Author Topic: Dynasty Trade pravila  (Read 14460 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #35 on: December 01, 2012, 05:57:41 pm »
necu da razmisljam do juna o timu.
Ovo je sasvim legitiman argument.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #36 on: December 01, 2012, 07:15:55 pm »
Naravno da je legitimno ako neko ne zeli da se bavi svojim timom pre juna (niko ga nece terati) ali to nije razlog da se ne prihvati predlog. Ko hoce da razmislja pre juna o svom timu treba da ima mogucnost transakcija, a ko nece neka kaze to kada ga neko kontaktira oko trejda. Ne znam sto je to problem?

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #37 on: December 02, 2012, 04:06:59 pm »
Pa ako ces tako, onda mogu da kazem da cu ja da se zanimam za tim samo tokom drafta, nakon njega namesim postave za celu sezonu u zavisnosti od bye-a i to je to.

Naravno da ovo  nije dovoljno, poenta ovakve lige jeste da svi ulazemo slican napor. Bar bi trebalo. U suportnom, kvari se igra.

Kao i za svako pravilo, ako je vecina za onda treba uvesti, a par osoba kojima se ne razmislja o tome ne moraju. Ali je poenta da vecina dobije benefite.

Pritom, nisam se izjasnio o o tom argumentu, manje-vise neutralan sam. Samo kazem da je validan.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #38 on: December 04, 2012, 09:35:16 pm »
Cekaj da vidim da li sam dobro razumeo: Dakle, poenta lige je da svi treba da ulazu slican napor u vodjenje tima kako bi dobijali iste benefite i da nije u redu sto bi neki useri koji hoce da upravljaju svojim timom i pre juna dobili uvodjenjem ovog pravila vece "benefite" od ostalih koji ne zele da se bave time.

Daj porocni nemoj da zezas.

Evo ja odmah da ti kazem da ulazem vise napora bar od 50% clanova lige samim tim sto konstantno pratim vesti i desavanja oko igraca, tako da ja dobijam benefite u vidu znacajnih informacija koje neki drugi ljudi iz lige ne koriste. I onda treba da uvedemo pravilo da svi dobiju podjednako vremena za informisanje o igracima kako bi bili u ravnopravnom polozaju? Naravno karikiram, ali otprilike je to ono sto ti objasnjavas kao kontraargument.

Kao sto rekoh koga smara da se bavi svojim timom - ne mora, nije Pablo vise komesar pa da sprovodi princip moranja :) , ali oni koji hoce treba da imaju instrumente za to.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #39 on: December 04, 2012, 09:39:58 pm »
@Omiljeni
I ja se slazem da ne treba dozvoliti trejdovanje igraca kojima je istekao ugovor (osim naravno ako ga tako potpisanog uklopis u svoj salary cap i onda kasnije trejdujes).

Zasto?



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #40 on: December 04, 2012, 10:08:57 pm »
Nidzge ne odustaje, resen je da nekog prejebe u offseason pa to ti je  :rofl:

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #41 on: December 04, 2012, 11:24:10 pm »
Zasto?

Pa jednostavno zato sto im je istekao ugovor i dok ih ne potpises nisu clanovi tvog tima. Mislim da je to sasvim dovoljno.

Nidzge ne odustaje, resen je da nekog prejebe u offseason pa to ti je  :rofl:

Prvo se ispaljujes svojim "analizama" moje koristi od ovog predloga (previdevsi cinjenicu da se isti ne bi primenjivao ovog offseason-a), onda kada shvatis da si ispao glup trazis objasnjenje zbog cega bi ovaj predlog bio dobar za ligu i na kraju kada ga dobijes imas da izjavis ovo. Pobeda, nema sta  :napalm:
A sto se tice prejebavanja, naravno to mi je krajnji cilj.

Tonyche ako ne bude bilo jos mnogo diskusije na ovu temu (pablovo trolovanje ne ulazi u konstruktivnu diskusiju pa se shodno tome moze zanemariti) bilo bi lepo da se stavi predlog u skorijoj buducnosti na glasanje i da se ljudi izjasne dok jos uvek traje fantasy sezona da ne bi sve ponovo morao da pricam (objasnjavam) u maju-junu kada se obnovi prica oko novih predloga.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #42 on: December 04, 2012, 11:54:52 pm »
bilo bi lepo da se stavi predlog u skorijoj buducnosti na glasanje


Kakav kralj  :rofl:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #43 on: December 05, 2012, 12:06:07 am »
Pa jednostavno zato sto im je istekao ugovor i dok ih ne potpises nisu clanovi tvog tima. Mislim da je to sasvim dovoljno.

Kako nisu clanovi mog tima?
Peyton ce u januaru da objavi na twiteru da ga je agent savetovao da se okusa kao free agent, a i svakako mu je vec dokurcilo da bude clan Karavukova?

On je moj igrac jer samo ja imam pravo da ga potpisem i samo od mene zavisi sta ce se desiti sa ugovorom...
Skroz bi bilo logicno da imam pravo da trejdujem ta, sto bi pablo kaz'o, ekskluzivna prava na Peytona

Na kraju krajeva, takve stvari mogu da se rade i u NFL
Chargersi su trejdovali mladjeg Manninga iako sa njim nisu imali ugovor i nije bio njihov igrac "fakticki" 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #44 on: December 05, 2012, 01:43:01 am »
Ova dvojica su resila da sprovedu svoje prljavstvine u delu pa makar crkli. Tonyce ako ne uvedes gvozdenu ruku pre kajaces se kasnije  :facts:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #45 on: December 05, 2012, 10:15:13 am »
Ja se slažem sa Omiljenim.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #46 on: December 05, 2012, 11:13:15 am »
to sam znao ionako.

ja sam protiv, prosto postoji suviše nepoznanica, i potencijalnih mogućnosti da krene kako ne treba.
sa druge strane, otvorilo bi sa malo više prostora za trejdove.
ali, uprkos ustaljenom mišljenju, mi uopšte nemamo malo trejdova.
ove sezone 7 komada (EZ lige ukupno 6, od toga samo jedan van superlige)
prošle 9, a prosek u svih 15 ostalih liga je 1.

opet, postoji rupa u pravilima uvek, pa tako i za ovo ;)
i za trejd period i za treadable igrače.
ali ne bi bilo lepo da kažem :D

igrače kojima je ugovor istekao bih dozvolio u trejdu jedino ako bi automatski prešli u potpisane.
pošto će se svakako znati cena. što bi opet otvorilo vrata i ostalim trejdovima pre potpisa.
znači, zujo bi mogao da uvali Martina, ako je druga strana voljna da da 25$ i gotovo.

ovo mi je samo palo na pamet, ne znači da valja ili da prolazi, čisto kao nova tema za razmišljsanje.


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #47 on: December 05, 2012, 11:19:19 am »
Ne govorim iz ličnih pobuda, ja sam već odradio neku preliminarnu analizu, moći ću da potpišem sve igrače koje hoću, i da mi ostane para za draft, a, kada tagujem Martina, i za neki big name signing u FA...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #48 on: December 05, 2012, 11:20:10 am »
Vidim da vam neke stvari nisu jasne, u formalnom smislu, pa cu da vam pojasnim. Kada se zavrsi sezona, Martin, Jackson i Leshoure vise nisu Zujini igraci vec FA na koje Zujo ima eksluzivno pravo potpisa do isteka roka za postpisivanje igraca nakon cega postaju dostupni svima. Nadam se da ne treba da pojasnjavam da se slobodnim agentima ne moze trgovati jer oni ne pripadaju nikome.
vidiš, baš tu i jeste problem, u terminima.
nigde ne piše to što kažeš, iako tako gledamo od starta.

strogo formalno, ugovori traju do (ne)potpisivanja novih.
to što ja objavim stanje na kraju sezone, ne znači i da su ugovori istekli istog momenta.

p.s. glupo mi da svaki put moram da naglasim da nemam ništa lično protiv pabla,
ali šta da radim... :D

dakle, trebalo bi dodati to u pravila, ili se pridržavati postojećih

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #49 on: December 05, 2012, 11:21:08 am »
Ne govorim iz ličnih pobuda, ja sam već odradio neku preliminarnu analizu, moći ću da potpišem sve igrače koje hoću, i da mi ostane para za draft, a, kada tagujem Martina, i za neki big name signing u FA...

tvoji igrači su mi bili pred nosom,  pa sam ih pomenuo.

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #50 on: December 06, 2012, 11:41:30 pm »
Cekaj da vidim da li sam dobro razumeo: Dakle, poenta lige je da svi treba da ulazu slican napor u vodjenje tima kako bi dobijali iste benefite i da nije u redu sto bi neki useri koji hoce da upravljaju svojim timom i pre juna dobili uvodjenjem ovog pravila vece "benefite" od ostalih koji ne zele da se bave time.

Daj porocni nemoj da zezas.

Evo ja odmah da ti kazem da ulazem vise napora bar od 50% clanova lige samim tim sto konstantno pratim vesti i desavanja oko igraca, tako da ja dobijam benefite u vidu znacajnih informacija koje neki drugi ljudi iz lige ne koriste. I onda treba da uvedemo pravilo da svi dobiju podjednako vremena za informisanje o igracima kako bi bili u ravnopravnom polozaju? Naravno karikiram, ali otprilike je to ono sto ti objasnjavas kao kontraargument.

Kao sto rekoh koga smara da se bavi svojim timom - ne mora, nije Pablo vise komesar pa da sprovodi princip moranja :) , ali oni koji hoce treba da imaju instrumente za to.

Vidi ovako. Hocu samo da kazem da je glupo uvoditi instrumente ako ce samo 2-3 igraca da ih koristi. Znaci zavisi od strukture lige. Ako je poenta rostilj, onda je dodatno komplikovanje pravila suludo. Ako je cilj pobediti, onda naravno da nam treba sto vise instrumenata.

Dakle kazem da je stav legitiman i da ga ne treba ismevati. Ne da se slazem, niti da se ne slazem. Ako ne uocavas razliku, onda jebiga. Ali nemoj napisati isti argument po stoti put jer to nece nista promeniti. Neces me ubediti jer nema potrebe da me ubedjujes.

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #51 on: December 06, 2012, 11:47:20 pm »
Disclaimer: Ovime nisam rekao kako onaj koji je rekao da ga ne interesuje tim do juna ne zeli da pobedi, niti da nidzge ne voli da jede rostilj. To je bio samo primer.

Poenta je da sto vise uskladimo stilove igranja, da igraci dobijaju na fer nacine, da svi znaju i koriste sve u vezi lige. ili barem najveci deo. A ne da svako progurava svoje pravilo, koje ce samo on da koristi i niko vise. Eto.