Author Topic: Liverpool FC  (Read 107562 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #35 on: May 14, 2012, 03:01:53 pm »
Evo, nažalost je došlo vreme da malo prodiskutujemo o prognozama koje su pljuštale ovde tokom poslednje dve sezone od trenutka kad je iz kluba najuren zli Rafa i trenutka kad je za Liverpool došlo “doba blagostanja i uspeha”. Podsećanja radi, ja sam tada bio napadnut od skoro svih fanova LFC-a ovde (kojih je bilo i više nego sada) jer sam bezrazložno davao pesimističke prognoze redosleda dešavanja. Sada, pošto su se tada skoro svi utrkivali da mi objasne kako nisam u pravu, a međuvremenu se neka kosmička sila umešala pa me je usralo da se ta prognoza obistini, izvol’te reč. Evo, prilažem i tabelu radi lakšeg uvida u stanje.



1 - sezona, 2 - mesto na tabeli, 3 - br. tekmi, 4 - pobede, 5 - nerešene, 6 - porazi,
7 - br. datih golova, 8 - br. primljenih golova, 9 - ukupno bodova, 10 - menadžer(i)

Za one koji se ne sećaju ili nisu pratili diskusije, ja sam prognozirao povratak u 90-te, taktiku i rezultate iz tog perioda i neigranje u CL, rečju rasulo. Ostali su argumentovano prizivali titule i povratak u 80-te. Epilog je, kako ja to vidim, najlošija sezona u istoriji PL, pa onda još lošija u kojoj su oboreni svi mogući rekordi. Najlošiji plasman, najmanji broj pobeda, najveći broj poraza, najmanje postignutih golova, najlošiji skor na Anfieldu, sve to uz nikad veće finansije za transfere u istoriji kluba i rekordni godišnji gubitak od 50 miliona funti.   


Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #36 on: May 14, 2012, 03:28:50 pm »
Katastrofalan prelazni rok. Keni+Komoli

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #37 on: May 14, 2012, 03:48:20 pm »
Kenny definitivno nije uradio ono sto sam ja od njega ocekivao. Proslu sezonu je podigao tim i krenulo je sve na bolje i kako treba, i onda je ove sve otislo niz vodu od starta...toliko da sam prestao i da pratim posle nekog vremena, jer nisam imao cemu da se radujem, niti je bio neki cilj postavljen.

Malo preterujes sa negativnim rekordima, jer isti broj poraza su imali i Houllier i Benitez, ali je Kenny to ponovio dve sezone za redom (doduse Hodgson mu je dosta pomogao u prvoj u tome). I kako je sezona pre ove mogla da bude najgora u istoriji tima, a ova onda jos losija? Da ne pricam da smo i sezonu pre ove gde su menadzeri bili Hodgson i Dalglish bili za jednu poziciju gori, pod vodjstvom Benitez-a.

Poenta je da uopste nisam pod utiskom da je pad krenuo odlaskom Rafa-e, sto je zapravo ono sto ti impliciras ovde, vec da je krenuo sa poslednjom Rafa-inom sezonom, onda je Kenny podigao tim malo posle Hodgson-a, ali je to izgleda bilo prividno samo, jer se ove vec nastavio pad.

Za svaki jedan dobar transfer, oni naprave par glupih, i mislim da je to ono sto nas vraca u nazad. Nema tu plana nekog, evo, Bellamy npr., koji je i dobro igrao, ali koji je plan kada se dovodi tako neki igrac, u tim godinama, da poboljsa tim koji bi se navodno borio za vrh? Bellamy je igrac za tim koji se bori za opstanak, a kad ti on bude dobar, odna znas koliko su ostali podbacili. Krenulo je da mi biva sumnjivo sta zele da urade sa timom pred pocetak sezone, kada su dovodili gomilu igraca koji igraju na sredini, bez neke ideje kako bi se to sve uklopilo. A napadaca pravih imamo kao i nasa draga reprezentacija.

Ne znam sta misle i kako za sledecu sezonu, ali ako se daju velike pare za igraca, moraju biti sigurni da ce da igra dobro. Da se ne preplacuju talenti iz Engleske, samo jer su odatle...a onda taj talenat nikada da se pokaze. Ima dosta rupa koje treba popuniti, a ona Aurelio bi mogao vec jednom i da ode i da se nadje normalan igrac na toj poziciji. Maxi je igrao dobro, ali ga Kenny izgleda nesto ne mirise preterano da bi mu cesce davao sanse...a ta sredina da sesredi pod hitno. Mora da se zna ko je starter, a ne svaku utakmicu komplet druga postava u veznom redu.
« Last Edit: May 14, 2012, 03:51:16 pm by Digger »

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #38 on: May 14, 2012, 04:19:41 pm »
Kenny definitivno nije uradio ono sto sam ja od njega ocekivao. Proslu sezonu je podigao tim i krenulo je sve na bolje i kako treba, i onda je ove sve otislo niz vodu od starta...toliko da sam prestao i da pratim posle nekog vremena, jer nisam imao cemu da se radujem, niti je bio neki cilj postavljen.

Kad bi ti znao koliko ja volim Kennya, samo nije reč o njegovoj veličini ovde. Pre nego što je preuzeo klub, čovek nije bio trener od sezone 99/00, fudbal se mnooogo izmenio za tih 10 godina i jednostavno meni to nije pilo vodu od starta. Ne volim što je tako ali jeste tako, to tada niko nije pokušao da shvati ali sada je drugačija situacija.

Kenny definitivno nije uradio ono sto sam ja od njega ocekivao. Proslu sezonu je podigao tim i krenulo je sve na bolje i kako treba, i onda je ove sve otislo niz vodu od starta...toliko da sam prestao i da pratim posle nekog vremena, jer nisam imao cemu da se radujem, niti je bio neki cilj postavljen.

Malo preterujes sa negativnim rekordima, jer isti broj poraza su imali i Houllier i Benitez, ali je Kenny to ponovio dve sezone za redom (doduse Hodgson mu je dosta pomogao u prvoj u tome).

Dobro, izjednačio je rekord sezone u kojoj je Houllier morao da skrpi tim i Rafa igrao sa drugom postavom poslednjih 10 tekmi kako bi uzeo CL i uzeo je. I obojica su imali više bodova i bili bolje plasirani minus 80 miliona funti za transfere.

I kako je sezona pre ove mogla da bude najgora u istoriji tima, a ova onda jos losija? Da ne pricam da smo i sezonu pre ove gde su menadzeri bili Hodgson i Dalglish bili za jednu poziciju gori, pod vodjstvom Benitez-a.

Ne razumem odgovor na pitanje pitanjem ali recimo da tabela gore to pokazuje, nisam je ja pravio, prepisao sam sa sajta PL.

Poenta je da uopste nisam pod utiskom da je pad krenuo odlaskom Rafa-e, sto je zapravo ono sto ti impliciras ovde, vec da je krenuo sa poslednjom Rafa-inom sezonom, onda je Kenny podigao tim malo posle Hodgson-a, ali je to izgleda bilo prividno samo, jer se ove vec nastavio pad.

Reč "samo" možemo da upotrebimo i u slučaju ako hoćemo da kažemo npr. da je Rafa imao "samo" jednu lošu sezonu u klubu.

Za svaki jedan dobar transfer, oni naprave par glupih, i mislim da je to ono sto nas vraca u nazad. Nema tu plana nekog, evo, Bellamy npr., koji je i dobro igrao, ali koji je plan kada se dovodi tako neki igrac, u tim godinama, da poboljsa tim koji bi se navodno borio za vrh? Bellamy je igrac za tim koji se bori za opstanak, a kad ti on bude dobar, odna znas koliko su ostali podbacili. Krenulo je da mi biva sumnjivo sta zele da urade sa timom pred pocetak sezone, kada su dovodili gomilu igraca koji igraju na sredini, bez neke ideje kako bi se to sve uklopilo. A napadaca pravih imamo kao i nasa draga reprezentacija.

