ako se oaklandu ne svidi onda mogu sledece godine da ga cutuju za 2m$ cap hit koliki mu je bonus. Inace bi  mu placali 8.25m$ za 2014. Ako se nevaram, svi bonusi se svode na igranje u PO, tako da verovatno to nece da postigne. Ako pogledas da je Hass otiso u Coltse za 2y 8m$, da bude backup, ovaj bar moze da se bori za mesto startera, a mozda i da pobedi.
« Last Edit: March 31, 2013, 03:33:04 pm by marasin »

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #200 on: March 31, 2013, 06:42:16 pm »
Cap hit za Flynn-a za ovu i sledecu sezonu je manji nego za Palmer-a. Dakle, taj deo nije toliko bitan. Plus, ocekuje se sledece godine da Raiders-i imaju brdo cap space-a.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #201 on: April 01, 2013, 09:23:44 pm »
I tako dodje Flynn u Oakland za 5 pick 2014 i neki 2015
Ovo je pocelo ko sapunica. Jos ce da se trejduje sa pickovima 2020g.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21049
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #202 on: April 01, 2013, 10:05:30 pm »
Ne daju pikove za ovaj draft? Znači da još ima šanse da se draftuje QB. :lol:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #203 on: April 01, 2013, 10:23:58 pm »
I tako dodje Flynn u Oakland za 5 pick 2014 i neki 2015

Extra   :thumbsup:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #204 on: April 05, 2013, 11:27:24 pm »
Ode i Kelly. Ostaje jos samo Palmer.

Palmer ode u Arizonu + The Raiders have waived LB Rolando McClain.



Sad da vide sta ce sa DMC-em.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi


Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #206 on: April 11, 2013, 06:58:47 pm »
Smith ima u karijeri nekoliko solidnih poteza na utakmicama koje su bitne (tj koje nisu prijateljske). U glavi mi je sad ona intersepcija od pre dve sezone, u padu. I na trening kampovima je bio dobar, i tokom preseason meceva, ali generalno, ume da kiksne samo tako.

Delovalo je da ce biti OK depth, neki su spominjali cak i starter da bi mogao biti, ali tesko je bilo izboriti se pored Whitner-a i Goldson-a. Ima potencijal, ali nekako nikako da mu se poklope kockice.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #207 on: April 11, 2013, 09:27:40 pm »
http://www.raiders.com/news/article-1/Raiders-Add-RB-Rashad-Jennings/53de6f19-cb86-4c56-8930-9f93eb419ef8

http://www.raiders.com/news/article-1/Raiders-Sign-S-Reggie-Smith/9fdc87ff-8eb1-448b-ba9a-259c41e15ab2

Foldi, kakav nam je ovaj Smit ?
Nesto mi i ne uliva veliko poverenje.

Smith ce biti camp body, rezerva i ST igrac u najbolju ruku. Ako dobiju vise od njega, super. Vise ocekujem od U. Young-a koji je dosao iz Browns-a, ali ni on nije najsjajniji igrac. Kerry Rhodes iz ARI je pravi FS (sto treba OAK) i jos je slobodan. Ali verovatno trazi nesto vecu lovu, pa ga nisu potpisali.

Inace, McKenzie radi odlican posao, s obzirom na novac koji poseduje. Popunjava sve rupe u timu kako bi mogao na draft-u da bira BPA u svakoj rundi. Meni se mnogo dopada sta je do sada uradio, plus sto ce sledece sezone Raiders-i imati cca 70 mil cap space-a  :ohmy:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #208 on: April 11, 2013, 09:58:42 pm »
Mogu misliti kakav je taj Smith kad je otpao sa rostera na kom je starter bio jedan Nakamura  :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #209 on: April 24, 2013, 11:55:51 pm »
Sjajan tekst koji razjasnjava mnoge stvari o tome kakvo je stanje zatekao McKenzie u Raiders-ima.

http://sportsillustrated.cnn.com/vault/article/magazine/MAG1207435/1/index.htm
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi