Author Topic: Oakland Raiders  (Read 75882 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #140 on: March 27, 2012, 11:15:28 am »
Pa nismo mi tradeup-ovali na draftu.  Verovatno necemo ni ove godine. Sto se tice FA to je vec druga prica.
Ja rekoh agresivan... Mislim da dovođenje Lyncha i potraga za skupim FA spada u taj deo.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #141 on: March 27, 2012, 01:33:06 pm »
Meni je vise licilo da je prica o draftu. A za FA mislim da je Pete vise kriv. Snajder je samo njegova produzena ruka.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #142 on: March 27, 2012, 08:35:52 pm »
Malopre sam procitao jucerasnji McKenziev intervju koji je dao i, koliko sam shvatio, njegova ideologija je da se na draftu ide na BPA u svakoj rundi. Bez obzira da li je need ili ne. Isto tako je Allen dao intervju i par puta rekao da traze "value" od svojih pikova.

E sad, da li se to misli na ovogodisnji draft samo (zbog manjka pikova) ili ce tako ubuduce biti, ne znam. A pitanje je da li sam uopste dobro i shvatio sta su hteli da kazu :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #143 on: April 24, 2012, 06:09:59 pm »

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #144 on: April 26, 2012, 07:21:20 pm »
Bice mi jako zanimljivo da pratim draft Raiders-a ove godine, iako nemaju pikove u prvoj, drugoj i sedmoj rundi. Bas me zanima sta ce McKenzie i Allen da urade i kakva ce UDFA ekipa da dodje u tim. Mislio sam da napisem neko svoje pre-draft razmisljanje o timu, ali nisam stigao. Mozda posle drafta. Bice mi zanimljivo da ispratim i Jets-e, jer navodno njihov direktor scouting-a (Joey Clinkscales) bi mogao da predje u OAK nakon draft-a.

U timu Raiders-a ima dosta rupa, depth je los i rekoh vec da McK planira da ide na BPA u svakoj rundi. Sumnja se da ce se usunjati u prve dve runde, mozda se "popne" koje mesto u 3. rundi, ali mnogi predvidjaju da ce treceg dana probati da uradi neki "trade-down".

Igraci koji se spominju kao moguci kandidati za trade su DMC i Tommy Kelly, ali to su puka nagadjanja i spekulacije, nista solidno. Na nedavnom OTAs Kelly nije bio prisutan (pored Branch-a i Reece-a koji jos nisu potpisali tag, odn. tender), pa pojedinci misle da je to neki "znak".

Od svih igraca koji su posetili Raiders-e, sa kojima su pricali ili pokazali neko interesovanje, najvise je bilo DE i LB, pa i DT. Zatim u drugoj grupi su bili RB, CB i WR. Onda TE i OL i najmanje su pokazali zanimanje za QB. Prosle godine, od svih igraca koje su doveli na razgovore i isprobali, draftovali su na kraju cetvoricu. Mada to ne mora nista da znaci.

Jednog rookie TE su vec pokupili - Andre Hardy, koji je igrao basket na Cal State Fullerton-u. Imao je probu za nekoliko timova i OAK ga je potpisao.

Raiders-i imaju 5 pick-ova ove godine:

3   33       
4   34       
5   13       
5   33       
6   19

Tesko mi je da prognoziram koga ce draft-ovati (tesko je za 1. rundu, a kamoli 3.), pogotovo ukoliko se budu zaista rukovodili BPA logikom. Ne mogu da kazem da postoji deo tima kojem apsolutno nije potrebno poboljsanje. Imam nekoliko igraca koji mi deluju bas kao dobra pojacanja, videcemo da li ce i biti deo tima nakon drafta.

Zbog manjka depth-a i pick-ova (i jos nedavnim povecanjem PS roster-a na 90 igraca) mnogi veruju da ce OAK pokupiti bas dosta UDFAs.

Toliko od mene, vidimo se na draft chat-u  :rock:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #145 on: April 28, 2012, 11:59:44 am »
3. runda - Tony Bergstrom, OG/OT, Utah



Kada sam gledao Senior Bowl primetio sam ovog momka u vezbama 1 na 1. Pancake-ovao je svog protivnika i onda sam poceo da citam o njemu. Igrao RT na Utah-i (ali i nesto LT i RG, koliko sam shvatio), ali na SB je pokazao da ce biti bolji OG. Pogotovo na levoj strani. Imao je solidnu nedelju tada, i mnogi scout-ovi su poceli vise da se interesuju za njega. Bolji je run blocker, pravi ZBS linijas koji ce biti dobar za pulling. Nesto je stariji (25 godina) jer je 2 godine isao na neku religijsku misiju. Najvise je na SB pokazao na poziciji LG, gde su Raiders-i nedavno ponovo potpisali Carlisle-a (koji puni 35 godina, i koji je celu karijeru igrao RG), tako da je ovaj pick veoma logican. Pogotovo jer proslogodisnji LG Wisniewski prelazi na C. Bergstrom moze igrati na 3 pozicije (LG, RG i RT), sto je veliki plus za ZBS OL. Kao igrac je opak, zavrsava blokove, ide na "2nd level", igra do zvizduka i ima odlicnu tehniku. Pokretljiv je, ali ne i brz. Snaga i pass block su stvari koje ce morati da poboljsa. Mogu biti zadovoljan, premda nisam licno mislio da ce pokupiti OL sa ove pozicije (DT, LB su mi bile prve opcije). Podatak koji je svakako znacajan sto se Bergstrom-a tice:

150 knockdowns, resulting in 41 touchdowns, during his 48-game career, i nije dozvolio nijedan sack prosle sezone.

Na Combine-u su pricali sa njim (asistent trenera OL Wisniewski je najvise sa njim razgovarao), ali nisam nigde imao taj podatak pred draft. McKenzie je, ocigledno, dokazao da ce ici na BPA u svakoj rundi i bas me zanima da vidim sta ce danas da uradi. Ne zelim da ocenjujem ovaj pick jer cevreme pokazati kakav je igrac ali OL bi mogla da ima svetlu buducnost ukoliko Bergstrom postane starter na LG, a Barcksdale (proslogodisnjim pick 3. runde) na RT [Veldheer - Bergstrom - Wisniewski - Briesel - Barcksdale]. Za ono sto ce igrati Raiders-i u napadu su doveli pravog igraca, koji ima iskustva sa ZBS, imao je dobru koledz karijeru i u potpunosti je posvecen fudbalu i svojoj porodici. Ne mogu da budem nezadovoljan. Pogotovo jer su ga izabrali tamo gde se i predvidjalo da ce otici, otprilike.

Combine: http://www.nfl.com/videos/nfl-combine/09000d5d827c36c8/2012-Combine-workout-Tony-Bergstrom

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #146 on: April 28, 2012, 04:50:21 pm »
Free-agent QB Matt Leinart is likely to sign with Raiders this week during visit he has scheduled to Oakland. He would back up Carson Palmer.

O ovome se odavno pricalo. Ovaj potez oznacava jednu od dve stvari (ili obe):

1. Moguce je da su Raiders-i razmisljali o Russell-u Wilson-u. Pricali su sa njim pre draft-a i imali jako visoko misljenje o njemu. Ali ne "3. runda visoko".
2. Pryor nije pokazao da ce biti kompetentan #2 QB ove sezone. Mozda bude cak trade-ovan, jer su navodno rekli QB Tylor-u Hansen-u da ga zele kao UDFA.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #147 on: April 28, 2012, 09:50:26 pm »
Kako znamo da je stigla nova era u Raiders-ima? McKenzie je u 5. rundi draftovao WR koji je na combine-u trcao 4.69 na 40 yds  :D Ali sem toga, Criner izuva  :rock:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #148 on: April 29, 2012, 09:24:31 pm »
4. runda - Miles Burris, OLB, San Diego State



Jedan od igraca koji je cesto bio povezivan sa Raiders-ima i jedan od LBs kojeg sam zeleo da OAK pokupi. Izuzetno agilan i spretan, radnik na terenu i van njega, posvecen fudbalu, vodja tima i ljubimac publike. Ne bi trebalo dugo da prodje pre nego ga i Raidernation zavoli. Igrac kakvog zelite u timu, kida na terenu i pravi je motivator. Odgovara "hibridnoj" odbrani koju Allen najavljuje i igrac je tipa Clay Matthews. Veoma sam zadovoljan ovim pick-om. Tim je dobio potencijalnog starter-a u pojedinim odbrambenim varijantama, "glasnog" igraca koji bi mogao da potpali i McClain-a i igraca koji bi mogao i u ST da doprinese. Ima iskustva u svim mogucim odbranama, jer je SDSU svasta igrao. Ostaje da se vidi kakav ce biti u coverage-u i protiv trcanja, ali mislim da mu to ni nece biti zadatak u timu.

Combine: http://www.nfl.com/videos/nfl-combine/09000d5d827c64c8/2012-Combine-workout-Miles-Burris



5. runda - Jack Crawford, DE, Penn State



Primetio sam ga na Seniro Bowl-u i jos tada su govorili koliko ovaj momak ima potencijala i kako bi neko mogao da se usreci sa njim. Englez je i bavi se AF-om tek od 2005. ali svi se slazu da je svake godine postajao sve bolji i bolji i da ce se taj trend nastaviti. Solidan je pass rusher, ali mnoge iznenadjuje da dobro cita i trcanje. Depth na DE sada izgleda jos bolje (Shaughnessy se vraca nakon povrede) i uz dobar rad Crawford ce svakako napredovati. Raiders-i su bili zainteresovani za njega i pricali sa njim tokom Senior Bowl-a, a mislim da su ga doveli i na trening. Ono sto je zanimljivo, dok je ziveo u Engleskoj nije mnogo znao o AF-u, ali jeste jednu stvar: da postoje Oakland Raiders-i, jer su najpopularniji tim u Londonu :D

Combine: http://www.nfl.com/videos/nfl-combine/09000d5d827c9bb8/2012-Combine-workout-Jack-Crawford



5. runda - Juron Criner, WR, Arizona



Da su ostali sa 5. pick-ova, ne bi mi se svideo ovaj potez, jer WR mi nije delovao kao top 5 potreba (DT, DE, dva LB i OL su bili moja zelja). Na draft-u sam hteo da izbegnu WR, TE, RB i QB. DB bih prihvatio da je zaista dobar igrac na tom mestu biran. Medjutim nakon trade-down-a, OAK je pokupio jos jedan pick (7. runda) i draft-ovanje Criner-a mi je bio dobar potez. I njega sam primetio na Senior Bowl-u i bio je dobar u drill-ovima, pa i uospte na treninzima. Ima sigurne ruke, veliko iskustvo (brojke su mu zavidne, mislim 32 TDs skoro 3K jardi i 200+ hvatanja za 3 godine) i odlicno se pozicionira za hvatanje lopte. Mana mu je brzina (rekoh vec, trcao 4.69) i sto nema neku separaciju od DBs. Medjutim, na filmu - ja to nesto ne vidim. Uvek nekako uspeva da se domogne lopte i ako je u njegovoj blizini, velike su sanse da ce je i uhvatiti. I za njega se znalo pre draft-a da su Raiders-i zainteresovani. Svidja mi se ovaj izbor.

Combine: http://www.nfl.com/videos/nfl-combine/09000d5d827c5ddd/2012-Combine-workout-Juron-Criner



6. runda - Christo Bilukidi, DT, Georgia State



Izuzetno zanimljiv igrac, o kojem sam nesto igrom slucaja i znao - jer su Raiders-i bili zainteresovani za njega jos pre draft-a, takodje! :D Bilukidi je prvi igrac u istoriji Georgia State-a koji je draft-ovan (nemaju dugo AF program). Igrao je u jako losoj konkurenciji, ali sto rece McKenzie: "Iako je losa konkurecija, zanima nas da li je dominirao?" I to jeste. Christo je bio nezaustavljiv. Da nije otisao u NFL, bio bi medju top prospektima na CFL draft-u :D Izuzetan atleta, kao i ranije spomenuti Crawford, i nije Amerikanac (takodje kao Crawford). Rodjen je u Angoli, ziveo je u Francuskoj, Brazilu i u Kanadi do sada. Govori i francuski  :thumbsup: Zanimljiv igrac, koji ce imati vremena da nabaci jos mase, napreduje u svojoj igri i eventualno se domogne 53 roster-a.



