Author Topic: Pablo Football  (Read 36147 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #140 on: May 30, 2021, 12:26:30 am »
Imam totalno suprotno mišljenje od Vengerovog, ja sam za ukidanje pravila u produžecima jer gol koji postignu gosti daje ogromnu prednost.

Pablo, možeš li da pojasniš šta ti konkretno smeta kod postojećeg pravila? :hm:


edit
Zaboravio sam da spomenem izuzetno negativnu posledicu ukidanja pravila. To će dovesti do značajnog povećanja produžetaka, a najverovatnije i do penala jer se retko kada mečevi reše u produžecima.
« Last Edit: May 30, 2021, 12:31:34 am by starr »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #141 on: May 31, 2021, 04:25:55 pm »
Pablo, možeš li da pojasniš šta ti konkretno smeta kod postojećeg pravila? :hm:

To pravilo mi se čini kao potpuno zastarelo. Koliko mi samo ide na nerve 1:2 - aktivan rezultat a poraz 2:3 juhu - sjajno  :wall:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #142 on: May 31, 2021, 05:51:53 pm »
Zastarelo... To često navode kao neki razlog ali ja ne vidim šta tu ima da zastareva.

Ajde da je pravilo koje kaže da lopta mora biti napravljena od svinjske bešike kada postoje sintetički materijali od kojih može da se napravi nemerljivo kvalitetnija lopta, ili nešto slično vezano za opremu... To je nešto što se može nazvati zastarelim pravilom.

Kao što rekoh, promena pravila će neminovno dovesti do povećanja produžetaka a sasvim moguće i do povećanja povreda.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Pablo Football
« Reply #143 on: May 31, 2021, 07:17:29 pm »
Kao prvo - produzetke u double-header mecevima treba ukinuti. Igralo se 180 minuta i ako za to vreme nije odluceno, aj odmah na penale, nema potrebe jos 30 minuta.

A sto se tice gola u gostima, to je i uvedeno jer su gostojuce ekipe igrale uglavnom bunker. Pogotovu u prvom mecu ko je gost, ide na 0:0 i posle ima revans kod kuce da proba da pobedi. To ce se ponovo neminovno desavati. Jos ako ne ukinu produzetke, domacin u revansu ima jos 30 min dodatne ne-fer prednosti kod kuce u slucajnu neresenog, nema nikakvog razloga da rizikuju dok su u gostima u prvoj.

Cenim da ovo nece potrajati vise od 2-3 sezone dok ne vrate na staro ili promene u nesto trece.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #144 on: May 31, 2021, 08:14:29 pm »
Cenim da ovo nece potrajati vise od 2-3 sezone dok ne vrate na staro ili promene u nesto trece.

Neka vrate ako ne valja, nemam ništa protiv.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #145 on: May 31, 2021, 08:25:02 pm »
Produžeci... Eto nečega što se može nazvati zastarelim. Pravilo nastalo u vremenu kada se trčkaralo po terenu.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #146 on: May 31, 2021, 08:40:39 pm »
Betulenko ne vole produžetke. Ja volim. Kad je bilo finale LŠ ja navijao za Čelzi ali onda mi se nije prekidalo sa fudbalom pa mi palo na pamet da drugorazredni tim iz Mančestera da go jer mi se gledaju produžeci. U principu igru treba produžiti na 60 minuta poluvreme  :smile3:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Pablo Football
« Reply #147 on: May 31, 2021, 09:50:01 pm »
Produzeci kada se igra jedna utakmica, neutralni teren - ok. Kad se igraju dve nije ok jer daje jednom timu 30 minuta vise domaci teren.