'Ajde molim te reci koji su po tebi dobri, a koji loši transferi?

Ne znam sta misle i kako za sledecu sezonu, ali ako se daju velike pare za igraca, moraju biti sigurni da ce da igra dobro. Da se ne preplacuju talenti iz Engleske, samo jer su odatle...a onda taj talenat nikada da se pokaze. Ima dosta rupa koje treba popuniti, a ona Aurelio bi mogao vec jednom i da ode i da se nadje normalan igrac na toj poziciji. Maxi je igrao dobro, ali ga Kenny izgleda nesto ne mirise preterano da bi mu cesce davao sanse...a ta sredina da sesredi pod hitno. Mora da se zna ko je starter, a ne svaku utakmicu komplet druga postava u veznom redu.

Kako neko može da unapred zna da li će igrač koga kupi da po njegovim vizijama igra dobro? Seti se samo nekih izleta Henrya, Bergkampa, Shevchenka, Rivalda, Kake, Keanea. Kad smo kod ovog poslednjeg, Rafa je imao loše poteze ali se nije libio da prizna grešku i jedenje govana, nego je iako sa puno manje novca tražio druga rešenja. Koliko je to Aurellio igrao ove sezone? Čovek inače ima pay-by-play ugovor, teško da je za osnovne dažbine zaradio.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #39 on: May 14, 2012, 05:38:20 pm »
dok se nije povredio, Letva je bio ubedljivo najbolji igrac, posle toga je sve otislo po kurcu...
Gerrard nije vise onaj igrac+sklon je povredama
pojacanja, izuzev Suareza su katastrofa

kad sve sagledas, nismo mogli mnogo bolje proci ( bar ne do trofeja 4-og mesta  :A)

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #40 on: May 14, 2012, 06:20:38 pm »
Ja sam jos i tad rekao, a i sad stojim iza toga, da je Rafa morao i trebao da ode. Jednostavno nije ispunio ocekivanja i morao je da odgovara za to. E sad i tada sam rekao da je trebao dovesti nekog boljeg trenera i bolje novac uloziti tu nego u igrace a ne dovoditi Hodzsone i Dalglise a kasnije preplacivati razne Jonsone, Kerole, Dauninge...
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #41 on: May 16, 2012, 06:07:57 pm »
Nikako da sednem da odgovorim Masteru, kad bi mi trebalo vremena malo vise za to...mada, prazna prica je to, jedino one transfere da pomenem mozda.

Elem, ode Kenny.
http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news/lfc-part-company-with-dalglish

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #42 on: May 16, 2012, 07:34:10 pm »
Ja ponovo zelim O'Neilla al izgleda da nema nista od toga  :( :( 
Mada mislim da bi i Villas Boas bio dobar, moze on mnogo bolje od onog u Chelziju
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #43 on: May 17, 2012, 01:30:42 am »
Ja ponovo zelim O'Neilla al izgleda da nema nista od toga  :( :( 
Mada mislim da bi i Villas Boas bio dobar, moze on mnogo bolje od onog u Chelziju

Ovu dvojicu bih od srca voleo da vidim u utd-u, jer mislim da tu ni Webb ne bi pomogao da završe među prvih 6.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #44 on: May 17, 2012, 08:51:11 am »
Meni je O'Nil ogavan trener i ekipe su mu oduvek furale ultradefanzivan fudbal.  :thumbdown:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #45 on: May 17, 2012, 11:55:53 am »
ovako na prvu loptu bih voleo Klop-a