(pesma je objasnila  :lol:)

7. runda - Nathan Stupar, LB, Penn State



Igrac o kojem najmanje znam. Citao sam jednom njegovu analizu jer sam tog dana gledao koje bi LBs Raiders-i mogli da pokupe, ali nisam nista specijalno zapamtio u vezi sa njim (sto ne znaci da je los igrac, naravno). Nije bio starter na Penn State-u, ali je dosta igrao i bio je treci obarac ove sezone u timu. Igrao je u sva 4 STs i tu ce naci mesto i u Raiders-ima. Planiraju da ga koriste kao MLB/ILB, tako da je McClain dobio jos konkurencije. Dolazi sa PSU tako da verujem da ima, u najmanju ruku, solidnu tehniku i dobar je u coverage-u, koliko sam shvatio. Sto je jako potrebno OAK koji nemaju valjanog LB da cuva TE ukoliko zatreba. Solidan igrac, koji ni po cemu ne odskace od ostalih, ali timu su i takvi potrebni. Radilice. Burazer mu je Johnatan Stupar (TE Bills-a), a stric (odn. ujak ili teca) mu je bivsi QB Raiders-a Jeff Hostetler :)

Combine: http://www.nfl.com/videos/nfl-combine/09000d5d827d4243/2012-Combine-workout-Nathan-Stupar



Ocena drafta

Ovaj draft predstavlja novu eru u Raiders-ima, i jako je bilo cudno pratiti sta se sve desava. Navikli smo na sumanute trade-ove, HWS igrace, reach-ove i svasta jos cudno za vreme Al Davis-a. Ali isto tako, mora se odati priznanje i da su Raiders-i bili jedan od timova koji su imali najbolje draft-ove u nizim rundama u poslednje vreme.

Ali, McKenzie je sad na celu tima, i odmah se vide drugacije tendencije: pokupljeni su igraci koji nemaju mrlje u biografiji, sa jakim karakterom, koji su na neki nacin bili vodje timova. Atlete koji su se bavili vecim brojem sportova (pretezno basketom), porodicni ljudi, okrenuti svojim prijateljima i saigracima. Igraci koji su zeljni znanja, imaju potencijal da napreduju i u potpunosti su posveceni fudbalu. Koincidencija ili namera, ali maltene svi su i religiozni ljudi, koji otvoreno govore o tome. Dakle, igraci koji su posveceni fudbalu i koji su "high character guys". I nemam apsolutno nikakvu zamerku za to.

Ideologija BPA nije donela u svakoj rundi zeljenog igraca za Raidernation (pa ni za mene), ali ne moze se reci da su dovedeni losi (ili nelogicni) igraci. McKenzie i Allen su prepoznali i potrebu tima, i iako su imali samo 6. pikova, strpljivo su cekali i popunili sve sto je trebalo. 4 igraca odbrane i 2 napada, i to sve na pozicijama na kojima je skripalo donekle. Odlican posao. Strpljenje je, mislim, bilo lakse njima nego nama navijacima, ali na kraju dana, kada se sve sabere - ovo je jako dobar draft.

Ne mogu reci da li ce ovi igraci biti u timu u skorijoj buducnosti, a kamoli starteri, ali sam uveren da su doveli igrace koji poseduju kvalitet i sa kojima moze da se radi. Razni Burfict-i, ocigledno, nisu ni dolazili u obzir. Veoma sam zadovoljan ovim draftom, jer su uradili sve ono sto se i ocekivalo od njih. Ostaje zal sto nisu imali vise pick-ova, jer mislim da bi odradili jos bolji posao ove godine.

Uskoro cu napisati nesto i o UDFA  :)
« Last Edit: April 29, 2012, 09:33:27 pm by Foldingo »
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #149 on: May 02, 2012, 09:17:46 am »
Veteran free agent quarterback Matt Leinart has signed with the Oakland Raiders, the team announced Tuesday.

http://www.raiders.com/news/article-1/Quarterback-Matt-Leinart-Signs-with-Raiders/51831430-240c-4771-ba69-5f11436412a8

Jeeeeeeej  :jupi:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #150 on: May 06, 2012, 10:17:58 pm »


 :thumbsup:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #151 on: May 07, 2012, 03:58:55 pm »

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #152 on: May 11, 2012, 09:26:41 pm »
Raiders-i su konacno objavili spisak potpisanih UDFAs. I tu ima par zanimljivih imena. Ima igraca koji bi i mogli da se nadju na kranjem roster-u jer isti nije bas pun depth-a trenutno. Ako nista drugo, uz draft-ovane igrace, ima zanimljivih kandidata za Practice Squad u najmanju ruku. Potpisano je 13 igraca (mislio sam da ce ih biti vise), ali i dovedeno jos nekih 4/5 na probu. Kao zajednicki imenitelj vecini igraca jeste cinjenica da mogu da igraju na vise pozicija, i da dosta njih ima iskustvo igranja u ST.

