Ostalo > Ostali Sportovi

Pablo Football

(1/39) > >>

Pablo:
Poprilicno sam smoren odugovlacenjem igre, foliranjem, greskama sudija itd, pa sam u nekom trenutku razmisljao kako fi fudbal izgledao da je amerima prepustena evolucija ove igre, naravno imajuci u vidu NFL gde se stvari svake sezone unapredjuju. Evo do kakvih sam zakljucaka dosao:

- Bilo bi verovatno 3 dela po 20 minuta efektivne igre, sasvim je ocigledno da igraci nemaju snage za 2x45 pogotovo kad je sunce i vlaga. Vreme bi se prekidalo kada lopta nije u igri, pa sada ako neko govedo oce da se previja 2 minuta po terenu, neka, ako igrac ekipe koja vodi izlazi sa terena 1 minut neka mu, ako golman izvodi loptu 20 sekundi neka izvodi nije bitno. Kada istekne vreme utakmica bi se verovatno zavrsavala gol-autom.

- ofsajd bi verovatno bio pomeren na 16 metara

- iz kornera bi bilo dozovljeno samo nabacivanje u 16 metara

- celindz mogucnost za oba tima, stim sto apsolutno nema potrebe da kao u NFLu sudija ode i zaboravi na vreme potroseci 5 minuta na snimke, ovde jednostavno "sudija odozgore" moze na snimcima za 10 sekundi sve jasno da vidi.

- postojala bi komisija koja bi naknadno gledala meceve i na osnovu dajvova i udaranja kaznjavala igrace i time demotivisala igrace da se foliraju, za razliku od sadasnjeg sistema koji favorizuje obmanjivanje sudija.

tonyk:
šta znači: utakmica bi se završavala gol-autom?

sabotage:
Kao u ragbiju? Utakmica traje do prvog prekida/auta iako je vrijeme isteklo?

Reignman:
sta si ti smrkao, jujuju

Pablo:

--- Quote from: tonyk on July 02, 2014, 02:12:31 pm ---šta znači: utakmica bi se završavala gol-autom?

--- End quote ---

Znaci kada istekne vreme, igra se sve dok ne bude gol-aut tj dok se ne zavrsi poslednja akcija.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version