Medjutim produzeci nece biti ukinuti upravo zbog primera koji je naveo Pablo, televizijama odgovara da ima jos 30 minuta fudbala, jer to ljudi gledaju i jos prilika za reklame. Sad kad razmislim, verovatno su televizije i urgirale da se ukine gol u gostima da bi bilo vise produzetaka.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #148 on: May 31, 2021, 10:36:20 pm »
Imam ja ideju, koja je prilično ostvariva u današnje vreme. Umesto produžetaka, taktičkih bunkera i ostalih stvari koje ubijaju postizanje poena, uvesti fleksibilnu širinu gola. Gol bi imao određenu širinu tokom utakmice, a onda bi u slučaju nerešenog rezultata do nekog definisanog minuta, počeo lagano da se kontinualno povećava. Nema nerešenog rezultata, igra se dok neko ne pobedi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #149 on: May 31, 2021, 11:40:04 pm »
Ja mislim da bi u bi u produzecima realno trebalo da bude 3 korne penal , pa ti pazi kako blokiras centarsut ! Inace ja se slazem sa Pablom 100% ,gol u gostima najveca glupost ikada , 2 ekipe odigrale u ukupnom rezultatu neresno i jedna je bolja jer je dala gol vise u gostima .

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #150 on: June 01, 2021, 08:33:20 am »
Kao što rekoh, promena pravila će neminovno dovesti do povećanja produžetaka a sasvim moguće i do povećanja povreda.
Najgluplji tiebreaker ikad.
I taj produžetak je pošteniji i bolji nego da sa 0:0 i 1:1 jedan tim ide dalje, a drugi ispadne.
I pablo jednu pametnu da kaže:
Neka vrate ako ne valja, nemam ništa protiv.
Mada bih u ovom dvomeču sad, što kaže lord i ukinuo ove produžetke nego odmah penali.
« Last Edit: June 01, 2021, 08:36:17 am by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #151 on: June 01, 2021, 09:02:22 am »
Imam ja ideju, koja je prilično ostvariva u današnje vreme. Umesto produžetaka, taktičkih bunkera i ostalih stvari koje ubijaju postizanje poena, uvesti fleksibilnu širinu gola. Gol bi imao određenu širinu tokom utakmice, a onda bi u slučaju nerešenog rezultata do nekog definisanog minuta, počeo lagano da se kontinualno povećava. Nema nerešenog rezultata, igra se dok neko ne pobedi.
Šut preko prečke , a između stativa, da vredi tri gola.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #152 on: June 01, 2021, 09:39:12 am »
Gol u gostima bi bio fer kada bi utakmice dvomeča bile igrane istovremeno (što je nemoguće, zato ovo pravilo često ide na ruku ekipe koja je gost u drugoj utakmici). Jer gost u drugoj utakmici zna koliko treba golova u gostima da da, dok je domaćin tu nemoćan, ne može da vrati vreme u prvu utakmicu i pokuša da da još jedan gol u gostima ako mu fali. Domaćin s druge strane ima prednost domaćeg terena u revanšu,  ali ono ništa ne znači pred praznim tribinama, tako da su se trebali setiti da obrišu to pravilo za vreme preke Kovide, a ne sad kad se ona završava.

Što se tiče produžetaka, ja bih ih ukinuo ako je bilo 0:0 (naše finale kupa na primer), ako je bilo golova daj produžetke. Sinoć Euro U21 Portugal - Italija 5:3 posle produžetka, odlična zabava

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #153 on: June 01, 2021, 09:44:26 am »
Najgluplji tiebreaker ikad.

Forum o AF a imamo čoveka koji nikada nije gledao koledž AF. :P

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #154 on: June 01, 2021, 12:15:41 pm »
Forum o AF a imamo čoveka koji nikada nije gledao koledž AF.
Jesam par utakmica

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #155 on: June 16, 2021, 02:01:20 pm »
  • The Premier League will introduce the use of thicker lines for VAR decisions
  • It's hoped the move will give attackers the benefit of doubt in tight offside calls
  • Managers and captains gave their feedback on use of VAR last season in a survey

 :worthy:

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-9676247/Premier-League-introduce-thicker-lines-VAR-marginal-offside-calls-season.html

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #156 on: June 16, 2021, 04:41:20 pm »
Nije problem VAR. Nisu problem linije. Problem su Englezi. :facts:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #157 on: June 16, 2021, 06:21:41 pm »
Nije problem VAR. Nisu problem linije. Problem su Englezi. :facts:
+1

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #158 on: June 24, 2021, 03:50:15 pm »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #159 on: June 24, 2021, 06:18:10 pm »
I vratiće ga kada par engleskih klubova ispadne na penale a prošli bi na gol u gostima...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #160 on: June 24, 2021, 10:24:53 pm »
^ :rofl:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #161 on: July 13, 2021, 11:05:23 pm »
Borac Banjaluka ispao zbog ovog vašeg pravila. Nadam se da ste srećni.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #162 on: July 14, 2021, 01:15:32 pm »
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2021&mm=07&dd=14&nav_id=1890477

Od ovoga, za sad je jedino korisno ovo 2x30 min efektivno, ali ce to malo da produzi dosadasnje poluvreme za nekih 10min. Konkretno, posed lopte je oko 50min na 90min utakmice, sudeci po onim statistikama. Futsal sa 20min efektivno dodje na nekih 35-40min poluvreme. Ovo ostalo solidno menja filozofiju, tj. mehaniku igre.
« Last Edit: July 14, 2021, 01:18:41 pm by ulero »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #163 on: July 14, 2021, 06:21:52 pm »
Kad krenu leteće izmene, kreće totalna dominacija bogatih klubova.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #164 on: July 14, 2021, 06:49:03 pm »


https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2021&mm=07&dd=14&nav_id=1890477

Od ovoga, za sad je jedino korisno ovo 2x30 min efektivno, ali ce to malo da produzi dosadasnje poluvreme za nekih 10min. ...

Zanima me da li je iko radiostatistiku koliko se produži utakmica zbog odugovlačenja? Toga neće biti, tako da će biti mnogo lepše za gledanje. Nema više Nejmara koji se koprca po terenu pola sata



Kad krenu leteće izmene, kreće totalna dominacija bogatih klubova.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Nisam siguran. Ovako možeš da vrši konstantan pressing na dobrim igračima. Ima samo jedan Mesi ali možeš da nađeš mnogo više solidnih igrača da dobrom fizičkom spremom da ga non-stop stiskaju.


Ovo će dovesti do toga da igrači moraju da budu mnogo mnogo više fizički spremni. Razlika kao NFL nekad i sad..

Za mene 1. i 2. nešto znače. Ostala 3 su šminka

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #165 on: July 14, 2021, 10:00:50 pm »
Ima smisla to što kažeš. Prvenstveno sam mislio da će dobri klubovi moći da imaju Mesija i Bruna, koji će moći bez problema da dele minutažu. Fizička sprema je bitna, ali ne i presudna. Možeš da menjaš maratonce na Mesiju (parafraziram), ali ako nemaju veštinu fudbalskog defanzivca, džabe sve. Najbolje defanzivce već imaju najjači klubovi, a sada bi mogli sve da ih koriste bez većih problema.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #166 on: July 14, 2021, 10:47:51 pm »
Pa do to, ima i to smisla.. mada treba poplaćati sve te superstarove  . Oni jedva sad izlaze na kraj sa jednim mesijem...

 U svakom slučaju bi se taktika promenila skroz... Možda bi ja i ponovopočeo da gledam fuzbal... Mada sumnjam ali se nikad ne zna

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #167 on: July 14, 2021, 11:09:19 pm »

Zanima me da li je iko radiostatistiku koliko se produži utakmica zbog odugovlačenja?
Ono za šta sam se ja uhvatio kao merilo je "time of possession" koji su davali, nisam dugo obratio pažnju da li i dalje to prikazuju. On se na kraju utakmice motao oko 50-55min ukupno. To je valjda neko efektivno vreme igre, pa pretpostavljam da tu može da leži i odgovor na tvoje pitanje. Na 90min utakmice, oko 50-55min igre, ostalo su auti, prekidi, odugovlačenja...

Evo ga za LŠ, dakle posed u minutima po timu:

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2021/statistics/round=2001252/clubs/kind=distribution/index.html

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #168 on: July 14, 2021, 11:38:29 pm »
Ono za šta sam se ja uhvatio kao merilo je "time of possession" koji su davali, nisam dugo obratio pažnju da li i dalje to prikazuju. On se na kraju utakmice motao oko 50-55min ukupno. To je valjda neko efektivno vreme igre, pa pretpostavljam da tu može da leži i odgovor na tvoje pitanje. Na 90min utakmice, oko 50-55min igre, ostalo su auti, prekidi, odugovlačenja...

Evo ga za LŠ, dakle posed u minutima po timu:

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2021/statistics/round=2001252/clubs/kind=distribution/index.html
A pa da... Sve se to računa u neefektivno. Dobro. U svakom slučaju ja mislim da će to doneti boljitak igri.

Aut nogom mi je samo malo klimavo, ali razumem da hoće da ubrzaju igru i tu. Onda aut na 2 metra od kornera je i bolja situacija nego sam korner...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #169 on: July 15, 2021, 12:00:36 am »
A pa da... Sve se to računa u neefektivno. Dobro. U svakom slučaju ja mislim da će to doneti boljitak igri.
Efektivno vreme, takođe mislim da će doneti boljitak a pritom nije neko pravilo koje menja samu mehaniku i filozofiju igre.
Sva ostala pravila će uticati i na taktiku (kao najbezbolnije), a bogami i selekciju igrača. Ako se nešto usvoji, valja očekivati ozbiljna tumbanja i promenu svega živog.

Aut nogom mi je samo malo klimavo, ali razumem da hoće da ubrzaju igru i tu. Onda aut na 2 metra od kornera je i bolja situacija nego sam korner...
E da, trenutno nema ofsajda iz auta (i kornera), te ovo pravilo može da bude veoma interesantno ako je aut do visine šesnaesterca , a pogotovo u tih prvih par metara kao što kažeš.
« Last Edit: July 15, 2021, 12:04:36 am by ulero »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #170 on: July 15, 2021, 12:02:55 am »
Efektivno vreme, takođe mislim da će doneti boljitak a pritom nije neko pravilo koje menja samu mehaniku i filozofiju igre.
Sva ostala pravila će uticati i na taktiku (kao najbezbolnije), a bogami i selekciju igrača. Ako se nešto usvoji, valja očekivati ozbiljna tumbanja i promenu svega živog.
Najviše me od svega plaši dal će naš prijatelj @Pablo biti zadovoljan na kraju svega ??  Uff....

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #171 on: July 16, 2021, 08:41:35 pm »
Borac Banjaluka ispao zbog ovog vašeg pravila. Nadam se da ste srećni.

Interesantno, na prvi pogled deluje da je Borac ispao jer je u 2 meča dao manje golova od protivnika iako je igrao 30 minuta više na svom terenu...  :hm:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #172 on: July 16, 2021, 09:14:01 pm »
Trebalo mu je tri dana, ali uspeo je da smisli odgovor :P

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #173 on: July 20, 2021, 09:24:31 pm »
Najviše me od svega plaši dal će naš prijatelj @Pablo biti zadovoljan na kraju svega ??  Uff....

Ja jesam za unapređenje ali nisam za cirkus. Potpuno je besmisleno uvesti sva novine istovremeno. Ali hajd da vidimo na šta će to ispasti...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Pablo Football
« Reply #174 on: July 21, 2021, 01:35:46 am »
Ja jesam za unapređenje ali nisam za cirkus. Potpuno je besmisleno uvesti sva novine istovremeno. Ali hajd da vidimo na šta će to ispasti...
Pa dobro, vidiš da su te poslušali i da ih samo isprobavaju...za sada...