Napad

WR Thomas Mayo, #19
WR Rod Streater, #80
WR Brandon Carswell, #13


O ovoj trojici hvataca zaista ne znam mnogo, ali nisu imali neku impozantnu karijeru. Opet, poseduju odredjene kvalitete a depth na toj poziciji u Raiders-ima uvek moze da se poboljsa, tako da su vise nego dobrodosli.

TE Derek Carrier, #89 - evo igraca o kojem se najvise pricalo u poslednjih par dana pred draft u taboru Raiders-a. WR sa sjajnim fizickim predispozicijama, koji ce preci na TE u OAK. Kacio sam i klip o njemu na nasem chat-u pre draft-a. Igrao je u DIII (Beloit College), ali kada je otkriven svih 32 tima su trazili njegove snimke (nesto slicno se desilo i sa SS Mike Mitchell-om, koji je na kraju otisao u 2. rundi). Jedan od retkih koji su organizovali razgovor i trening sa njim - Oakland Raiders-i. Veoma intrigantan igrac koji bi mogao da se pokaze kao solidan FA.

Evo teksta o njemu od pre mesec dana: http://www.jsonline.com/sports/packers/beloit-college-receiver-looks-to-catch-on-in-nfl-draft-9j500s9-147462285.html

OL Dan Knapp, #71
OL Lucas Nix, #76


Dva solidna OL igraca (pogotovo Nix, za kojeg se ocekivalo da bi mogao da ode i u 3/4 rundi). Depth je i tu potreban, tako da su ovi potpisi logicni.

Odbrana

S Chaz Powell, #30 - bio CB na Penn State-u (da, treci igrac ove godine pokupljen sa PSU), ali ovde ce probati da igra S. Moze da igra i u ST (bio PR).

DT Dominique Hamilton, #64 - kazu da je odlican protiv trcanja, ne donosi neki kvalitetan pass rush. Ali Raiders-ima i treba vise ova prva stvaka u njegovoj igri.

CB Conroy Black, #37
- solidan CB, prvi pokupljeni UDFA, sa kojim su se videli i pre draft-a. Depth na ovoj poziciji je svakako potreban. Moze da igra i u ST, sto je igrao i u Utah-i (drugi pokupljeni igrac sa ovog univerziteta).

LB Kaelin Burnett, #57
- igrao i DE i LB na koledzu, tako da ce to igrati i u Raiders-ima (4-3 DE, 3-4 LB). Njegov burazer je Kevin Burnett :)

S Aaron Henry, #42 - veoma solidan S sa Wisconsin-a, koji ima njuh za loptu. Meni jako zanimljiv igrac ciji cu napredak pratiti.

LB Mario Kurn, #49 - na osnovu YT klipova navijaci su ga odmah zgotivili :D Ista prica kao i za Burnett-a, DE/LB hibridni igrac. Deluje kao interesantan prospekt.

Specijalni tim

P Marquette King, #2

Anger je najvise draft-ovani ST igrac, Long Ding ima najsmesnije ime, ali Marquette King je najveca faca! Mislim, ono, punter koji ima nekoliko highlight klipova na YT mora da vredi! Vec su pocele da kruze price o trade-ovanju Lechler-a...Salu na stranu, sutevi mu imaju odlican hang-time, ume daleko da ispuca loptu, i deluje da je precizan kada gadja protivnickih 10 yds. U nekim NFL timovima bi komotno mogao da bude starter, ja mislim. Bas me zanima sta ce biti sa njim.



Zakljucak

Zbog situacije manjkom dobrih igraca u OAK moguceje da dosta ovih igraca ostane u timu. Ono sto mi se dopada jeste da su, kao i za draft, pokupljeni igraci imaju smisla i njihovim dovodjenjem je pojacana konkurencija na svim pozicijama.

Bilo je tu jos igraca koji su povezivani sa Raiders-ima, ali su ili potpisali za druge timove u poslednjem trenutku, ili su draft-ovani na kraju 7. runde.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #153 on: May 13, 2012, 12:37:15 pm »
2012 Raiders rookie mini-camp

Draftees (6) -- Bergstrom, LB Miles Burris, DE Jack Crawford, Criner, DT Christo Bilukidi, LB Nathan Stupar

UDFA's (13) -- Utah CB Conroy Black, UNR LB Kaelin Burnett, Beloit WR Derek Carrier, USC WR Brandon Carswell, Missouri DT Dominique Hamilton, Wisconsin S Aaron Henry, Fort Valley State P Marquette King, Arizona State OT Dan Knapp, San Diego LB Mario Kurn, California (PA) WR Thomas Mayo, Pittsburgh G Lucas Nix, Penn State S Chaz Powell, Temple WR Rod Streater.

Tryouts (30) --Portland State QB Drew Hubel, Eastern Illinois K Austin Signor, Marist CB Jaquan Bryant, Harding P/K Eddy Carmona, San Jose State QB Matt Faulkner, San Jose State RB Brandon Rutley, Arizona State CB LeQuan Lewis, Louisiana-Monroe S Darius Prelow, Winston-Salem TE Michael Byrd, SMU S Chris Banjo, Middle Tennessee RB D.D. Kyles, Stanford CB Corey Gatewood, Central Florida DE Darius Nall, Central Arkansas OLB/DE Larry Hart, Louisiana-Lafayette S Devon Lewis-Buchanon, Idaho FB Tre'Shawn Robinson, Temple S Kevin Kroboth, Maryland TE Joey Haynos, Rutgers T Kevin Haslam, Washington LB Cort Dennison, Virginia Tech G Andrew Lanier, Kansas State DT Ralph Guidry, Rice C Davon Allen, Sacramento State LS Brian Heath, Richmond T Richard Muldrow, SMU DE Marquis Frazier, Boise State TE Kyle Efaw, UNR WR Travionte Session, North Carolina State WR Mordecai Smith, Mississippi DE Wayne Dorsey.

"Veterans" (11) -- QB Rhett Bomar, WR Eddie McGee, CB Terrail Lambert, RB Rashawn Jackson, TE Andre Hardy, LB Carl Ihenacho, G/C Alex Parsons, C Colin Miller, G Zach Hurd, DT Travis Ivey, DT Jamie Cumbie.

Videcemo ko ce ostati u timu  :football:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #154 on: May 13, 2012, 11:28:01 pm »


Burris, Criner, Bilukidi, Stupar, Bergstrom, Crawford.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #155 on: May 17, 2012, 10:27:12 pm »
And now for something completely different :

Rolando McClain was found guilty on all charges in the trial stemming from his December assault on an Alabama man and Michael Casagrande of the Decatur Daily reports that he has been sentenced to 180 days in jail as a result.

Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #156 on: May 17, 2012, 10:30:46 pm »
Taman će da se vrati pred PO.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #157 on: May 17, 2012, 10:33:38 pm »
^ Tako nekako.

Rekoh jos onda: ocajan potez sto je vracen u tim protiv MIA. Hue je tada izgubio svaki respekt igraca.

Gotivio sam McClain-a kao pick-a, ali ovo je previse. Nista nije pokazao na terenu, a ni van njega.

Raiders-i su vec nasli par mogucih zamena za njega.

Don't expect a 'wait and see' approach from Raiders on McClain. Between jail time and league suspensions, he's going to miss major time.

Cao, zdravo  :yawn:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #158 on: June 20, 2012, 11:25:43 pm »
Benson u Raiders-ima?

http://www.csnbayarea.com/football-oakland-raiders/raiders-talk/Report-Raiders-showing-interest-in-RB-Be?blockID=727284&feedID=2801

Otkad je postao FA spominjala se ova mogucnost. Nakon svih odrzanih OTAs i mini-kampova, ovo je mozda postalo i realnost.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #159 on: June 30, 2012, 08:57:50 pm »


 :hm:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #160 on: July 01, 2012, 05:03:01 am »
Jednog dana, a mozda i pre...
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #161 on: July 01, 2012, 08:22:07 am »
Kaže se - Jednog dana a možda i ne. :D

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #162 on: July 01, 2012, 09:21:42 am »
Kaže se "Nikad, a možda čak ni tad". :D
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #163 on: August 04, 2012, 11:29:48 am »
Friday, Aug. 3, 2012. Today was the first time the Raiders organization allowed fans to watch a practice session since the team moved their training facility to Napa in 1996. Over 1,000 fans sat on bleachers and watched the afternoon practice.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #164 on: August 06, 2012, 06:55:52 pm »
Zaboravih ovo za Foldija da ostavim. Kapiram da ne ides na temu zvuk metala. :D



Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #165 on: September 07, 2012, 06:50:43 pm »
Aj' pa neka je sa srecom u novoj sezoni  :football:

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #166 on: September 13, 2012, 11:45:59 am »
Foldi, sta bi na kraju sa long sneperom ?

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #167 on: September 13, 2012, 07:27:10 pm »
Ako se oporavi, igrace protiv MIA, ako ne potpisali su drugog na PS, pa ce on uleteti verovatno.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #168 on: November 21, 2012, 07:57:49 pm »
Zanimljivo:

With linebacker Aaron Curry being cut yesterday, the Raiders have now parted ways with 26 players who were on the 53-man roster Week 17 of last season. (Jacoby Ford makes 27 not on the roster but he is on injured reserve.)

Of the 27 players no longer on the Raiders roster from last year, 13 are no longer in the NFL (12 are elsewhere, Ford on IR, Boss on Chiefs IR).

Here is the breakdown:

On another team: (12) Satele, Murphy, Bush, Van Dyke, McCann, Groves, Barksdale, Schilens, Scott, Bruce Campbell, Jason Campbell, Wimbley

No longer in NFL: (13) Routt, Boller, Curry, Heyer, Cartwright, Boyd, Tonga, Blackstock, Houshmandzadeh, Moss, Brodine, Henderson, Sheppard\

On IR: (2) Ford (Raiders), Boss (Chiefs)

The Raiders may not fill Curry’s roster spot until later in the week.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #169 on: November 21, 2012, 10:39:39 pm »
Kakav raspad taj Curry a pred draft je bio "safest" pick  :palm:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #170 on: November 22, 2012, 11:32:16 am »
Meni zao za Boss-a sto su ga pustili ...

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #171 on: November 22, 2012, 01:12:13 pm »
Curry nije bio toliko los koliko covek nezna. On je odlicno igrao dok ga je Lofa postavljao na pravo mesto i govorio sta treba da radi. Neko bi reko da bi tako svako odlicno igrao...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #172 on: November 22, 2012, 01:26:51 pm »
Curry nije bio toliko los koliko covek nezna.
:bigfunny:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #173 on: November 22, 2012, 07:27:54 pm »
Curry nije bio toliko los koliko covek nezna. On je odlicno igrao dok ga je Lofa postavljao na pravo mesto i govorio sta treba da radi. Neko bi reko da bi tako svako odlicno igrao...

Njegove sposobnosti su ogranicene, istina. Prosle sezone kada je presao u OAK bio je solidan, ali povreda i novi sistem u odbrani su ocigledno uticali na ovaj potez. Jos bacenih pikova u pre McKenzie eri.

Strpljenja imam, i nadam se da ce ovo biti respektabilan tim za nekih 2-3 godine...
Meni zao za Boss-a sto su ga pustili ...

Takodje, ali realno samo cekas kada ce sledeci potres mozga da dobije. Vec ima dva ove sezone u KC valjda. Uz sve prethodne koje je nakupio, ne mozes se osloniti na njega na duze staze. Sa druge strane, Myers kida ove sezone tako da se taj potez sa Boss-om isplatio.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Oakland Raiders
« Reply #174 on: November 23, 2012, 12:41:55 am »
Takodje, ali realno samo cekas kada ce sledeci potres mozga da dobije. Vec ima dva ove sezone u KC valjda. Uz sve prethodne koje je nakupio, ne mozes se osloniti na njega na duze staze. Sa druge strane, Myers kida ove sezone tako da se taj potez sa Boss-om isplatio.

Stoji sve sto kazes, al mi opet zao.
Igrao covek srcem, verovatno ga zato povrede i nisu mimoisle.
Verovatno cu ga uvek pamtiti po ovom TD-u.


Elem, klip je postavio Buzdovan345.   :bigfunny:

Neko odavde ?