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #47 on: May 17, 2012, 02:26:07 pm »
moze i Rafa, samo ne ovaj  :palm:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #48 on: May 17, 2012, 07:35:08 pm »
Ono realno i ja bih najvise voleo Klopa, eventualno Bielsu, ali mislim da je on skoro produzio ugovor i rekao da nece da ide nigde. A sto se tice O'Nila covek ima solidne rezultate gde god da ode. Ono tek treba da ga vidimo sa nekom ozbiljnijom ekipom ali ja ga stvarno cenim. A Villas Boas sta ga znam, mislim da stvarno moze bolje od onog u Chelziju pa bih voleo da mu daju sansu. Sigurno pre nego da vrate Rafu ili Martineza
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #49 on: May 24, 2012, 03:25:12 pm »
kako se gadjaju imenima zadnjih nedelju dana pa to je strasno  :palm:

dajte Rafu pa da zavrsimo s tim....najmanje je zlo od ponudjenih

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #50 on: May 24, 2012, 04:01:52 pm »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #51 on: May 30, 2012, 04:01:56 pm »

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #52 on: May 30, 2012, 04:21:44 pm »
uuuuuu swansea je bi onajprijatnije iznenadjenje za mene ove sezone!!!
na momente su igrali ko barcatm

ovaj mozda bude 'the one'


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #53 on: May 30, 2012, 05:21:55 pm »
Imam osećaj da su nas namerno plašili nekim imenima da bi ovoga što bolje dočekali. :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #54 on: May 30, 2012, 05:28:26 pm »
a sporcki direktor ce biti van Gaal 

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #55 on: June 01, 2012, 02:00:03 pm »
Evo nam ga novi trener sa sve dresom u rukama:


Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #56 on: June 03, 2012, 05:10:21 pm »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #57 on: June 18, 2012, 02:41:17 pm »
Anfield will host Manchester City, Arsenal and Manchester United in our first three home games of the 2012-13 Barclays Premier League campaign.

Kad već prosipamo bodove na startu neka makar bude u stilu. :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Liverpool FC
« Reply #58 on: June 18, 2012, 02:47:59 pm »


novi 3rd set?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Liverpool FC
« Reply #59 on: July 05, 2012, 12:46:20 am »

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #60 on: July 05, 2012, 10:26:00 am »
hahha kakvi su ovo seljački tribali :D

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #61 on: July 05, 2012, 10:40:10 am »
blagi uzas.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #62 on: July 05, 2012, 11:12:13 am »
mislio sam da od nas trenutno nema jadnijih, kad ono medjutim...

si siguran?  :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #63 on: July 05, 2012, 11:26:23 am »
da

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #64 on: July 05, 2012, 11:33:15 am »

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #65 on: July 05, 2012, 11:40:51 am »
Ovaj ljubicasti nije isti kao i ovaj u linku sto je ostavio lordnex.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Liverpool FC
« Reply #66 on: July 05, 2012, 11:47:54 am »
Nije, razlikuju se malo. Ovaj na slici je bio neka verzija koja je "procurela" pre mesec dana, u linku su zvanicno juce objavljeni. Tamniji su, imaju narandzaste umesto zutih ivica i drugacije rukave...

.. s obzirom da je ljubicasto, cak i ne izgleda tako lose :)


Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #67 on: July 05, 2012, 12:09:36 pm »
Na onoj prvoj slici u linku vise deluje kao da je siv nego ljubicast, ali kapiram da je tako ispalo zbog svetla. Da tako stvarno izgleda, bio bi dosta lepsi.

Na kraju krajeva, to je treci dres, koga boli...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #68 on: July 05, 2012, 12:15:28 pm »
Za one koji ne klikću na linkove... :)



Na kraju krajeva, to je treci dres, koga boli...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #69 on: July 05, 2012, 01:49:04 pm »
Na onoj prvoj slici u linku vise deluje kao da je siv nego ljubicast, ali kapiram da je tako ispalo zbog svetla. Da tako stvarno izgleda, bio bi dosta lepsi.

Na kraju krajeva, to je treci dres, koga boli...

kultinga  :lol: