Author Topic: Biciklizam - Blog by Karala  (Read 101536 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #175 on: April 10, 2013, 09:36:32 pm »
ista je ona koju je uvatio  :D

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #176 on: April 12, 2013, 06:37:47 pm »
Kada sam rekao da ce Sagan imati sansu u kasnijim klasicima, mislio sam na Amstel.

Ipak moja prognoza za sada:

Amstel Gold Race - Gilbert
La Fleche Wallonne - Purito Rodriguez
Liege-Bastogne-Liege - Gilbert
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #177 on: April 12, 2013, 08:25:09 pm »
aj ti obavestavaj kad se voze te trke

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #178 on: April 13, 2013, 02:32:38 pm »
Amstel Gold Race se vozi sutra.

Mislim da poslednja izmena finisa rute najvise odgvara vozacima tipa Gilbert i Valverde, ali moja prednost ide Gilbertu kao boljem sprinteru od dvojice.
Mislim da ce u odsustvu brace Schleck, ulogu Andy-ja kao razbijaca u finisu trke (za Franka koga nema) preuzeti Cunego ili neki Spanac koji ce napasti, da bi ucinili trku tezom za Sagana sa kojim nece da dodju i verovatno ce u tome i uspeti, jer Sagan ima i par kilograma vise od njih za takve nagibe. Pomeranje finisa dalje od vrha Cauberga za km i nesto znaci, po meni, i manju sansu za Purito-a za koga pretpostavljam da ce tu napasti, a od Spanaca najvise lezi Valverdeu koji na tom ravnom delu moze da stigne Purita koji ne moze da napravi dovoljnu razliku na Caubergu, bez obzira na punch. Mislim da ce Purita pratiti prvi Gilbert, a za njim i Valverde i da ce onda uslediti kontranapad gde u finisu sprintaju Gilbert i Valverde. Gilbert dobija.  :D

Gasparotto je imao sudar pre par dana, pa ga nisam uzimao u obzir za reziju poslednje scene.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #179 on: April 14, 2013, 04:21:17 pm »
Evo ga, Cunego napao!
Jedino sto nema vise Purita za moj scenario za finis, koji je pao. I dalje stojim da Gilbert uzima.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #180 on: April 14, 2013, 04:57:15 pm »
Zamalo. Purito je falio na Caubergu. Valverde i Gilbert su ocekivano bili tu. Predugo su cekali.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #181 on: April 14, 2013, 06:04:46 pm »
Zamalo. Purito je falio na Caubergu. Valverde i Gilbert su ocekivano bili tu. Predugo su cekali.

Kreuziger lagano. Supak taktike timova

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #182 on: April 17, 2013, 03:06:54 pm »
Posle pada Purita hteo sam da kazem da mi je favorit za Fleche Gilbert.

Ali, evo sad se tek ukljucujem u prenos i jos uvek ne mogu da pohvatam sta se desava. Neka bude - Gilbert, bez obzira.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #183 on: April 17, 2013, 06:44:51 pm »
Auh, kako sam ovde pogresio, moram da priznam  :palm:

Fleche se pokazuje kao tle za specijalizovanu kategoriju do 55kg. Sagan i Gilbert su mogli samo da se sklone u stranu. Bio bih na mestu sa prvom prognozom da se Purito nije povredio. Liege ce biti ili uspesan beg ili sprint finis izmedju Valverdea i Gilbert. Ipak, ako je neka trka u sezoni Gilbertu najbliza onda je to Liege-Bastogne-Liege.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #184 on: May 07, 2013, 01:23:11 pm »
Giro krenuo, vec tri etape odradjene, a niko nista ?

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #185 on: May 07, 2013, 02:18:00 pm »
Giro krenuo, vec tri etape odradjene, a niko nista ?

krece tek od 10. etape  :facts:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #186 on: May 08, 2013, 11:01:35 am »
I juce zanimljiv finis. Steta za Di Luku.

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #187 on: May 11, 2013, 09:13:50 pm »
Iskreno, nisam ocekivao Wigginsa ovde. Verovatno je dosao da ucutka glasine koje su krenule da je dobio Tour samo zato sto je bio dosta lak. Mada kako je krenuo, dokazace da su "zli jezici" u pravu (sto i jesu) - 2 spusta, oba puta prestravljen i gubio vreme.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #188 on: May 11, 2013, 09:20:14 pm »
kako ih je onaj Australac oduvao juce  :worthy:

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #189 on: May 12, 2013, 11:21:21 pm »
Radim neko uzasno radno vreme, zato ne stizem da pratim redovno ni da ovde pisem.

Po meni, ovaj Nibali (covek bez muda koji se krije od megdana vec zadnje 3 godine) je odsvirao svoje. Giro vise ne moze da se dobije na nacin na koji je to radio Savoldelli (mada sam njega voleo da gledam, drugo vreme, drugi karakter), spustom. Od sutra pocinje zajebancija, a mladjani Betancur, Majka, Montoya i dr... ili mozda Hesjedal ili Scarponi ce kad tad razbiti trku tako da ovaj ne moze da prati. Wiggins i Evans su favoriti. Wiggins konacno ima priliku na ovim etapama da ukapira zasto se TDF vozi leti kad upekne zvezda.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #190 on: May 12, 2013, 11:22:27 pm »
Hesjedal ni danas nije mogao da prati, a ne da razbije trku na nekom brdu

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #191 on: May 12, 2013, 11:24:04 pm »
Samo ti Niksa prati razvoj situacije.  ;) :D Ryder ima da ga rida. Sto manje sanse ima u GC, to sve opasniji. Gledao si sezonu klasika, bio je u par napada.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #192 on: May 23, 2013, 05:51:29 pm »
Drogirani Nibali.

Ryder ga izridao, sto bi reko Karala  :lol:

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #193 on: June 02, 2013, 09:50:45 am »
Nije me bilo, pa sad moram da priznam da sam pogresio po pitanju ovog Nibalija. Zaista je sazreo kao vozac, i po prvi put ta odluka da izbegava Contadora i Schlecka izgleda opravdano. Za momenat put kojim je on odabrao da ide (a, koji im je i Merckx savetovao) izgleda bolji put nego Schleckov, koji nikako da napravi odlucan korak napred. Za Andy-ja se nadam, sta vise misljenja sam da ce biti igrac na TDF, samo je stvarao poziciju u senci prethodnih meseci.

Wiggins, ma koliko voleo njegov stil voznje, moram da kazem - Giro nije njegova trka, a mislim da se ni TDF od prosle godine nece vise ponoviti. Ipak, biti karakter - A Very British Champion,  je za istoriju i za memoriju sasvim dovoljno.

Opet, zadovoljan sam sto sam bio na mestu sa prognozom i prepoznavanjem dva mlada vozaca cija je buducnost - Majca-e i Betancura. Prosto, videlo se na prethodnim trkama da njihovo  vreme dolazi. Nadam se da ovaj talas Kolumbijaca nece biti osujecen nekom novom doping aferom. Inace, Betancur ce biti covek koga treba pobediti za dve godine na klasicima, a bice i ozbiljan GC kandidat. Gledacemo ga na Vuelti.

Sledi, Dauphine!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #194 on: June 08, 2013, 03:30:36 pm »
Contador se baš nije proslavio na Dophine-u. Videćemo šta će biti na TDF, ali ne deluje više tako eksplozivan. Mada, Saxo će ove godine imati solidnu ekipu - Contador, Keruziger, Majka, Rogers

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #195 on: June 08, 2013, 03:39:18 pm »
oce to kad se ne dopingujes kao pre

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #196 on: June 08, 2013, 05:36:00 pm »
Pa da, ne dopinguje se kao pre. Dopinguje se samo koliko i ostali...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #197 on: June 08, 2013, 05:37:35 pm »
Pa da, ne dopinguje se kao pre. Dopinguje se samo koliko i ostali...

i odma se vidi gde mu je mesto

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #198 on: June 09, 2013, 03:44:23 pm »
Generalno, od suspenzije Contador nije isti vozac. Ne zacudjuje to, jer bi naredna znacila kraj karijere za njega i po izjavama i po svemu - on igleda kao mnogo plasljiviji vozac nego ranije. Na Vuelti se vec videlo da to nije to. Ovom Dauphineu pak, ne pridajem neku vaznost, jer izuzev proslogodisnje sezone Wigginsa, vozaci su se (pa i Lance) zalili kako im oduzima previse energije, tako da opet se nadam da ce Contador biti prepoznatljivo eksplozivan kada dodje TDF i biti najbolji  po datim pravilima, kakva god da su. On i Schleck, opet, nadam se. Jer, tu im je mesto.

Mnoge vozace poput Contadora muci ono sto se desava od razotkrivanja dokaza vezanih za Lancea, izmedju ostalog i Andy Schlecka -  prosto covek mora da se zapita, radis to kao posao, pasioniran si u vezi njega, ukapiras da je doping neminovan, koristis ga da bi uopste mogao da ispunis svoj potencijal, u izvesnoj meri ga ispunis, postanes sampion... sve da bi na kraju ti to sve oduzeli, da bi bankrotirao, a da bi heroji bili oni iza cijih priznanja po raznim autobiografijama stoje samo potrebe za parama i strah od oduzimanja imovine i bankrota. U mojim ocima nema sumnje da su Pantani, Ullrich, Armstrong, Contador, Andy Schleck najbolji GC vozaci svojih generacija.

Iza Hamiltonovih (americke picke) dela stoje pare, ne ljubav prema biciklizmu. Iza Hincapievih passion.
Medju nama, uvek ce biti onih koje prave razliku.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #199 on: June 15, 2013, 09:08:54 am »
Dobra vest za sve ljubitelje biciklizma - Andy Schleck je u igri za TDF, to je sada izvesno! Bludni sin se vraca!  :D

"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #200 on: June 17, 2013, 03:34:35 pm »
Definitivno se kladim na Schlecka kao najuzbudljivijeg vozaca na ovogodisnjem Touru. Sve u svemu TDF, ove godine, obecava uzbudjenja. Opasne rute, pogotovu spust na etapi kada se bude prelazio Alpe d'huez dva puta u istom danu, opasni vozaci, ludilo ima da bude. Godinu dana cekanja polako istice.  :D
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #202 on: June 22, 2013, 06:05:20 pm »
Kao i uvek, nedelju dana pre trke pocinje prica o dopingu - Ullrich konano priznao.
Za mene ce uvek ostati pitanje, ne da li je neko drugi izvan Armstronga, Ullricha i Pantanija bio najbolji, vec da li je Ullrich bio bolji GC vozac svoje generacije? Ja verujem da jeste. Pantani je nesumnjivo najbolji brdski vozac u istoriji.

Za sve one koji imaju neke sumnje, i koji "pljuju" po sampionima biciklizma tog vremena - jedna izjava Erika Zabela koja potvrdjuje da on, i pored toga sto se sam dopingovao, nije dovoljno talentovan, kao Ulle. Samo retki imaju taj talenat.



Cak i ako je Armstrong zasluzio da bude bolji GC od njega cetiri puta, 2003. kada je bio bez viska kilograma Ulle je bio najbolji. Prosto nije imao srece.

 :worthy: - Pantani, Ullrich, Armstrong
« Last Edit: June 22, 2013, 06:14:05 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #203 on: June 23, 2013, 01:21:29 pm »
Evo, dok sam raspolozen, da pocnem sa analizama za predstojeci TDF. Pocecu sa analizama timova.

Team Saxo Bank - Tinkoff:
Alberto Contador je nesumnjivo lider ove ekipe, ali izbor suvozaca je delo genija.
Misljenja sam da je Bjarne Riis medju najboljim, ako ne najbolji, takticar od svih ljudi koji izdaju direktive. Od kada rade zajedno, on i Contador su nam pruzili najbolji GT racing, koji je vecina nas videla za zivota, u etapama kada se nismo nadali. Pocevsi od Giro-a 2011., preko TDF iste godine, pa zakljucno sa Vueltom prosle godine. U kobmbinaciji, Bjarneove dosetke i Albertov eksplozivan nacin voznje, su nepredvidiva naprava, tempirana da iznenadi i eksplodira, u trenutku odsutnosti. Ako bilo koji drugi pretendent na GC povede ranije, ja mogu samo da zamisljam kakav je to mentalni napor i stres, braniti se od spoja ova dva ludaka. (Andy Schleck ovde ima prednost u odnosu na Froome-a, po meni, jer  je smireniji vozac, a i cele sezone ja pravio senku za sebe da se sakrije, dok su Froome-a namerno nabedjivali kao boksera. No o tom po tom.)
Michael Rodgers ce nesumnjivo biti kapetan, zaduzen za kontrolu trke, diktiranje tempa, a kada bude vazno za Contadora, pokazace u TTT zasto je bio 3 puta svetski sampion na hronometru.
Roche i Kreuziger su vozaci koji daju versatilnost Riisu da moze da se poigrava takticki, kako su i jedan i drugi ranije bili pretendenti na visok GC plasman. I jednan i drugi vole da pokasaju ranije da napadnu, jer tako jedino i imaju sansu na etapama. Kako ce to Bjarne koristiti, videcemo. Kreuziger je u najboljoj formi ove sezone, solidan je hronometras i bice od pomoci Albertu u TTT. Saxo team moze biti iznenadjenje na TTT, a mislim da ove sezone mogu da osvoje i GC timova.
Jedan od izbora vozaca koji se meni jako svidja, i koji govori o Riisovoj brilijantnosti, a koji ce uz prethodnu cetvoricu preci kao jedan od (najmanje) 5 liniju cilja u TTT, jeste Tosatto. Tosatto, kao i svi vozaci koji su vozili ili voze za Quick Step, je specijalista za klasike, TTT, i vozac koji moze da cuva Alberta u pelotonu, u etapama sa bocnim vetrom, kada peloton puca, itd. sto se 2010. pokazalo kao Albertova slabost.
Paulinho, Hernadez i Noval su brdski vozaci, Contadorovi najbolji drugovi i ljudi od poverenja. Vucice i nabijati tempo kada to bude potrebno.
Bennati je ukras ovde, (-), no nije vazno, kako ce u brdima njegovo mesto vozaca na koga se moze oslnoniti Contador zauzeti Dani Navarro koji je lider u Cofidisu od ove godine, ali realno moze da ide u grupu iznad, (+).
Nedostaju Majka, i braca Sorensen, koji su izostavljeni verovatno kao tim dva koji ide na Vueltu. Majka je bio najbolji pomocnik Contadoru na proslogodisnjoj Vuelti, i bez njega ne bi osvojio, no videlo se odmah da nece dugo biti domestique, jer ima potencijal da bude pretenduje na osvajanje GC na GT. Chris zadnjih godina uvek vise daje na Vuelti, tako da njegov izostanak ove godine kada su tu Kreuziger i Roche ne cudi.
Sve u svemu, najjaci tim.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #204 on: June 29, 2013, 12:16:55 pm »
Počelo je!
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #205 on: June 29, 2013, 01:34:29 pm »
Ovo se cekalo !

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #206 on: June 29, 2013, 01:34:55 pm »
a ja mogu da pratim samo do 14.  :rant:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #207 on: June 29, 2013, 05:04:38 pm »
Autobus pobedio !

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #208 on: June 29, 2013, 05:05:40 pm »
Kakvi kraljevi  :1: , ladno su zaglavili autobus...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #209 on: June 29, 2013, 06:49:57 pm »
Sjajno :worthy:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.