Ostalo > Razno

INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)

<< < (2/122) > >>

doktor:
Dobro jutro. Imam ja jedno pitanje. Racunar mi je spojen sa TV-om hdmi kablom. Prebacim film na TV i zena i dete gledaju a ja na racunaru vrsljam po netu. Svi filmovi koji su u HD tada pocinju da zastajkuju, prave se frejmovi i zvuk zaostaje i uopste ne moze da se gleda. Ako je film u slabijoj rezoluciji, naprimer DVD rip, onda radi kako treba. Ako izadjem sa neta tada i kvalitetnija rezolucija radi kako treba. Nije bitno u kom plejeru je pusten film, na svakom isto. Sam racunar koji to gura je pristojan. Atlon dual core na 2,1 GHZ, 4 giga rama a graficka je N vidia ,nisam siguran za oznaku , valjda Tg 210(valjda ima tako nesto).  Sta bi moglo biti?

tonyk:
koji browser koristiš za to vreme?

ako nije chrome, probaj sa njim, a FF oće malo da pretera sa zahtevima

doktor:
Jeste FF :krst:

starr:
To se dešavalo sa starijim verzijama FF, ne verujem da je do njega. Moguće da je reč o sajtovima sa flashom, oni znaju da opterete procesor.

Probaj da promeniš prioritet procesima, namesti za plejer da bude "Above normal" ili "High". Neki plejeri to dozvoljavaju u svojim opcijama (Npr. KMPlayer) a za ostale ćeš morati iz Task Managera.

Takođe možeš da smanjiš prioritet web browseru na "Low". To je lakše da se odradi sa FF jer ima samo dva procesa (firefox.exe i plugin-container.exe) a Chrome otvara gomilu procesa i muka je namestiti za svaki.

mardok:
Preporucite mi neku web kameru do 20e, samo za skype povremeno.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version